Objevte nejlevnější lety

Indie Khajuraho

Dovolená Indie Khajuraho


Khajuraho je město v severní Indii, které se pyšní svými starobylými chrámy a uměleckými díly. Tento region je také významný pro turisty, protože zde najdou mnoho památek a míst, která jsou stále zachována v autentickém indickém stylu. Khajuraho se nachází v okolí města Bhopal a můžete si zde užít klidného a relaxačního pobytu v souladu s tradičními indickými zvyklostmi.

Pokud se chystáte na dovolenou, Khajuraho je pro vás ideální destinací. Toto místo je jedinečné kvůli svým chrámům, které byly postaveny v období od 10. do 12. století. Tyto chrámy jsou vytesány z pískovce a zdobeny jsou sochami a reliéfy, které popisují různé náboženské a historické události. Navštívit můžete Kandariya Mahadeva temple, který patří mezi největší a nejvýznamnější chrámy v Khajurahu. Tento chrám je zdoben sochami bohů, bohyň a tanečnic, což je hlavní symbol khajurahské kultury.

Také nejlepší čas na návštěvu Khajurahu je v období od října do března, kdy jsou počasí a teploty stabilní. Můžete si zde užít koncertů, divadelních představení a kulturních akcí, což vám umožní prohloubit své znalosti o indických tradicích a obradech.

Khajuraho však není jen o starobylých chrámech, ale také můžete navštívit Panna National Park. Tento park nabízí nádherný výhled na okolní krajiny, má přírodní jezera, řeky, písečné duny a hory. Park má bohatou faunu a flóru, což z něj dělá ideální místo pro milovníky přírody. Můžete zde vidět tygry, levharty, lvy, losy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat a ptáků. Turisté si mohou také zajezdit na slonech, projít se po turistických stezkách a navštívit různé turistické centra.

Aby byla vaše dovolená v Khajurahu úspěšná, musíte si zajistit ubytování dopředu. V městě najdete mnoho hotelů, které se rozmanitým způsobem specializují na uspokojení různých potřeb turistů. Můžete si vybrat mezi hotelovými komplexy, které poskytují kompletní ubytování včetně jídla a dalších aktivit nebo menší hotely a penziony s příjemnou atmosférou. Hotely v Khajurahu nabízejí také různé wellness služby, jako jsou masáže, jóga nebo meditace, což umocní vaši relaxaci.

Khajuraho je ideální místo pro ty, kteří touží po poklidné, ale zároveň kulturně bohaté dovolené. V městě se setkáte s mnoha lidmi, kteří jsou velice ochotní a pohostinní, a rádi vám pomohou s jakýmkoli problémem. Proto si můžete být jisti, že zde strávíte nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Indie Khajuraho


Indie Khajuraho se nachází v centru Indie a patří mezi nejpopulárnější turistické destinace v zemi. Toto městečko je známé pro své úchvatné chrámy a památky, které jsou svědky slavné indické minulosti. Počasí v Khajuraho se liší během jednotlivých ročních období. Tento článek vám přináší podrobné informace o počasí v Khajurahu v jednotlivých měsících.

Leden a únor
Lednové a únornové období v Khajurahu bývají chladné a suché, teplota se pohybuje okolo 15-20°C. Tyto měsíce jsou ideální pro turisty, kteří nemají rádi horké počasí. Oblečte si však teplejší oblečení, protože teploty mohou v noci klesnout pod 10°C.

Březen a duben
Březen a duben jsou v Khajurahu velmi horké a suché. Denní teploty se mohou dostat na více než 40°C, což může být pro turisty velmi nekomfortní. Pokud chcete tuto oblast Indie navštívit v tomto období, je třeba se připravit na horké počasí a nosit lehké oblečení.

Květen a červen
Květen a červen pokračují s vysokými teplotami a suchým počasím. Některé dny se teploty mohou vyšplhat až na 45°C. Vlhko v ovzduší stoupá, což může být pro turisty velmi unavující. Pokud chcete navštívit Khajuraho v těchto měsících, je nezbytné se chránit před sluncem, nosit lehké, prodyšné oblečení a pít hodně vody.

Červenec a srpen
Červenec a srpen jsou zase obdobím dešťů v Khajurahu. Město získává novou krásu v záplavách zeleně a květin. Teploty klesají a vlhkost vzduchu se zvyšuje. V tuto dobu mohou turisté zažít nepředvídatelné deště, takže se doporučuje nosit přiléhavé a voděodolné oblečení.

Září až prosinec
Září až prosinec je ideální dobou pro turisty, kteří si chtějí užít krásy Khajurahu. Teploty klesají a počasí se stává mírným a příjemným. Denní teploty se pohybují okolo 20-30°C, zatímco v noci mohou klesat na 10°C. V tuto dobu je potřeba si přinést teplejší oblečení, aby se člověk cítil pohodlně v noci.

V Khajurahu jsou tedy dva hlavní měsíce, které jsou vhodné pro výlety – leden a únor a září až prosinec. Pokud se chystáte do Khajurahu v jiné době, budete se muset připravit na vysoké teploty, možné deště nebo na velké množství turistů. Nicméně, nezáleží na počasí, Khajuraho je vždy nádherné a fascinující turistické cíle.


Ubytování Indie Khajuraho


Pokud se chystáte navštívit nevšední kouzelné město Khajuraho na severu Indie, nebudete potřebovat místo k pobytu. Zde jsou některé z možností pro ubytování v Khajuraho:

1. Hotel Clarks Khajuraho - tento luxusní hotel nabízí pohodlné a prostorné pokoje s moderními vybaveními. V hotelové restauraci si můžete vychutnat místní speciality a v hotelovém bazénu si můžete osvěžit tělo v horkých dnech.

2. Radisson Jass Khajuraho - Tento hotel je ideální pro ty, kdo chtějí mít klid a soukromí během cesty. Nachází se na okraji města na klidnějším místě, ale je stále nedaleko hlavních turistických atrakcí.

3. Hotel Harmony's - Tento hotel nabízí skromnější, ale přesto pohodlné ubytování v Khajuraho. Nachází se v centru města a je ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí.

4. Hotel Zen - Tento hotel nabízí levné ale pohodlné ubytování v Khajuraho. Pokoje jsou jednoduché a praktické, ale s dostatečným komfortem pro příjemný pobyt. Hotel je situován v klidnější části města, ale stále v blízkosti turistických atrakcí.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v Khajurahu - městě, které je plné fascinujících památek a dějin.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Khajuraho


Zde jsou některé z nejčastějších otázek týkajících se Indie Khajuraho a odpovědí na ně:

1. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Khajuraho?

Khajuraho má vlastní letiště, ale nejlepší způsob, jak se tam dostat, je vlak nebo autobus. Vlak nebo autobus je odhodlán pohodlný, levný a vhodný z Delhi, Agra a Varanasi.

2. Jak se dostat z letiště do centra města Khajuraho?

Letiště Khajuraho se nachází asi 5 km severovýchodně od města. Můžete si pronajmout taxi nebo tuk-tuk v letištní hale, které vás přiveou do centra města.

3. Které památky jsou hlavními turistickými atrakcemi Khajuraho?

Hlavními turistickými atrakcemi Khajuraho jsou chrámy hinduistické architektury, které jsou zahrnuty do světového dědictví UNESCO. Mezi nejslavnější patří Kandariya Mahadeva, Lakshmana a Varaha.

4. Kdy jsou nejlepší časy, aby se do Khajuraho vypravili turisté?

Nejlepší čas pro návštěvu Khajuraho je od října do března, kdy je počasí příjemné a deště jsou minimální. V tomto období můžete také užít slavnosti Khajuraho, které se obvykle konají v únoru.

5. Které pokrmy jsou charakteristické pro Khajuraho?

Khajuraho nabízí typickou severoindickou kuchyni, jako jsou paneer tikka, dal makhani, choley a tandoori kachori. Také byste si neměli nechat ujít sladkou kaši, lassi nebo kulfi.

6. Které aktivity mohou turisté v Khajuraho podniknout?

Kromě návštěvy chrámů a prohlídky památek mohou turisté v Khajuraho absolvovat akvapark, projížďku na slonech, výlety do blízkých vesnic a ochutnat některé místní speciality nebo jít na indickou hudbu a tance.


Letenka Indie Khajuraho


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a cestu do země, kde se střetávají modernita a tradice, navštivte Indii a vydejte se do Khajuraha. Toto město v severovýchodní části Indie je známé svými starobylými hinduistickými chrámy, které jsou zdobené řemeslnými kamenickými pracemi.

Při hledání letenek do Khajuraha není třeba se bát, že by to bylo složité. Vzhledem ke značnému množství leteckých společností, které létají do Indie, si můžete vybrat tu nejvhodnější variantu. Můžete sáhnout po letenkách s mezipřistáními a nebo si zvolit přímý let. Cena letu se liší podle období, v němž plánujete cestu do Khajuraha, nejlevnější cestou bývá rezervace letenky dopředu.

Hinduistické chrámy v Khajurahu jsou největším lákadlem tohoto města. Byly postaveny mezi lety 950 a 1050 našeho letopočtu a jejich hlavními architektonickými rysy jsou krásné sochy a reliéfy zobrazující hinduistické bohy a mytologické bytosti, které jsou smyslně tvarovány. Chrám zvaný Kandariya Mahadeva je nejvíce proslulý v oblasti a dodnes patří mezi světové kulturní památky UNESCO.

Dalším úžasným místem je jezero Khajuraho, které se nachází na okraji města a je velmi oblíbené mezi turisty i místním obyvatelstvem. Můžete se tu projet lodí za malebné scenérie a vzít si s sebou občerstvení.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Khajuraho a zároveň si užít vzdálenějších destinací v Indii, je tu možnost využít dopravu po silnici nebo vlakem. Vlkánová hora Pachmarhi, Národní park Panna a hory Satpura jsou jen některé z těchto skvělých možností.

Při příjezdu do Khajurahu můžete pohodlnější způsob, jak se dostat do města, si zvolit dopravu z letiště taxíkem. Cena by měla být sjednaná předem, což může zabránit případnému nejasnému vyúčtování.

Khajuraho nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, zažijete zde jedinečné kulturní poznání, poznáte život v Indii a navazujete nová přátelství. A s výhodnou letenkou můžete ušetřit peníze na cestování, a užít si nepoznané krásy této země.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky