Objevte nejlevnější lety

Indonésie Borneo (Kalimantan)

Letenka Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je země, kterou by si měl každý cestovatel minimálně jednou v životě vyzkoušet. Toto tropické rájové místo nabízí celou řadu přírodních krás, ale také kulturní a historické památky. Mezi nejvyhledávanější lokality našeho světadílu patří i Kalimantan, který se nachází na ostrově Borneo.

Letenka do Kalimantanu není vůbec drahá a naše letecké společnosti nabízejí denně několik spojů. Borneo nabízí mnoho překvapení pro turisty, které budou určitě stát za to.

Největší atrakcí pro turisty v Kalimantanu bude určitě návštěva národního parku Tanjung Puting. Tento park je domovem pro mnoho druhů zvířat, ale hlavně pro orangutany, kteří zde žijí volně. Pro turisty jsou přístupné i lodě, které plují po řece Sungai Sekonyer a umožňují vidět nádherné scenérie a život v pralese.

Další zajímavou lokalitou v Kalimantanu je přírodní park Derawan. Tento park se nachází v Tichomoří a kromě přírodní krás nabízí i možnosti šnorchlování a potápění, které je naprosto fantastické. Pod vodou můžete vidět korály a různé druhy ryb, ale hlavně manta rejnoky a žraloky.

Další zajímavou lokalitou v této oblasti jsou neuvěřitelné žluté květiny, které se zde rozkvetou v období sucha. Tyto květiny tvoří velké pole květin, které je k nerozeznání od rozbředlých mračen.

Dalšími zajímavostmi jsou také Ethnographic Museum a originální trh. Muzeum je fantastickou možností se dozvědět o kultuře a zvyklostí obyvatel hodně informací. Na trhu pak můžete ochutnat mnoho tradičních jídel-dortíků, salátů a dalších dobrot.

V Kalimantanu můžete strávit celý měsíc a nemusíte se nudit. Tato oblast je plná zelených pralesů, nádherných pláží a působivých hor. Pokud hledáte přírodní krásy a aktivní dovolenou, měl by Kalimantan tuto roli plnit.

Letenky na Borneo zajišťují následující společnosti: Garuda Indonesia, Air Asia, Lion Air. Cena za letenku se pohybuje od 10 000 do 15 000 Kč a závisí na termínu letu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Borneo (Kalimantan)


Dotaz: Co je nejlepší čas na návštěvu Indonésie Borneo (Kalimantan)?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Indonésie Borneo je v období od července do září, kdy jsou nejmenší srážky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Indonésii Borneo?

Odpověď: Mezi nejlepší aktivity pro turisty v Indonésii Borneo patří procházky v deštném lese, pozorování divokých orangutanů, plavby po řekách, návštěva tradičních vesnic kmenů Dayak a koupání v řekách.

Dotaz: Je bezpečné cestovat po Indonésii Borneo (Kalimantan)?

Odpověď: Obecně je cestování po Indonésii Borneo bezpečné, ale doporučuje se být obezřetný při návštěvách odlehlých oblastí a mimo turistické trasy.

Dotaz: Jak se nejlépe dostat na Indonésii Borneo?

Odpověď: Nejlepší způsob pro dosažení Indonésie Borneo je letecky do hlavního města regionu, Barito Kuala, a poté pokračovat dálouspěšně nebo lodí.

Dotaz: Je nutné mít vízum pro návštěvu Indonésie Borneo?

Odpověď: Ano, turisté musí mít platné vízum pro vstup do Indonésie obecně a platí i pro návštěvu Indonésie Borneo. Vízové podmínky se mohou lišit v závislosti na národnosti, takže se doporučuje konzultovat s ambasádou nebo konzulátem Indonésie.


Dovolená Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, známý také jako Kalimantan, je třetí největší ostrov na světě a nachází se v jihovýchodní Asii. Tento nádherný ostrov je bohatý na přírodní krásy a exotická zvířata, díky čemuž je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v divočině.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na ostrově Borneo, můžete očekávat naprosto fantastický zážitek. Kalimantan je bohatý na deštné pralesy, rozbouřené řeky a mnoho endemických druhů zvířat. Mezi hlavní atrakce na Borneu patří pralesy Kaliasem a Kutai, kde se můžete projít mezi korunami stromů, sledovat zvířata a potkat se s původními obyvateli džungle.

Dalším velkým lákadlem pro turisty je rezervace Tanjung Puting, kterou většina lidí navštěvuje kvůli orangutanům. Je to totiž jediné místo na světě, kde se tyto úžasné zvířata volně pohybují a dá se je pozorovat v přirozeném prostředí. Můžete také podniknout výlet na řece Mahakam, která protéká přes pralesy a poskytuje nádherný výhled na divocí zvířata, jako jsou krokodýli, hadi, opice a různé druhy ptáků.

Pro ty, kdo mají rádi aktivní dovolenou, nabízí Borneo mnoho možností k toulkám přírodou, raftingu, turistice a horolezectví. V okolí města Banjarmasin můžete navštívit původní vesnice vznosů, které jsou stavěny ze dřeva na základech, podobných pilotisům. Smaragdové jezero Danau Biru je vynikajícím místem pro šnorchlování a potápění s výhledem na korálové útesy a mnoho různých druhů ryb.

Borneo, Kalimantan je také místem, kde se můžete naučit něco nového o místní kulturů. Navštivte například město Banjarmasin, kde se nachází tržiště, které nabízí mnoho exotických potravin, nebo vstupte do muzea Dayak, aby jste se dozvěděli více o životě původních obyvatel ostrova.

Celkově lze říci, že Borneo, Kalimantan je skvělým místem pro ty, kteří se chtějí ztratit v přírodě a sledovat nádhernou divočinu. Toto místo vám nabídne nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou dobrodružství.


Počasí Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie Borneo, také známý jako Kalimantan, je ostrov ležící v jihovýchodní Asii. Přesahuje přes tři země: Indonésii, Malajsii a Brunej. Toto rozlohou největší indonéské území, je proslulé svým deštným pralesem a velkým bohatstvím přírodních zdrojů.

Počasí v Kalimantanu je poměrně stabilní po celý rok. Nachází se zde tropické klima s vysokou vlhkostí a teplotou, která se pohybuje mezi 24 až 32 stupni Celsia. V období mezi listopadem a březnem je v Kalimantanu období dešťů, kdy prší velmi často a intenzivně. V této době se může stát, že deště trvají celé dny a noci, což může způsobit záplavy a sesuvy půdy.

Na druhou stranu, v období mezi dubnem a říjnem se na ostrově vyskytuje suché období. V tuto dobu teploty stoupají a vysychá většina vegetace. Vzhledem k tomu, že v lužních lesích je vždy dostatek vody, této sucho moc nerozumí. Dokonce ani v této době rostou stromy v pralese zeleně.

Přestože se zdá, že sucho a déšť jsou na tom jedno, mají oba tyto podmínky na život na ostrově velký vliv. Dešťové období pomáhá udržet vodu v řekách a proudech na ostrově, což vytváří bohaté prostředí pro značnou biodiverzitu na Kalimantanu. Na druhé straně, uprostřed suchého období se voda v řekách a proudech redukuje na minimum a mnohé rostliny a zvířata zde běžně žijící musí přežívat.

Většina Kalimantanu se nachází v tropickém deštném pralese, což má velký vliv na počasí. Vrstva hustého a mohutného vegetačního krytu pomáhá regulovat teplotu a vlhkost na ostrově. V průběhu dne je západní část ostrova, kde se nachází města Pontianak a Singkawang, obvykle o něco teplejší než východní část Kalimantanu, kde nalezneme města jako Tarakan a Balikpapan.

Vzhledem k množství dešťů a vlhkosti v pralese, je výběr vhodného oblečení na Kalimantanu velmi důležitý. Cestovatelé by měli především myslet na to, že při dlouhodobých výletech se budou muset vypořádat s mokrými podmínkami, takže by měli mít s sebou balené oblečení, které se rychle schnou.

Celkově lze říci, že počasí v Kalimantanu je obecně velmi vlhké a horké po celý rok. Dešťové období představuje často problémy, protože vysokých množství srážek, ale jinak je ostrov nádherným místem k návštěvě pro všechny, kteří mají rádi nezkrotnou přírodu a pozorování divokých zvířat.


Ubytování Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie Borneo (Kalimantan) je jeden z největších ostrovů na světě. Je to území plné exotické flóry a fauny, velkých řek a úchvatných pláží. Proto vás pravděpodobně nebude překvapovat, že je pro turisty velmi oblíbeným cílem. Pokud vás Kalimantan také láká a zvažujete pobyt na tomto ostrově, součástí vašeho plánování by mělo být také poznání možností ubytování na místě.

Borneo nabízí širokou škálu ubytování pro turisty, včetně luxusních resortů a plážových domů, nízkorozpočtových hotelů, ubytování přímo v džungli nebo na lodích. Každý typ ubytování má své výhody a nevýhody, takže byste měli pečlivě zvažovat před tím, než se rozhodnete, která varianta je pro vás ta nejlepší.

Luxusní hotely a resorty jsou v Kalimantanu poměrně běžné, především v oblasti Pontianak, Banjarmasin a Balikpapan. Tyto hotely nabízejí přepychové ubytování, které zahrnuje klimatizované pokoje, bazény, fitness centra, sauna a další luxusní služby. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít čas plně péčí o sebe bez zbytečného stresu.

Pokud hledáte nízkorozpočtové řešení, měli byste se zaměřit na města jako je Kota Kinabalu nebo Kuching. Zde se najdou standardní ubytovací možnosti podobné hostelu. Některá ubytování samo o sobě nabízejí tour a výlety do okolních oblastí. Pokud byste rádi zůstali v blízkosti přírody, můžete si zvolit ubytování v džungli. V takovém případě vás budou hostit bambusové boudy pod korunami stromů, kde se budete probouzet s pohledem na okolní řeky a džungli.

Pro ty, kteří se chtějí pohybovat a objevovat Kalimantan, jsou ideální volbou lodě. Po celém ostrově je možné najmout si lodě na noc a prožít den a noc na řece přibližující se tak ještě více k místním obyvatelům a jejich životu. Stejně tak je možné si pronajmout loď na celý týden a tak cestovat po ostrově pomalým tempem.

Jak vidíte, Kalimantan nabízí turistům široké možnosti ubytování. Jen záleží na vás, co vynikne a bude pro vás tou nejlepší variantou. Ať už si zvolíte luxusní hotel, standardní ubytování, přežijete noc na bade buňce pod korunami stromů, využijete lodní dobrodružství nebo se rozhodnete pro pobyt v oblasti místních obyvatel, Borneo je skvělým místem pro dovolenou plnou zážitků a užitků.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky