Objevte nejlevnější lety

Nikaragua Somoto Canyon

Počasí Nikaragua Somoto Canyon


Nikaragua je země plná překvapení a jedním z nich je krásný Somoto Canyon. Tento výběžek řeky Coco, která protéká hranicemi Nikaraguy a Hondurasu, je oázou klidu a přírodního bohatství. Somoto Canyon má dnes velký turistický význam ať už kvůli svému geomorfologickému významu nebo kvůli vodním sportům, které se zde konají. Nicméně, jaké je počasí v Nikaragui a zvlášť zdejším Somoto Canyonu?

Nikaragua se nachází v oblasti mírného podnebí, kde převažuje roční období dešťů a sucha. V období letního sucha, které trvá asi od prosince do března, jsou teploty vzduchu velmi vysoké a někdy se mohou pohybovat i kolem 35°C. Nicméně, teploty v Somoto Canyonu mohou být i o něco nižší, neboť se jedná o oblast obklopenou přírodními skalami a stíny ze stromů.

V období dešťů, které trvá od dubna do listopadu, jsou teploty mírné a jsou doprovázeny občasnými bouřemi a průtržemi mračen. V tomto období mohou být teploty v Somoto Canyonu nižší, zvláště pokud se jedná o rána či večery, kdy jsou příjemně chladné.

Voda v Somoto Canyonu je většinou studená a průzračná a je vhodná jak pro plavání, tak i další vodní sporty, jako je například kajak či rafting. Díky tomu se Somoto Canyon stal mezi turisty stále oblíbenější, což je způsobené také jeho malebnou a neokoukanou přírodou.

Zkrátka, počasí v Nikaragui je příjemné a přináší spoustu příležitostí pro aktivní turistiku. Jestliže navštívíte Somoto Canyon, budete mít šanci využít přírodní krásy této oblasti i její kouzelné počasí.


Dovolená Nikaragua Somoto Canyon


Nikaragua je jednou z nejstudenějších zemí Střední Ameriky, ale to neznamená, že zde nemůžete najít dechberoucí přírodní zázraky. Mezi ty nejzajímavější patří bezpochyby Somoto Canyon, který se nachází v severozápadní oblasti Nikaraguy.

Somoto Canyon je úchvatným kaňonem obklopeným krasovými horami, údolími a řekami. Je to jedno z nejmladších hlubokých údolí v kontinentální Americe, zformované během posledních 5 milionů let. Jeho rozměry jsou neskutečné. Délka kaňonu je 4,5 km a hloubka až 200 metrů. Jeho jedinečnost spočívá v jeho neuvěřitelné kráse a přírodní rozmanitosti.

Somoto Canyon je pravým rájem pro dobrodruhy a milovníky přírody. Turisté mohou nejen prozkoumat tuto krásnou přírodní oblast, ale také si užít skvělou adrenalinovou jízdu. Vodu v Somoto Canyonu tvoří řeka Coco, jedna z největších řek ve Střední Americe. Zde se lze vydat na kajakářskou nebo raftingovou túru. Voda v řece Coco je velmi studená, dokonce i v létě, takže pro ty, kteří se chtějí do vody ponořit, je nutné přinést si s sebou vhodné oblečení.

Pro ty, kteří se nechtějí věnovat adrenalinu, jsou k dispozici druhé možnosti. Můžete si vybrat z túr po kaňonu s průvodcem nebo jít na pěší turistiku a prozkoumat krásy okolního venkovského krajiny. Po cestě můžete navštívit starobylé kmene původních obyvatel, mezi nimiž jsou nejznámější Somoto a Pueblo Nuevo.

Nicméně, turistika v Somoto Canyonu je pro turisty obvykle nebezpečná, zejména v období dešťů. Proto je důležité, aby cestovatelé získali potřebné informace před tím, než se vydají na cestu. Místní turistická společnost vám ráda zajistí průvodce a další informace o této nádherné oblasti.

V oblasti Somoto Canyonu je mnoho míst k ubytování, ale neexistuje žádné doporučení, protože turisté si mohou zvolit z široké gamy hotelů a hostitelů. Všechny jsou skvělé a nabízejí pohodlné a luxusní ubytování.

Pokud plánujete navštívit Nikaraguu, nezapomeňte zahrnout Somoto Canyon na svém seznamu zájezdů. Tento kaňon vám pomůže objevit nový svět plný přírodních krás a nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Nikaragua Somoto Canyon


Somoto Canyon je jedním z nejkrásnějších a nejživějších míst v Nikaragui. Tento malý kousek nebe se nachází ve Velkém příkopu, oblasti geologického různorodosti a pozoruhodných přírodních krás. Somoto Canyon nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou krajinu a nejméně čtyřhodinový výlet, který jim přinese spoustu zábavy a vzrušení.

Pokud plánujete návštěvu Somoto Canyon, musíte si připravit dobré ubytování. Nikaragua nabízí mnoho možností, ale není snadné najít to správné místo. V následujících řádcích vám představím nejlepší ubytování v Somoto Canyonu.

Canyon Somoto Inn

Canyon Somoto Inn je jednou z nejlepších možností pro ubytování v Somoto Canyonu. Toto ubytování se nachází v blízkosti vstupu do kanonu a nabízí vynikající pohledy na okolní krajinu. Všechny pokoje jsou vybaveny pohodlnými postelemi, klimatizací a soukromými koupelnami. Hosté mohou těžit z Wi-Fi zdarma a stylové restaurace, která nabízí místní speciality.

El Mancotal

El Mancotal je dalším skvělým místem k pobytu v Somoto Canyonu. Tato rezidence se nachází v samotném srdci přírodní rezervace a nabízí vynikající výhledy na okolní hory a řeku. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, klimatizaci, televizi a Wi-Fi. Hosté mohou těžit z příjemného venkovního bazénu, restaurace a bar.

Hotel Luna del Rio

Pokud hledáte elegantní ubytování v Somoto Canyonu, Hotel Luna del Rio je tou pravou volbou. Toto hotel se nachází v těsné blízkosti řeky a nabízí klimatizované pokoje s překrásným výhledem do přírody. Každý pokoj má vlastní koupelnu s vanou, televizi a Wi-Fi. Hosté mohou těžit z venkovního bazénu, fitness centra a restaurace, která nabízí vynikající jídlo.

Hostal Chinandega

Hostal Chinandega není klasické ubytování v Somoto Canyonu, ale stojí za to si ho zmínit. Toto ubytování nabízí spíše stanování, ale tím je jeho kouzlo teprve začíná. Hosté spí v pohodlných altánkách, obklopených palmami a živou zelení. Hostal Chinandega nabízí společné koupelny s teplou vodou, Wi-Fi zdarma a společné prostory pro odpočinek a pohodu. Hosté jsou vítáni i s vlastním stanem.

Výlet do Somoto Canyonu je jedním z nejlepších způsobů, jak poznat skutečnou krásu Nikaraguy. Pokud navštívíte toto kouzelné místo, nezapomeňte si zarezervovat některé z uvedených ubytování pro dokonalý a požitek z cestování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nikaragua Somoto Canyon


1) Co je Somoto Canyon?

Somoto Canyon je zářez / kaňon na severu Nikaraguy v regionu Madriz.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Somoto Canyon?

Nejlepší doba na návštěvu Somoto Canyon je v období sucha mezi listopadem a březnem.

3) Jak dlouho trvá procházka Somoto Canyon?

Procházka Somoto Canyon trvá přibližně 3-4 hodiny.

4) Je nutné mít zkušenosti s horolezectvím pro návštěvu Somoto Canyon?

Ne, nejsou potřeba žádné zkušenosti s horolezectvím. Existují různé trasy pro různé úrovně zkušeností a profesionální průvodci vám pomohou, aby se vaše cesta stala bezpečnou.

5) Co bych si měl vzít na procházku do Somoto Canyon?

Měli byste si vzít pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, klobouk nebo čepici, koupací kostým, ručník, lahvičku s vodou a opalovací krém.

6) Je možné se v Somoto Canyon koupat?

Ano, je možné se v Somoto Canyon koupat, ale je nutné dodržovat bezpečnostní předpisy a pokyny průvodce.

7) Může se Somoto Canyon navštívit s rodinou?

Ano, Somoto Canyon je ideální pro rodiny a je důležité dát průvodci vědět o jaký typ výletu se jedná.

8) Je snadné se dostat do Somoto Canyon?

Je snadné dostat se do Somoto Canyon autem nebo místním autobusem. K dispozici jsou také taxi, která mohou být najata pro celodenní výlet.


Letenka Nikaragua Somoto Canyon


Pokud hledáte dobrodružství a netradiční zážitky, nemůžete narazit na lepší destinaci než je Nikaragua a konkrétně Somoto Canyon.

Somoto Canyon se nachází na severu země, poblíž hranic s Hondurasem. Tento divoký krajinný útvar byl objeven v roce 2004 a od té doby se stal populárním místem zájmu turistů z celého světa.

Jedinečnost tohoto místa spočívá v tom, že se jedná o řeku, která protíná skálu obklopenou krásnou přírodou. Somoto Canyon je vysoký a nikdy nedosáhne více než 200 m vysokých útesů, které obklopují řeku.

Naneštěstí se do této oblasti dostanete pouze lodí nebo pěšky a tedy získáváte pocit, že se sami o sebe musíte postarat, abyste se do této části Nikaraguy dostali. Toto však zároveň přináší úžasné letní dobrodružství.

Pro cestu na Somoto Canyon budete potřebovat dobrý průvodce a vybavení k plavání - nechybí vám však lékárnička, sluneční brýle a opalovací krém. Cesta k řece a následným skalám je extrémně obtížná, avšak zcela určitě zábavná a naplněná adrenalinem. Když dorazíte do cíle, je třeba překonat asi 10 m skáku do vody a pustit se do letu - a následující plavání v křišťálově čisté vodě řeky Somoto je nezapomenutelným zážitkem.

Dále prozkoumejte okolí, procházejte se s průvodcem podél řeky a obklopujících útesů a sbírejte si zážitky, které vám zůstanou na dlouhou dobu v paměti. Zejména v období letních měsíců, právě tady můžete okusit nádherný přírodní úkaz, a to je přístupné pouze pro nejodvážnější z nás.

Pokud se chystáte navštívit Nikaraguu, nezapomeňte Somoto Canyon, jedno z nejkrásnějších míst této země, v plné parádě zakusit. Nejlépe získáte letenku co nejdříve a uzpůsobíte si cestování ke dni nejen záležitosti, ale i trošku dobrodružství a oddechu od rutiny.

Tak připravte své plavky, fotografické vybavení a vychutnejte si tuto úžasnou letní atrakci, nikdy na Somoto Canyon nezapomenete.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky