Objevte nejlevnější lety

Belgie Louvain-la-Neuve

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Louvain-la-Neuve


1. Jak se dostat do Louvain-la-Neuve?

Louvain-la-Neuve se nachází asi 30 km od Bruselu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je vlakem nebo autobusem.

2. Jakým jazykem se mluví v Louvain-la-Neuve?

V Louvain-la-Neuve se mluví francouzsky.

3. Kde se nachází nejlepší místa pro nakupování v Louvain-la-Neuve?

Louvain-la-Neuve má několik obchodních center a obchodních ulic, jako je například Rue Charlemagne nebo La Galerie des Halles. Zde najdete jak výjimečné módní butiky, tak i velké řetězce.

4. Kde se nachází nejlepší restaurace v Louvain-la-Neuve?

Louvain-la-Neuve nabízí širokou škálu restaurací, od tradiční belgické kuchyně až po exotické pokrmy z celého světa. Mezi nejlepší patří např. La Belle Epoque, Le Pain Quotidien nebo La Mamma Mia.

5. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce Louvain-la-Neuve?

Louvain-la-Neuve má mnoho turistických atrakcí, jako například muzeum Hergé, kde se nachází expozice o slavném belgickém kreslíři, park Bois de Lauzelle pro pikniky a relaxaci nebo akvárium Aquapark.


Počasí Belgie Louvain-la-Neuve


Louvain-la-Neuve, ve francouzské Belgii, se nachází v provincii Valonsko a leží asi 30 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Bruselu. Město má vlhké oceánické klima s mírnými zimami a mírnými léty.

Když se podíváme na průměrné teploty v průběhu roku, vidíme, že nejvyšší teploty jsou dosaženy v srpnu s průměrnou teplotou kolem 22°C. Naopak nejnižší teploty jsou v lednu, kde průměrná teplota klesá na -1°C. Celkově jsou však teploty v Louvain-la-Neuve poměrně mírné a neexistují zde velké rozdíly mezi ročními obdobími.

Pokud jde o srážky, tak většina dešťových dnů se vyskytuje během podzimu a zimy, zejména v říjnu, listopadu a prosinci. Během těchto měsíců může spadnout až 80 milimetrů srážek. Naopak léto je mnohem suchší, s minimem srážek v červenci a srpnu.

Pokud plánujete návštěvu Louvain-la-Neuve, nezapomeňte si vzít svetr nebo bundu, protože i během letních měsíců může být v noci chladno. Také se připravte na deštivé dny, pokud plánujete návštěvu během podzimu nebo zimy.

Celkově vzato, Louvain-la-Neuve má poměrně mírné a vlhké klima, se střídáním deštivých a suchých období. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete město navštívit, nezapomeňte se obléknout do odpovídajícího oblečení a připravte se na neočekávané změny počasí.


Letenka Belgie Louvain-la-Neuve


Louvain-la-Neuve je malé belgické město ležící v regionu Valonsko, které je známé především díky své univerzitě, která se nachází právě v Louvain-la-Neuve. Pokud plánujete cestu do tohoto města, zvažte letenku do nejbližšího letiště.

Nejbližší letiště k Louvain-la-Neuve se nachází v Bruselu, na letišti Brussels Airport (BRU). Z Bruselu se do Louvain-la-Neuve jednoduše dostanete vlakem, který jezdí přibližně každých 30 minut. Jízdní doba trvá zhruba 30 až 45 minut. Můžete také využít taxi služby, což však bude o něco dražší varianta.

Pokud hledáte levné letenky do Bruselu, můžete se podívat na webové stránky několika nízkonákladových leteckých společností. Mezi nejznámější patří Ryanair, easyJet nebo Wizz Air. Tyto společnosti nabízejí během roku různé slevy na letenky, takže si můžete najít výhodnou cenu.

Louvain-la-Neuve je malé město, proto můžete využít veřejnou dopravu pro spojení s okolními městy a vesnicemi. V místě se nachází několik autobusových zastávek, kde zastavují místní autobusy. Dále můžete využít také taxi službu.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Louvain-la-Neuve, můžete se těšit na krásné historické centrum, univerzitu a množství kulturních akcí a festivalů, které se v místě konají. Navštivte také místní restaurace a ochutnejte místní speciality.

V Louvain-la-Neuve si můžete užít klidnou atmosféru a jedinečnou krásu města. Pokud hledáte místo pro odpočinek od každodenního shonu a ruchu velkoměsta, Louvain-la-Neuve je pro vás to pravé místo.

Využijte proto možnost a vydejte se do Belgie, abyste si užili krásy tohoto úžasného města. Louvain-la-Neuve vám nabídne nejen nádherné památky, ale také krásnou přírodu a příjemnou atmosféru. Stačí si jen najít levnou letenku a vydáte se na cestu!


Dovolená Belgie Louvain-la-Neuve


Louvain-la-Neuve se nachází v Belgii a je skvělým místem pro dovolenou. Toto město bylo založeno v roce 1965 jako nové sídlo pro univerzitu v Louvainu, kterou se v té době potýkala s nedostatkem prostoru. Louvain-la-Neuve má oproti jiným městům v Belgii jednu velkou výhodu - je plánováno systémem vysokého obsahu pro pěší, což znamená, že se v centru města nemůžou pohybovat žádná auta, což z něj dělá ideální destinaci pro turisty.

A co v Louvain-la-Neuve vidět a zažít? Velmi zajímavé jsou muzea a galerie umění zaměřený na moderní umění. Také návštěva Corpo Museumu, kde najdete deset tisíc lékařského vybavení z různých zemí a historických období, je určitě unikátní zážitek.

V městečku je několik historických budov, přičemž musíme zmínit nejvýznamnější z nich, kterým je kaple Bois-de-Lauzelle, která byla postavena v roce 1304. Kaple byla dříve poutním místem, kde lidé hledali uzdravení.

Pro milovníky přírody jsou k dispozici krásné parky a zahrady, z nichž nejvýznamnějším je park Douaire. Zahrady jsou součástí kampusu univerzity, kde studenti mohou relaxovat během pauz mezi výukou.

Dále stojí za zmínku muzeum Hergé, autora slavného belgického komiksu Tintin. V muzeu se můžete dozvědět víc o autorově životě a tvorbě, a také vidět originální kresby, které použil pro své knihy.

V Louvain-la-Neuve je mnoho akcí po celý rok, z nichž nejvýznamnější jsou ty spojené s univerzitou. V zimním období se konají studentské slavnosti, které trvají celý týden a zahrnují koncerty, divadelní představení a celou řadu dalších akcí.

Celkově, Louvain-la-Neuve je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají klidné a krásné prostředí, a zároveň nechtějí ztratit kontakt se světem moderního umění a kultury. Navštivte toto krásné město a nechte se unášet jeho kouzlem a klidem.


Ubytování Belgie Louvain-la-Neuve


Belgie je krásná země s mnoha zajímavými městy a místopisnými územími. Mezi nimi vyniká i město Louvain-la-Neuve, které se nachází v provincii Valonský Brabant. Toto město je domovem University of Louvain a je plné kulturních, historických a vzdělávacích institucí. Je také oblíbeným místem pro turisty, kteří se zajímají o architekturu, kulturu a historii.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit město a strávit zde několik dní, je důležité si najít vhodné ubytování. Louvain-la-Neuve nabízí mnoho možností ubytování, které jsou vhodné pro různé typy návštěvníků.

Hotel Martin's Louvain-la-Neuve

Jedním z nejlepších hotelů v Louvain-la-Neuve je Martin's Louvain-la-Neuve. Tento hotel nabízí moderní a pohodlné pokoje s Wi-Fi připojením a klimatizací. V hotelu také najdete restauraci a bar, kde si můžete vychutnat místní speciality a různé druhy drinků. Hotel se nachází v centru města, což je ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních památek a atrakcí.

Apartmány Les Bruyères

Ti, kteří chtějí být nezávislí při svém pobytu, by mohli zvážit pronájem bytu. V Louvain-la-Neuve najdete apartmány Les Bruyères s možností pronájmu na krátkodobé i dlouhodobé období. Tyto apartmány jsou prostorné a plně vybavené, takže si můžete uvařit své oblíbené jídlo a cítit se jako doma. Apartmány jsou situovány v jedné z klidných částí města a jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

B&B Château de Pallandt

Pro ty, kteří chtějí zažít kousek luxusu, může být ideální volbou Bed and Breakfast Château de Pallandt. Tento zámek z 18. století se nachází v krásné zahradě a nabízí pokoje s výhledem na okolní krajinu. Každé ráno si můžete užít bohatou kontinentální snídani a v letních měsících si můžete odpočinout u bazénu nebo využít tenisový kurt.

Motel 1815

Pro ty, kteří hledají levnější ubytování, může být ideální volbou Motel 1815. Tento motel nabízí jednoduché, ale pohodlné pokoje s Wi-Fi a parkováním zdarma. Motel se nachází v blízkosti města Waterloo, kde se odehrála slavná bitva, a je ideální pro ty, kteří chtějí zjistit více o této historické události.

V Louvain-la-Neuve najdete mnoho dalších hotelů, bed and breakfast a apartmánů, které splní vaše požadavky. Je důležité si vybrat správné ubytování, aby váš pobyt v Belgie byl nezapomenutelný a plný krásných zážitků.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky