Objevte nejlevnější lety

Mjanmarsko (Barma) Lawkananda Pagoda

Letenka Mjanmarsko (Barma) Lawkananda Pagoda


Pokud se chystáte navštívit Mjanmarsko (Barma), jedno z míst, které byste neměli minout, je Lawkananda Pagoda. Tento chrám se nachází na břehu řeky Ayeyarwady v městě Bagan.

Pagoda byla postavena v 11. století králem Anawrahtou a je významným náboženským místem pro buddhistické věřící. Předpokládá se, že zde byly rozmístěny relikvie Buddhy a že se tady nachází jeden z nejvýznamnějších buddhistických svatých kamenů, které jsou v Mjanmarsku uctívány.

Lawkananda Pagoda se skládá z mnoha stupňů a vnitřních komor, kde lze vidět sochy buddhů a dalších posvátných postav. Zboku chrámu je také vyhlídková terasa, která umožňuje krásný výhled na okolí a na řeku Ayeyarwady.

Z Lawkananda Pagody je také možné se vydat na procházku na břehu řeky, kde najdete místní vesničky a rybářské lodě, které se plaví po řece. Procházka může být velmi záživná a navodit pocit klidu a pokoje.

Pro cestovatele je možné se k Lawkananda Pagodě dostat letecky. Hlavním letištěm v Mjanmarsku je Yangon International Airport. Z letiště je možné se dostat do Baganu autobusem, vlakem nebo taxi.

V Mjanmarsku je třeba respektovat místní náboženské zvyklosti a tradice. Doporučuje se oblékat ke krámu slušně a vstoupit bosky nebo v ponožkách. Dále je třeba dodržovat zákazy fotografování určitých míst v chrámu.

Lawkananda Pagoda je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších chrámů v Mjanmarsku a určitě stojí za návštěvu. Pokud se chystáte do této země na dovolenou, neváhejte a navštivte Lawkananda Pagodu, která vám nabídne nezapomenutelný zážitek a připomene vám krásu jedné z nejvýznamnějších kultur v Asii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Lawkananda Pagoda


Dotaz: Jak se dostanu na Lawkananda Pagodu?
Odpověď: Lawkananda Pagoda se nachází v blízkosti města Bagan v Mjanmarsku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je prostřednictvím taxi nebo skútru.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Lawkananda Pagody?
Odpověď: Lawkananda Pagoda je otevřena každý den od 9:00 do 17:00.

Dotaz: Je pro turisty povinné si při návštěvě Lawkananda Pagody obléct do zvláštního oděvu?
Odpověď: Neexistuje žádné oficiální pravidlo týkající se oblečení pro návštěvu Lawkananda Pagody. Je však vhodné se obléci rozumně a přiměřeně, zejména pokud jde o odhalené ramena a nohy.

Dotaz: Existuje v okolí Lawkananda Pagody nějaké parkoviště?
Odpověď: Ano, existuje parkoviště v blízkosti Lawkananda Pagody, kde mohou turisté parkovat své vozidlo.

Dotaz: Jsou v Lawkananda Pagodě povoleny fotografie?
Odpověď: Ano, fotografování v Lawkananda Pagodě je povoleno. V některých částech by však mohly být omezení, a proto se doporučuje respektovat pokyny místních představitelů.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Lawkananda Pagoda


Myanmarsko (dříve známé jako Barma) se stává stále populárnější destinací mezi cestovateli. Jednou z nejvíce obdivovaných památek v zemi je Lawkananda Pagoda. Pokud plánujete dovolenou v této zemi, neměli byste si tuto památku nechat ujít.

Lawkananda Pagoda se nachází v městě Bagan, které je proslulé svými tisíci budovami a pagodami. Pagoda byla postavena na břehu řeky Ayeyarwady a všichni návštěvníci musejí při vstupu do oblasti pagody zaplatit vstupné. Je to však malá cena za to, co zde uvidíte.

Pagoda byla postavena v 11. století králem Anawrahtou. Podle legendy byla pagoda postavena na místě, kde se objevila kulatá tělesná záře, která ukázala králi místo, kde by měla být pagoda postavena. Ostatky Buddhy byly umístěny uvnitř pagody, což ji dělá ještě důležitější pro buddhistické návštěvníky.

Pagoda je vyrobena z kamenů a cihel a dosahuje výšky zhruba 43 metrů. Její architektura a design jsou velmi unikátní a přitahují pozornost turistů. Pagoda vypadá úžasně z každého úhlu, ale její nejlepší pohled je z protějšího břehu řeky Ayeyarwady.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit pagodu, jsou k dispozici průvodci, kteří mohou poskytnout více informací o historii a legendách pagody. Návštěvníci si mohou také vychutnat krásný výhled na řeku a okolní krajinu.

Doporučuje se navštívit pagodu večer, kdy jsou zavěšeny lampiony a pagoda vypadá velmi romanticky. To také umožňuje cestovatelům uniknout horku během dne, které je v Baganu běžné.

Myanmarsko a jeho město Bagan mají mnoho dalších krásných atrakcí, ale Lawkananda Pagoda patří k jedněm z nejkrásnějších památek v zemi. Protože se jedná o jejíu velmi oblíbenou turistickou atrakci, doporučuje se navštívit pagodu mimo sezónu, aby se vyhnuli davům.

Pokud se chystáte na dovolenou v Myanmarsku, určitě neváhejte zahrnout do svého itineráře Lawkananda Pagodu. Je to ideální místo ke zklidnění a užití si krásy této země.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Lawkananda Pagoda


V Myanmar (Barmě) se počasí může velmi lišit v závislosti na místě a čase v roce. V oblasti Mandalay, kde se nachází slavná Lawkananda Pagoda, podnebí je typicky tropické s horkým a vlhkým létem a suchým a mírným zimním obdobím.

Léto (červenec až září) v oblasti Mandalay je obvykle velmi horké, s teplotami dosahujícími až 35 stupňů Celsia. Vlhkost je také vysoká, takže se může zdát, že teplota je ještě vyšší. Tyto extrémní podmínky mohou být pro mnoho návštěvníků unavující a někdy dokonce nebezpečné. Je proto důležité být v tuto dobu velmi opatrný a sledovat hydrataci, aby se zabránilo úpalu.

V zimě (listopad až únor) se mohou teploty v Mandalay dostat až na 30 stupňů Celsia, ale většinou se pohybují kolem 20-25 stupňů. Toto období je také suché, což napomáhá k příjemnějšímu počasí a snadnějšímu prozkoumání města. Nicméně, je třeba pamatovat na to, že může být chladnější v noci a ráno.

Lawkananda Pagoda se nachází u řeky Ayeyarwady, což může ovlivnit i počasí v této oblasti. V období monzunů (červen až říjen) mohou být průtrže mračen časté a řeka může hustě proudit. V tuto dobu mohou být cesty uzavřeny a návštěvníci by měli být opatrní při pohybu poblíž řeky.

Celkově lze říci, že nejlepší čas pro návštěvu Lawkananda Pagoda a Mandalay je v zimních měsících od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a vlhkost je nízká. Nicméně, bez ohledu na počasí, Lawkananda Pagoda nabízí krásné výhledy a historickou atmosféru, která stojí za to vidět.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Lawkananda Pagoda


Mjanmarsko, bývalá Barma, je nepopsatelně krásnou zemí, jejíž půvab spočívá především v neopakovatelné přírodě a jedinečných památkách. Jednou z nich je určitě Lawkananda Pagoda, což je sakrální stavba, která se nachází v městě Bagan. Pokud tuto pagodu navštívíte a hledáte vhodné ubytování, mám pro vás několik tipů, kam se můžete ubytovat.

První možností je The Hotel @ Tharabar Gate. Jedná se o luxusní hotel, který se nachází v blízkosti Lawkananda Pagody, Vámi však najdete i jiné památky. Hotel nabízí plavby po řece Ayeyarwady, restauraci a bar. Pokoj je vybaven TV, klimatizací a zdarma Wi-Fi připojením. Tento hotel je ideální pro ty, kteří chtějí zažít luxus a pohodlí.

Další možností je Bagan Lodge. Tento hotel vypadá jako malý palác a okolí hotelu působí chladným a klidným dojmem. Také hotelje klimatizován a nabízí restaurova, parkoviště a půjčování jízdních kol. Pokoj je vybaven minibarem, TV a vlastní koupelnou. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají klidné a luxusní ubytování.

Poslední možností je Aung Mingalar Hotel. Tento hotel se nachází v těsné blízkosti Lawkananda Pagody a je vybaven vším, co potřebujete – restaurací, parkovištěm, Wi-Fi zdarma a transferem z letiště. Pokoj je vybaven klimatizací, TV a vlastní koupelnou. Tento hotel je vhodný pro ty, kteří chtějí pohodlné ubytování za přijatelnou cenu.

Není na škodu věnovat trochu času, než se rozhodnete, kde se ubytovat ve městě Bagan – kde se nachází Lawkananda Pagoda. Vždy záleží na prioritách, jaké máte: zda se chcete ubytovat v luxusním hotelu, ve středně velké hotelu nebo v hotelu za přístupnou cenu. Pokud máte rádi klidné a luxusní ubytování, určitě doporučuji The Hotel @ Tharabar Gate nebo Bagan Lodge. Na druhou stranu, pokud se snažíte ušetřit finance, určitě se podívejte na hotel Aung Mingalar. Nezáleží na vašem výběru, vždy budete překvapeni krásou Mjanmarska a jeho lidí.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky