Objevte nejlevnější lety

Kambodža Battambang Bamboo Train

Počasí Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je země, která se může pyšnit mnoha krásami přírody. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí je Battambang Bamboo Train, kam se sjíždí turisté z celého světa. Tato atrakce se nachází v provincii Battambang, která se nachází v západní části země. Turisté se sem sjíždějí, protože zde mohou zažít jedinečný zážitek, který je nezapomenutelný.

Bamboo train, neboli v překladu bambusový vlak, je speciální druh dopravy, který se sestává z jednoduchého vozíku, který je postaven z bambusových trámů. Na tomto vozíku jsou umístěny sedačky a dále doplněné o motor a kola.

Při cestě v zelených kulisách Kambodži, se na jedné straně rozprostírá zelená krajina se zelenými rýžovými poli, na druhé straně pak řeka Sangkae, kterou můžete vidět při cestě. Samotná jízda na vláčku je velmi zajímavá a velmi rychlá. Rychlost se pohybuje okolo 40 km/hod.

Počasí v Battambangu, kde se nachází atrakce, je v průměru teplé po celý rok, přičemž nejteplejší měsíce jsou březen a duben. V těchto měsících se teploty pohybují v průměru okolo 37°C. Nejvhodnější období pro návštěvu této atrakce je v období od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější, kolem 25 až 30°C.

V letním období, zejména v červnu, srpnu a září, Budhouč podnebí v Battambangu také mokré monzunové období, kdy dochází k pravidelným dešťům a také velmi vysoké vlhkosti.

Při návštěvě atrakce Battambang Bamboo Train je nutno si uvědomit, že vláček jede po jedné trati, takže se často stává, že se potkávají dva vlakůynd třeba i několikrát během jízdy. V takovém případě se oba vlaky odstaví u strany trati a nechají se projet vlakem menším. Taková situace je velmi zajímavá, protože turisté vidí nejen krátkou část asijské krajiny, ale také mohou vidět, jak se domorodí obyvatelé dostávají po trati s přepravou zboží a dalších věcí.

Celkově je Battambang Bamboo Train jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít. Turisté si mohou užít krásné výhledy z bambusového vlaku a poznat život domorodých obyvatel tohoto místa. Navštivte toto místo a splňte si tak sen o cestách do vzdálených zemí.


Ubytování Kambodža Battambang Bamboo Train


Když se bavíme o Kambodži, většinou si představíme Angkor Wat nebo Phnom Penh, ale co když vám řeknu, že existuje jedno z nejzajímavějších ubytování v zemi, které se nachází v Battambangu? Battambang Bamboo Train.

Battambang Bamboo Train není vlastně žádné hotel nebo resort, ale v odlehlé oblasti 9 km západně od města Battambang, se nachází speciální druh dopravního prostředku, který slouží nejen k dopravě místních obyvatel, ale také jako ubytování pro turisty.

Tento prostředek dopravy se nazývá "bamboo train", protože jeho základem jsou dřevěné rohože, zakryté bambusovou pletbou, které jsou položené na kolejnicích. Turisté si mohou pronajmout tento vlak a projet se po západních pláních Kambodže, přičemž po cestě nás čeká úžasná příroda, krásné scenérie a mnoho dalších zajímavostí. Po skončení cesty mohou turisté zůstat na místě a přespat v malých domečcích, které jsou vyrobené z bambusu a přilehlé dřevěné chatrči. Tyto místnosti jsou velmi jednoduché, ale útulné a čisté, takže vám poskytnou nepředstavitelnou zkušenost, kterou si někdy opravdu užijete.

Bambusový vlak je naprosto úžasným zážitkem, pokud hledáte něco neobvyklého a nezapomenutelného během svého pobytu v Kambodži. Při cestování po kolejích si budete připadat jako v uzavřeném světě, pouhá 1,5 metru od zemského povrchu. Můžete se těšit na čistý vzduch, oblíbené kambodžské potraviny a místní přátelské obyvatele, kteří vás uvítají s otevřenou náručí. Máte-li štěstí, můžete si najmout bambusový vlak, který bude vaším soukromým dopravním prostředkem přes noc, s možností pozorovat hvězdy a probuzení s východem slunce.

Battambang Bamboo Train je jistě jedinečným zážitkem, který by měl být součástí každého putování po Kambodži. A i když to není standardní hotel, určitě vám nabídne krásné vzpomínky a zážitky, které budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Battambang Bamboo Train


1. Co je to Battambang Bamboo Train?

Battambang Bamboo Train je turistická atrakce v Kambodži, která spočívá v jízdě na dřevěné dráze, kterou táhne motorek. Zážitek je unikátní, zábavný a bezpečný.

2. Kolik stojí jízda na Battambang Bamboo Train?

Cena jízdy na Battambang Bamboo Train se liší dle doby trvání jízdy. Obvykle se pohybuje mezi 5-10 USD.

3. Jak dlouho trvá jízda na Battambang Bamboo Train?

Jízda trvá obvykle okolo 20-30 minut, záleží ale na délce trati, kterou si cestovatel vybere.

4. Je bezpečné cestovat na Battambang Bamboo Train?

Ano, jízda je bezpečná, nicméně z důvodu zastaralé konstrukce tratě a vagónů je nutné být opatrný, protože v současné době se zvažuje uzavření atrakce.

5. Kdy se dá na Battambang Bamboo Train jezdit?

Jízdy se konají především v období sucha, což je od listopadu do března, kdy jsou tratě suché a v provozu.

6. Je nutné si vstupenky kupovat předem?

Ne, vstupenky se dají koupit na místě. Nicméně, vzhledem k rostoucí popularitě atrakce a možnosti uzavření, je lepší si vstupenky koupit předem, aby návštěvníci neměli zklamání.

7. Co je v ceně jízdy na Battambang Bamboo Train?

V ceně je zahrnuta jízda na dřevěné dráze, obvykle s výhledem na okolní krajinu a přírodu.

8. Jak se na Battambang Bamboo Train dostanu?

Atrakce se nachází asi 4 km od centra města Battambang. K dispozici jsou tuktuky, které vás tam dovezou za přijatelnou cenu.

9. Co je nejlepší doba na doporučení návštěvy?

Nejlepší doba na návštěvu je v období sucha, které trvá od listopadu do března. V ostatních měsících mohou být tratě nebezpečné a neprovozní.

10. Co je další zajímavá turistická atrakce v Battambangu?

Další zajímavou atrakcí v Battambangu je například chrám Wat Banan, který se nachází asi 25 km od města. Je to jedno z nejvýznamnějších buddhistických míst v Kambodži.


Letenka Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je země plná tajemství a nezapomenutelných zážitků. Jedním z těchto zážitků je jízda na Battambang Bamboo Train. Tento unikátní způsob dopravy je oblíbený nejen mezi turisty, ale i místními. Co to tedy vlastně je za druh dopravy a jak to celé funguje?

Battambang Bamboo Train, známý také jako "Norrie" nebo "Lorry", je kompaktní vozík vyrobený z bambusových tyčí, který je umístěn na dvou ložiscích a připevněn k motoru. Vozík jede po malé jednokolejce o délce 3,5 km, kterou kdysi používali místní pro převoz zboží. Dnes tento druh dopravy slouží převážně pro turisty, ale také pro místní obyvatele, kteří chtějí rychle přepravit zboží nebo dokonce dojet do práce.

Jak se tedy taková jízda na Battambang Bamboo Train odehrává? Nejprve si musíte sehnat místního průvodce, který vám pomůže ochutnat místní kuchyni a ukáže vám, jak si správně sestavit vozík. Poté se rozběhne malý motor, který pohání vozík vpřed. Rychlost se pohybuje kolem 30 km/h, což může být trochu strašidelné, pokud si člověk uvědomí, že vozík nemá žádné brzdy.

Během jízdy si můžete užít úžasný výhled na krajinnou krásu Kambodže. Projedete přes pole rýže, kolem vesnic a můžete se pokochat krásnými scenériemi, které vám Kambodža nabízí. Pokud se budete chtít na chvíli zastavit, můžete si to kdykoli domluvit s průvodcem.

Battambang Bamboo Train je jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou si můžete v Kambodži užít. Pro mnoho lidí je to způsob, jak si prohlédnout kus místní kultury a každodenního života obyčejných lidí. Jestliže hledáte nevšední zážitek, který vám na dlouho utkví v paměti, neváhejte a vydajte se na jízdu s Battambang Bamboo Train.


Dovolená Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je země, která se pomalu, avšak jistě rozvíjí v oblasti turistického průmyslu. Kromě známých míst jako jsou Angkor Wat, Siem Reap nebo hlavní město Phnom Penh, se turisté stále více zajímají o menší města a vesničky, které skrývají svoji jedinečnou kulturu a historii.

Jedním z těchto míst je město Battambang. Nachází se na severozápadě Kambodže a je druhým největším městem po Phnom Penhu. Město je obklopeno rýžovými poli a na každém kroku se tu setkáte s nádhernou přírodou. Turistickou atrakcí, kterou si zdejší obyvatelé velmi váží a turisté nesmí přehlédnout, je Bamboo Train.

Bamboo Train, tedy „bambusový vlak“, je unikátní způsob dopravy, který využívá pohon bambusovými vozíky. Ty jsou vyrobené ze dřeva a dřevotřísky, položené na dřevěné podložce. Na ně se pak naskládají polštáře a koberce, aby cestování bylo pohodlnější. Vlak posouvají malé motory, které jsou napojené na nápravu, takže se vozík snadno a rychle hnací dopředu.

První Bamboo Train byl vyroben na konci 20. století, kdy se místní obyvatelé potýkali s tím, že železniční trať, která tudy vedla, byla ve velmi špatném stavu a jezdily po ní jen velmi pomalé vlaky. Vláda se rozhodla trať zrušit, protože ji nebylo možné opravit a udržovat, což by znamenalo velkou finanční zátěž pro státní rozpočet. Místní obyvatelé však nechtěli ztratit jediné spojení s okolními městy a vesnicemi a tak vymysleli Bamboo Train.

Dnes je Bamboo Train hlavní turistickou atrakcí města Battambang. Cestování na něm je velmi zábavné a nezapomenutelné. Vyjíždí se z malé vesničky zvané O Dambong vzdálené od Battambangu asi 3 km. Zde si turisté mohou pronajmout jeden z bambusových vozíků a projet se po trati dlouhé asi 7 km. Cesta vede nádhernou přírodou, kolem rýžových polí a vesniček. Na trati se vyskytují i několik zatáček, a tak bývají cestující zpočátku trochu nervózní z toho, jak se vozík naklání.

Bamboo Train se stal jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty, kteří navštíví Kambodžu. Pokud tedy plánujete cestu do této krásné země, rozhodně nezapomeňte navštívit město Battambang a vyzkoušet si jízdu na Bamboo Train. Je to zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky