Objevte nejlevnější lety

Maďarsko Tokaj

Ubytování Maďarsko Tokaj


Maďarsko je země s bohatou historií, skvělou kuchyní a krásnou přírodou. Pokud se rozhodnete navštívit tuto zemi, měli byste si určitě projít i oblast Tokaje. Tokaj je region zařazený na seznamu světového dědictví UNESCO a je známý svými výbornými víny.

Pokud hledáte ubytování v oblasti Tokaje, máte několik možností. Můžete si vybrat ze široké škály luxusních hotelů, malých penzionů a ubytování v soukromí. Všechny tyto možnosti nabízejí úžasné pohodlí a výhody, které byste si měli vychutnat během vaší cesty do Maďarska.

Pokud chcete strávit víkend v oblasti Tokaje, můžete si vybrat z accomodations jako jsou penziony a malé hotely. Tyto možnosti jsou nejen cenově dostupné, ale také poskytují útulné a příjemné prostředí. Většina těchto ubytování má vybavenou kuchyň, takže si můžete připravit svá vlastní jídla. Mnoho z nich se nachází v blízkosti turistických tras a jsou ideální pro ty, kteří chtějí objevovat krásu oblasti Tokaje.

Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek, má oblast Tokaje také několik prestižních hotelů. Tyto hotely nabízejí vysoký standard ubytování a řadu dalších výhod. Většina z nich má restaurace, bazény, wellness centra a lázeňské služby. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit relaxační víkend a užít si nekonečnou pohodu.

Další možnost, jak strávit noc v oblasti Tokaje, je ubytování v soukromí. Tato možnost je ideální pro lidi, kteří chtějí prožít autentickou zkušenost, která je často nedostupná během pobytu v hotelu. V oblasti Tokaje můžete najít velké množství ubytování v soukromí – od pokojů až po celé byty nebo vily.

V oblasti Tokaje se nachází mnoho různých ubytování, díky čemuž si každý může najít to pravé pro svou cestu. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo ubytování v soukromí, v oblasti Tokaje určitě naleznete to, co potřebujete. Tak si připravte plány a vydejte se objevovat krásu Maďarska!


Dovolená Maďarsko Tokaj


Pokud máte chuť na dovolenou plnou výborných vín, krásné přírody a historie, pak je Maďarsko se svým regionem Tokaj tím pravým místem pro vás. Oblast Tokaje, která se nachází na severovýchodě země, je známá především pro své sladké víno zvané tokajský výber, které se vyrábí ze tří odrůd hroznů. Avšak turistická atraktivita tohoto kraje sahá jistě dále než jen k vínu a nabízí mnoho krásných míst a zážitků.

Pokud vás zajímá historie, určitě navštivte městečko Tokaj, které je centrem celého regionu. Zde se můžete projít po historickém náměstí a podívat se na řadu původních stavitelství a památek. Mezi nejzajímavější patří městská brána nebo barokní fara, která je nyní součástí regionálního muzea. V muzeu se můžete dozvědět více o historii Tokaje a o výrobě tokajského vína.

V blízkosti Tokaje se pak nachází viadukt Gönc, který je jedním z nejvyšších mostů v Evropě a nabízí krásné výhledy na okolní zeleň. Můžete se na něj vystoupat po speciálně určené stezce a obdivovat kouzelný výhled na krajinu kolem Tokaje.

Pokud vás lákají přírodní krásy, určitě navštivte národní park Zemplén, který se nachází nedaleko Tokaje. Park je největším národním parkem v Maďarsku a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na zelené kopce a údolí. Podél stezek se můžete potkat s mnoha druhy divokých zvířat a rostlin.

A nakonec samozřejmě ani nemůžeme nezmínit víno, které je hlavním důvodem návštěvy tohoto regionu. V Tokaji najdete spoustu vinic a vinařství, kde se s vámi ochotně podělí o znalosti o tokajských vínech a ochutnat můžete vína různých kvalit a bezesporu si oblíbíte alespoň jedno. Tak nezapomeňte ochutnat vína, jako je Tokaj, Furmint, Hárslevelű nebo Szamorodni. Pokud se bavíte s vinaři a ochutnáváte vína, zjistíte, že víno v Maďarsku není jen pro pití - je to celkový zážitek a dokázou vám vytvořit nezapomenutelnou dovolenou plnou radosti a nesčetných momentů.

Tak pokud chcete posunout o kusček dál své dovolené, plánujte návštěvu regionu Tokaj. Ochutnejte lahodné víno, procházejte se po krásné přírodě a užijete si historické památky. Tokajský region určitě stojí za to navštívit!


Počasí Maďarsko Tokaj


Maďarské město Tokaj se nachází v regionu známém pro své vinice a vinné sklípky. Je to krásné místo s historickým centrem a nádhernou krajinnou scenérií. Pokud plánujete návštěvu Tokaje, je důležité přizpůsobit se počasí, abyste si mohli užít ty nejlepší zážitky.

Tokaj má kontinentální podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Nejlepší období pro návštěvu města je mezi květnem a říjnem, kdy jsou dny teplé a slunné. V létě se teploty pohybují od 25°C do 30°C, což může být pro někoho příliš horké. Pokud plánujete návštěvu v létě, nezapomeňte si vzít lehké oblečení, sluneční brýle a opalovací krém.

Jesení jsou v Tokaji krásné. Listopad je nejlepší čas pro návštěvu vinných sklípků, protože právě v tomto období končí sklizeň. Teploty se pohybují od 10°C do 15°C a může být větrno a deštivo. Proto si vezměte bundu a boty vhodné pro chůzi na mokru.

Zima v Tokaji může být chladná s teplotami pod nulou. Pokud se rozhodnete Tokaj navštívit v zimě, budete potřebovat teplé oblečení a obuv, aby se vám dobře chovalo v mrazivém počasí. Pokud máte rádi zimní sporty, můžete si užít zimní lyžování v nedalekých horách.

Na jaře je v Tokaji počasí proměnlivé a může být deštivo. Teploty se pohybují od 10°C do 20°C. Pokud chcete Tokaj navštívit na jaře, nezapomeňte si vzít nepromokavou bundu a boty a nechte si místo v plánu i na kavárničky, kde si můžete užít horkou kávu a tradiční maďarské dezerty.

Celkově lze říci, že počasí v Tokaji je příznivé pro návštěvu po většinu roku. Stačí si jen plánovat oblečení a aktivity podle aktuálního počasí a nechat se unést kouzlem tohoto krásného města v srdci maďarských vinic.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Tokaj


1. Co je Tokaj?
Tokaj je slavné maďarské víno, které je vyráběno v regionu Tokaj-Hegyalja. Je to sladké víno, které se vyrábí z hroznů Furmint, Hárslevelű a Muscat.

2. Jaké jsou nejlepší ročníky Tokaje?
Nejlepší ročníky Tokaje jsou obvykle ty, které byly vyráběny v dobrých podmínkách pro hrozny, ale každý ročník má své vlastní kvality. Ročníky, které jsou považovány za nejlepší, jsou 1993, 1995, 2000 a 2003.

3. Jak je Tokaj vyráběn?
Tokaj je vyráběn speciálním způsobem, který zahrnuje sklizně hroznů v různých fázích dozrávání a následné jejich zkvašení. Hrozny jsou sklízeny ručně a musí být zcela zdravé. Pak jsou rozdrceny a nechány fermetovat. Po fermentaci se víno umístí do dubových sudů, kde probíhá proces zrání.

4. Jak by měl být podáván Tokaj?
Tokaj by se měl podávat chlazený na teplotu mezi 8 a 10 stupni Celsia. Víno by mělo být podáváno v menších sklenicích, aby byl umožněn plný projev jeho vynikající vůně.

5. Jaká jídla se hodí k Tokaji?
Tokaj se nejčastěji podává k dezertům a sýrům, ale lze ho také podávat k různým masovým pokrmům, jako jsou vepřová žebírka nebo kachna.

6. Kolik století se Tokaj vyrábí?
Tokaj se vyrábí již po několik století a tento region je nyní považován za jedno z nejvýznamnějších vinařských center v Evropě.

7. Které oblasti vyrábějí Tokaj?
Tokaj se vyrábí v regionu Tokaj-Hegyalja v severovýchodním Maďarsku. Tento region je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

8. Jaký je rozdíl mezi doux a sec Tokajem?
Doux Tokaj je sladké víno s vysokým obsahem cukru, zatímco sec Tokaj obsahuje méně cukru a více kyselin. Doux Tokaj je vhodný k dezertům a sýrům, zatímco sec Tokaj může být podáván k různým jídlům.

9. Jaké jsou tradiční etikety na láhvích Tokaje?
Na láhvích Tokaje se často vyskytují tradiční etikety s třemi písmeny (TOK), což znamená, že víno bylo vyrobeno v regionu Tokaj-Hegyalja. Existuje také klasifikace Tokaje (Aszú) podle toho, kolik puků aszú bylo přidáno do vína.

10. Jaký je rozdíl mezi Tokajem a Sauternes?
Tokaj a Sauternes jsou oba sladká vína, ale mají různé vlastnosti. Tokaj je vyráběn z hroznů Furmint, Hárslevelű a Muscat, zatímco Sauternes je vyráběn z hroznů Sémillon, Sauvignon Blanc a Muscadelle. Tokaj má vysoký obsah cukru a kyselin a vynikající aroma, zatímco Sauternes má tendenci být bohatší, s menším množstvím kyselin a více ovocnou chutí.


Letenka Maďarsko Tokaj


Maďarsko je známé svými vinohrady a jedním z nejlepších regionů pro pěstování vinné révy je Tokaj. Tento malebný region se nachází ve východní části země a je od roku 2002 na seznamu světového dědictví UNESCO. Milovníci vína by si určitě neměli nechat ujít návštěvu tohoto místa a letenka do Tokaje je to pravé, co potřebují.

Doprava do Tokaje je velmi snadná a pohodlná. Nejbližší letiště je v Budapešti, což je asi dvě hodiny od Tokaje. Existuje mnoho společností, které nabízejí levné letenky z různých destinací do Budapešti. Po příletu na letiště v Budapešti je možné využít veřejnou dopravu jako například autobusy či vlaky, které vás doveou až do Tokaje.

Tokaj je domovem jedinečného výrobního procesu, při kterém se používají hrozny napadené plísní botrytis cinerea. Tento proces zvyšuje množství zbytkového cukru v hroznech a vytváří tak sladké a aromatičtější víno. Také je zde ojedinělý geologický podklad, kombinace různých půd a klimatických podmínek, která dává tokajské víno jeho specifickou chuť.

V Tokaji můžete navštívit spoustu vinařských podniků a vyzkoušet různé druhy vína, včetně tokajských vína, samozřejmě. Budete mít možnost ochutnat těchto vína v srdci regionu, kde byla vína vyrobena. Podle vašich preferencí můžete si také objednat prohlídku vinařství a naučit se více o výrobě vína. Navíc, místní kuchyně nabízí tradiční maďarské pokrmy, které lze sladit vína.

Kromě vinařství můžete v Tokaji také navštívit nedaleko se nacházející historické město Tokaj, kde najdete památky jako je zámek Rakoczi a kostel svatého Jana Křtitele, nebo zachovávající se tajné sklepy. Můžete se také projet po Dunaji člunem nebo si užít horské túry v Tokajských kopcích.

Veškerým milovníkům vína určitě doporučujeme navštívit Tokaj, aby si vychutnali pohádkovou atmosféru a ochutnali jedinečné tokajské víno. Neváhejte a zarezervujte si letenku na svůj příští výlet do Tokaje!


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky