Objevte nejlevnější lety

Mongolsko Hovsgol National Park

Ubytování Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko je fascinující země plná kontrastů. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této země plné kopců, údolí a nekonečných plání, Hovsgol National Park by měl být místem, kam byste měli určitě zamířit. Nachází se na severu země, v provincii Hovsgol a nabízí dechberoucí výhledy na jezero Hovsgol, které je zdrojem vody pro řeku Selenge.

V Hovsgol National Parku a jeho okolí najdete celou řadu různých druhů ubytování. Pokud jste dobrodruzi a rádi byste si užili opravdového zážitku ze spánku v přírodě, můžete si vybrat z řady kempů a stanových míst. Ubytování v kempu v Hovsgol National Parku však může být trochu drsné, zejména během zimy, kdy teploty mohou klesat až na minus 40 stupňů Celsia.

Doporučením pro celou řadu návštěvníků je tedy raději se ubytovat v chatkách v okolí parku. Najdete zde zajímavé a pohodlné chatky s úchvatnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Chatky nabízejí jednoduché a dostupné ubytování, přičemž to nejlepší je, že můžete sledovat nádherný východ nebo západ slunce přímo z přední terasy.

Vzhledem k tomu, že Hovsgol National Park se nachází v odlehlé oblasti, nejsou k dispozici hotely ve stylu five-star. Pokud ovšem opravdu hledáte maximální luxus, můžete se podívat na nabídku chat v luxusním stylu, které nabízí příjemné klimatizované ubytování, Wi-Fi připojení a dokonce i městské koupelny.

Kromě toho, je také možnost ubytování v yurtech, ty se podobají mongolské čumove - tradičním domovům mongolských kočovníků. Yurty nabízejí celkem slušné ubytování, které mohou být příjemné v průběhu celého roku. Tyto yurty jsou zpravidla zdobeny tradičními mongolskými koberci a nábytek je vyroben z tradičních materiálů.

Pokud se tedy chystáte na návštěvu Hovsgol National Parku, neváhejte a zarezervujte si ubytování předem. Věřte nebo ne, máte tady možnost trávit noc pod hvězdami, pozorovat během noci nekonečné množství hvězd, které poskytují nepopsatelnou atmosféru a nádheru!


Dovolená Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko je jednou z nejvíce nezaručených a fascinujících turistických destinací na světě. Tato země má nádhernou přírodu, zelené pastviny a zlaté hřbety hor, což ji dělá jedním z nejoblíbenějších míst pro milovníky outdoorových aktivit. A jedním z nejkrásnějších míst Mongolska je národní park Hovsgol, který se nachází v severní části země.

Hovsgol National Park je největším chráněným územím v Mongolsku a nachází se v blízkosti jezera Hovsgol, největší pitné vody v Mongolsku. Park je obklopen nádhernými horami, které jsou pokryty hustými lesy a které skýtají neomezené možnosti pro milovníky turistiky. Národní park Hovsgol nabízí neuvěřitelně krásné scenérie, které se pohybují od nekonečných rovin až po dramatické horské vrcholy, což je určitě jeden z nejlepších způsobů, jak strávit dovolenou v Mongolsku.

Národní park Hovsgol je také domovem mnoha druhů zvířat, z nichž mnohé jsou ohrožené. Například tady žijí losi, vlci, medvědi, sobi, rysi a mnoho dalších druhů zvířat. Mezi zajímavé druhy rostlin patří například edelweiss, oměj a sasanka. V parku se také nachází řada historických míst a zajímavostí, jako jsou kláštery a kamenné svatyně.

Jezero Hovsgol, které zasahuje do parku, je jedním z nejkrásnějších míst v Mongolsku. Jezero nabízí okouzlující scenérie, které nejlépe vyniknou z lodi. Pro milovníky rybaření je toto jezero také skvělým místem, kde lze chytit různé druhy ryb, jako jsou štiky, lososi a pstruzi.

Pokud hledáte dovolenou ve volné přírodě s neuvěřitelnými scenériemi a chcete poznat něco nového, národní park Hovsgol v Mongolsku je nejlepším místem pro vás. Ponořte se do krásné přírody, poznejte nové druhy zvířat a procházejte se po nekonečných pastvinách a zlatých hřbetech hor. Jistě si následně odpočinete v horké lázni a ochutnáte tradiční mongolská jídla, jako jsou khorkhog a buuz. Navštěva Mongolska s sebou určitě přinese spoustu nezapomenutelných zážitků a zážitků, na které nejenže nezapomenete, ale budete je také s radostí připomínat svým blízkým!


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Hovsgol National Park


1. Jak se dostanu do Hovsgol National Park?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Hovsgol National Park je využít letiště v Murunu, které je asi 130 km od parku. Odtud můžete například využít služeb taxi nebo autobusu.

2. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Hovsgol National Park?

Nejlepší doba k návštěvě Hovsgol National Park je od června do srpna. Během této doby jsou nejlepší klimatické podmínky a můžete si užít všechny aktivity v parku.

3. Co si vzít s sebou na výlet do Hovsgol National Park?

Měli byste si vzít oblečení a obuv na pohyb v přírodě, nejlépe vodotěsné, dobrou ochranu proti slunci, repelent proti hmyzu, a dostatečné množství jídla a vody.

4. Jaké aktivity lze dělat v Hovsgol National Park?

V Hovsgol National Park lze dělat mnoho aktivit jako například turistiku, jízdu na koni, rybaření, vodní sporty, pozorování zvířat a mnoho dalších.

5. Jaké druhy zvířat můžeme v Hovsgol National Park vidět?

V Hovsgol National Park žijí mnohá zvířata, jako například lišky, vlci, medvědi, losi, sobi a mnoho dalších.

6. Co je nejlepší místo k pobytu v Hovsgol National Park?

V Hovsgol National Park je mnoho míst k pobytu, od kempů po ubytování v tradičních jurtech. Nejlepší místo záleží na vašich preferencích a rozpočtu.

7. Jaká je délka turistického výletu v Hovsgol National Park?

Délka turistického výletu v Hovsgol National Park závisí na vašich plánech a čase. Existují různé typy výletů, od jednodenních až po několikadenní.

8. Co si můžeme koupit v Hovsgol National Park?

V oblasti parku lze koupit řadu suvenýrů a tradičních výrobků, jako jsou lodičky ze dřeva a textilní výrobky s motivy mongolské kultury.


Letenka Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko Hovsgol National Park je nádherný národní park, který leží v oblasti Hovsgol v severní části Mongolska. Park je domovem řady ohromujících scenérií, včetně horských dolin, vysokých hor a průzračných jezer. Díky svému jedinečnému přírodnímu prostředí a bohatství zvířat a rostlin, je Hovsgol National Park velice populární turistickou destinací.

Způsob, jakým se do parku dostat, je letecky. Letenky do Mongolska můžete zakoupit v mnoha cestovních kancelářích specializujících se na dovolené v Asii. Po příletu na letiště v hlavním městě Ulaanbaatar, musíte jet dalších 50 km na západ k městečku Murun, což je brána k národnímu parku. Odtud jezdí autobusy a organizované výlety do parku.

Hovsgol National Park nabízí mnoho aktivit. Pokud máte rádi trekking, můžete se vydat na mnoho tras, od náročných trekkingů přes hory po jednodušší cesty na břehu jezera. Kromě toho můžete navštívit kmenové stezky, které vám umožní podívat se do života místních obyvatel.

Národní park je také domovem mnoha druhů zvířat. Můžete zde spatřit tygry, medvědy, soby, jelena mutjake a další zvířata. Kromě toho je Hovsgol National Park domovem různých druhů ptáků, jako jsou dravci a vodní ptáci.

Pokud plánujete návštěvu Hovsgol National Park, je důležité si uvědomit, že oblast je extrémně odlehlá. Proto je potřeba si zajistit ubytování a stravu buď v Murunu nebo v některém z kempů v parku.

Celkově lze říci, že návštěva Hovsgol National Park je zážitek, který si pamatujete celý život. Kombinace nádherných scenérií, bohatství divoké přírody a příležitostí k dobrodružství vás jistě nadchne a učaruje.


Počasí Mongolsko Hovsgol National Park


Mongolsko Hovsgol National Park se nachází v severní části Mongolska a je jedním z 13 národních parků v zemi. Park je pojmenován po jezeru Hovsgol, které se nachází uprostřed parku. Hovsgol je nejen největší, ale také nejhlubší sladkovodní jezero v Asii, s hloubkou až 262 metrů.

Počasí v parku závisí na ročním období a geografické poloze. V létě (od června do srpna) se teploty pohybují od 15°C do 25°C. V zimě (od listopadu do března) se teploty mohou snížit až na -35°C. Deštivé období trvá od července do srpna, zatímco sněhové období začíná v říjnu a trvá do dubna.

V létě se park stává oblíbeným místem kempování, turistiky a rybaření. Vodní teplota jezera Hovsgol dosahuje v létě příjemných 16°C a je ideální pro koupání. Návštěvníci mohou také objevit krásné horské scenérie, procházet se lesy jehličnatých stromů a pozorovat zvěř, jako jsou sobi, jeleni a divoké kozy.

V zimě se park přemění na bílou krajinu, když sněžení pokryje celou oblast. V zimě mohou návštěvníci chodit po zamrzlém jezeře Hovsgol a podívat se na nádherné zamrzlé vodopády a dramatické horské scenérie.

Byť je Hovsgol National Park krásným místem k návštěvě v jakémkoli období, návštěvníci by si měli uvědomit, že podnebí v Mongolsku je velmi suché a extrémní. Je důležité být vybaven vhodným oblečením a vybavením na každé roční období.

V období sucha mohou také nastat požáry, které mohou značně poškodit přírodní prostředí a způsobit nebezpečí pro turisty. Proto je důležité být v parku opatrný a uposlechnout pokynů místních průvodců a úřadů.

V každém případě, Hovsgol National Park nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat krásy mongolského přírodního prostředí a zažít autentickou mongolskou kulturu a způsob života.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky