Objevte nejlevnější lety

Itálie Sicílie Cefalu

Počasí Itálie Sicílie Cefalu


Itálie je země plná kulturních dějin a nádherného přírodního prostředí. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na Sicílii je město Cefalù, které leží na severozápadním pobřeží ostrova a kde panuje klima typické pro Středozemní moře.

Cefalù se nachází na slunci zářícím pobřeží Sicílie, a proto má příjemné teplé a suché léto přinášející ideální podmínky k plážování. Teploty se v průměru pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia. Oblačnost se zpravidla pohybuje kolem 20-30%, takže budete mít dostatek slunce na plážové oslunění a koupání v azurově modrém Středozemím.

Když se do Cefalù vydáte na podzim, budete mít příležitost zažít mírné a vlhké podnebí, přinášející teploty mezi 15 a 20 stupni Celsia a oblačnost a vlhkost pohybující se kolem 60%. Průměrná teplota moře dosahuje 23 stupňů Celsia, takže koupání je stále možné.

Na Sicílii se však můžete setkat s různými dlouhodobými klimatickými vlivy. Například během deštivé sezóny v listopadu a prosinci může být u moře poměrně zima, ale v průměru se teplota zpravidla pohybuje kolem 14-16 stupňů Celsia.

Celkově řečeno, počasí v Cefalù je typické pro Středozemní pobřeží. Svého času zde panují krásné podmínky a lidé z celého světa se zde sjíždějí, aby si užili slunce, kulturu a gastronomii této skvělé italské destinace. Ať už se chystáte na dovolenou s rodinou, s přáteli nebo na romantický pobyt, Cefalù Vám nabídne něco pro každého.


Dovolená Itálie Sicílie Cefalu


Itálie je pro mnoho lidí synonymem bohatství historie a kultury, ale také dokáže nabídnout skvělé moře a nezapomenutelné zážitky. Na italském ostrově Sicílie se nachází elegantní a historické město Cefalu, které láká tisíce turistů každý rok.

Cefalu je malé město v severozápadní části Sicílie, které je obklopené krásnými plážemi a tvoří přístav pro mnoho italských rybářských lodí. Město se nachází asi 70 kilometrů východně od Palerma, hlavního města Sicílie.

Cefalu má bohatou historii, která sahá až do římských časů. Město bylo založeno jako malé římské osídlení v 5. století před naším letopočtem a postupně se stávalo střediskem obchodu a zemědělství. V 7. století našeho letopočtu bylo město obsazeno Arabové a tato doba zanechala v Cefalu nespočetnou řadu kulturních a architektonických památek.

Jedním z nejznámějších památek Cefalu je katedrála svatého Vavřince z 12. století. Katedrála má velkou pozlacenou mozaiku nad jejím portálem a v jejím interiéru najdete nejen další krásné mozaiky, ale také řadu dalších unikátních uměleckých kousků. Ve městě se nachází také středověká pevnost Rocca, která se tyčí na skalnatém útesu nad pláží.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté rozhodují navštívit Cefalu, jsou jeho nádherné pláže. Písečné pláže v Cefalu jsou velmi pohodlné a čisté a nabízejí široké spektrum vodních sportů, jako jsou například potápění a šnorchlování. V letních měsících jsou pláže velmi rušné, ale vzduch je plný vůně slaného moře a za sluncem se nemusíte vydávat daleko.

Pokud se chystáte navštívit Itálii, návštěva Cefalu by měla být na vašem seznamu nevynechatelných zastávek. Toto elegantní město nabízí návštěvníkům krásu a historii, ale také možnost užít si mediteránní slunce a rozmanité vodní aktivity. Cefalu je pro mnoho turistů dokonalým místem na relaxaci a načerpání nových sil, tak neváhejte a zarezervujte si letenku do Sicílie ještě dnes!


Letenka Itálie Sicílie Cefalu


Itálie je země plná úchvatných památek, překrásné přírody a chutné kuchyně. Mezi nejnavštěvovanější destinace patří Sicílie, největší ostrov v Středozemním moři. Jedním z nejkrásnějších měst na Sicílii je Cefalù, ležící na severu ostrova.

Cefalù je malé přístavní město, které přitahuje nejen turisty, ale i místní obyvatele. Má krásné středověké centrum s úzkými uličkami, kostely a řadou historických budov. Nejvýznamnější památkou je katedrála v normanském stylu, která se pyšní nádhernými mozaikami. Jsou zde také malebné pláže, kde si můžete užít slunce a moře.

Spojení do Cefalù z Prahy není složité, naštěstí existuje mnoho letenek do různých italských měst. Nejlepší volbou pro cestu do Cefalù je letiště v Palermu, od něhož se do Cefalù dostanete vlakem nebo pronajatým autem. Doporučujeme si pronajmout auto, abyste si mohli prohlédnout i okolí města.

Cefalù a okolí má spoustu atrakcí a památek, které stojí za návštěvu. Můžete se projet po krásné Přímořské cestě směrem na západ a osobně se přesvědčit o nedotčených krásách Sicílie. Na cestě se zastavte u středověkého města Castelbuono, kde si můžete prohlédnout hrad a Baziliku sv. Petra. Navštivte také archeologické naleziště v Cefalù. Zajímavé je i město Termini Imerese, které nabízí krásné pláže, barokní stavby a muzeum sběratelství.

Pokud máte rádi přírodu, nezapomeňte navštívit nejvyšší horu Sicílie - Etnu. Jedná se o aktivní sopku, která nabízí skvělou příležitost k procházkám po kráterech a pozorování unikátních sopečných formací.

Cefalù je nádherné a klidné město pro ty, kteří hledají relaxaci v krásném prostředí. Přímořské pláže nabízejí mnoho možností pro odpočinek a vychutnání si nádherného prostředí. Pokud máte rádi rušné a živé uličky plné aktivit, nezapomeňte navštívit místní trhy a restaurace s tradiční sicilskou kuchyní.

Pokud plánujete dovolenou v Itálii, nezapomeňte zařadit do svého itineráře návštěvu Cefalù. Toto město vás uchvátí krásou a klidem a nabídne vám neopakovatelné zážitky. Můžete si být jisti, že vám letenka do Itálie bude stát za to.


Ubytování Itálie Sicílie Cefalu


Itálie je krásná země s bohatou historií, krásnou krajinou a nádhernými plážemi. Jeden z nejatraktivnějších turistických cílů v Itálii je Sicílie, která je největším ostrovem v Středozemním moři. Sicílie je bohatá na turistické atrakce, ale také na ubytování, které je ideální pro turisty.

Jedním z míst, které stojí za návštěvu na Sicílii, je město Cefalu. Toto krásné město dominuje pobřeží Tyrhénského moře a je obklopeno úchvatnou krajinou. Město je populární pro svou historickou architekturu, krásné pláže a vynikající gastronomii. Proto Cefalu láká mnoho turistů z celého světa.

Jestliže se chystáte navštívit Cefalu, budete potřebovat ubytování. Dostupné volby jsou různorodé a zahrnují hotely, penziony, apartmány a ubytovací zařízení na farmách. Zajímavou možností ubytování je také Soukromá vila Cefalu, jejíž pobytem si opravdu užijete a nedoporučuje se ji vynechat.

Pokud hledáte něco luxusního a pohodlného, můžete zvolit jeden z hotelů v centru města s krásným výhledem na moře, jako je například Hotel Villa Belvedere, který se nachází poblíž pláže. Nebo můžete jít do vzdálenější části města a zvolit Hotel Kalura, který nabízí krásné výhledy na horské vrchy a Tyrhénské moře.

Další možností jsou apartmány, které jsou vhodné pro ty, kteří chtějí vlastní kuchyň a více prostoru a soukromí. Na Sicílii jsou k dispozici apartmány v různých cenových kategoriích, v závislosti na lokalitě a velikosti.

Penziony jsou další možností ubytování v Cefalu. Tyto zařízení jsou obvykle menší než hotely a nabízejí intimnější atmosféru. Mají často vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud máte rádi více přírodní a odlehčující ubytování, toskánské farmy nabízejí krásný zážitek jak pro dospělé, tak pro rodiny. Tyto farmy nabízejí ubytování v klidném prostředí a zpravidla mají vlastní restaurace, kde se podávají místní speciality.

Itálie, Sicílie a Cefalu jsou krásným místem pro dovolenou a nabízejí velké množství možností ubytování. Je to země s bohatou kulturou a skvělými gastronomickými zážitky a zůstanete zde na vždy s krásnými vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sicílie Cefalu


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Cefalu?
- Nejoblíbenější pláže jsou La Caldura, Mazzaforno a Settefrati.

2. Jak se dostanu z letiště v Palermu do Cefalu?
- Nejjednodušší způsob je taxi nebo pronájem auta. Kromě toho je k dispozici i autobusová doprava, která je levnější, ale trvá déle.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Cefalu?
- Mezi nejlepší restaurace patří Ristorante a Pizzeria La Brace, Al Pescatore a Il Covo del Pirata.

4. Můžu platit kartou v Cefalu?
- Ano, můžete platit kartou většinou restaurací a obchodů v Cefalu.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Cefalu?
- Nejlepší čas na návštěvu je od května do října, kdy jsou teplé a slunečné dny.

6. Jaké jsou nejlepší památky v Cefalu?
- Nejznámější památkou je katedrála Duomo di Cefalù, dalšími památkami jsou například La Rocca, královské hrobky a střemhlavá věž Porta Pescara.

7. Jaký je průměrný výškový rozdíl na Sicílii?
- Průměrný výškový rozdíl na Sicílii je asi 806 m nad mořem.

8. Jaké jsou tradiční pokrmy Sicílie?
- Mezi tradiční pokrmy patří Caponata, Arancini, Pasta alla Norma a Frittata di Zucchine.

9. Jaké jsou nejlepší toulky na Sicílii?
- Mezi nejlepší toulky patří sopka Etna, město Taormina, Baroque Towns východního pobřeží a Valle dei Templi.

10. Jaké jsou nejlepší pláže na Sicílii?
- Nejlepší pláže na Sicílii jsou San Vito Lo Capo, Mondello, Cala Rossa a Lido Mazzaro.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky