Objevte nejlevnější lety

Jordánsko The Royal Automobile Museum

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko The Royal Automobile Museum


1) Co je The Royal Automobile Museum?
The Royal Automobile Museum v Jordánsku je muzeum s více než 70 historickými a vzácnými automobily, které patřily královské rodině Jordánska.

2) Jaká je cena vstupného do The Royal Automobile Museum?
Vstupné do The Royal Automobile Museum je 5 jordánských dinárů pro dospělé a 2 dináry pro děti do 12 let.

3) Jaká jsou pracovní hodiny The Royal Automobile Museum?
The Royal Automobile Museum je otevřeno pro návštěvníky v pondělí až sobotu od 10:00 do 18:00, s výjimkou pátku, kdy je otevřeno od 14:00 do 18:00.

4) Jak se dostat do The Royal Automobile Museum?
The Royal Automobile Museum se nachází v Ammánu, hlavním městě Jordánska. Lze se tam dostat taxíkem nebo hromadnou dopravou.

5) Kolik automobilů je vystaveno v The Royal Automobile Museum?
V The Royal Automobile Museum je k vidění více než 70 historických automobilů, které patřily královské rodině Jordánska.

6) Je The Royal Automobile Museum otevřeno během Ramadanu?
Ano, The Royal Automobile Museum je otevřeno během Ramadanu. Pracovní hodiny mohou být však upraveny.

7) Nabízí The Royal Automobile Museum průvodcovské služby?
Ano, návštěvníci muzea mohou využít průvodcovské služby, které jsou k dispozici za poplatek.

8) Mohou návštěvníci fotografovat v The Royal Automobile Museum?
Ano, návštěvníci muzea mohou fotografovat, ale profesionální fotografie nebo fotografování v bleskových světlech není povoleno.

9) Má The Royal Automobile Museum obchod s suvenýry?
Ano, v muzeu je obchod s suvenýry, kde lze zakoupit různé předměty jako jsou trička, magnetky nebo modely aut.

10) Nabízí The Royal Automobile Museum parkoviště?
Ano, The Royal Automobile Museum nabízí parkování zdarma pro návštěvníky.


Letenka Jordánsko The Royal Automobile Museum


Jedním z nejzajímavějších míst v Jordánsku je muzeum The Royal Automobile Museum. Nachází se v hlavním městě Ammánu a nabízí návštěvníkům fascinující přehlídku královských vozidel.

Muzeum bylo otevřeno v roce 2003 a je jedním z projektů jordánského krále Abdullaha II. Cílem muzea je přiblížit historii Jordánska prostřednictvím automobilů a motocyklů používaných královskou rodinou a významnými osobnostmi z celého světa, kteří navštívili Jordánsko.

V muzeu lze vidět více než 70 historických a vzácných automobilů a motocyklů, včetně exkluzivních vozidel jako Rolls-Royce Phantom IV z roku 1954, speciálního Land Roveru, používaného pro krále Husseina během jeho návštěv beduínů a nejstaršího vozidla v muzeu, Ford Model T z roku 1916.

Kromě působivé sbírky vozidel, muzeum také přináší fascinující pohled na jordánskou historii včetně knížectví Transjordánie, které bylo později přejmenováno na Jordánsko. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen automobily a motocykly, ale také fotografie, dokumenty a další artefakty z té doby.

Muzeum je otevřeno každý den s výjimkou úterý od 10:00 do 19:00. Vstupné je velmi příznivé a vstupenku můžete zakoupit přímo v muzeu.

Pokud se vydáte na prohlídku The Royal Automobile Museum, rozhodně nebudete zklamáni. Tato jedinečná sbírka vozidel a artefaktů nabízí fascinující pohled na historii Jordánska a zaslouží si pozornost všech milovníků automobilů a historie.


Ubytování Jordánsko The Royal Automobile Museum


Jordánsko je země plná zajímavostí a krásných památek. Pokud se rozhodujete pro pobyt v této zemi, můžete si vybrat z mnoha ubytovacích zařízení. Určitě vám ale doporučujeme návštěvu The Royal Automobile Museum, který se nachází v Ammánu a nabízí nejen prohlídku unikátních vozidel, ale i ubytování.

The Royal Automobile Museum je muzeum automobilů, které vystavuje nejen vozy jordánských králů, ale i vozy prezidentů, šéfů vlád a řady dalších významných osobností. Budova muzea je moderní a velmi architektonicky zajímavá. V blízkosti muzea se nachází i restaurace a kavárna, kde si můžete vychutnat tradiční jordánská jídla a pití.

Samotné ubytování je k dispozici v hotelu, který se nachází na území muzea. Hotel je součástí luxusního komplexu a nabízí svým hostům veškeré pohodlí. Všechny pokoje jsou moderně a vkusně zařízené a disponují koupelnou s vanou nebo sprchou. K dispozici je také TV s plochou obrazovkou a klimatizace. Hosté mají k dispozici i mini bar a trezor.

Pro hosty hotelu je připravena celá řada služeb, včetně obchodu se suvenýry, služby praní a žehlení a pronájem auta. K dispozici je také parkoviště. Součástí hotelu je i fitness centrum a wellness centrum, kde si můžete dopřát thajskou masáž nebo pobyt v sauně.

Ubytování v The Royal Automobile Museum je ideální pro milovníky automobilů a historie, ale i pro ty, kteří hledají moderní a pohodlné ubytování v Ammánu. V blízkosti hotelu se nachází i další turistické atrakce, jako je například Citadel Hill a Národní muzeum Jordánska.

Výhodou ubytování v The Royal Automobile Museum je také fakt, že muzeum a hotel jsou vzdáleny pouhých 30 minut od letiště Queen Alia International. Pokud sháníte nevšední a originální ubytování v Jordánsku, určitě si rezervujte pobyt v The Royal Automobile Museum.


Dovolená Jordánsko The Royal Automobile Museum


Jordánsko je země plná historie a kultury, která láká turisty z celého světa. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Jordánsku, pak byste rozhodně neměli vynechat návštěvu The Royal Automobile Museum. Jedná se o velmi zajímavé místo, které nabízí nejen návštěvu velké sbírky unikátních automobilů, ale také příležitost nahlédnout do historie Jordánska.

The Royal Automobile Museum se nachází v hlavním městě Ammánu a byl otevřen v roce 2003. Jeho sbírka zahrnuje více než 70 historických automobilů, z nichž některé jsou jedinečné a nemají obdobu nikde jinde na světě. Vystavované vozy pocházejí z 20. a 21. století a prezentují různé značky jako Rolls-Royce, Bentley, Cadillac, Packard, Mercedes-Benz nebo Jaguar.

Mezi nejzajímavější exponáty patří například vozidlo Královského hrobečku, které bylo použito pro pohřeb krále Husajna Bin Talála v roce 1999. Dalším unikátním automobilem je Packard Eight z roku 1931, který sloužil jako vojenský vůz jordánské armády.

Kromě výstavy automobilů si v The Royal Automobile Museum můžete prohlédnout také několik sbírek, které ukazují historii Jordánska od počátku 20. století až po současnost. Mezi nejzajímavější patří sbírka fotografií z Jordánska a Byzantské říše nebo sbírka oblečení a zbraní používaných během první světové války.

Pokud plánujete navštívit The Royal Automobile Museum, nezapomeňte si vyhrazení dostatek času. Kromě prohlídky muzea se zde totiž konají i různé kulturní akce a vzdělávací programy, které si můžete vyzkoušet. Můžete se třeba naučit základům jordánské kuchyně nebo zúčastnit se tradiční ceremonie čajování.

The Royal Automobile Museum je nezapomenutelným místem, které vám poskytne nejen zábavnou a edukativní zkušenost, ale také příležitost k nahlédnutí do historie jedné z nejzajímavějších zemí na světě. Jestli plánujete dovolenou v Jordánsku, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto unikátní atrakci.


Počasí Jordánsko The Royal Automobile Museum


V Jordánsku se setkáváme s subtropickým klimatem, které se vyznačuje horkými a suchými léty a mírnými zimami. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 40-45 stupňů Celsia, zatímco v zimě se pohybují okolo 10-15 stupňů.

Přestože je Jordánsko suchou zemí, často zde dochází k prudkým dešťovým přeháňkám a bouřím, především v období jarních a podzimních dešťů. Ty mohou přinést velké množství vody a způsobit záplavy v méně osídlených oblastech.

Vzhledem k tomu, že Jordánsko leží v oblasti Blízkého Východu, kde se vyskytují časté patogenní bouře, mohou být některé dny velmi zamlžené a špatně viditelné.

Jedním z míst v Jordánsku, které stojí za návštěvu, je The Royal Automobile Museum v hlavním městě Ammánu. Tento muzeum bylo otevřeno v roce 2003 a nachází se v paláci Al Hussein, který byl vybudován během 70. a 80. let. Tento palác je pro návštěvníky přístupný pouze během prohlídek muzea.

Muzeum nabízí návštěvníkům pohled do historie Jordánska a jeho královské rodiny v automobilovém průmyslu. V expozici se nachází více než 70 unikátních vozidel a motocyklů, včetně několika kusů, které patřily královskému rodu.

Mezi nejvýznamnější exponáty patří legendární vozy Rolls-Royce, Bentley, Cadillac, ale i méně známé značky, jako například Hudson a De Soto. Kromě toho se zde nacházejí také vozy používané během významných historických událostí, jako například vozy, které byly použity během korunovace krále Husajna.

Muzeum je pro turisty otevřeno každý den s výjimkou úterý, a to od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné se pohybuje kolem 3 až 5 jordánských dinárů (cca 38-63 Kč) a je nutné počítat s tím, že v muzeu nelze fotit ani natáčet.

Pokud se tedy vydáte do Jordánska, nevynechejte návštěvu The Royal Automobile Museum v Ammánu. Muzeum nabízí návrat do minulosti a pohled na unikátní kousky automobilové historie Jordánska.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky