Objevte nejlevnější lety

Belgie Brusel

Počasí Belgie Brusel


Belgie se nachází v evropském kontinentálním klimatickém pásu, což znamená, že zde panuje poměrně mírné klima. Brusel, jako hlavní město Belgie, také sdílí toto typické klima.

V Bruselu se průměrné teploty pohybují v rozmezí od 0°C v zimních měsících do 23°C v létě. Nejteplejším měsícem v Bruselu je červenec, kdy průměrná teplota dosahuje až 23°C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden, kdy průměrná teplota klesá pod bod mrazu.

V letních měsících také může být v Bruselu celkem vlhké počasí, což může způsobovat nepříjemné pocit horka. Nejvíce srážek zde lze očekávat v průběhu podzimu a zimy, s vyšším počtem deštivých dnů.

Větrné podmínky v Bruselu jsou poměrně mírné, což umožňuje pohodlný pobyt v celém městě. Některé části Belgie, zejména na pobřeží, však mohou být náchylné k větším větrům a bouřím.

Celkově lze říci, že počasí v Bruselu se pohybuje v rozmezí mírných teplot s vyššími srážkami v průběhu podzimu a zimy. Nicméně, díky oceánskému vlivu, jsou počasí v Belgii obecně velmi stabilní a předvídatelné, což umožňuje pohodlný pobyt v jakémkoli období roku.


Letenka Belgie Brusel


Belgie je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy a jejím hlavním městem je Brusel. Pro milovníky historie, umění, architektury a dobrého jídla je toto město naprosto skvělou volbou. A když k tomu přikročíte koupě letenky, stojíte na začátku jedné z nejlepších cest svého života.

Brusel je hlavním městem Belgie a Evropské unie, což znamená, že je to město s velkým významem, ale zároveň i s mnoha turistickými atrakcemi. Můžete si zde prohlédnout mnoho krásných památek, jako například Grand Place, které je nádherné náměstí, nebo Palais Royal, královský palác, který je otevřen pro veřejnost. Bruselský atomium vytvořené pro světovou výstavu v roce 1958 je také jedním z krásných zážitků, které byste měli navštívit.

Pro milovníky umění je zde spousta muzeí, které si můžete prohlédnout. Kromě známého Musée Royal des Beaux-Arts de Belgique jsou tu i menší muzea, jako například městské muzeum nebo muzeum Magritte, které ukazuje práci belgického malíře René Magritte.

Jednou z hlavních specialit Bruselu jsou belgické hranolky a čokoláda. V Bruselu najdete spoustu míst, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a nápoje. Nejlepší místa jsou podél Grand Place, kde se nacházejí tradiční restaurace, ale i uliční stánky s různým sortimentem potravin. A v neposlední řadě se nemůžeme oprostit od toho, že Brusel je domovem piva. Pro milovníky tohoto nápoje se doporučuje jít na turné pivovaru.

Koupě letenky do Bruselu může být pro někoho z vás velmi kritickým a komplikovaným procesem. Musíte si vybrat nejlepší letovou společnost, správný den odletu a nezapomeňte na případné slevy a nabídky. Nicméně, vybrat si správnou kombinaci vás může zachránit spoustu peněz. Máte nyní možnost si objednat letenky přímo na internetu. Je zde spousta společností, které poskytují levné letenky do Bruselu. Využijte toho.

Celkově můžeme říci, že návštěva Bruselu je skvělá příležitost pro každého, kdo má rád umění, kulturu, gastronomii a krásnou architekturu. Pokud si plánujete cestu do evropského hlavního města, Belgie a Brusel je jednoznačně první volbou. Stačí si jen koupit letenky a užívat si krásy tohoto nádherného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Brusel


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bruselu a v Belgii?

V Bruselu patří mezi nejznámější atrakce Atomium, Grand Place, Manneken Pis, Evropská čtvrť, Mini-Europe, Národní bazilika Srdce Ježíšova a mnoho muzeí a galerií. V Belgii byste neměli vynechat navštívit města jako Gent, Bruggy, Antverpy, Lutych nebo Dinant, kde můžete objevovat krásnou architekturu a historické památky.

2. Kde najít nejlepší belgické pivo?

Belgie je známá svým pivem a pokud ho chcete ochutnat, můžete zamířit například do pivovarů v Bruselu, jako jsou Cantillon nebo Moeder Lambic. V Antverpách je oblíbené pivovar De Koninck a v Gentu můžete ochutnat pivo ve slavné pivovarské hospodě De Dulle Griet. Navíc najdete v Belgii celou řadu dalších regionálních pivovarů a značek.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bruselu?

Nejlepší čas pro návštěvu Bruselu je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít množství akcí a kulturních festivals. V prosinci se také můžete těšit na slavný vánoční trh a v únoru na karneval.

4. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se v Bruselu a Belgie dopravovat?

Brusel a další velká města Belgii mají dobře vyvinutou sít městské hromadné dopravy, která se skládá z tramvají, autobusů a metra. Můžete také využít pronájem kola nebo prohlídku města pěšky. Pokud cestujete z jednoho belgického města do druhého, můžete využít vlaky nebo autobusy.

5. Jaká je oficiální jazyková politika v Belgii?

Belgie má tři oficiální jazyky - francouzštinu, nizozemštinu a němčinu. V některých oblastech Belgie jsou jedním z oficiálních jazyků také minoritní jazyky, jako je vlámština nebo němina. Ve službách a obchodních prostorách musí být zákazníkům poskytovány informace v jejich preferovaném jazyce.


Ubytování Belgie Brusel


Belgie je krásná země plná kulturních objektů a památek. A mezi těmito krásami nepochybně patří i její hlavní město Brusel. Navštívit tuto historickou metropoli je snem mnoha turistů, a aby byla návštěva ještě příjemnější, je třeba si zajistit kvalitní ubytování.

Ubytování v Bruselu najdete na každém rohu, od hotelů po malé penziony, Airbnb pronájmy a další privátní ubytování. Záleží jen na vás, jakou variantu ubytování zvolíte, přestože je pravda, že jsou některé možnosti daleko lepší než jiné.

Pro turisty, kteří hledají luxus a sofistikovaný pobyt, jsou v Bruselu k dispozici čtyři a pět hvězdičkové hotely. Tyto hotely nabízejí nejen kvalitní servis, ale také pohodlné pokoje s velmi dobrým výhledem na okolní památky. Mezi nejlepší hotely v Bruselu patří Hotel Amigo, The Hotel Brussels nebo Hotel Metropole.

Pro rodiny s dětmi jsou ideální možností apartmány. Tyto apartmány jsou obvykle vybaveny malou kuchyní, což je ideální pro ty, kteří si chtějí uvařit své vlastní jídlo. Mezi nejlepší apartmány v Bruselu patří La Suite Homes, ApartmentsApart nebo Smartflats.

Pokud jste na cestě s omezeným rozpočtem, doporučujeme sehnat si levnější variantu ubytování, jako jsou hostely a B&B. Tyto typy ubytování jsou v Bruselu velmi populární a nabízejí cestovatelům bezpečný a čistý pobyt za dobrou cenu. Mezi nejlepší hostely v Bruselu patří Generation Europe Youth Hostel, Brussels Hello Hostel nebo Auberge de Jeunesse Generation Europe.

Celkově vzato, výběr ubytování v Bruselu závisí především na vašem stylu života a představách. Z celého města nabízí velké množství možností, ať už se jedná o luxusní hotely, apartmány pro rodiny s dětmi, hostely a levné ubytování. V Bruselu je vše snadno dostupné, a proto byste si měli být naprosto jisti, že si najdete to správné ubytování pro váš pobyt.


Dovolená Belgie Brusel


Belgie a hlavní město Brusel jsou mezi turisty velmi oblíbené a lákají návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v této části Evropy, můžete se těšit na nádhernou architekturu, bohatou historii, gastronomické zážitky a mnoho dalšího.

Brusel, hlavní město Belgie, je světoznámý pro své belgické pivo, čokoládu a bruselské kvašené zelí. Toto město nabízí mnoho historických a kulturních památek, které byste měli určitě navštívit. Mezi nejznámější patří Grand Place, kde se nachází krásný gotický radniční palác, který byl postaven v roce 1402. Toto místo je také výborné pro nákupy a obchody s little mannequin piss. Dalšími zajímavými místy jsou Královský palác nebo Atomium.

Belgie je také známá pro své muzea a galerie. Mezi nejznámější patří Královské muzeum krásných umění, kde najdete obrazy od Rubense, Bruegela a Matisse. Dalšímu muzeu, které byste měli navštívit, je Tintin muzeum, které je věnované životu a dílu slavného francouzského kreslíře Hergého.

Pokud máte rádi belgickou kuchyni, určitě byste měli ochutnat místní speciality. Mezi nejznámější patří moules-frites, což jsou mušle s hranolkami, a belgické vaflíčky s ovocem a šlehačkou. Kromě toho je tu také široká nabídka belgického piva, jako například Leffe, Duvel nebo Chimay.

Pokud jste fanoušci muzikálových představení, možná se vám bude líbit návštěva muzikálu Cats, který se koná v bruselském divadle Palais 12. Jsou zde také k dispozici vstupenky na mnoho dalších kulturních akcí.

Celkově lze říci, že Belgie je skvělým místem pro dovolenou a určitě si zde najdete mnoho zajímavých věcí, které vás zaujmou. Hořící cena dopravy.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky