Objevte nejlevnější lety

Cyprus Lofou

Letenka Cyprus Lofou


Letenka Cyprus Lofou je ideální volbou pro ty, kteří hledají malebnou a klidnou destinaci, která si stále udržuje tradiční cyprický životní styl. Lofou se nachází v horské oblasti Troodos na jihozápadě Kypru a je známý pro své malebné kamenné domy, úzké ulice a tradiční umělecké řemeslo.

Let z Kypru do Lofou nevyžaduje mnoho času, protože vesnice je vzdálena pouze jednu hodinu jízdy od letiště v Larnace. Po příjezdu na letiště v Larnace se můžete snadno dostat do Lofou pronájmem auta nebo využitím místních dopravních služeb.

Jakmile dorazíte do Lofou, můžete si užít svoje volno prozkoumáváním úzkých uliček a kamenických domů, které dýchají starodávnou atmosférou. Toto malebné městečko nabízí návštěvníkům neopakovatelný zážitek o cyprické kultuře a způsobu života.

Mimo tradiční architekturu, uslyšíte na každém rohu píseň ozývající se z místních taveren a restaurací. To zahrnuje i specialitu města, která se nazývá "koupepia". Jedná se o chutné a tradiční lahůdky, které se často podávají s dokonalým vírem cyprického vína.

Pro ty, kteří milují turistiku, je Lofou ideálním místem pro to, aby objevili kouzlo horského pohoří Troodos. Toto pohoří je známé pro svoje krásné přírodní scenérie, zvláště v době jara a podzimu, kdy krajina nabývá okouzlujících barev a kontrastů.

V neposlední řadě, v Lofou se také nachází několik tradičních křesťanských kostelů, které v sobě ukrývají bohatou historii a kulturu Kypru.

Vyzkoušejte si letenku Cyprus Lofou a užijte si přírodu, kulturu a tradiční atmosféru tohoto krásného horského městečka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Lofou


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lofou na Kypru?
Nejlepší doba na návštěvu Lofou na Kypru je od dubna do června a od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a méně turistů.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Lofou?
Mezi nejlepší aktivity v Lofou patří návštěva historických památek, krásné procházky v přírodě, ochutnávání místního vína a gastronomických specialit, outdoorové aktivity jako cyklistika a turistika.

3. Kde se dá v Lofou dobře najíst?
Lofou je známý pro svou tradiční kyperskou kuchyni, můžete ochutnat místní speciality v restauracích jako je Lofou Tavern, Stou Kir Yianni a To Patrikon.

4. Jak se dostat do Lofou na Kypru?
Lofou je vzdálen asi hodinu cesty autem z letiště v Larnace. Lze se sem dostat také autobusem, nádraží se nachází v nedalekém městě Limassolu.

5. Kde se dá ubytovat v Lofou?
V Lofou se nabízí různé možnosti ubytování od tradičních kyperských kamených domů až po luxusní hotely. Mezi nejlepší patří Lofou Palace Hotel, Iolandi’s House a Agrovino Lofou.


Počasí Cyprus Lofou


Cyprus Lofou – kouzelné městečko vystavené slunci

Cyprus Lofou je malebné venkovské městečko nacházející se na kopci v centrální části Kypru. Své návštěvníky okouzlí svým jedinečným kouzlem a vytvoří v nich nezapomenutelné vzpomínky na neuvěřitelnou atmosféru a nádhernou krajinu.

Kyperské městečko Lofou leží v nadmořské výšce 780 metrů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, kde se střídají sady s olivovými a vinnými hroznovými keři. Celá oblast je velmi malá, ale upoutá svými kamenitými uličkami a zachovalým kyperským venkovským stylem, který se zde krásně snoubí s moderními prvky.

Lofou je obklopené hustými lesy a krásnou krajinou, která působí velmi pozitivně na tělo i ducha. Díky středomořskému podnebí zde máte většinu času modrou oblohu a to i v zimních měsících. Právě v zimě se do Lofou sjíždějí vyznavači kyperského vína, aby se mohli ochutnat zdejší bohatou paletu vín v chladném prostředí kamenických hospůdek.

Lofou je perfektním místem pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu. Zde budete moci vyspět své smysly, odpočinout si a prožít okamžiky klidu, které vám pomohou zrelaxovat. Kromě toho zde najdete i mnoho kulturních památek, jako je kostel Agios Georgios z 19. století a Lofou Folklor Museum, které vám přiblíží bohatou historii a tradice městečka.

Celkově lze říci, že Cyprus Lofou je kouzelné městečko, které nabízí ideální podmínky pro aktivní turistiku i odpočinek v jedinečném prostředí. Pokud tedy hledáte místo, které spojuje krásnou přírodu, kulturní památky a relaxaci, tak Lofou na Kypru je pro vás tou správnou volbou.


Ubytování Cyprus Lofou


Lofou je jednou z nejkrásnějších vesnic na Kypru, která je výjimečná svou historií, tradičním stylem architektury a úžasným výhledem na okolní kopce a údolí. Kromě krásného vzhledu je Lofou známý svým vynikajícím ubytováním, které nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost zažít Kyprskou gastromomii a životní styl.

Jednou z nejlepších možností ubytování v Lofou je pobyt v tradičních, kamenných domech, které byly do nedávné doby obývané místními obyvateli. Tyto domy byly pečlivě a citlivě zrestaurovány, takže poskytují příjemný a pohodlný pobyt. Tyto domy se skládají z jednoho až několika pokojů s vlastní koupelnou a kuchyňkou, což poskytuje soukromí a komfort jako doma.

K dispozici je také několik rodinných pensionů, které poskytují pokojové služby pro jednotlivce nebo skupiny. Tyto pensiony jsou vedeny místními rodinami, které vám nabídnou nejen ubytování, ale také vařené jídlo, které je typické pro Kypr. Tato tradiční jídla jsou připravována ze sezónních a místních ingrediencí, což zajišťuje vynikající chuť a vůni.

Pro ty, kteří hledají ještě více luxusu, jsou k dispozici příjemné hotely, které nabízejí standardní a nadstandardní pokoje a apartmány. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají ubytování s moderní výbavou a nabízejí také širokou škálu služeb, jako jsou wellness centra, sportovní vybavení a vysokou kuchyni.

V Lofou se těšíte na skvělé ubytování jakýmkoli způsobem. Ubytování zde poskytuje autentické zážitky a umožní vám zažít Kypr v jeho plné parádě. Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, budete mít možnost ochutnat místní jídla, objevovat krásné místní stezky a užívat si pohodlí příjemného ubytování v krásném a historickém prostředí Lofou.


Dovolená Cyprus Lofou


Cyprus Lofou je krásné městečko, které se nachází v horách na jihozápadě Kypru. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klidný a relaxační pobyt v přírodě, zároveň však chtějí navštívit historická místa a prozkoumat místní kulturu. Lofou je vynikajícím výchozím bodem pro výlety po celém ostrově a nabízí řadu aktivit pro milovníky turistiky a cyklistiky.

V Lofou se nachází několik malebných taveren a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční kyperskou kuchyni, např. jehněčí, zvláště opečené na grilu. K tomu se vyplatí ochutnat místní víno z pěstitelů z okolí města.

Mnoho turistů na Kypru přijíždí za sluncem a plážemi, avšak Lofou nabízí zcela odlišnou atmosféru. Můžete se projít úzkými kamenickými ulicemi, navštívit muzeum lidové kultury a užít si krásu pohorských výhledů. I když se zde nenacházejí žádné pláže, to rozhodně neznamená, že zde není mnoho co dělat.

Pokud máte rádi turistiku, výlet na horu Olympus, nejvyšší horu ostrova, je skvělou volbou. V zimním období si tam můžete zajezdit na lyžích. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou poutní místo Panayia tou Araka nebo klášter Stavrovouni, kde se tradičně setkávají věřící z různých zemí.

Kromě turistických atrakcí mohou návštěvníci Lofou vzít také v úvahu řadu dalších aktivit. Kolem města jsou perfektní terény pro horskou cyklistiku nebo jízdu na koni, také si zde můžete zahrát golf nebo klasické stolní hry s místními obyvateli.

Celkově řečeno, Cyprus Lofou je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou v krásné horské krajině. Navíc, díky své poloze na jihozápadě ostrova, se z Lofou dostanete snadno kamkoli na Kypru a můžete si tak užít všechny krásy této malebné země.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky