Objevte nejlevnější lety

Francie Biarritz

Letenka Francie Biarritz


Biarritz je známé především díky svému hezkému pobřeží, kde se setkávají surfaři z celého světa. Letenka do tohoto malého přímořského města v jihozápadní Francii se může zdát jako dražší varianta, ale určitě se vyplatí.

Pokud hledáte let z Prahy do Biarritzu, můžete zvolit například leteckou společnost Ryanair. Ceny letenek se pohybují v závislosti na sezóně, ale v průměru se dají sehnat za 2000-4000 Kč za zpáteční letenku.

Jakmile přistanete v Biarritzu, můžete se těšit na procházky na krásných plážích. Biarritz je totiž známý svým luxusním zázemím, takže vás čekají hezké pláže s židlemi k pronajmutí a spoustou zábavy pro celou rodinu.

V Biarritzu se nachází také množství surferských škol, takže pokud byste se chtěli naučit surfovat, můžete si zajít na první lekci. Čeká vás hromada zábavy a překonávání vlastních limitů.

Také můžete navštívit nedaleké městečko Saint-Jean-de-Luz, které je plné úzkých uliček, kde se můžete projít a objevovat místní kulturu. Pokud máte rádi koupání, určitě navštivte tamní městský bazén, kde si můžete užít vodu v teplé a příjemné atmosféře.

Jestliže máte chuť na více adrenalinu, můžete si vyzkoušet také paragliding nad úchvatnými výhledy na Atlantik.

V Biarritzu se také nachází mnoho lékáren, takže nemusíte mít strach, pokud na dovolené náhle onemocníte.

Celkově je Biarritz krásné místo pro ty, kteří si chtějí užít pobřeží se vším, co k němu patří. Letenka do tohoto malebného města vám přinese spoustu zábavy, nezapomenutelné zážitky a příležitosti k relaxaci.


Počasí Francie Biarritz


Biarritz, malé městečko na jihu Francie, je oblíbenou turistickou destinací, díky svému krásnému pobřeží a půvabnému historickému centru. Je známé svým neobvyklým počasím, které je často chladnější než jiné místa na jižním pobřeží Francie.

Počasí v Biarritzu je velmi proměnlivé, ovlivňováno především Atlantickým oceánem, který lemuje pobřeží města. V létě se zde teploty pohybují v průměru mezi 18 a 23 stupni Celsia, ale mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia. Denní maximum ale bývá častěji kolem 25 stupňů Celsia. V noci se teploty snižují na 15 až 18 stupňů Celsia. Množství srážek je v průběhu léta poměrně malé, což z něj dělá ideální místem na slunění a koupání v oceánu.

Naopak v zimě je v Biarritzu chladněji a vlhčí. Průměrná teplota se zde pohybuje kolem 10 až 14 stupňů Celsia. Množství srážek se zvyšuje a zimní období bývá častěji deštivé a větrné. Pokud tedy plánujete návštěvu Biarritzu v zimě, nezapomeňte si s sebou přibalit nepromokavou bundu a deštník.

Nejlepší období pro návštěvu Biarritzu je od dubna do října, kdy jsou průměrné teploty v rozmezí 18 až 23 stupňů Celsia a srážky jsou minimální. Navštivte krásné pláže a užijte si sluneční paprsky na pobřeží Atlantiku. Biarritz také nabízí širokou škálu turistických aktivit - od surfování a jízdení na koni až po návštěvu muzeí a historických památek.

Vzhledem ke svému mírnému a proměnlivému klimatu je Biarritz ideální destinací pro ty, kteří vyhledávají různorodost počasí během svého pobytu ve Francii. Chcete-li zažít toto půvabné město v jeho nejlepším světle, navštivte ho v létě, kdy jsou teploty příjemné, oceán osvěžující a slunce svítí dlouhé hodiny.


Dovolená Francie Biarritz


Francie je jedním z nejslavnějších turistických cílů v Evropě, a proto vás možná zajímá, co všechno zde můžete zažít. Mezi mnoha městy, která stojí za návštěvu, je Biarritz. Toto malebné město se nachází na západním pobřeží Francie, na úpatí Pyrenejí. Biarritz se může pochlubit nejen svými krásnými plážemi, ale také historií, kultivovaným uměleckým životem a vynikající kuchyní. Pokud tedy plánujete dovolenou v této části Evropy, nemůže chybět návštěva Biarritzu.

Pláže

Biarritz je známý svými plážemi, mezi nimiž jsou nejpopulárnější Plage Miramar, Plage Port Vieux a Plage Côte des Basques. Pokud hledáte místo pro surfování, neváhejte se vydat na pláž Grande Plage, která je pro tyto účely ideální. Pokud naopak toužíte po klidu a romantice, Plage Miramar bude pro vás to správné místo. Pláže jsou v Biarritzu nejen nádherné, ale také čisté a dobře udržované. Výhled na moře a okolní krajinnou krásu je nezapomenutelným zážitkem.

Historické památky

V Biarritzu najdete mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Nejvýznamnější z nich je Palác Eugenie, který je k vidění na kraji města. Palác byl kdysi letním sídlem císařovny Eugenie, manželky Napoleona III, a dnes je otevřen pro veřejnost. Kromě toho můžete navštívit také kostel sv. Martina nebo budovu Městské rady, která je výborným příkladem architektury 19. století.

Gastronomie

Francouzské město by nebylo kompletní bez vynikajícího jídla. V Biarritzu můžete ochutnat tradiční baskické speciality, jako jsou pintxos nebo axoa de veau (hovězí s chilli a paprikou). Samozřejmostí jsou také plody moře, které v Biarritzu připravují opravdoví mistři. Navštivte některý z místních restaurací a nechte se unášet vynikající chutí.

Kultura

Biarritz není jen místem krásných pláží, ale také místem kultury a umění. Město oplývá galeriemi a muzei, v nichž můžete obdivovat díla baskických umělců a také mnoho jiných. Kromě toho se v Biarritzu pořádají festivaly, koncerty a divadelní představení, které nabízejí návštěvníkům bohaté kulturní zážitky.

Závěr

Biarritz je skvělým místem pro dovolenou plnou krásných zážitků. Nabízí krásné pláže, historické památky, vynikající gastronomii a kulturní rozměr. Pokud navštívíte toto francouzské město, budete mít nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Biarritz


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Biarritzu?

Nejlepší pláže v Biarritzu jsou La Grande Plage, Plage Miramar, Plage du Port Vieux a Côte des Basques.

2. Které památky bych měl navštívit v Biarritzu?

V Biarritzu byste měli navštívit Muzeum mořské biologie, fyziologie a ekologie, Muzeum Baskického kultury a rovněž Kostel svatého Martina.

3. Kde se dá dobře najíst v Biarritzu?

V Biarritzu se dá dobře najíst v restauracích jako je La Cantine Du Marché nebo Le Bar Jean.

4. Kde se v Biarritzu dá nejlépe ubytovat?

V Biarritzu je mnoho možností ubytování, nejlepší volbou jsou např. Hôtel du Palais, Villa Koegui Biarritz a Hôtel Edouard VII.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Biarritz?

Nejlepší čas na návštěvu Biarritzu je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a méně turistů.


Ubytování Francie Biarritz


Biarritz je nádherné francouzské město na jihu Francie, které je proslulé svými písečnými plážemi, lázeňskými středisky a svým bohatým kulturním a historickým dědictvím. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, nezapomeňte na správné ubytování. V následujícím článku se proto podíváme na několik možností ubytování v Biarritzu.

Hotely

Biarritz má v nabídce celou řadu hotelů různých cenových kategorií. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se ubytovat v některém z 5hvězdičkových hotelů, jako je například Hôtel du Palais nebo Radisson Blu Hotel. Tyto hotely nabízejí nádherné pokoje s výhledem na oceán, wellness centra, bazény a restaurace, které slouží vybraná jídla.

Pokud hledáte střednědražší ubytování, můžete se podívat na nabídky hotelů jako jsou Hotel Windsor Grande Plage, Hôtel Saint-Julien nebo Hôtel le Biarritz. Tyto hotely nabízejí kvalitní ubytování za dobrou cenu, přičemž se nacházejí v blízkosti centra města a pláže.

Airbnb

Airbnb je v Biarritzu stále populárnější možností ubytování, zejména pro ty, kteří hledají soukromí a pohodlí domova. Existuje mnoho možností pro pronájem kvalitních apartmánů a domů, které se nacházejí v centru města, nebo v blízkosti pláže. Tyto ubytování nabízejí pohodlí vlastního prostoru, kuchyň, pračky a další vybavení, které vám umožní si připravit jídlo a užívat si svůj pobyt v Biarritzu vlastním tempem.

Hostely

Pokud patříte k těm, kteří mají rádi společné prostory a jsou ochotni ubytovat se v hostelu, Biarritz má v nabídce několik možností. Hostely jako jsou Auberge de jeunesse Biarritz Pradeau Plage nebo Hôtel Escale Oceania Biarritz nabízejí cenově dostupné ubytování se sdílenými prostory pro trávení volného času a společnou kuchyňkou.

Kempy

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a hledají cenově dostupné ubytování, je kempování možností, jak strávit noc v Biarritzu. K dispozici jsou některé kempy sám u pláže, jako je například Camping Le Pavillon Royal nebo Camping Biarritz Océan, které nabízejí výborné vybavení, jako jsou bazény, restaurace, sprchy a WiFi.

V Biarritzu tedy najdete celou řadu možností ubytování, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a kempy. Takže neváhejte a začněte plánovat svůj pobyt v tomto krásném městě a vychutnejte si jím nabízené nádherné pláže, kulturní památky a další atrakce.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky