Objevte nejlevnější lety

Filipíny Tagaytay

Dovolená Filipíny Tagaytay


Tagaytay, ležící na poloostrově Cavite na Filipínách, je malebné městečko s nádherným výhledem na Taal, aktivní vulkán a jezero. Toto město je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z davů velkoměsta a užít si klidnou dovolenou uprostřed přírody.

Návštěva Tagaytay by měla být na seznamu v každém případě, protože dává jedinečnou možnost spatřit Taal vulkán – jeden z nejaktivnějších vulkánů na Filipínách. Víte, že Taal vulkán je nejmenší vulkán na celém světě? Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a jehož úkolem bude zaplout na jezero a být svědky aktivního vulkánu.

Přestože Tagaytay není přímořské město, má mnoho aktivit pro turisty v okolí. Udělejte si procházku v parku PICNIC GROVE, kde na vás čekají krásné krajiny a nádherné výhledy na jezero Taal. Také si můžete pronajmout kola na projížďku okolím nebo si užijte horskou dráhu.

Nakonec nemůžeme opomenout gastronomii! V Tagaytay je spousta restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality, které se řadí mezi nejlepší filipínská jídla. Určitě si určitě nezapomeňte vyzkoušet masové jídlo "Bulalo," a chuťově výjimečné sladkosti ve formě "Turon".

Tagaytay je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na Filipínách. Město má mnoho kouzel, která nás zavedou do jiného světa. Pokud chcete prožít příběh, který se vám navždy zapsal v srdci a mysli, navštivte toto krásné městečko a nechte se obejmout krásou přírody a kulturou Filipín.


Letenka Filipíny Tagaytay


Filipíny jsou exotickou destinací plnou krásných pláží, tropických pralesů a fascinujících kultur a tradic. Pokud se chystáte na dovolenou do této země, určitě nevynechejte návštěvu města Tagaytay, které se nachází v provincii Cavite, jen několik kilometrů od Manily.

Pokud hledáte způsob, jak se dostat do Tagaytay, nejlepší volbou je letadlo. Tagaytay má svůj vlastní malý letiště, ale většina lidí letí na letiště Ninoy Aquino International Airport (MNL) v Manile, a poté pokračují po silnici do Tagaytay. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Manily, včetně Philippine Airlines, Emirates, Cathay Pacific a Qatar Airways.

Jednou z nejlepších možností je si předem rezervovat letenku Filipíny Tagaytay přes internet nebo pomocí cestovní kanceláře. Takový postup vám ušetří čas a peníze na běžných vstupenkách, a navíc si můžete být jisti, že mít místo na vašem letu. Filtrujte možnosti podle cen, termínů, časů letu a dalších kritérií a najděte ty nejlepší letenky pro vaši cestu.

Jakmile dorazíte na letiště, můžete si pronajmout auto, motorku nebo jet na poštovním autobuse, který je spojuje Tagaytay s Manilou každých 30 minut. Další možností je najmout si soukromé taxi. Cesta z Manily do Tagaytay trvá přibližně dvě hodiny a cena je závislá na vašem typu přepravy.

Tagaytay je obklopen horským masívem s neuvěřitelnými výhledy na krásnou přírodu. Můžete zde navštívit nejvyšší bod Taal Volcano, který se nachází na ostrově Taal. Navštivte rovněž park Picnic Grove, kde se můžete projít na čerstvém vzduchu a ochutnat místní speciality, jako jsou Pinoy BBQ, halo-halo a lychee. Dále navštivte skvostné Splashing Fountain, které je vhodné pro relaxaci a meditaci.

Tagaytay má také mnoho historických památek a muzeí, včetně muzea Paco Park a Dila-Dila Bahay Fort, které představují historii Filipín. Kromě toho se v Tagaytay nachází také mnoho malých církví a chrámů, které představují místní katolickou kulturu.

Pokud chcete zažít krásu Filipín, není lepší volbou, než návštěva Tagaytay. Letenka Filipíny Tagaytay vám umožňuje dosáhnout tohoto krásného místa snadno a rychle. Takže se neváhejte směrem k této exotické destinaci vydat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tagaytay


Jaké jsou nejlepší aktivity v Tagaytay?

V Tagaytay se nachází mnoho turistických atrakcí, od návštěvy Taalova jezera s jeho ostrovem a sopkou až po zahrady a rekreaci v Picnic Grove. Někteří lidé také navštěvují chrámy a vodopády poblíž Tagaytay.

Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Tagaytay?

Nejlepší doba pro návštěvu Tagaytay je během suchého období v období od listopadu do února. V této době má město mírné počasí a krásné slunečné dny, což z něj dělá ideální místo pro strávení času venku.

Jak se dostat z Manily do Tagaytay?

Existuje několik způsobů, jak se z Manily dostat do Tagaytay. Nejrychlejší a nejpohodlnější možností je využít služeb taxíka nebo pronajatého vozidla. Turistické společnosti také nabízejí výlety do Tagaytay. Další možností je jet autobusem s cílem Nasugbu a vystoupit na křižovatce poblíž Picnic Grove.

Kolik stojí taxi z Manily do Tagaytay?

Cena taxi z Manily do Tagaytay se může lišit v závislosti na typu vozidla a dobu jízdy, ale obvykle se cena pohybuje od 1500 PHP až 2500 PHP.

Jsou v Tagaytay dobré restaurace?

Ano, v Tagaytay jsou mnoho dobrých restaurací, které nabízejí mnoho filipínských specialit a také mezinárodních jídel. Některé populární možnosti jsou Leslie's Roofdeck Restaurant, Josephine Restaurant a Antonio's Tagaytay.

Může být v Tagaytay chladno?

Ano, v Tagaytay může být chladnější než v jiných částech Filipín, hlavně v noci a během deštivých období. V období od prosince do února teplota klesá na 16-19 °C, což může být příjemné po horkém počasí v jiných částech Filipín.

Co se nachází poblíž Tagaytay?

V blízkosti Tagaytay se nachází mnoho dalších atraktivních míst, jako například Santiago Ridge, Sonya's Garden a čajovna Gourmet Farms v Silangu.

Je v Tagaytay bezpečno?

Ano, Tagaytay je obecně bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako všechna turistická místa, je třeba být obezřetný a vyhýbat se nebezpečným čtvrtím a situacím. Ztráta cenných předmětů může být problematická, takže je důležité dávat pozor na osobní věci a účastnit se výletů s renomovanými společnostmi.


Počasí Filipíny Tagaytay


Filipíny jsou známé svým tropickým podnebím, které je charakteristické horkými teplotami, vlhkostí a dešťovými obdobími. Město Tagaytay, které se nachází asi 60 km jižně od Manily, však má o něco mírnější klima, což ho činí oblíbeným cílem turistů a místních obyvatel.

Tagaytay se nachází v nadmořské výšce přibližně 640 metrů nad mořem s krásným výhledem na jezero Taal, které je obklopeno mnoha zelenými kopcemi. Ke svému mírnému klimatu přispívá také jeho umístění - nachází se na okraji deštného pralesa a tvoří tak svým způsobem bránu mezi deštným lesem a městským prostředím.

Průměrná roční teplota v Tagaytay se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, což je v porovnání s některými oblastmi Filipín poměrně mírné klima. Nejteplejší měsíc v roce je květen a červen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 stupňů Celsia. Na druhou stranu, nejchladnější měsíc v roce je ledna, kdy se teploty mohou snížit i pod 20 stupňů Celsia v noci.

Dešťové období v Tagaytay trvá od června do září, kdy mohou být srážky velmi silné a pravidelné. Nicméně, i když může být během dešťového období vlhko a oblačno, pršet často neznamená, že by nemohl být příjemný den. Mnoho turistů si vychutnává procházky a výlety i během deště, které naopak dodávají zeleni ještě větší lesk a krásu.

Celkově lze říci, že Tagaytay je celoročně příjemným místem k návštěvě. Jeho mírné klima přináší trochu úlevu od horka a vlhka, které se mohou v jiných částech Filipín stát nepříjemnými. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete do Tagaytay jet - vždy najdete nádhernou krajinu a uvolněnou atmosféru.


Ubytování Filipíny Tagaytay


Tagaytay je oblíbenou turistickou destinací nacházející se v oblasti Calabarzon na Filipínách. Toto město je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout ze shonu a hluku velkých měst a chtějí se dostat do klidné a jedinečné přírodní scenérie. V Tagaytay si můžete vychutnat krásné výhledy na Taal Lake, které jsou pro mnohé turisty hlavním lákadlem tohoto města.

Pokud plánujete návštěvu tohoto města, první věcí, kterou budete muset vyřešit, bude samozřejmě ubytování. V Tagaytay najdete mnoho hotelů, resortů, letních domů a penzionů, které nabízejí různé možnosti pro vaše ubytování. Tady jsou některé z nejlepších možností, které si můžete vybrat:

1. The Lake Hotel Tagaytay - Tento hotel se nachází v blízkosti Taal Lake a nabízí impozantní výhled na jezero. Hotel je zařízen v moderním stylu a má dva bazény, fitness centrum a restauraci, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

2. Taal Vista Hotel - Tento hotel nabízí malebný výhled na Taal Lake a majestátní Taal Vulcano. Nabízí komfortní ubytování s moderním interiérem a venkovním bazénem. Navíc má přímý přístup k Tagaytay Picnic Grove, který je ideálním místem pro piknik s rodinou.

3. The Inn at Cliffhouse Tagaytay - Pokud hledáte ubytování s nádherným výhledem na Taal Lake, je toto místo pro vás. Tento útulný hotel se nachází na skále a nabízí velmi malebné prostředí. Vybaven je moderními prvky a vybavením pro pohodlný pobyt.

4. Escala Tagaytay - Tento luxusní resort se nachází v klidném prostředí a nabízí vzdálený výhled na Taal Lake. Resort nabízí soukromé jacuzzi, venkovní bazén a wellness centrum. Pokoje jsou prostorné a většina z nich má malou terasu, která nabízí pohled na okolní krajinu.

5. The Theodore Hotel - Tento hotel nabízí rustikální styl a je vhodný pro ty, kteří hledají klidné a soukromé ubytování. Oceníte zde pokoje s vysokým stropem a venkovní terasu s krásným výhledem na okolní krajinu.

Tyto jsou jen některé z možností ubytování, které najdete v Tagaytay. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít jistotu, že si užijete nádherné výhledy na Taal Lake a okolní krajinu. V Tagaytay si můžete odpočinout a odreagovat se od rutiny velkoměsta a užít si přírodní krásy Filipín v klidném a idylickém prostředí.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky