Objevte nejlevnější lety

Argentina El Calafate (perito moreno)

Počasí Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentinské město El Calafate se nachází v jižní Patagonii, v provincii Santa Cruz. Město je obklopeno nádherným přírodním prostředím, které je plné ledovců, jezer, řek a hor. Nejvýznamnější atrakcí této oblasti je bezpochyby ledovec Perito Moreno.

Klima v této oblasti je převážně chladné a mírně vlhké, s nárazovými větry a teplotními extrémy. Průměrná teplota v létě (prosinec až únor) se pohybuje kolem 15 °C, avšak mohou zde nastat i horké dny, kdy se teploty vyšplhají až na 30 °C. V noci se teploty pohybují v rozmezí od 5 do 10 °C.

V zimě (červen až srpen) je klima chladné a suché, s průměrnou teplotou kolem 3 °C. V noci se pak teploty mohou snadno dostat pod bod mrazu. V zimě nejsou turistické aktivity tolik k dispozici, ale pro ty, kdo rádi lyžují, mohou být dostupné lyžařské areály v nedalekém Chile.

V oblasti patagonie je velmi častý bouřlivý a větrný počasí, kdy se může zdát, že se vám zvedne střecha. Proto je důležité mít na paměti, jaké oblečení si vzít. Musí být dostatečně teplé a odolné proti vodě a větru, aby vás ochránilo před nepříznivými vlivy počasí.

V oblasti El Calafate může být v průběhu celého roku celkově vlhké klima, tedy více deštivé a méně slunečné, ale v létě jsou dny delší a slunečné dny převažují. Pro turisty je ideální období od listopadu do března, kdy je nejtepleji a nejslunečněji a kdy jsou k dispozici všechny turistické atrakce.

Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit El Calafate, nezapomeňte si přinést dostatečné množství ochranných vrstev oblečení, nepremokavé boty a vzít si dostatek času na prohlídku okolních přírodních krás. El Calafate a Perito Moreno ledovec jsou jedinečnou a nádhernou destinací a určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Argentina El Calafate (perito moreno)


El Calafate se nachází v jižní Argentině, v provincii Santa Cruz. Je to malé město na břehu argentinského jezera, které leží asi 80 kilometrů od největšího ledovce na světě, Perito Moreno. Tento ledovec je neuvěřitelným přírodním divem a návštěva El Calafate zahrnuje obvykle výlety k tomuto ledovci.

V El Calafate najdete velké množství hotelů, od nejlevnějších po luxusní hotely. Většina hotelů se nachází v centru města a nabízejí pohodlné a čisté pokoje. Některé z nejlepších hotelů v El Calafate jsou Los Sauces Casa Patagonica, Eolo - Patagonia Spirit a Xelena Hotel & Suites.

Los Sauces Casa Patagonica je luxusní hotel s krásnými zahradami a bazénem. Hotel nabízí komfortní pokoje s výhledem na park nebo na lagunu Nimez. Hotel také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční argentinská jídla. Tento hotel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají luxusní pobyt v El Calafate.

Eolo - Patagonia Spirit je také luxusní hotel s neuvěřitelným výhledem na jezero a okolní hory. Hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje s vlastním vstupem a terasou. Hotel má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční argentinská jídla.

Xelena Hotel & Suites je moderní hotel s výhledem na jezero. Hotel nabízí prostorné a moderní pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat argentinská jídla. Xelena Hotel & Suites je skvělou volbou pro ty, kteří hledají moderní a pohodlné ubytování.

Pokud hledáte levnější ubytování v El Calafate, najdete ho v malých penzionech a hostelech. Některé z nejlepších hostels v El Calafate jsou America del Sur Hostel El Calafate, Hostel de las Manos a Hostel del Glaciar Pioneros.

America del Sur Hostel El Calafate je velmi oblíbený hostel v centru města. Hostel nabízí pohodlné postele a za příplatek můžete mít soukromý pokoj. Hostel má také společné kuchyňky a salonky, kde si můžete odpočinout a setkat se s dalšími cestovateli.

Hostel de las Manos je malý hostel s velmi přátelským personálem. Hostel nabízí pohodlné postele a společné kuchyňky. Hostel se nachází kousek od centra města, což je skvělé pro ty, kteří chtějí být blízko všech restaurací a obchodů.

Hostel del Glaciar Pioneros je také velmi oblíbený hostel v El Calafate. Hostel nabízí pohodlné postele a společné kuchyňky. Hostel se nachází kousek od centra města a je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko všech turistických atrakcí.

V El Calafate najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, určitě budete mít nezapomenutelný pobyt v tomto krásném argentinském městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Calafate (perito moreno)


1) Co je Perito Moreno?
Perito Moreno je ledovec v národním parku Los Glaciares v argentinské Patagonii.

2) Jak je nejlepší způsob, jak se dostat do El Calafate?
Nejlépe se do El Calafate dostanete letecky nebo autobusem z blízkých měst jako Bariloche nebo Buenos Aires.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Perito Morena?
Nejlepší čas na návštěvu Perito Morena je od listopadu do března, kdy jsou teploty mírnější a ledovce jsou nejvíce aktivní.

4) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat k Perito Moreno z El Calafate?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Perito Moreno z El Calafate, je s místními autobusovými společnostmi jako TAQSA nebo Chaltén Travel.

5) Musím si předem zakoupit vstupenky na návštěvu Perito Moreno?
Ne, vstupenky na návštěvu Perito Moreno můžete zakoupit přímo na místě v národním parku Los Glaciares.

6) Kolik dní bych měl strávit v El Calafate, aby byla návštěva úplná?
Ideální délka pobytu v El Calafate je 2-3 dny, aby bylo možné navštívit Perito Moreno a také si užít okolní přírodu a turistické aktivity.

7) Existují nějaké možnosti ubytování v národním parku Los Glaciares?
V národním parku Los Glaciares nejsou žádné možnosti ubytování, ale v El Chaltén, městečku poblíž parku, najdete různé hostely a hotely.

8) Mohu si pronajmout automobil v El Calafate?
Ano, v El Calafate najdete mnoho půjčoven automobilů.

9) Jaký je rozdíl mezi návštěvou Perito Morena ze země a z ledovce?
Návštěva Perito Morena ze země vám umožní vidět ledovec z různých úhlů a pozorovat ho z blízka. Návštěva z ledovce vám umožní prozkoumat ledovec a vidět ho z unikátní perspektivy, ale vyžaduje několik denní trek.

10) Existují nějaké turistické aktivity kromě návštěvy Perito Morena?
Ano, v El Calafate a okolí najdete další turistické aktivity, jako jsou koně, rybaření a výlety na lodích.


Dovolená Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, o níž se naprosto nepochybně říká, že je plná neuvěřitelných přírodních krás a úchvatných scenérií. Když se pak podíváme na El Calafate, jedno z nejvýraznějších měst v Patagonii, je jasné, že tento podivuhodný a magický kout Argentiny by měl být na seznamu přání každého, kdo chce prožít nevšední dovolenou.

Sochy sněhu, ledovce, hory, vodopády, jezera, pampy a zemědělské oblasti se na jednom místě vyskytují na El Calafate. El Calafate je město uprostřed ničeho, které je obklopeno zasněženými vrcholky hor, lesy a ledovci. Když se dostanete do tohoto města, mohli byste si myslit, že jste se ocitli kdesi na jiném světě.

Perito Moreno, jeden z nejikoničtějších ledovců na světě, se nachází přibližně 80 kilometrů od El Calafate. Ledovec byl pojmenován na počest významného argentinského geologa a naturalisty Josefa Franciska Perita Morena, který byl rovněž neúnavným obhájcům chráněného území.

Návštěvníci mohou obdivovat ledovec z blízka buď z mnoha teras, které byly vybudovány u přehrady Lago Argentino, nebo zkrze národní park Los Glaciares. Každý rok se přibližně osm kilometrů ledovce přesune od horní záhoří a odřízne se od pevniny. Tento ledovec je přímo u pobřeží a tak se návštěvníci mohou těšit na nádherné glaciálové podívané přímo z blízkosti.

Kromě obdivování krás přírody můžete navštívit mnoho zajímavých míst v El Calafate, jako jsou muzea, kde můžete získat přehled o historii tohoto místa, nebo vyrazit na prohlídky mnoha blízkých jezer a hor.

Celkově řečeno, El Calafate je úchvatné město, které se nachází na jednom z nejúchvatnějších a nejspekulativnějších míst světa. Jestliže tedy hledáte naprosto výjimečné dovolené, plné neobvyklých zážitků a neuvěřitelných zážitků, je El Calafate tou správnou volbou.


Letenka Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je země plná přírodních krás a jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty z celého světa je město El Calafate a jeho nejslavnější atrakce - ledovec Perito Moreno.

El Calafate se nachází v jižní Argentině, v provincii Santa Cruz, a je obklopen neporušenou divokou přírodou. Město je skvělým výchozím bodem pro výlety do Patagonie a jižního ledového pole.

Ať už máte rádi turistiku, rybaření, kajakování nebo sledování zvířat, El Calafate nabízí neomezené možnosti pro dobrodružství v přírodě. Navštivte třeba Národní park Los Glaciares, který se rozkládá na ploše téměř 750 tisíc hektarů s ledovci, horskými masivy a jezery.

Nejznámější atrakcí v El Calafate je ale nejspíše ledovec Perito Moreno, jedna z největších a nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. Tento ohromující ledovec se táhne přes 60 km a v některých částech dosahuje výšky více než 70 metrů.

Perito Moreno je aktivní ledovec, který se neustále pohybuje a "kalí" se do jezera Argentino, tvořící impozantní zvuky a občas dokonce velké vlny. Turisté mohou zblízka pozorovat ledovec na lodích nebo procházkách po speciálně vyznačených trasách.

K získání letenky do El Calafate není potřeba mnoho peněz. Ceny letenek se pohybují v rozmezí mezi 6000 až 10000 Kč a let trvá přibližně 18 hodin s jedním nebo dvěma přestupy. Doporučuje se letět z Buenos Aires nebo z Santiago de Chile, které jsou největšími letišti v této oblasti.

Argentina je země s neporušenou přírodou a nezapomenutelnými zážitky. Dovolte si navštívit město El Calafate a užít si jedinečnou možnost vidět jedinečný přírodní ledovec Perito Moreno.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky