Objevte nejlevnější lety

Francie Montpellier

Počasí Francie Montpellier


Montpellier je město na jihu Francie, které se nachází poblíž Středozemního moře. Jeho klima je známé svou slunečním a teplým počasím, které láká turisty z celého světa. Ve skutečnosti je Montpellier jedním z nejteplejších měst v Evropě.

V létě je průměrná teplota v Montpellieru kolem 28°C, ale může se pohybovat od 20°C do přibližně 35°C. V zimě jsou teploty mírné a většinou se pohybují kolem 10°C. V období jaro a podzim se Montpellier těší příjemným teplotám kolem 20°C.

Během léta je Montpellier suché město a srážky jsou vzácné. To znamená, že návštěvníci mohou očekávat slunce a svěží vzduch. Přesto je důležité mít na paměti, že slunce je velmi silné a návštěvníci by se měli chránit před přímým slunečním zářením.

V zimě jsou srážky v Montpellieru běžné a deštivé dny nejsou výjimkou. Nicméně, deště nejsou v Montpellieru známkou dlouhodobých deštivých dnů. Město se rychle zotavuje z dešťových dnů a slunce se rychle vrací na nebe.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Montpellieru, nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a slunečné dny jsou stále četné. Léto může být pro některé příliš teplé a suché, ale pro ty, kteří milují slunce, je to ideální období k návštěvě. Zima je v Montpellieru méně populární, kvůli nečetným deštivým dnům.

Celkově řečeno, Montpellier nabízí ideální podmínky pro ty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. Bez ohledu na roční období, návštěvníci se mohou těšit na spoustu možností k prozkoumání tohoto krásného města a jeho okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Montpellier


1. Jak se dostat z letiště Montpellier do centra města?
- Nejjednodušší způsob je využití tramvajové linky 3, která vás doveze až do centra města.

2. Kde se ubytovat v Montpellieru?
- V Montpellieru se nachází mnoho hotelů, ubytování v apartmánech či hostelech. Záleží na vašem rozpočtu a preferencích.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Montpellieru?
- Mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce patří Place de la Comédie, Katedrála Saint-Pierre, Park Peyrou s akvaduktem Aqueduct St. Clement, chodník Promenade du Peyrou a mnoho dalších.

4. Kde se dá v Montpellieru dobře najíst?
- V Montpellieru najdete mnoho restaurací a kaváren, kde se dá dobře najíst. Oblíbené jsou zejména restaurace s tradiční kuchyní z regionu Languedoc, jako jsou placky z Montpellieru či rýže s mořskými plody.

5. Jaké je dopravní spojení z Montpellieru do okolních měst?
- Montpellier je dobře spojen s okolními městy vlaky a autobusy. Z Montpellieru se dostanete například do měst jako Marseille, Avignon, Toulouse či Barcelona.


Dovolená Francie Montpellier


Francie je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě, a také pro mnoho lidí perfektním místem pro letní dovolenou. Mezi nejkrásnější francouzská města patří Montpellier, které leží na jihu země, v regionu Languedoc-Roussillon. V tomto článku se podíváme na to, co Montpellier nabízí pro turisty, kteří se sem vydají.

Montpellier je krásné město plné památek, zábavy a aktivit pro každého. Město samotné je velmi malebné a plné historických budov, přičemž jeho hlavní náměstí s fontánou a palmami je považováno za jeden z nejkrásnějších v zemi. Kromě památek se v Montpellier rovněž nacházejí skvělé restaurace, kavárny a obchody, v nichž si turisté mohou užít večer plný zábavy.

Kromě toho se v okolí města nachází mnoho přírodních krás. Turisté se sem pravidelně vydávají také kvůli plážím, které se nacházejí na jižním pobřeží Francie. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou pláže v blízkosti měst Agde a La Grande-Motte, které jsou ideální pro milovníky koupání a slunečních paprsků.

Pro turisty, kteří se chtějí lépe seznámit s historií tohoto krásného regionu, se nabízí možnost návštěvy vinařství v okolí Montpellier. Návštěvníci se mohou naučit o procesu výroby vína a ochutnat nejlepší lokální šumivá vína.

Další aktivitou, kterou si mohou turisté v Montpellier užít, je návštěva zoologické zahrady. Ta patří mezi největší v zemi a nabízí turistům možnost shlédnout řadu druhů zvířat, včetně tzv. „Velké pětky“ - slona, lva, leoparda, nosorožce a buvola.

Celkově Montpellier je krásným a malebným městem s mnoho historickými památkami, krásnými plážemi a úžasnou přírodou v okolí. Pokud se chystáte na dovolenou v jižní Francii, Montpellier je zcela určitě místem, které byste neměli vynechat.


Ubytování Francie Montpellier


Francie Montpellier je krásné město na jihu Francie, které je velmi oblíbené mezi turisty. Nachází se v regionu Languedoc-Roussillon a je známé svou krásnou architekturou, kulturním dědictvím, jakož i úžasnou gastronomií. Pokud hledáte ideální místo pro ubytování, Montpellier nabízí širokou škálu možností, od hotelů po ubytování v apartmánech a domech.

Ubytování v hotelu

Pokud hledáte pohodlné a luxusní ubytování, Montpellier má mnoho hotelů, které vám nabídnou vynikající služby a pohodlí. Mezi nejlepší hotely patří Le Jardin des Sens, který je jedním z nejlépe hodnocených hotelů v Montpellier. Hotel nabízí vynikající služby, včetně bazénu, lázní, wellness centra a fitness centra. Dalším populárním hotelem je Hotel Le Corum, který se nachází v centru města, takže je všude blízko.

Ubytování v apartmánech

Pokud hledáte větší prostor a svobodu, ubytování v apartmánech může být pro vás správnou volbou. V Montpellieru je mnoho společností, které nabízejí apartmány různých velikostí a cenových kategorií. Mezi nejlepší patří Appart'City Montpellier Gare Saint Roch, který se nachází v těsné blízkosti nádraží, takže je ideální pro cestování po městě. Apartmány mají kuchyňský kout a jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Ubytování v domech

Pokud hledáte trochu více soukromí a chcete být jako doma, pronájem domu může být ideální volbou. V Montpellieru je několik stránek, které nabízejí pronájem domů v různých částech města. Mezi nejlepší možnosti patří Villa Les Mimosas, která nabízí krásný výhled na moře a nachází se v blízkosti centra města. Dům má velkou terasu a je ideální pro velké skupiny.

Celkově lze říci, že Montpellier nabízí širokou škálu ubytování, takže bez ohledu na vaše preference a rozpočet, určitě najdete něco, co vám bude vyhovovat. Během svého pobytu si můžete užít krásné město a vychutnat si místní kulturu a gastronomii.


Letenka Francie Montpellier


Montpellier je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších měst Francie, nacházejících se v jižní části země. Díky své nádherné architektuře, kulturní pestrosti a perfektnímu spojení s okolními městy je Montpellier oblíbenou turistickou destinací. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Montpellier disponuje vlastním letištěm, které se nachází asi 7 kilometrů jižně od centra města. Na letišti přistávají především nízkonákladové společnosti jako Ryanair, Volotea a easyJet. Ty nabízejí pravidelné lety do mnoha evropských destinací, včetně Berlína, Budapešti, Edinburghu a nebo Milána. Nejvíce však lety odlétají do německy mluvících zemí, neboť Montpellier je jazykovou školou mnoha německých studentů.

Pokud hledáte levné letenky do Montpellier, můžete sáhnout po letenkách Ryanairu nebo easyJetu. Ty nabízejí velmi atraktivní ceny a během letní sezóny o víkendech se můžete dostat tam a zpět za zhruba 2 000 Kč (75 eur).

Další možností, jak se do Montpellier dostat letadlem, je využití přestupů na větších evropských letištích, např. v Paříži nebo v Barceloně. Tyto možnosti vám zajistí větší výběr leteckých společností a případně i lepší ceny. Například letenka Praha - Montpellier s přestupem v Paříži stojí zhruba 3 000 Kč (120 eur) a s přestupem v Barceloně kolem 4 500 Kč (170 eur).

Když už máte letenku do Montpellier, můžete si užívat krásy tohoto kouzelného města. Třeba se projít po elegantní ulici Rue Foch, nebo podívat na krásu katedrály Saint-Pierre. Kromě toho je v centru mnoho skvělých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Montpellier je vskutku elegantní a zajímavé město, a navíc se k němu z Prahy můžete dostat velmi snadno a za velmi přijatelnou cenu. Protože Francie je známá svojí elegantní kuchyní, nesmíte zapomenout na to, že při návštěvě Montpellieru vás čekají také gastronomické zážitky, že?


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky