Objevte nejlevnější lety

Francie Aix-en-Provence

Dovolená Francie Aix-en-Provence


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě díky své bohaté historii, kultuře, jazyku, jídle a poklidnému životu při stolici. Mezi mnoha zajímavými destinacemi v této zemi najdete město Aix-en-Provence. Toto malé město se nachází v departementu Bouches-du-Rhône v regionu Provence-Alpes-Cote d'Azur, jehož krásu obdivovali umělci jako Cézanne nebo Hemingway.

Aix-en-Provence je překrásné místo s historickými památkami, úchvatnou architekturou a skvělými restauracemi a kavárnami. Když navštívíte toto místo, zjistíte, proč je to jedna z nejoblíbenějších destinací v jižní Francii.

Jako turista byste měli začít své putování po městě na Place d'Albertas, což je krásné náměstí s fontánou, připomínající arcidiecézní palác. Toto centrum města je plné kamenných budov a úzkých uliček plných obchodů. Kromě toho ve městě najdete řadu muzeí a galerií.

Pokud rádi utrácíte peníze v obchodech, zajděte do Rue des Bédarrides, Rue Gaston de Saporta nebo Rue Aude. Tyto ulice nabízejí širokou škálu obchodů se značkovým oblečením, módními doplňky a stylovým nábytkem.

Pro milovníky zahrady se nabízí návštěva Garden of Pavillon-de-Garcia. Tento park byl kdysi sídlem slavného aixského dramatika Garcii Lopeze de Vega.

Dalšími zajímavými památkami, které byste neměli opomenout, jsou: Fountaine des Quatre-Dolphins, Různé kostely, Katedrála Saint-Sauveur, Královský Palác a Muzeum Aix-en-Provence.

A když jste vyčerpali své tělo a mysl, čas na kulturní zážitky. Město nabízí celou řadu kulturních akcí, například uměleckých výstav, operních představení, koncertů a divadelních představení.

Abychom to shrnuli, návštěva Aix-en-Provence je nezapomenutelným zážitkem. Je to krásné město s bohatou historií a kulturou, kde najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste se cítili šťastní a spokojení. Tak neváhejte a naplánujte si svou dovolenou a uvidíte naprosto neuvěřitelná místa!


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Aix-en-Provence


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence?

Nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence je od dubna do října, kdy je počasí nejteplejší a slunečné.

2. Jak se dostat do Aix-en-Provence?

Do Aix-en-Provence se lze dostat letecky, vlakem, autobusem nebo autem.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence?

Mezi nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence patří katedrála Saint-Sauveur, muzeum Granet, Cours Mirabeau, Cezanneova trasa, zámek La Coste a mnoho dalších.

4. Jaká je místní kuchyně v Aix-en-Provence?

Tradiční místní kuchyně v Aix-en-Provence zahrnuje rybí pokrmy, zeleninové saláty, kozí sýr, olivový olej a vína z regionu Provence.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence?

Nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence se nacházejí v oblasti Cassis a La Ciotat. Mezi nejpopulárnější patří Plage du Bestouan, Plage du Grand Large a Plage du Mugel.


Ubytování Francie Aix-en-Provence


Francie je známa krásnými městy, kulturním dědictvím a překrásnou přírodou. Aix-en-Provence je jedním z těchto míst, které si turisté obvykle nenechají ujít.

Aix-en-Provence je město ležící v jihovýchodní Francii a patří mezi nejstarší města této země. Své neokázalé jméno získalo díky nádhernému prostředí, ve kterém se nachází – uprostřed Sainte Victoire hory a okolních vinic.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Aix-en-Provence, budou mít na výběr z mnoha hotelů, penzionů a apartmánů. Nabídku ubytování v tomto městě lze rozdělit na několik kategorií – od levných a jednoduchých možností pro turisty s nižším rozpočtem, až po luxusní hotely s vysokou úrovní služeb.

Pro turisty s omezeným rozpočtem je ideální volbou ubytování v jednom z levnějších hotelů nebo penzionů. Tyto možnosti ubytování se obvykle nacházejí v okrajových částech města, kde cena za nocleh začíná na 30 € až 40 € na osobu. Takovéto ubytování nenabízí luxusní služby jako jsou restaurace či bazény, ale jsou skvělou volbou pro turisty, kteří hledají pouze čisté, jednoduché a pohodlné ubytování.

Pro turisty, kteří si chtějí užít vysokou úroveň služeb, jsou k dispozici luxusní hotely a apartmány. Mnoho hotelů v Aix-en-Provence nabízí apartmány s kuchyňským koutem, ložnicemi a soukromými balkóny s pohledem na město. Tyto luxusní hotely se nacházejí obvykle v samotném srdci města. Cena za ubytování v těchto hotelech začíná na 150 € a může se vyšplhat až k 500 € za noc.

Pokud si přejete zažít opravdové Provence, můžete se ubytovat v jednom z mnoha bed and breakfast, které se nacházejí v této oblasti. Tato ubytování bývají obvykle součástí tradičních provensálských domů a nabízejí hostům nezapomenutelnou atmosféru. Navíc bývají levnější než luxusní hotely.

Pro všechny kategorie turistů je Aix-en-Provence skvělým místem pro relaxaci a odpočinek. Město nabízí mnoho kulturních a historických památek, nádhernou přírodu a mnoho možností pro nákupy a gastronomické zážitky. Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, budete určitě spokojeni s kvalitou a úrovní služeb.


Počasí Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence se nachází v jižní Francii a je hlavním městem departementu Bouches-du-Rhône. Město je známé pro své umělecké dědictví, krásné ulice a historické stavby. Kromě toho je Aix-en-Provence také oblíbeným turistickým cílem díky svému příjemnému středomořskému klimatu.

Klima v Aix-en-Provence je typicky středomořské, což znamená teplá léta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě často přesahuje 30 stupňů Celsia, přičemž nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou maximální teplotou 31 stupňů Celsia. Léto je obdobím vysokých teplot, suchého počasí a slunečných dní. Srážky jsou vzácné a jsou nejvyšší v zimě.

Zima v Aix-en-Provence je mírná s průměrnou minimální teplotou okolo 5 stupňů Celsia. Nejstudenějším měsícem je leden s průměrnou minimální teplotou 2 stupně Celsia. Srážky jsou vyšší než v létě, přičemž největší množství srážek spadne v listopadu a prosinci.

Jaro a podzim jsou obdobím přechodu mezi létem a zimou. Teploty jsou příjemné a srážky jsou nižší než v zimě, ale často se mohou vyskytnout deštivé dny. Toto období je vhodné pro turisty, kteří chtějí uniknout horkým letním dnům.

Celkově je počasí v Aix-en-Provence velmi příjemné a ideální pro návštěvu města a jeho okolí. Léto je dobrým obdobím pro plážové aktivity a návštěvy krásných parků a zahrad. Turisté mohou také využít koupání v privátních bazénech nebo v moři. Září a říjen jsou vhodné pro návštěvy vinic a kopcovité krajiny Provence. Zima a jaro jsou obdobím pro prohlídku památek a kulturních akcí v centru města.

Ať už se rozhodnete navštívit Aix-en-Provence v létě nebo v zimě, můžete se těšit na příjemné počasí a krásnou atmosféru jižní Francie.


Letenka Francie Aix-en-Provence


Pokud plánujete navštívit jihovýchodní Francii, Aix-en-Provence by mohl být vaším ideálním cílem. Tento malý, ale překrásný město je známý svými malebnými uličkami, historickými památkami, uměleckými muzei a především svým slavným kulturním dědictvím.

Abyste se sem dostali, musíte zakoupit letenku do Francie, a to přímo do nedalekého letiště Marseille Provence. Toto letiště je vzdáleno přibližně 25 kilometrů od Aix-en-Provence a nabízí širokou škálu letů z celého světa.

Jakmile přistanete v letišti Marseille Provence, můžete si pronajmout auto, chytit autobus nebo využít služby taxislužby, aby se dostali do Aix-en-Provence. Cesta v autě trvá přibližně 25 minut a nabízí nádherný výhled na krajiny Provence.

Aix-en-Provence je starobylé město s bohatou historií a kulturními dědictvím. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála svatého Salvátora, fontána Rotunda, Arc de Triomphe a muzeum Granet. Navštivte Place des Four-Dauphins a Place des Quatre-Dauphins, odhalíte zde krásné fontány a stavby. Je také vhodné navštívit krásnou palácovou zahradu - Jardin des Quatre-Dauphins a Parc Jourdan.

V samotném centru města je plno uměleckých galerií a spousty kaváren, kde se můžete posadit a projít se po slavné Cours Mirabeau. Návštěva Aix-en-Provence by nebyla úplná bez návštěvy trhů Provence. Tyto trhy se konají denně a nabízejí návštěvníkům místní speciality, koření, potraviny, květiny a umělecké předměty.

Zkrátka, letenka do Aix-en-Provence nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o kulinářské zážitky, kulturní památky nebo jen krásné ulice a náměstí, Aix-en-Provence je místo, které stojí za to navštívit.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky