Objevte nejlevnější lety

Česko Rožmberk nad Vltavou

Počasí Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko je známé svými krásnými krajinami a Rožmberk nad Vltavou není výjimkou. Situované v jižní části Čech na břehu řeky Vltavy, této oblasti dominuje starobylý hrad Rožmberk, který se tyčí nad městečkem už od 13. století. V této části země je také slavné město Český Krumlov, které je na seznamu UNESCO, a mnoho dalších městeček a vesniček okolo.

Když se jedná o počasí v Rožmberku nad Vltavou, pohled na předpověď počasí je velmi důležitý. Jižní část Čech může být občas teplá a slunečná, ale také může být chladná a deštivá. V létě, teploty se mohou pohybovat mezi 15°C až 30°C, s průměrnou teplotou kolem 23°C. V zimě se teploty mohou pohybovat mezi -2°C až 7°C. Zajímavostí je, že místní průměr srážek je relativně vysoký, a to až 800-900 mm za rok. Nejde sice o nejvíce na území Čech, vliv řeky Vltavy a okolí hor však přispívá k vlhkému prostředí a více dešťovým dnům.

Když přemýšlíte o návštěvě Rožmberka nad Vltavou, je tedy důležité si přizpůsobit plány podle předpovědi počasí. V létě si určitě přijďte užít krásné slunné dny, které často nabízejí ideální podmínky pro koupání v místním jezeře Vajgar. V zimě můžete očekávat průměrné množství sněhu, obzvláště v kopcovitých oblastech, přičemž toto počasí poskytuje ideální podmínky pro běžkování a sjezdové lyžování.

Kromě předpovědi počasí a povětrnostních podmínek, je také důležité vzít na vědomí, že Rožmberk nad Vltavou je v podstatě krajinou venkovského turismu a je tam mnoho zážitků, o kterých stojí zato si vychutnat, ať už je počasí jakékoliv. Můžete navštívit hrad Rožmberk, projít se po místním městečku a obdivovat mnoho historických budov, nebo si jen užít klidné pohodičky během procházky podle řeky Vltavy.

Rožmberk nad Vltavou nabízí mnoho zajímavých aktivit a láká turisty celý rok. Nezáleží na počasí, je toto místo plné přírodní krásy a historie a určitě stojí za to tam zavítat.


Dovolená Česko Rožmberk nad Vltavou


Dovolená v Česku je velmi populární a Rožmberk nad Vltavou může být jedním z těch míst, kam se rozhodnete jet na víkend nebo i delší dobu.

Rožmberk nad Vltavou se nachází asi 20 km jižně od Českého Krumlova a je jedním z nejmalebnějších městeček v jižních Čechách. Leží na břehu řeky Vltavy, a protože je chráněno hřebeny Šumavy, poskytuje úžasné výhledy na krajiny bosých lesů, horských pastvin a krystalicky čistých řek.

Městečko je nejznámější díky rožmberskému zámku, který se nachází na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou. Zámek je sice veřejnosti nepřístupný, ale i z vnějšku je skutečně impozantní a stojí za to si ho projít alespoň jednou.

V okolí městečka je mnoho turistických stezek, které lákají ke krátkým nebo i delším výletům do přírody. Nejpopulárnější trasou je zřejmě stezka okolo řeky Vltavy, která vede podél divokých peřejí, útesů a husích polí.

Na dovolené v Rožmberku nad Vltavou je možné si pronajmout kolo a absolvovat cyklostezku Greenway, která vede po břehu řeky Vltavy a pokrývá většinu oblasti jižních Čech. Podél stezky jsou rozmístěny různé informační panely o místní přírodě a historii.

Městečko nabízí i mnoho kulturních akcí, jako jsou tradiční slavnosti Rožmberské kamenářství, historický jarmark, folklorní festivaly a mnoho dalších.

Závěrem by se tedy dalo říci, že Rožmberk nad Vltavou je nádherné místo, kde si můžete užít překrásnou přírodu a krásnou historii. Rozhodně by nemělo chybět na vašem seznamu míst, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Rožmberk nad Vltavou


1) Kde se nachází Česko Rožmberk nad Vltavou?
Odpověď: Česko Rožmberk nad Vltavou se nachází v jižních Čechách, mezi městy Český Krumlov a Kaplice.

2) Jaký je historický význam zámku v Česku Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Zámek v Česku Rožmberku nad Vltavou patří k nejvýznamnějším památkám jižních Čech a má bohatou historii, která sahá až do 13. století. Sloužil jako sídlo rodu Rožmberků, kteří se řadili mezi nejvlivnější šlechtické rody střední Evropy.

3) Jaké aktivity mohou návštěvníci v Česku Rožmberku nad Vltavou podniknout?
Odpověď: Návštěvníci mohou navštívit zámek, rozhlednu na Výšince, procházet se po městečku nebo podniknout řadu turistických výletů do okolí.

4) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou je v letních měsících, kdy jsou k dispozici turistické a sportovní aktivity. Zámek je otevřený pro veřejnost od května do září.

5) Jak se dostanu do Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejjednodušší cestou je autem nebo autobusem. Z Českého Krumlova jezdí pravidelné autobusové spoje a do města se dá také dostat lodí po Vltavě.


Letenka Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko je rodná země mnoha historických památek a turisticky atraktivních destinací. Jedním z méně známých, ale o to malebnějších míst, je Rožmberk nad Vltavou. Tento středověký hrad se nachází ve stejnojmenném městečku, které leží uprostřed českého venkova.

Aby se k němu dostali turisté z dalekých zemí, nabízí se jim nejlepší cesta po vzduchu. Letiště Václava Havla v Praze je nejblíže Rožmberku. Z letiště pak můžete jet vlakem, autobusem nebo si najmout auto a projet se krásnými českými krajinami.

Je to také ideální způsob, jak získat nejlepší výhled na středověký hrad a přilehlé oblasti. Z letadla je možné spatřit krásné řeky, jezera a lesy, které kdekoli jinde v Evropě nejsou k vidění. Po přistání v Praze můžete pohodlně pokračovat do Rožmberka nad Vltavou a užívat si jedinečné atmosféry této části Česka.

Rožmberk nad Vltavou byl založen v 13. století a má bohatou historii, protože byl důležitou bránou směrem k Čechám. Hrad stojí na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou a ve své době byl důležitou pevností, ale také rezidencí Rožmberků, jedné z nejvýznamnějších a nejbohatších rodin v české historii.

Návštěvníci Rožmberka nad Vltavou mohou navštívit hrad, který má dnes podobu renesančního zámku. K vidění je síň rytířů, části původního gotického hradu a rodové sbírky Rožmberků. V okolí hradu je také mnoho zajímavých památek, jako jsou středověké kostely, domky a řemeslnické dílny, které vás zavedou zpět do doby před mnoha lety.

Při pobytu v Rožmberku nad Vltavou dobře přemýšlejte o tom, kdy si naplánujete vaši návštěvu. Nejlepší čas je v létě, kdy jsou v okolí hradu nejen krásné zahrady, ale také mnoho kulturních akcí. Můžete navštívit tradiční jarmarky, národní slavnosti, koncerty a jiné kulturní akce, které jsou zde pořádány.

Celkově lze konstatovat, že Rožmberk nad Vltavou je opravdu nádherným místem, které stojí za to navštívit, pokud máte rádi kulturu, historii a krásnou přírodu. A pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a cestovat na Rožmberk nad Vltavou, není nic snadnějšího než letět zpřímo z vaší destinace do Prahy.


Ubytování Česko Rožmberk nad Vltavou


Český Krumlov je nádherné a turisty přeplněné městečko na jihu Čech. Pokud ale máte chuť na trochu klidu a přesto klíč k objevování tohoto kouzelného koutu Česka, doporučujeme zamířit do malebného městečka Český Krumlov, jakým je Rožmberk nad Vltavou.

Kde se ubytovat

Pokud hledáte ubytování šetrné k peněžence, zkuste hostel Krumlov House. Nachází se nedaleko centra města a je vhodný pro ty, kteří se chtějí ubytovat v útulném místě. Hostel nabízí dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Cena noclehu začíná od 200 Kč.

Pro ty, kteří preferují soukromí, je zde dům U Hálků, který se nachází vedle zámku Rožmberk. Pokoje jsou prostorné a kousek od něj se nachází restaurace, kde si můžete užít tradiční česká jídla. Cena za noclehy začíná od 700 Kč.

Co navštívit

Rožmberk nad Vltavou je starobylé město se čtyřmi věžemi, původním městským opevněním a gotickým hradem, který byl později přestavěn v renesančním stylu. Hrad má bohatou historii a zahrnuje expozici o Rožmbercích. Za návštěvu určitě stojí také místní muzeum, s expozicí o městě a jeho grófech.

Módní nadšenci se mohou vydat do nedalekého Dolního Dvořiště, kde se nachází luxusní módní butik Hugo Boss Outlet. Toto město je též ideálním místem pro milovníky turistiky - doporučujeme si zde užít krásnou procházku kolem nedalekého rybníka.

Pro milovníky vodních aktivit je tady řeka Vltava, po které si můžete zapůjčit kajaky, lodičky nebo se projet na prknech.

Zkrátka Rožmberk je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klidného odpočinku od velkoměsta, a přesto mít možnost vyrazit na výlety.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky