Objevte nejlevnější lety

Estonsko Paldiski

Ubytování Estonsko Paldiski


Estonské město Paldiski se nachází na severozápadě země, jehož význam zejména v minulosti spočíval v tom, že se jednalo o důležitý přístav při vstupu do zátoky, kde se nachází i estonská metropole Tallinn. Dnes se Paldiski nachází na křižovatce významných silničních a železničních tahů, což jej dělá ideálním místem pro ubytování během návštěvy Estonska.

Pro turisty je Paldiski především atraktivním místem díky svému námořnímu zázemí a okolí, které nabízí možnost pro relaxaci a turistiku. Pobřeží míří do Baltského moře, což znamená možnosti pro koupání a vodní sporty. V okolí města se pak rozprostírají krásné lesy, které nabízejí nekonečná místa pro výlety a turistiku.

V Paldiski si turisté mohou vybrat z řady ubytovacích možností. Pokud preferujete pohodlí a komfort, nabízí se možnost ubytování v hotelu Ecoland, kde se můžete těšit na moderní vybavení a pohodě. Hotelové pokoje jsou prostorné a dobře vybavené, v hotelu se nachází sauna, wellness centrum a restaurace.

Pro milovníky venkovního stylu ubytování je tu možnost přespání v kempu Glehni, který se nachází v klidné oblasti mezi borovicovým lesem a Baltským mořem. Kamp nabízí možnosti pro stanování, ale také pro ubytování v karavanech a chatkách.

Další možností je apartmánový hotel Regati Majutus, který se nachází v centru města. Hotel nabízí apartmány s kuchyňským koutem, TV a vlastní koupelnou. Vzhledem k dobré lokalitě je tento hotel ideálním místem pro návštěvníky, kteří chtějí mít všechny potřebné služby v dosahu.

V neposlední řadě pak existují i možnosti ubytování v soukromí, kdy můžete využít například Airbnb nebo Booking.com. Tyto služby vám umožní najít ubytování v obyčejných bytových domech nebo rodinných domech, což je ideální pro rodiny s dětmi.

Estonsko je rozmanitou zemí, která nabízí mnoho možností k aktivnímu odpočinku. Paldiski je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko metropole Tallinn, ale zároveň si užít klid a pohodu. Navíc, s řadou ubytovacích možností v Paldiski, můžete najít ideální ubytování pro vaše požadavky a rozpočet.


Dovolená Estonsko Paldiski


Pokud hledáte zajímavé místo pro dovolenou, Paldiski v Estonsku určitě stojí za návštěvu. Město se nachází na severozápadě země, přibližně 50 km od Tallinnu, hlavního města Estonska. Paldiski leží na pobřeží Baltského moře, což jej činí populárním turistickým cílem pro lidi, kteří si chtějí užít slunce a moře.

Paldiski je malé město s přibližně 4 000 obyvateli. Přestože se jedná o přístavní město, turistická oblast je klidná a tichá. V Paldiski se nachází několik zajímavých památek, jako například Sůlňanská baterie nebo červený maják. Sůlňanská baterie byla postavena v roce 1939, aby chránila sovětský přístav před německými silami. V roce 1997 byla Sůlňanská baterie otevřena pro veřejnost a nyní se jedná o zajímavou turistickou atrakci.

Dalším zajímavým místem je červený maják, který se nachází na kamenitém pobřeží v centru města. Maják se může pochlubit krásným výhledem na Baltské moře a okolní krajinu.

Kromě těchto historických památek můžete také užít přírodních krás v oblasti. V okolí města se nachází národní park Lahemaa, který nabízí úžasné procházky a saunování v přírodě. Oblast láká turisty také díky své jedinečné fauně a flóře.

Pro návštěvníky, kteří chtějí využít možností sportování, je tu řada aktivit, jako kitesurfing, windsurfing, rybaření, cyklistika a golf.

V Paldiski najdete také spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat domácí estonskou kuchyni. Místní specialitou je cibulová omáčka a hovězí guláš s bramborovou kaší.

Pokud se rozhodnete Paldiski navštívit, můžete se tam dostat autem nebo autobusem z Tallinnu. Cesta trvá přibližně 40 minut a po celou dobu se můžete těšit na krásné výhledy na estonskou krajinu.

Celkově je tohle klidné a malebné město perfektní destinací pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu a ruchu velkoměsta a strávit dovolenou v klidné a malebné atmosféře. Paldiski ve spojení s krásnou estonskou přírodou skutečně nabízí úžasné zážitky.


Počasí Estonsko Paldiski


Estonsko je země, která se nachází v severovýchodní Evropě a na západě sousedí s Baltským mořem. Město Paldiski se nachází na západním pobřeží Estonska a je velice důležité díky svému strategickému umístění jako přístav pro námořní dopravu.

Počasí v Paldiski je ovlivněno svým blízkým pobřežím a studenými větry, které z moře foukají. V létě jsou průměrné teploty relativně mírné a dosahují hodnot okolo 16 až 18 °C. Zima naopak bývá velice chladná a průměrné teploty se pohybují kolem -5 až -8 °C. Teploty v zimě mohou velice snadno klesnout až k -20 °C. Smíšené počasí se na tamním pobřeží vyskytuje poměrně často, takže se zde může objevit jak déšť, tak i sníh.

Paldiski je poměrně vlhké město, které často oblačné počasí a srážky. Průměrné srážky zde dosahují hodnot okolo 60 až 80 mm za měsíc. To je však kompenzováno mírnými teplotami v letních měsících, kdy se můžete kochat krásnými výhledy na Baltské moře a vychutnávat si příjemné procházky po pláži.

Paldiski se nachází v oblasti, která je ohrožena až extrémním počasím v důsledku mořských bouří a silných větrů. Pokud se plánujete zdržet v této oblasti, je dobré mít na paměti místní klimatické podmínky a být připraveni na náhlé změny počasí.

Vzhledem k tomu, že Paldiski je přístav v severní Evropě, jsou zde v zimě relativně krátké dny a dlouhé noci. Proto, pokud navštívíte Paldiski v zimě, měli byste být připraveni na to, že budete mít jenom omezeně času k prohlídce města.

Celkově vzato, počasí v Paldiski je poměrně chladné a vlhké, s výrazným vlivem pobřežního klimatu. Z tohoto důvodu byste měli brát na vědomí místní klimatické podmínky a připravit se na to, že počasí se může velice rychle změnit. Nicméně, krásy této oblasti – stejně jako místní dědictví a kultura – jsou stále dobře viditelné na každém kroku, a to nezávisle na počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Paldiski


1. Jak se dostat do Paldiski z Tallinnu?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Paldiski z Tallinnu, je vlakem. Vlaky odjezdají každou hodinu a cesta trvá asi 40 minut.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Paldiski?

Paldiski lze navštívit po celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je v létě (květen až září), kdy jsou teplé a slunečné dny.

3. Jak se můžu dostat na ostrov Aegna?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Aegna, je lodí. Lodě odjíždějí ze Paldiski a Keila-Joastu. Cesta trvá asi 30 minut.

4. Kolik stojí lístek na vlak z Tallinnu do Paldiski?

Cena lístku na vlak z Tallinnu do Paldiski se pohybuje kolem 2-3 eur.

5. Jakým jazykem se mluví v Paldiski?

V Paldiski se mluví estonsky, ale mnoho lidí mluví také anglicky.

6. Kde se můžu ubytovat v Paldiski?

V Paldiski jsou k dispozici rozličné ubytovací možnosti včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

7. Jaké památky stojí za návštěvu v Paldiski?

K nejvýznamnějším památkám v Paldiski patří historická pevnost, maják a pláže.

8. Existují v Paldiski možnosti outdoorových aktivit?

Ano, v Paldiski jsou k dispozici různé outdoorové aktivity jako například pěší turistika, cyklistika, vodní sporty a rybaření.

9. Kdy jsou v Paldiski slavnosti a kulturní akce?

V Paldiski se konají různé slavnosti a kulturní akce po celý rok. Nejvýznamnější z nich jsou Jarný trh, Den přístavu a Svátek moře.

10. Jak se můžu dostat z Paldiski do Helsinekua?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Paldiski do Helsinekua, je trajektem. Trajekty přistávají v nedalekém přístavu v Tallinnu a cesta trvá asi 2 hodiny.


Letenka Estonsko Paldiski


Estonsko se může pochlubit nejen krásnými plážemi a přírodou, ale také zajímavými městy a historickými památkami. Pokud plánujete cestu do této země, rozhodně byste neměli propásnout návštěvu Paldiski - malebného přístavního městečka, které se nachází na západním pobřeží Estonska.

Abyste se k Paldiski dostali co nejlépe, můžete využít letiště v Tallinnu, které je od Paldiski vzdálené zhruba 50 km. Z Tallinnu se na místo můžete dostat různými způsoby - například vlakem, autobusem nebo autem. Pokud nechcete trávit hodiny hledáním vhodného spojení, je nejlepší sázet na letenky do Tallinnu dopředu a zajistit si tak pohodlnou cestu.

Jakmile dorazíte do Paldiski, rozhodně si najděte chvilku na procházku po malebných uličkách a úzkých uličkách. Zajímavou zastávkou je například staré přístavní město, které je centrem rybářských aktivit i turistického ruchu. Zde se nachází řada historických budov, mezi nimiž nechybí ani maják nebo kostel sv. Mikuláše.

Kromě toho můžete v Paldiski navštívit také vojenský přístav, který je důležitým bodem estonské obrany a kde můžete obdivovat různé druhy vojenských lodí. Na pobřeží uvidíte také pozůstatky sovětských vojenských staveb z dob studené války.

Pro turisty a milovníky přírody je v okolí Paldiski ideální prostor na jednodenní túry a koupání v moři. Například v pohoří Keila-Joa se nachází velké množství vodopádů a zalesněných oblastí, které lákají k procházkám a krátkým výletům.

V Paldiski najdete také řadu malých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční estonská jídla i kávu. Pro milovníky nákupů je zase ideální návštěva místního trhu, kde můžete nakoupit různé suvenýry a řemesla.

Celkově lze tedy říci, že návštěva Paldiski stojí rozhodně za to. Pokud plánujete cestu do Estonska, neváhejte a zajistěte si letenky do Tallinnu, aby vám nic nebránilo v objevování krás této malebné země.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky