Objevte nejlevnější lety

Jordánsko Um er-Rasas

Ubytování Jordánsko Um er-Rasas


Um er-Rasas je město v jižním Jordánsku, které se nachází poblíž Aqaby. Toto město je zajímavé především díky svému archeologickému parku, kde můžete vidět mnoho pozůstatků z byzantského a římského období. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností.

První možností je hotel Evason Ma'in Hot Springs. Tento luxusní hotel se nachází asi 35 km od Um er-Rasas a nabízí nejen vlastní termální prameny, ale také krásné výhledy na okolní krajinu. Pokoje jsou moderně zařízené a vybavené veškerým potřebným komfortem. K dispozici je i wellness centrum, bazén a restaurace s tradiční jordánskou kuchyní.

Další možností je hotel Kempinski Hotel Aqaba. Tento hotel se nachází v Aqabě, asi 45 km od Um er-Rasas. Kempinski Hotel Aqaba nabízí velké pokoje s výhledem na Rudé moře. K dispozici je vlastní pláž, více bazénů, gym a wellness centrum. Hotel má také několik restaurací, kde si můžete vychutnat jídla z celého světa.

Pokud hledáte levnější možnost, můžete si pronajmout apartmán přímo v Um er-Rasas. V této oblasti je více nabídek na pronájem bytu. Ceny jsou kolem 50 USD za noc, což je více než cenově dostupné. Z těchto bytů máte jednoduchý přístup k archeologickému parku a k místním restauracím.

Jestliže byste chtěli prožít autentický jordánský zážitek, můžete si pronajmout pobyt v beduínském táboře. Toto ubytování se nachází v poušti, ale je vzdáleno jen pár kilometrů od Um er-Rasas. V beduínském táboře budete moci ochutnat tradiční jordánské jídlo a užít si pobyt pod hvězdami. Navíc se budete moci setkat s místními lidmi a dozvědět se více o jejich kultuře.

V každém případě, ať už si zvolíte jakoukoliv možnost ubytování, pobyt v Um er-Rasas bude nezapomenutelný zážitek. Budete mít možnost prozkoumat starověké ruiny a užít si krásy jordánského krajinného scenérie. Ať už zvolíte luxusní hotel nebo skromnou možnost ubytování, budete se cítit jako doma a jako součást místního života.


Dovolená Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je země plná historie a kouzel, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z mnoha historických a kulturních klenotů, které si můžete v Jordánsku užít, je Um er-Rasas. Tento bývalý křesťanský klášter se nachází v jižní části země, v blízkosti města Madaba a asi dvou hodin jízdy od hlavního města Ammánu. Pokud hledáte jedinečnou a kulturně bohatou dovolenou, Um er-Rasas je ideálním cílem.

Historie Um er-Rasas

Um er-Rasas byla kdysi velmi důležitým křesťanským centrem. Zdejší klášter se začal stavět již v 6. století a později se stal jedním z nejvýznamnějších křesťanských center na celém Blízkém východě. Vzhledem k tomu, že se nacházel na strategickém místě v obchodní cestě mezi východem a západem, byl obklopen řadou dalších křesťanských klášterů a kostelů. Zdo konce 8. století začali um er-Rasas obývat islámští Arabové a klášter se postupně rozpadal.

Co se dnes můžete na Um er-Rasas podívat

Dnes tuto historickou lokalitu můžete navštívit a prohlédnout si zdejší pozůstatky, které svědčí o zdejší bohaté historii. Mezi nejzajímavější patří četné mozaiky, které jsou velmi dobře zachované. Tyto mozaiky byly vytvořeny v období od 5. do 8. století a představují obrazy z biblických příběhů, zvířat, květin, geometrických tvarů a různých vzorů. Tyto mozaiky jsou jedny z nejlépe zachovalých na celém Blízkém východě a množstvím detailů fascinují nejen historiky, ale i turisty a umělecké nadšence.

Dalším významným artefaktem je místní amfiteátr. Tento venkovní amfiteátr byl významným místem pro divadelní představení a koncerty. Byl postaven v 3. století a stále je dobře zachovalý. Dnes slouží jako místo konání kulturních akcí a festivals.

Jak se sem dostat

Um er-Rasas se nachází asi 100 km jižně od Ammánu a asi 30 km jižně od města Madaba. Nejlepším způsobem, jak se sem dostat, je pronajmout si auto a vyrazit na cestu. Cestou se budete moci pozastavit ve městě Madaba, které je proslulé svými prastarými mozaikami a starověkými kostely. Můžete také navštívit některou z místních farmářských oblastí a ochutnat zdejší tradiční kuchyni.

Závěr

Um er-Rasas není jen další kulturní památkou Jordánska. Tento křesťanský klášter je místo, kde se nachází bohatá historie, umělecké skvosty a kulturní klenoty. Pokud chcete vidět jedinečnou část Jordánska, která pomáhá zachovat historické a kulturní dědictví této země, navštivte Um er-Rasas na své další dovolené. Zdejší mozaiky, kostely a amfiteátr vás rozhodně nezklamou.


Počasí Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je země s typickým subtropickým a suchým podnebím. Teploty mohou být v červenci a srpnu velmi vysoké, okolo 40 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírné, okolo 10-15 stupňů Celsia.

Jedno z míst, které se může pyšnit stálým a příjemným počasím, je Um er-Rasas. Toto místo se nachází na jihu Jordánska a tvoří jej rozsáhlá archeologická lokalita, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Um er-Rasas se nachází v oblasti, která je typická pro vysoké teploty a suché počasí. Nicméně díky své poloze a nadmořské výšce kolem 700 metrů nad mořem, je zde o něco vlhčí a příjemnější klima.

Nejlepší období k návštěvě Um er-Rasas je od října do května, kdy teploty nejsou tak vysoké a návštěvníci mohou v klidu prozkoumávat archeologickou lokalitu. V létě se zde teploty mohou vyšplhat k 35-40 stupňům Celsia a pro méně odolné turisty tak může být návštěva poněkud náročná.

Na počasí v Um er-Rasas se může ovlivnit i poloha Jordánska v rámci regionu Blízkého východu. V zimě přináší studená fronta z oblasti Středomoří chladnější a vlhčí počasí, ale celkově je Jordánsko suchou a slunnou zemí.

Celkově lze říci, že Um er-Rasas je výborným místem pro návštěvu, pokud hledáte místo s příjemným počasím a klidnou atmosférou. Můžete se zde projít po archeologických památkách, vychutnat si místní kuchyni a relaxovat v krásné přírodní krajině s panoramatickým výhledem. Ať už se rozhodnete pro návštěvu v létě nebo v zimě, jistě si toto krásné místo plné historie a kultury užijete naplno.


Letenka Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je země s bohatou historií a heritage. Jedním z míst, které nabízí fascinující historické záznamy, je Um er-Rasas. Toto místo se nachází v jihozápadní části Jordánska, přibližně 30 kilometrů od města Madaba. Pokud se chystáte na cestu do Jordánska, je Um er-Rasas zcela určitě stojí za to navštívit.

Historie

Um er-Rasas bylo původně malé město založené římskými vojáky, kteří zde stanuli během cesty do Arábie. Až do 8. století bylo město důležitým centrem raných křesťanů a bylo součástí tzv. Byzantské říše. Křesťané zde postavili několik chrámů, z nichž nejvýznamnější je zcela určitě chrám sv. Štěpána. Ten má impozantní mozaikovou podlahu, na které jsou zobrazována různá zvířata i biblické postavy.

Co navštívit v Um er-Rasasu?

Chrám sv. Štěpána

Zmiňovaný chrám je nejdůležitější památkou v Um er-Rasasu. Tento chrám byl postaven na začátku 8. století a v té době byl jedním z nejvýznamnější křesťanských chrámů v celé jižní Sýrii. Na jeho mozaikové podlaze se nachází řada zvířat, tělovýchadů a biblických postav, které stojí za pozornost.

Bazilika sv. Michala

Další důležitou památkou je bazilika sv. Michala. Tento zvláště impozantní chrám byl postaven kolem roku 570 a byl opatřen vysokými zdi a věžemi. V tuto chvíli se zachovaly pouze zbytky budovy, ale je stále možné si představit, jak impozantní tento chrám kdysi býval.

Vizigótská kaple

V Um er-Rasasu se nachází také stará vizigótská kaple, která byla postavena v 5. století. Je to jeden z nejstarších výsledků vizigótského stavitelství na východě.

Kromě zmiňovaných památek se zde dají najít také další zbytky budov, které mohou být pro zpřístupněné části města zájem těch, kteří jsou zvědaví na staré římské archeologické stopy.

Jak se dostanete do Um er-Rasasu?

Nejbližším větším městem je Madaba, které leží asi 30 kilometrů od Um er-Rasasu. Toto město je velmi dobře napojeno na zbytek Jordánska autobusovou a taxi dopravou.

Cesta do Um er-Rasasu ještě nikdy nebyla jednodušší. S nabídkou přímých letů od hodně leteckých společností, jako jsou EgyptAir, Turkish Airlines a Emirates, je nyní snadné dostat se do Aqaby, hlavního města Jordánska, a od tam údržbu být to autobusem, taxíkem nebo pronájmem vozidla.

Um er-Rasas je fascinující místo, které přináší bohatou historii a zachovává památky, které zasvěcují stovky let. Jeho historická, architektonická a archeologická znamenitost stojí za to vidět, a to nejlépe při osobní návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Um er-Rasas


1. Co je Um er-Rasas?
Um er-Rasas je archeologická lokalita v Jordánsku, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

2. Co můžete vidět v Um er-Rasas?
V Um er-Rasas můžete vidět ruiny kostela Svatých apoštolů a přilehlé křesťanské a byzantské památky.

3. Kdy byla lokalita Um er-Rasas založena?
Um er-Rasas byla založena v 4. století.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Um er-Rasas?
Nejlepší doba na návštěvu Um er-Rasas je v zimě a na jaře, kdy jsou teploty příjemnější.

5. Kolik času je potřeba pro prohlídku Um er-Rasas?
Pro prohlídku Um er-Rasas je potřeba přibližně 2 hodiny.

6. Jak se dostanete do Um er-Rasas?
Um er-Rasas se nachází asi 30 km jihovýchodně od města Madaba. Lze tam dojet autem nebo taxi.

7. Jaké jsou vstupné poplatky?
Vstupné do Um er-Rasas je 3 JD (jordánské dináry) pro dospělé a 1 JD pro děti.

8. Mohu fotografovat v Um er-Rasas?
Ano, fotografování je povoleno, ale pro komerční účely je třeba získat povolení.

9. Jaké jsou otevírací hodiny Um er-Rasas?
Um er-Rasas je otevřen denně od 8:00 do 17:00.

10. Musím si vzít s sebou průvodce?
Na lokalitě Um er-Rasas není nutné mít průvodce, ale může být užitečný pro lepší pochopení historických faktů a zajímavostí.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky