Objevte nejlevnější lety

Filipíny Mayon Volcano

Ubytování Filipíny Mayon Volcano


Pokud se chystáte navštívit Filipíny, rozhodně nevynechejte návštěvu kdysi nejaktivnější sopky této země, Mayon Volcano. Nachází se na poloostrově Bicol na východě Luzonu, nedaleko od města Legazpi.

Mayon Volcano je považována za nejkrásnější sopku Filipín a je také jedním z nejznámějších symbolů této země. Své jméno získala po místním bůhovi Mayonovi a její úžasná symetrická silueta, kterou tvoří její nepravidelný tvar, dokáže okouzlit každého návštěvníka.

Pokud se rozhodnete navštívit Mayon Volcano, určitě si najděte ubytování poblíž. Legazpi nabízí několik možností, ale nejlepší možností je pobyt v některém z resortů poblíž sopky. Můžete si vybrat z několika cenových možností, které vyhovují každému rozpočtu.

Spojte svoji návštěvu Mayon Volcano s návštěvou okolních míst jako jsou třeba Ruiny Cagsawa nebo ekologický park Albay. Zde si můžete užít aktivní dovolenou s turistikou a dalšími možnostmi.

Mayon Volcano hraje také důležitou roli v kultuře a historii Filipín. Místní obyvatelé ji uctívají jako svého duchovního ochránce a snadno pochopíte, proč je pro ně tak důležitá.

Celkově Mayon Volcano je nádherným přírodním zákoutím Filipín a je to místo, které by se nemělo minout při návštěvě této krásné země. Jedná se o ideální místo k odpočinku a relaxaci v obklopení neuvěřitelné přírodní krásy, takže neváhejte a vydejte se na výlet!


Dovolená Filipíny Mayon Volcano


Filipíny jsou zemí plnou přírodních krás a jedním z největších pokladů této země je Mayonova sopka. Tato sopka se nachází ve východní části Filipín na ostrově Luzon a patří mezi nejkrásnější sopky světa. Její zemský vrchol sahá do výšky 2 463 m n. m. a je navíc působivě symetrický.

Mayonova sopka je aktivní sopečná hora, která se však nevydává do činnosti tak často. Poslední větší erupce proběhla v roce 2018, ale výbuchy se na sopce vyskytují pravidelně. Přestože je tedy na jednu stranu Mayonova sopka smrtelně nebezpečná, na druhou stranu z ní můžeme vyvodit závěr, že láva, která většinou neopustí kalderu a zůstane tedy na vysočině, vytváří malebné scenérie a zvěčněniny.

Turisté na ostrov Luzon přicházejí z celého světa kvůli této sopce, aby se mohli procházet kolem úpatí sopky či se výletně vyšplhat až na její vrchol, který nabízí nevýsledné pohledy na celou krajinu. Z vrcholu sopky se roztahuje pohled na okolní ostrovy v ulitlivém rozsahu a na sluncem zalité pláže, husté pralesy a pálící se pastviny, které se lesknou na svazích hory.

Jednou z nejhezčích atrakcí této oblasti je tzv. "Cagsawa Ruins Park". Skládá se z altánu a zbytků chrámu, který byl postaven v 18. století. Chrám byl zničen během silné erupce sopky, přesněji v roce 1814. Tuto památku najdeme nedaleko města Daraga. V parku se můžeme procházet po malých stezkách a pozorovat zbytky mohutné budovy, kterou zde sopka zcela zničila.

Filipíny také nabízejí nádherné exotické pláže, histoicky významné památky, tradiční vesnice a okouzlující kulturu. Jednou z nejkrásnějších oblastí na Filipínách je Bacacay. Tato oblast se nachází na jihu ostrova Luzon a nabízí podobně úchvatná krajinná města. Bacacay leží přímo pod sopkou Mayon, díky čemuž má mnoho zajímavostí a turistických atrakcí.

Všem milovníkům přírody a turistiky lze tuto oblast Filipín jenom doporučit. Toto místo bude nezapomenutelným zážitkem všem, kteří si rádi procházejí přírodu a podmanivá místa.


Počasí Filipíny Mayon Volcano


Filipíny jsou ostrovní zeměpisná oblast ležící v jihovýchodní Asii. Na souostroví se nachází mnoho vulkanických hor, jednou z nejznámějších je Mayon Volcano. Tento sopouch je velmi aktivní a přitahuje pozornost turistů z celého světa.

Mayon Volcano se nachází v provincii Albay na jihozápadě Filipín. Tato sopka je známá svým dokonalým symetrickým kuželovitým tvarem a vysokou činností. Od počátku zaznamenávání erupcí v roce 1616 bylo zaznamenáno 47 erupcí. Poslední erupce se odehrála v lednu roku 2018 a přinášela lávu, pyroklastické proudy a sporadické exploze.

Díky své činnosti má Mayon Volcano velký vliv na místní klima. Přirozeně se stává hlavní překážkou pro trvalejší osídlení regionu. Povodí řeky Bicol, která protéká krajem, je ohroženo zaplavením a strhnutím lávou. Na druhou stranu mají lidé z této oblasti důvod k oslavě, protože pyroklastické proudy a mohutné erupce Mayon Volcano přinášejí plodnou půdu, která je ideální pro pěstování plodin.

Klima v Albay je typické pro tropickou oblast a mívá dvě hlavní sezóny – deštivou a suchou. Dešťová sezóna na Filipínách trvá obvykle od dubna do listopadu, přičemž může být doprovázena tropickými bouřemi a hurikány. V posledních desetiletích však byl zaznamenán nárůst teploty a dešťové srážky se staly intenzivnějšími. Množství srážek během dešťové sezóny se pohybuje mezi 816 až 1 104 mm.

Výstup na Mayon Volcano je populárním turistickým zážitkem. Turisté obvykle navštěvují přírodní park Mayon Volcano, který má celkovou rozlohu 5 775 hektarů a kde se nacházejí mnohé z nádherných pohledů na sopku. Zdejší oblast je bohatá na rostliny a zvířata, včetně slonů, hrochů a tygrů.

Zkrátka, počasí na Filipínách a činnost Mayon Volcano mají velký vliv na život lidí v Albay. Tato sopka představuje jak nebezpečí pro místní obyvatele, tak příležitost pro rozvoj místní ekonomiky turistickým ruchem. Mnohé z místních obyvatel však doufají, že sopečná aktivita bude pokračovat méně intenzivně, aby se zabránilo potencionálním katastrofám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Mayon Volcano


Q: Kde se nachází Mayon Volcano?

A: Mayon Volcano se nachází na Filipínách, v provincii Albay v regionu Bicol.

Q: Jak vysoký je Mayon Volcano?

A: Mayon Volcano dosahuje výšky 2 462 metrů nad mořem.

Q: Jak často erupuje Mayon Volcano?

A: Mayon Volcano erupuje nepravidelně, ale obvykle každých několik let. V minulosti bylo zaznamenáno několik významných erupcí, naposledy v roce 2018.

Q: Je nebezpečné navštívit Mayon Volcano?

A: Ano, návštěva Mayon Volcano může být nebezpečná. Během erupce může dojít k výbuchům, zemětřesením, pyroklastickým proudu a laharem. Doporučuje se kontaktovat místního průvodce a přísně dodržovat bezpečnostní pokyny.

Q: Lze na Mayon Volcano vystoupat?

A: Ano, na Mayon Volcano lze vystoupat, ale pouze s povolením místních úřadů a s průvodcem. Na některých místech je skalnaté a strmé. Úřady udržují několik tras, na které jsou turisté povoleni.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat k Mayon Volcano?

A: Mayon Volcano je možné dosáhnout prostřednictvím různých způsobů, jako jsou autobusy, motorky, taxíky nebo soukromá vozidla. Nejlepší způsob, jak se dostat k vulkanu, závisí na místě, odkud odcházíte a vašem rozpočtu.

Q: Existují nějaké zajímavosti k Mayon Volcano?

A: Mayon Volcano je také známý jako "perla Filipín" a je považován za jednu z nejkrásnějších přírodních památek země. Na vrcholu byla v minulosti postavena kaple, kterou věřící stále navštěvují, a také zde byla nalezena řada archeologických nálezů.


Letenka Filipíny Mayon Volcano


Filipíny jsou pro mnoho turistů oblíbeným cílem díky svým bílým plážím, korálovým útesům a tropickému klimatu. Avšak mnozí neví, že kousek od turistických center se nachází neuvěřitelné přírodní divadlo - Mayonova sopka.

Mayonova sopka se nachází na jihovýchodním okraji ostrova Luzon, v provincii Albay. Tato aktivní sopka je jednou z nejznámějších na Filipínách a je považována za nejkrásnější sopku v zemi. S jejími dokonalými tvary a průmyslově vypadajícím kráterem připomínajícím zuby je Mayon úchvatným zážitkem.

Místní lidé se k Mayonu hlásí jako k symbolu silného ducha, což není divu, za posledních 400 let totiž sopka vybuchla více než 40krát. Nejnovější erupce se odehrála v roce 2018 a byla to jedna z nejsilnějších erupcí v historii Mayonu. Proto se turisté při plánování návštěvy této krásné sopky musí řídit počasím a sledovat zprávy o aktivitách Mayonu.

I přesto, že je její aktivita značně nebezpečná, turisté se stále těší na výhledy z letadel, které přistávají a startují na letišti v Legazpi City. Let spolu s nebezpečnými výhledy nabízejí neuvěřitelný zážitek, který je stojí za to.

Pokud vás Mayonova sopka láká více než zbytek Filipín, určitě se podívejte na možnosti letenek. Mohou být náročné na váš rozpočet, ale zážitek z letu a pohled na tuto nádhernou sopku jsou bezkonkurenční. Navíc Filipíny nabízejí mnoho dalších úchvatných míst, která se v naprostém tichu čekají, až je objevíte.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky