Objevte nejlevnější lety

Malta Pembroke

Letenka Malta Pembroke


Letenka na Maltu do Pembroke – dovolená plná slunce, moře a památek

Pembroke je malá obec na severovýchodě Maltovského ostrova, která díky své poloze nabízí ideální kombinaci hezkých pláží, bohaté historie a dobrého jídla. Pokud hledáte malebné místo na váš další dovolenou, letenka na Maltu do Pembroke může být tím pravým řešením. Co tedy tuto oblast nabízí?

Letiště na Maltě se nachází přibližně 16 km od obce Pembroke, takže se tam můžete dostat taxíkem, autobusem či si pronajmout auto. Po příjezdu se vám okamžitě otevře bohatá paleta možností, co podniknout.

Pláže

Pembroke se nachází přímo u zálivu St George’s Bay, který je plný krásných pláží s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Zdejší pláže jsou poměrně malé, takže pokud hledáte klidnější místo na opalování, doporučujeme vyrazit na pláže v okolí, například Golden Bay nebo Mellieha Bay.

Historická centra

Oblast má také bohatou historii a to se mimo jiné odráží v architektuře místních staveb. Blízké hlavní město Valletta je dokonce zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí řadu pozoruhodností, jako například katedrálu sv. Jana nebo archeologické naleziště Hal Saflieni Hypogeum.

Dobré jídlo

Pokud jste milovníkem dobrého jídla, v oblasti Pembroke určitě nezůstanete hladoví. Nachází se zde řada restaurací, které nabízí maltskou kuchyni, jako jsou třeba krémské brambory, krevety nebo místní ryby.

Místní festivaly

Pokud se chystáte na Maltu v průběhu července a srpna, nebude vás v oblasti Pembroke zklamat místní festival, který se koná v místním amfiteátru. Během festivalu jsou připraveny přehlídky místního folklóru, koncerty, divadelní představení a další kulturní akce.

Pokud hledáte místo plné kouzla, krásné krajiny a bohaté historie, letenka na Maltu do oblasti Pembroke může být tou pravou volbou pro váš další výlet. Na vás je jen vybrat si ty nejlepší aktivity a užít si toto malebné místo v plné kráse.


Ubytování Malta Pembroke


Malta je malý ostrovní stát, který se nachází v jižní Evropě a je turistickým rájem pro mnoho lidí. Snadná dostupnost, slunce, krásné pláže, kulturní památky, ale i možnost aktivního odpočinku přitahují tisíce turistů každoročně. Pokud tedy hledáte ideální místo pro svůj další dovolenkový pobyt, měli byste zvážit ubytování v Pembroke na Maltě.

Pembroke je klidné a moderní město, které se nachází na severovýchodním pobřeží Malty. V posledních letech se stalo velmi populární oblastí pro turisty, kteří hledají moderní ubytování v klidném prostředí. Město je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko pláže a zábavního centra, ale zároveň si užívat klid a ticho.

Ubytování v Pembroke

Pembroke nabízí mnoho různých typů ubytování, které jsou vhodné pro každého, kdo sem přijede. Zde najdete mnoho moderních a luxusních hotelů, jako například The Westin Dragonara, který nabízí krásné pokoje a apartmány s výhledem na moře a není daleko od centra města. Dalšími možnostmi jsou hotelové řetězce jako InterContinental Malta nebo Hilton Malta.

Pro ty, kteří hledají menší a útulnější ubytování, jsou k dispozici malé hotely a penziony, jako například Casa Ellul, který se nachází ve staré části města a nabízí skvělou atmosféru a pohodlné pokoje s moderním dekorem.

Navíc pro ty, kteří chtějí ušetřit na své dovolené nebo se rozhodnou pro delší pobyt, je zde možnost pronájmu apartmánu. Mnoho lidí si pronajímá apartmány přímo od majitelů prostřednictvím Airbnb, což vám umožní strávit svůj čas v tomto klidném městě podobně jako místní lidé.

Co si užít v Pembroke

Pembroke se nachází jen 15 minut chůze od slavné pláže St. George's Bay, která je ideálním místem k opalování a koupání. Pláž je obklopena mnoha kavárnami a barvy, kde si můžete koupit osvěžující nápoj nebo lehké jídlo.

Dalšími atrakcemi v okolí města jsou například Stará Města a St. John's Co-Katedrála, která je známá pro svou výzdobu, jako jsou obrazy od slavných umělců jako Caravaggio. Zde se můžete také projít krásným přístavem, kde můžete vidět lodě a plachetnice kotvící v přístavu.

A pokud se chcete vydat na procházku, můžete navštívit národní park Pembroke, který se rozkládá na 2,5 hektarech a kde najdete nejen parkovou vegetaci, ale také sportovní areál s možností hraní tenisu, basketbalu nebo kopané.

Celkově bychom tedy mohli říci, že ubytování v Pembroke je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí být blízko pláže a centra města, ale zároveň si užívat klidné atmosféry, kterou toto město nabízí. Vybírejte si z velkého množství ubytovacích možností a užijte si výlet plný slunce a zábavy, který nabízí Malta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Pembroke


1) Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Pembroke na Maltě?
Nejoblíbenějšími turistickými atrakcemi v Pembroke jsou Fort Pembroke, Pembroke Heritage Trail a St. Patrick Church.

2) Kde se dá dobře najíst v Pembroke?
V Pembroke najdete několik dobrých restaurací a kaváren, jako například The Fiddler's Arms, The Mad Hatter's Tea Room a The Apple Tree Cafe.

3) Jak se nejlépe dostat do Pembroke z letiště?
Nejlépe se do Pembroke dostanete taxíkem či pronájmem auta, ale také můžete využít místní autobusovou dopravu.

4) Kdy je nejlepší čas navštívit Pembroke na Maltě?
Nejlepší čas pro návštěvu Pembroke a Malta obecně je od května do září, kdy je nejvyšší teplota a méně srážek.

5) Jaké jsou nejoblíbenější pláže v okolí Pembroke?
V blízkosti Pembroke se nachází několik oblíbených pláží, jako například St. George's Bay, Golden Bay a Mellieha Bay.

6) Kde se dá ubytovat v Pembroke?
V Pembroke najdete několik různých hotelů a apartmánů, jako například The Duke Boutique Hotel, The Waterfront Hotel a The George Urban Boutique Hotel.

7) Jaké jsou nejlepší aktivitky pro rodiny s dětmi v Pembroke?
Pro rodiny s dětmi jsou nejlepší výlety do okolí, například na pláž nebo do Zoo Malta. V Pembroke se také můžete projít po Heritage Trail.

8) Je v Pembroke bezpečno?
Pembroke je velmi bezpečná lokalita, stejně jako většina Malty. Nicméně, jako všude, je důležité pečlivě střežit své cennosti a být obezřetný v nočních hodinách.

9) Má Pembroke vlastní letiště?
Pembroke nemá vlastní letiště, nejbližší letiště se nachází v La Valette, asi 20 minut jízdy autem.

10) Co dalšího je k vidění v Maltě kromě Pembroke?
V Maltě je řada dalších turistických atrakcí, jako například Mdina, Blue Grotto, Sliema a St. Julian's Bay. Také se můžete začlenit do některého z místních festivalů a trhů.


Počasí Malta Pembroke


Malta je ostrov ležící ve Středozemním moři, který se může pyšnit příjemným a slunečným počasím po většinu roku. Malá část této oblasti je však rozdílná – a jednou z takových oblastí je Pembroke.

Pembroke je malá obec na severu Maltě a nachází se v blízkosti hlavního města Valletta a turistického letoviska St. Julian’s. Počasí v Pembroke může být trochu odlišné od zbytku ostrova, a to především kvůli jeho vzdálenosti od moře.

V Pembroke se daří být v létě velmi horko, a to až 30-35 stupňů Celsia, ale zároveň bývá v obci větší vlhkost vzduchu než na zbytku pobřeží. V zimě jsou teploty mírné, ale může být větrno a chladněji než jinde na Maltě.

Pokud si chcete užít slunce a vodu, do Pembroke se přijíždí na několik krásných pláží s bílým pískem. Mezi nejoblíbenější patří St. George’s Bay nebo třeba Balluta Bay. Během horkých letních dní se k těmto plážím schází mnoho turistů a místních obyvatel.

Díky pobřežní poloze a relativně blízkosti k hlavnímu městu Malta, je Pembroke ideálním místem pro lidi, kteří touží po klidu a relaxaci v kombinaci s výlety a strastmi města. V blízkosti můžete navštívit například Manoel Island nebo jeskyně Ghar Dalam. Výbornou atrakcí může být i procházka kolem loděnice nebo návštěva za místním obyvatelstvem.

Celkově lze říci, že Pembroke je nádherným místem jak pro romantičtí duše, tak pro milovníky vodních sportů a vůbec pro ty, kteří chtějí své prázdniny strávit mimo rušné letoviska. A pokud jde o počasí, nežijeme-li v zimě, kdy jsou všude na Maltě teploměry pod 20 stupni Celsia, na Pembroke se vám bude jistě líbit.


Dovolená Malta Pembroke


Malta se stává stále populárnější destinací pro dovolenou, a to z řady dobrých důvodů: krásné pláže, starobylé město Valetta, kulturní památky, vynikající kuchyně a přátelské obyvatelstvo. Jednou z nejkrásnějších oblastí, které Malta nabízí, je poloostrov Pembroke. Tento kousek země poskytuje spoustu možností pro aktivní dovolenou i odpočinek na pláži.

Plážy

Pembroke leží na pobřeží a je obklopený nádhernými plážemi. K nejkrásnějším a nejoblíbenějším patří Golden Bay. Tato pláž se nachází na severu ostrova a je oblíbená pro svůj bílý písek a krásnou azurově modrou vodu. Pokud hledáte trochu klidnější pláž, pak je ideální Ghajn Tuffieha. Tato pláž se nachází na západním pobřeží a nabízí romantickou atmosféru se skalami a písečnými dunami.

Vodní sporty

Pembroke je ideálním místem pro vodní sporty. Golden Bay a Ghajn Tuffieha nabízejí ideální podmínky pro windsurfing, kitesurfing a stánkové potápění. Pro ty, kteří hledají více adrenalinovou aktivitu, je možné vyzkoušet i jetové lyže, wakeboarding a flyboarding.

Turistické trasy

Pro ty, kteří přijedou na Maltu za turistikou, nabízí Pembroke mnoho možností. Poloostrov je ideálním výchozím bodem pro návštěvu mnoha míst na ostrově, jako je například město Valetta, starověké město Mdina a tři města: Senglea, Cospicua a Vittoriosa. V této oblasti jsou také krásné cesty, které vám umožní pěší výlety po krajině Malty.

Kulturní památky

Pembroke a jeho okolí jsou plné kulturních památek, kde se odráží historie Malty. Mezi nejvýznamnější patří Fort Tigné - vojenská pevnost z 18. století, která sloužila ke chránění přístavu Valletta. Také stojí za zmínku největší katakomby na ostrově: San Pawl Milqi. Tyto památky přinášejí poznání a porozumění historii a kultuře Malty.

Pembroke se stává čím dál tím populárnějším turistickým místem a nabízí mnoho možností pro dobrý odpočinek. Tento kout ostrova Malta je ideální pro ty, kteří hledají pohodlí, krásné pláže i adrenalinové vodní sporty. Navíc nabízí i mnoho možností pro turistiku, kde můžete objevovat místní kulturní památky a přitom si užívat krásné přírodní scenérie. Pokud plánujete dovolenou na Maltě, vězte, že Pembroke je rozhodně místem, které byste neměli vynechat.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky