Objevte nejlevnější lety

Island Hraunfossar

Ubytování Island Hraunfossar


Island, země ledovců a sopky, skrývá mnoho přírodních krás. Jednou z nich je i vodopád Hraunfossar. A pokud vás sem přivádí zájem o jeho krásy, určitě stojí zato se zde ubytovat.

Většina turistů si vybere ubytování v nejbližším městě Borgarnes. Zde najdete širokou paletu možností od hotelů, až po apartmány a hostely. Pokud si chcete zážitek vyzkoušet v místě samotném, najdete zde kempy a chatky turistického domu, kde můžete přespávat.

Pokud se ale chcete přiblížit k přírodě a zůstat v klidném prostředí, můžete se ubytovat v některém z nedalekých statečkých domů. Tyto domy pocházejí z 19. století a dnes slouží turistům jako ubytování. Jsou plně vybavené a nabízejí pokojný pobyt v srdci přírody. Dům ve vesnici Sælingsdalur stojí přímo na břehu řeky, ve které se vodopád Hraunfossar vlévá. Výhled z okna pak nabízí nádherný pohled na zelené údolí a krásné vodopády.

Pokud se rozhodnete zůstat v okolí, přímo u vodopádu Hraunfossar najdete dvě služby ubytování. První z nich je kemp, který se nachází hned vedle parkoviště. Nabízí naprosté základy pro stanování, vysušení oblečení a snídani z místních potravin. Vedle kempu se pak nachází progresivní turistický komplex, kde si můžete pronajmout chatky a domy. Vše je zde plně vybavené a k dispozici je i sauna, kterou můžete využít po náročném dni stráveném v přírodě.

Návštěva vodopádu Hraunfossar je velice oblíbená a ubytování v jeho okolí vám nabídne jedinečné zážitky a příjemné prostředí. Vybrat si však musíte sami podle svých priorit a požadavků. Pokud máte rádi klid a soukromí, raději se rozhodněte pro statečeký dům, pokud potřebujete vybavení a servis, vyberte si některý z měst v okolí. Pokud si však nevíte rady, neváhejte a zkuste si ubytování v přírodě. Island je totiž země s velice čistým ovzduším, takže pro kvalitní spánek a odpočinek určitě neurazí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hraunfossar


1) Co jsou Hraunfossar?
- Hraunfossar jsou série vodopádů nacházejících se na řece Hvítá v západním Islandu.

2) Jak se dostanu k Hraunfossar?
- Nejlepší způsob, jak se dostat k Hraunfossar, je autem. K vodopádům se můžete dostat po silnici č. 1 a odbočení na silnici č. 50.

3) Je vstup na Hraunfossar placený?
- Ne, vstup na Hraunfossar je zdarma.

4) Kdy jsou Hraunfossar otevřené?
- Hraunfossar jsou otevřené po celý rok.

5) Je možné se k Hraunfossar dostat veřejnou dopravou?
- Ano, k Hraunfossar je možné se dostat autobusem od Reykjavíku.

6) Kolik času bych měl/a plánovat návštěvu Hraunfossar?
- Návštěva Hraunfossar obvykle trvá přibližně hodinu, ale můžete si zde také odpočinout a projít si okolní přírodu.

7) Co dalšího mohu v blízkosti Hraunfossar navštívit?
- V blízkosti Hraunfossar se nachází mnoho dalších zajímavých přírodních krás, jako například národní park Snæfellsjökull, národní park Þingvellir, ledovec Langjökull nebo sopky Hekla a Eyjafjallajökull.


Dovolená Island Hraunfossar


Island je známý svými přírodními krásami a jedním z nejzajímavějších míst, které můžete na této zemi navštívit, je region Hraunfossar. Tento region se nachází poblíž města Borgarnes a je známý pro své vodopády, ledovce, termální prameny a další přírodní úkazy. Dovolená v Hraunfossaru je určitě zážitek, který nezapomenete.

Hraunfossar jsou unikátní řada vodopádů, které se nacházejí na řece Hvítá. Co je na nich tak unikátního? Voda z těchto vodopádů tekoucí z podzemních pramenů. Takže místo jediného vodopádu vidíte celou řadu malých a středních vodopádů na délce přibližně 900 metrů. To je krásný pohled, který by si neměl nikdo nechat ujít.

Kromě Hraunfossaru je zde také Reykholt, který byl domovem jednoho z nejvýznamnějších islandských historiků a spisovatelů, Snorriho Sturlusona. V Reykholtu najdete muzeum věnované Snorriho životu a dílu, stejně jako jeho bývalý dům a stodolu. Pokud máte rádi historii a literaturu, Reykholt je pro vás skvělou volbou.

Další atrakce v regionu Hraunfossar je méně známá jeskyně Víðgelmir. Tato jeskyně je jednou z největších v Evropě a je jedinečná díky svému geologickému složení. Můžete si zde prohlédnout úchvatné vápencové krápníky a stalo se z ní oblíbené místo pro turisty, kteří hledají přírodní zázraky.

Další přírodní zázrak, který byste měli navštívit v regionu Hraunfossar, je termální pramen Deildartunguhver. Tento pramen vytryskuje voda o teplotě 97 stupňů Celsia a produkuje nejvyšší množství horké vody v Evropě. Voda z pramene se používá k vytápění domů a k produkci elektrické energie.

V regionu Hraunfossar je mnoho možností, jak si užít skvělou dovolenou. Můžete si zde prohlížet krásné vodopády, ponořit se do historie, obdivovat geologické zázraky nebo relaxovat v termálních pramenech. Hraunfossar nabízí zážitek pro každého návštěvníka a je tu možnost najít si cestovní plán, který odpovídá vašim zájmům.

Pokud hledáte dovolenou ve skvělé přírodě, ať už je vaším cílem relaxace nebo aktivního odpočinku, neváhejte si vybrat dovolenou v regionu Hraunfossar na Islandu. Tuto oblast si můžete užít během celého roku, takže neváhejte a plánujte vaši dovolenou hned teď.


Letenka Island Hraunfossar


Island Hraunfossar: Užijte si krásu islandské přírody

Island Hraunfossar je jednou z nádherných přírodních zajímavostí, kterou byste neměli při vaší cestě po Islandu vynechat. Tento krásný vodopád se nachází na řece Hvítá, v blízkosti města Borgarnes. Hraunfossar je způsoben skoro naprosto neobyčejným přírodním jevem, kterým jsou podzemní prameny, které vytékají z lávy. Tyto prameny jsou velice chladné a tak se stékají po kamení do řeky Hvítá, která získává naprosto báječnou modro-zelenou barvu.

Hraunfossar znamená v islandskej řeči "lávové vodopády". Tyto vodopády dosahují výšky až několika metrů a jejich šířka se pohybuje okolo sta metrů. Pohled na tuto přírodní památku je naprosto senzační a nezapomenutelný, můžete se zde užít naprosto malebnou atmosféru. Okolní krajina, kterou tvoří sopky, ledovce, gejzíry a nejen to, zde dokonale připomínají, jak krásná a dokonalá může být příroda v čistotě a divokosti.

Jestliže přijedete autem, můžete zaparkovat zdarma na parkovišti, kde je zřízená i informační kancelář, kde můžete dostat informace o okolí a také o dalších přírodních zajímavostech. Z parkoviště se musíte projít asi deset minut vzhůru po místním slavném turistickém chodníku, který je dobře značený a velice snadno najdete. V létě jsou zde ještě mnoho dalších aktivit a vy si můžete užít například jízdu na koni nebo lanovkou, nebo si posedět v kavárně přímo u řeky. Pokud se rozhodnete navštívit Hraunfossar v zimě, nevynechejte na sebe dobré, teplé oblečení a boty. Celé místo totiž vypadá naprosto magicky po sněhové vánici, kterou zde můžete zažít.

A jak se dostat na Island? Nejlepší možností jsou letecké společnosti, které létají z velké řady evropských i amerických měst, přímé lety pak většinou směřují do hlavního města Reykjavíku. Cena letenky se pohybuje v závislosti na sezóně a předpokládané poptávce.

Můžeme tedy s klidným svědomím říci, že Island Hraunfossar je nádhernou a divokou přírodní památkou, kterou zkrátka musíte při své cestě po Islandu vidět. Snadno dostupná, nabízí zážitky pro každého a jeho kouzlo vás jistě okouzlí jako u mnoha jiných podobných míst na Islandu.


Počasí Island Hraunfossar


Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přírodních divů na Islandu. Nachází se ve západní části ostrova a je tvořen několika kaskádami, které se svažují dolů z úpatí sopky. Jen několik kilometrů od Hraunfossaru se nachází velké množství dalších turistických atrakcí, jako například lázně Reykholt, západní fjordy nebo národní park Snæfellsnes.

Islandské počasí je velmi nevypočitatelné a může se změnit během pár hodin. I když je Hraunfossar krásné místo kdykoliv v roce, nejlepší doba na návštěvu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a teploty příjemné. Během léta může být na Islandu příjemných 10-15 °C, což sice nepřipomíná pláže v Karibiku, ale je velmi příjemné na prohlídky přírodních krás.

V zimě je podívaná na Hraunfossar ještě úchvatnější, když voda v kaskádách zamrzne a vytváří skangli a ledové obrysy. Nicméně byste se měli připravit na teploty pod bodem mrazu a na velmi krátké dny.

Pokud se chystáte na Island na výlet křižovatkou Hraunfossar, měli byste být připraveni na každé počasí. Doporučuje se vzít si s sebou teplé oblečení, nepromokavou bundu a dobré boty. Protože na Islandu může během jednoho dne být slunečno, ale také pršet, sněžit, větrat a mrazit.

Ať už se rozhodnete Island navštívit v létě či v zimě, Hraunfossar vás určitě ohromí svou krásou. A když si po prohlídce připadáte unaveni, odpočiňte si a zahřejte se v některé z okolních termálních lázní. Islandské počasí sice může být velmi chladné, ale dovolená na tomto nádherném ostrově se vám bude určitě líbit!


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky