Objevte nejlevnější lety

Kanada Magdalen Islands

Dovolená Kanada Magdalen Islands


Letošní dovolenou jsem si naplánoval/a na Kanadské ostrovy Magdalen. Tyto ostrovy jsou mezi turisty méně známé, avšak rozhodně stojí za návštěvu. Nacházejí se v Atlantiku, přibližně 100 km východně od pevninské Kanady a jsou tvořeny 12 hlavními a několika menšími ostrovy.

Před cestou jsem si na internetu zjistil/a, že ostrovy jsou nejvíce navštěvované v období letních prázdnin, takže jsem si zajistil/a ubytování s dostatečným předstihem. Volba ubytování na ostrovech je obsáhlá - od kempů až po luxusní hotely. Já jsem se rozhodl/a pro jednoduchou chatu s kuchyňkou a výhledem na moře.

První dojem z ostrovů byl úžasný. Okolo nás se táhnou rozlehlé pláže s bílým pískem a modrou vodou s množstvím vln. Na břehu se nachází skalnaté útesy, na kterých si můžete vychutnat úžasný rozhled na okolí.

Na ostrovech se kromě koupání a slunění můžete věnovat i jiným aktivitám. Nejvíce se zde praktikuje rybaření a kajakářské výlety. Můžete si také půjčit kolo a projet se po krásné národní přírodní rezervaci Forillon. Tuto rezervaci určitě doporučuji, protože nabízí nádherné procházky a úchvatný výhled na okolí.

Ostrov také nabízí různé kulturní akce, jako například festival koňských dostihů, koncerty a tradiční řemesla.

Co se týče jídla, můžete najít typickou kanadskou kuchyni, která kromě jiného zahrnuje jižankanadské speciality jako jsou poutine (horké hranolky s plátky sýra a hustou hnědou omáčkou) nebo sušené maso z soba.

Zprvu mě trochu zaskočilo, že v obchodě nebylo tolik potravin, na které jsem byl/a zvyklý/á, ale brzy jsem se naučil/a, že Kanada má své speciality a určitě stojí za vyzkoušení.

Na závěr bych chtěl/a říct, že Magdalen Islands jsou skvělým místem pro dovolenou. Pokud hledáte unikátní destinaci, která není přelidněná turisty, určitě byste neměli/a váhat. Ostrovy nabízejí krásnou přírodu, kulturní akce a skvělou gastronomii. Určitě nejsem zklamaný/a a někdy bych se rád/a vrátil/a na tyto úchvatné ostrovy.


Počasí Kanada Magdalen Islands


Kanada je známá svou přírodní krásou a různorodostí klimatických podmínek, což zahrnuje i ostrovy Magdalen v Zálivu sv. Vavřince. Tyto ostrovy jsou tvořeny desítkami menších ostrůvků a jsou domovem pro přibližně 12 000 lidí. Počasí na Magdalen Islands se mění v závislosti na ročním období a může být velmi proměnlivé.

Letní povětrnostní podmínky na Magdalen Islands jsou obvykle mírné a teplé. Průměrná teplota v červenci a srpnu je kolem 20 až 25 stupňů, což je ideální pro návštěvu pláží a koupání v moři. Nicméně, protože se ostrovy nacházejí v severní části Atlantiku, může být voda velmi chladná, i když teplota vzduchu je příjemná. Letní měsíce jsou také často větrné, což může způsobit vlnky na moři a trochu horší podmínky pro plachtění a rybaření.

Podzim na Magdalen Islands je krásný, ale velmi chladný. Teploty klesají až na nulu až -5 stupňů a mohou zde být občas silné větry. Nicméně, barevné listí a mnoho festivalů se koná během tohoto období, což láká turisty z celého světa. Vzhledem k tomu, že jsou ostrovy obklopeny otevřeným mořem, mohou být zdejší podzimní bouře velmi silné a přinést silné vlny a deště.

Zima na Magdalen Islands je přísná, s teplotami, které se drží kolem -10 až -20 stupňů Celzia. Zimní podmínky zde mohou být velmi drsné, se silnými větry a sněhovými bouřemi, což způsobuje časté výpadky elektřiny a trhliny v zamrzajících vodách. Nicméně, zimní krása ostrovů, jako jsou ledové zácpy, mohou být úžasné pro fotografování a zážitek pro turisty, kteří hledají dobrodružství.

Jaro na Magdalen Islands přináší pomalé oteplení, s teplotami kolem 5 až 15 stupňů Celsia. S sněhem však stále ještě lze počítat a i když se sníží počet silných bouří, mohou se na ostrovech často objevovat bouřky s deštěm a větrem. Pozitivem pro turisty je, že prameny jsou plné podzimního deště, což zase zahání sucho, a rostou tu zde louky se zelenou trávou, která hostí mnoho zdejších druhů zvířat.

Celkově lze říct, že počasí na Magdalen je ostrovech velmi proměnlivé a závisí na ročním období. Od krátkých letních dnů až po drsné zimní podmínky mohou návštěvníci ostrovů očekávat různorodé klima. Nicméně, bez ohledu na počasí, jsou Magdalen Islands krásným místem k návštěvě a objevení krásy severního Atlantiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Magdalen Islands


1. Jak se dostanu na Magdaléniny ostrovy?

Na ostrovy se dá dostat letadlem ze dvou hlavních měst: Quebecu a Montréalu. Dále je možné využít trajekty z PEI (Prince Edward Island) nebo Nova Scotia.

2. Jsou na ostrovech pláže?

Ano, ostrovy jsou obklopeny krásnými plážemi, které jsou hojně navštěvované turisty.

3. Co mám vzít sebou na Magdalen Islands?

Doporučeným oblékáním jsou vrstvy oblečení, protože se může zrána i večer ochladit. Nesmí chybět ani plavky, sluneční brýle, opalovací krém, klobouk či čepice.

4. Kdy je nejlepší období na návštěvu ostrovů?

Nejlepší období pro návštěvu je od června do září.

5. Jsou na ostrovech dostupné služby?

Ano, na ostrovech jsou běžné veškeré služby jako např. restaurace, obchody, lékárny, bankomaty aj.

6. Co bychom mohli na ostrovech podniknout?

Na ostrovech můžete zajít na pláž, projížďky na kole, surfování, kánoistiku, rybaření či procházky přírodou. Také můžete navštívit místní muzea, galerie, kostely, přístavy a plážové promenády.

7. Jaká měna se používá na ostrovech?

Měnou, kterou se používá na ostrovech, je kanadský dolar.

8. Jaká řeč se na ostrovech používá?

Úředním jazykem na ostrovech je francouzština, ale lidé mluví i anglicky.

9. Kde lze na ostrovech ubytovat?

Na ostrovech lze najít mnoho možností ubytování – apartmány, hotely, kempy či motely.

10. Jsou na ostrovech obchody s rybami?

Ano, na ostrovech najdete mnoho obchodů s rybami se zajímavou nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů.


Letenka Kanada Magdalen Islands


Pokud hledáte něco jiného a jedinečného, možná byste měli zvážit návštěvu Magdalen Islands v Kanadě. Tento malebný ostrov leží v zálivu svatého Vavřince v Quebecu a nabízí krásné pláže, fascinující historii a úchvatné přírodní krásy.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Magdalen Islands, je letadlo. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety na tento ostrov z různých míst v Kanadě. Většina z nich vás přiveze na letiště v zálivu Havre-Aubert, což je největší ze sedmi ostrovů, které tvoří Magdalen Islands.

Po přistání na letišti nemusíte hledat dlouho, neboť ostrov je malý, a jen těžko se zde ztratíte. Pokud jste vyzývaví, můžete si pronajmout auto nebo si pronajmout kolo a prozkoumat ostrov na vlastní pěst. Pokud si ale přejete získat nějaké úctyhodné informace, doporučuje se uspořádat prohlídku s místními průvodci. Ti vám poví o historii ostrova, o způsobu života a tradicích jeho obyvatel a představí vám nejoblíbenější turistické atrakce.

Magdalen Islands jsou známé svými plážemi - místa, kde si lidé mohou užít živou hudbu, slunce a mořský život. Pláže na Magdalen Islands jsou nejen krásné, ale také velmi čisté a průzračné. Voda je ideální na koupání a surfování nebo se s ní můžete prostě regenerovat.

Turistické atrakce na ostrově zahrnují pěší stezky, muzea, galerie a mnoho dalších. Existuje také mnoho míst, kde si můžete zakoupit originální suvenýry z kůže, dřeva, kovu a keramiky.

Pokud plánujete návštěvu Kanady, nezapomeňte si prohlédnout Magdalen Islands, tento fascinující ostrov, který nabízí krásné pláže, historii a úchvatné přírodní krásy a pro který je nejrychlejší cesta letecky.


Ubytování Kanada Magdalen Islands


Pokud hledáte nevšední zážitek během svého cestování, určitě byste měli navštívit ostrovy Magdalen, které se nachází v Quebecu v Kanadě. Tyto ostrovy jsou tvořeny půl tuctem menších ostrovů, které jsou obklopeny vodami Atlantského oceánu.

Pokud se rozhodnete navštívit Magdalen Islands, nebudete určitě litovat. Tento klenot v Quebecké provincii nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí, jak si užít přírodu, zvířata a kulturní zážitky.

Ubytování na Magdalen Islands

Existuje mnoho možností ubytování a výběr záleží na Vašem rozpočtu a požadavcích. Na ostrovech jsou k dispozici hotely, motely a apartmány, které je možné rezervovat předem.

Pokud hledáte něco nezužitkovanějšího, můžete zkusit kempování na Magdalen Islands. Existují zde kempy, které jsou umístěné v okolí nejkrásnějších pláží ostrovů, jako například Havre Aubert Beach. Kempování vás bude stát mnohem méně než každý jiný druh ubytování, a navíc si můžete vychutnat krásy ostrovů při pobytu přímo pod širým nebem.

Další variantou je pronájem bytu nebo domu. Tyto možnosti ubytování vám nabídnou soukromí, pohodlí a zároveň i možnost si uvařit vlastní jídlo a ušetřit trochu peněz.

Co dělat na Magdalen Islands

Magdalen Islands nabízí mnoho aktivit, které si můžete užít během vašeho pobytu. Začněte tím, že si procházíte překrásné pláže a užíváte si sluneční paprsky a čistý vzduch. Můžete se také vydat na vodácké túry okolo ostrovů nebo si pronajmout kajak, abyste si užili krásy pobřeží z jiné perspektivy.

Pokud jste milovníky přírody, můžete si užít pozorování ptáků nebo se vydat na rybolov. Tito ostrovy jsou bohaté na ryby, tak je možné chytit několik ryb a později si je uvařit.

Navštivte také Kulturní centrum Les Pas Perdus, kde si můžete projít expozici o umění a kultuře Magdalen Islands a naučit se více o jejich historii. Pro zajímavé zážitky můžete také navštívit místní zemědělce nebo umělce nebo si prohlédnout místní trhy, kde se prodávají čerstvé produkty a řemesla.

Výlet na Magdalen Islands je nezapomenutelný zážitek, který uchováte v paměti navždy. Je to perfektní destinace pro milovníky přírody a historie, ale samozřejmě může být i štědrovým útočištěm pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si nějaký klidný čas.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky