Objevte nejlevnější lety

Cyprus Vavla

Počasí Cyprus Vavla


Kyprská vesnice Vavla se nachází v regionu Larnaky, východně od Kyprského pohoří. Vavla má typicky středomořské klima, což znamená, že panují zde teplá a suchá léta a mírné zimy s nízkou vlhkostí.

Léto v Vavle je velmi horké a sušší než v jiných oblastech Kypru. Průměrná teplota v červenci a srpnu, kdy jsou nejvyšší teploty, se pohybuje okolo 35 °C a noci jsou stále teplé s teplotou přibližně 25 °C. Množství dešťových srážek v této období se pohybuje v průměru kolem 0 mm na měsíc, protože zimu zajišťuje tzv. Středomořské vysokotlak, který nad oblastí výrazně převažuje.

Zima v Vavle je mírná, ale mokrá a chladná. Průměrná teplota od prosince do února se pohybuje okolo 15 °C a noční teploty jsou kolem 7 °C. Deště v této období jsou značné s průměrným měsíčním množstvím kolem 75 mm.

Jarní a podzimní období jsou v Vavle krátká, ale příjemná. Průměrné teploty od března do května a od září do listopadu se pohybují kolem 25 °C a noční teploty jsou kolem 18 °C. Srážky v této období jsou o něco menší, ale stále významnější než v létě s průměrným měsíčním množstvím kolem 40 mm.

Celkově lze říci, že Vavla je ideálním místem pro návštěvu během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a bez horkých letních dnů. Léto je vhodné pro ty, kteří upřednostňují vyšší teploty a slunečné dny, ale zároveň musí být připraveni na značné vysoké teploty a větší množství vody. Zima může být trochu chladnější, ale historické památky a kulturní festivaly v této době jsou stále lákadlem pro turisty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Vavla


Je mi líto, ale jako virtuální asistent nebyl můj trénink zaměřen na poskytování informací o konkrétním místě jako je Cyprus Vavla. Pokud byste mi však chtěli poskytnout více specifických otázek, rád bych vám pomohl najít odpovědi na vaše dotazy.


Ubytování Cyprus Vavla


Cyprus Vavla je krásné a klidné místo na Kypru, které nabízí turistům nejen krásnou přírodu, ale také skvělé ubytování. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, můžete se těšit na řadu možností ubytování, které budou nejen pohodlné, ale i stylové.

Jedním z nejpopulárnějších míst pro ubytování na Cyprus Vavla je Penzion Agrovino . Tento penzion nabízí krásné výhledy na město a okolní krajinu a je obklopen vinnými vinicemi, které jsou hojně rozšířené v této oblasti. Pokoje jsou prostorné a pohodlné a vybavené vysokorychlostním internetem a TV s plochou obrazovkou, což zajišťuje velmi příjemný pobyt. Penzion má také restauraci, kde můžete vyzkoušet některá z nejlepších jídel kyperské kuchyně.

Dalším vynikajícím místem pro ubytování je hotel Teacher's House. Tento hotel se nachází ve staré škole, která byla pečlivě restaurována a přeměněna na pohodlný hotel. Místnost je velmi vkusně zařízená, s velmi čistou a moderní koupelnou. V hotelu Teacher's House si můžete vychutnat snídani na terase s výhledem na okolní krajinu a užívat si klidného pobytu s rodinou nebo přáteli.

Dalším skvělým místem k pobytu v oblasti Cyprus Vavla je Bed and Breakfast Karydhia Cottage. Tento bed and breakfast nabízí pohodlné a prostorné pokoje, které zahrnují venkovský styl zařízení, což zajišťuje velmi příjemného pobytu. Hosté mají přístup do bazénu a můžou si užívat naprostého klidu a soukromí. V Bed and Breakfast Karydhia Cottage si také můžete vychutnat bohatou kyperskou snídani v zahraniční atmosféře.

V oblasti Cyprus Vavla najdete několik dalších vynikajících možností ubytování jako jsou místní ubytovny, apartmány a samostatné domy k pronájmu. Při výběru ubytování, nezapomeňte zvážit vaše požadavky na pohodlí, styl a cenu.

Celkově, ubytování na Cyprus Vavla je skvělým způsobem, jak si užít krásného prostředí této oblasti. Každé zdejší ubytování nabízí vysokou kvalitu a spokojenost pro hosty, kteří si chtějí užít přírodní krásy a kulturu Kypru. Při plánování vaší dovolené si proto neváhejte vybrat ubytování v této krásné oblasti, které prostě nemá chybu.


Dovolená Cyprus Vavla


Cyprus - to je ostrov, který láká mnoho turistů z celého světa. A když si řeknete, že si chcete na nějakou dobu odpočinout v klidném a idylickém prostředí, jednou z možností, která vás rozhodně nezklame, je Vavla. Tento malý a okouzlující městeček, které se nachází na jihovýchodním okraji Kypru, nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie a mnoho možností ke vzdělání se kultury a historie z této oblasti.

Když se rozhodnete pohnout se z hektického prostředí hlavního města Nikósie nebo z jiného turistického centra na ostrově, můžete se těšit na klid, ticho a pohodu tohoto odlehlého azylu. Vavla může nabídnout typ ubytování, které si návštěvníci mohou vybrat, a to jak kempování a penziony, tak i luxusní hotely, aby zde zůstali na několik dnů nebo týdnů.

Pro milovníky přírody a historie poskytuje Vavla řadu možností k průzkumu. Pokračujte do okolních vesnic, zastavte se u kláštera Agios Ioannis Lambadistis v Troodoských horách, kde se nachází nádherné byzantské fresky, kamenická západní brána a památný domek Fikardou z 18. století. Nenechte si ujít Nikízisovo muzeum v Lefkara, které představuje tradiční techniky zpracování krajek. Jinak můžete vyskočit do vodopádu Kalidonyia nebo v naturálním parku Afamis, kde naleznete nádherné pískovcové útvary vztahující se k mnohým mýtům antické Hellas.

Co se týká kulturních akcí a festivalů, Vavla má co nabídnout pro všechny. Kyperský horalův festival v zimních měsících se těší největší popularitě a nabízí návštěvníkům možnost vidět i vlastní oči, jak se konají tradiční zpěvy, tance a jídla. V létě můžete zase navštívit mezinárodní festival v Lemesosu, kde se ukážou nejlepší taneční a hudební výkony z celého světa a kde se každý rok konají soutěže v malování na kámen.

Cyprus - to je ráj pro každého cestovatele. A Vavla je jedním z nejlepších míst, jak si užít klid, krásu a nádhernou historii tohoto krásného ostrova. Neváhejte a zkuste to také!


Letenka Cyprus Vavla


Vavla, Malá vesnice s velkým srdcem na Kypru

Kypr je ostrov s mnoha tvářemi. Rozmanitost ostrovní krajiny, ať už se jedná o písečné pláže, malebné horské vesničky nebo úchvatná historická místa, láká každý rok tisíce turistů.

Jednou z mnoha klenotů Kypru je malá vesnice Vavla. Tato vesnička se nachází v jižní části ostrova a je jedním z typických míst s mnoha pestrou historií. Zajímavou architekturu najdete v každém koutu a mnoho z nich je památkou, což je důvod, proč je Vavla tak oblíbeným turistickým cílem.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Vavly je letenka Cyprus Vavla. Toto spojení nabízí rychlý a snadný způsob, jak se dostat k tomuto skvělému místu, takže můžete strávit více času objevováním těchto unikátních vesnických oblastí.

Jednou z hlavních atrakcí Vavly je kostel Svatého Jana Křtitele, který je medové barvy a má mnoho zdobených vstupů a oken. Tento kostel byl postaven ve 12. století a tvoří skvělé místo ke zhlédnutí památek a užitého umění.

Jinou jedinečnou atrakcí je bývalá Lázně Vavla, která se nachází na konci nové cesty vedoucí do centra vesnice. Tento komplex, postavený kolem roku 1900, byl rekonstruován a nyní slouží jako restaurace a ubytování.

Pokud se rozhodnete navštívit Vavlu na Kypru, nezapomeňte prozkoumat horskou krajinu, která tuto oblast obklopuje. Zdejší krajina je velmi pěkná a nabízí mnoho fantastických možností pro cyklistiku, turistiku nebo jen pro relaxaci v nádherné přírodě.

Výlet do Vavly na Kypru naznačuje, že zdejší památky a krajina jsou úžasné, a to dělá z Vavly skvělé místo pro každého, kdo by chtěl poznat trochu více o historii a kráse Kypru. Proto neváhejte navštívit tento nezapomenutelný kout na Kypru a vychutnat si tuto unikátní vesnickou atmosféru.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky