Objevte nejlevnější lety

Norsko Narvik

Ubytování Norsko Narvik


Norsko je krásná země, plná nádherných přírodních scenérií a působivých hor. Jedno z nejkrásnějších míst na severu Norska je Narvik, město obklopené horskými vrcholy, s mnoha možnostmi pro milovníky lyžování a sněžného sportu.

Narvik je destinací, která nabízí širokou paletu ubytovacích možností, aby vyhověla především požadavkům turistů. Pokud hledáte pobyt v luxusním hotelu, budete mít mnoho možností, ale stejně tak je zde široká nabídka cenově dostupných a kvalitních ubytování pro ty turisty, kteří si rádi užívají zajímavý výlet bez přebujelých finančních nákladů.

Dobrou zprávou je, že většina ubytování v Narviku je snadno dostupná a nachází se v centru města. Pokud se rozhodnete zůstat v místním hotelu, můžete očekávat mnoho pohodlností, jako jsou klimatizace, TV s plochou obrazovkou, Wi-Fi připojení k internetu a soukromá koupelna s toaletními potřebami.

Pokud tvrdě šetříte, bude vám možností k dispozici také levné ubytování v hostelech a levných hotelech, kde sice nemusí být vše tak luxusní, ale stejně si užijete Norsko a jeho krásnou přírodu.

Při výběru ubytování byste měli být opatrní, zejména pokud cestujete s rodinou nebo větší skupinou. Je důležité, abyste byli schopni najít ubytování, které je dostatečně prostorné a má dostatek míst pro celou vaši skupinu.

Další faktory, které je dobré zvážit při výběru ubytování v Narviku, jsou jeho umístění a blízkost k významným turistickým atrakcím. Pokud chcete být blízko lyžařských areálů, měli byste zvolit ubytování v oblasti, kde se tyto areály nacházejí.

Poslední, ale ne méně důležitý faktor je cena. Narvik není nejdražším místem v Norsku, ale cena za ubytování výrazně kolísá. Mějte na paměti, že ceny se mohou lišit podle ročního období, takže je dobré si rezervovat ubytování dopředu a včas.

V Narviku najdete různé druhy ubytování, které vyhovují různým požadavkům a rozpočtům. S trochou úsilí lze najít skvělé ubytování, které vám umožní užít si vaší cestu do Narviku plně. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, nebo levné ubytování, narvitská zimní krajina je stále stejně ohromující a vřele doporučujeme navštívit toto krásné město.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Narvik


1. Jak se dostat do Narviku?

Do Narviku se dá dostat letecky, trajektem, autobusem nebo autem. Létá sem největší norská letecká společnost SAS a také regionální společnost Widerøe. Trajekty jezdí z přístavů v Tromsø, Lofotách a dalších místech. Autobusové spojení je dobře vyvinuté a cesta autem je možná po dálnici E6, což je hlavní silnice spojující jih a sever Norska.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Narviku?

Nejlepší čas na návštěvu Narviku je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a jsou delší dny s více slunečním světlem. V zimě se můžete těšit na polární záři a zimní aktivity jako je lyžování, snowboarding a jízda na saních.

3. Co stojí za návštěvu v Narviku?

Hlavní turistické atrakce v Narviku jsou Muzeum druhé světové války, Kriegsmarine Memorial, norské ledoborce a Městské muzeum. Narvik také nabízí různé aktivity, jako jsou pěší túry, lyžování, snowboarding, jízda na saních a rybaření.

4. Jaké jsou ceny v Narviku?

Narvik je relativně drahé město, takže ceny mateřských potřeb, oblečení a potraviny mohou být vyšší než jinde v Norsku. Nicméně, jsou zde také levné volby, jako jsou fast foody a supermarketové řetězce. Ceny jsou obecně podobné západní Evropě.

5. Jaký jazyk se mluví v Narviku?

V Narviku se mluví norským jazykem, ale mnoho lidí má dobrý anglický jazyk a někteří mluví i druhými jazyky jako švédským a finským.

6. Jaké jsou místní zvyky a tradice v Narviku?

Norsko má mnoho zvyků a tradic v oblasti jídla, festivalů a zábavy. V Narviku se také mohou konat různé kulturní akce, jako jsou vánoční svátky a oslavy letního slunovratu. Některé tradiční norské jídla zahrnují ryby a mořské plody, jako jsou losos a krevety.

7. Jaká je doprava v Narviku?

Doprava v Narviku zahrnuje autobusovou dopravu, taxi, trajekty a železnici. Mnoho turistických atrakcí lze snadno projít pěšky a autem je také možné jezdit po silnicích E6 a E10. Nejlépe se ovšem v Narviku můžete pohodlně pohybovat autem.

8. Jaký je v Narviku klima?

Narvik má subpolární klima. Teploty jsou mírné a v létě mohou dosáhnout až 18 ° C a v zimě jsou průměrně -3 ° C. Narvik má také v zimě velmi krátké dny a v létě velmi dlouhé dny, které se v blízkosti polárního kruhu mění do tzv. bílé noci.

9. Kam lze jet na výlet z Narviku?

Z Narviku můžete vyrazit na výlet do okolní přírody, jako jsou ledovce, jezera a fjordy. Oblasti, jako jsou Lofoty, Tromsø, Vesterålen a Lyngen Alps jsou oblíbenými cíli. Také se doporučuje navštívit švédské město Kiruna, kde se nachází unikátní ledovcové hotel.

10. Jak bezpečné je Narvik?

Narvik je celkově velmi bezpečným městem, ale jako všude, i tady se mohou objevit drobné trestné činnosti v turistických centrách a na dopravních terminálech. Obecně jsou však kriminality a násilné trestné činnosti velmi nízké. Je samozřejmě vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření a vodit se průvodcem a nevydávat se za šero.


Počasí Norsko Narvik


Norsko a jeho místní klima má mnoho vrcholů a údolí, v závislosti na tom, kde se nalézáte. Od královského Osla na jihu po arktickou Hammerfest na severu, můžete očekávat různé klimatické podmínky. Narvik patří mezi místa ve středním Norsku a zima zde přináší sněžení, což je důvod, proč je to tak populární místo pro turisty po celý rok.

Narvik má celkově mírné podnebí, s mírnými zimami a vlhkými léty. V létě se teplota pohybuje kolem 18-19 °C a je to perfektní čas na turistiku po místních horách a zalesněných oblastech. V období od září do listopadu klesají teploty, ale stále přinášejí mírné počasí, takže se můžete těšit na mírné a vlhké počasí s teplotou mezi 6-10 °C.

Začátek zimy v Narviku přináší chladnější počasí, ale stále mírnější v porovnání s vnitrozemskými oblastmi Norska. Teploty se mohou pohybovat od -2 °C až do -10 °C a s tím přichází sněhové srážky. Pokud se chystáte navštívit Narvik v zimě, počítejte s množstvím sněhu a příležitostnou vichřicí. Zimní aktivitou v Narviku je bezesporu lyžování a snowboarding, přičemž tato oblast je známá svými sjezdovkami.

Navzdory tomu, že Narvik je situován na úrovni polárního kruhu, zimy jsou zde relativně mírné díky Golfskému proudu. Zdejšího počasí se výrazně dotkne jen několik dní v roce, kdy můžete pozorovat polární záři v celé své kráse.

Narvik má v průměru 220 dní srážek, což znamená, že je zde obvykle větší vlhkost. Během léta se počasí často mění, takže se snažte být připraveni. V případě, že vás přistihne déšť, využijte toho k tomu, abyste navštívili malé město Narvik a ochutnali místní speciality. Zdejší kuchyně je neodolatelně chutná, stejně jako okolní výhled.

Celkově lze říci, že Narvik je turistickou destinací s celoročním zájmem, s mírným podnebím v léte a zimními sporty v zimě. Aby vaše cesta byla skvělá, dejte si pozor na předpověď počasí předtím, než se vydáte na vaše dobrodružství v Norsku.


Dovolená Norsko Narvik


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v krásné přírodě, která vám nabídne nádherné scenérie, výlety do divoké přírody a možnost naplno se odpočinout, zvažte jako své cílové místo Narvik v Norsku. Tento malý městeček v severské oblasti, které se nachází na pobřeží fjordů, je ideálním místem pro ty, kdo chtějí objevovat krásu norské krajiny.

Městečko Narvik je obklopeno strmými horami, které se zdají být nekonečné a spousta atrakcí v okolí je snadno dostupná. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku i v zimě a tuření, běh na lyžích, snowboarding a mnohé další turistické aktivity.

Jestliže máte rádi aktivní dovolenou, zabalte své lyže, vynikající lyžařská střediska jsou zde samozřejmostí. Norská lyžařská centra se pyšní neuvěřitelnou kvalitou sjezdovek, upraveným snowparkem a excelentní lyžařskou infrastrukturou.

Narvik nabízí také skvělé příležitosti pro milovníky vodních sportů, jako jsou jachting nebo windsurfing, nejen v klidném fjordu, ale také v otevřeném moři. Pokud máte rádi rybaření, Narvik je skvělým místem k lovu ryb. Všechny tyto vodní aktivity jsou zde stále oblíbenější.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Narviku v létě, můžete si vychutnat mnoho kulturních akcí, například norské slavnosti, které se konají v srpnu, a zajímavé muzejní výstavy. Nakupujte v místních obchodech, kde najdete různé tradiční norské výrobky, jako jsou plyšové svetry, ručně tkané koberce nebo keramiku.

Přestože Narvik není příliš velký, nabízí velké množství ubytování, od chat a rodinných penzionů po luxusní hotely přímo na břehu fjordu. K dispozici jsou také možnosti zapůjčení chat pro vlastní potřebu.

Všechny tyto faktory provokují, abyste si naplánovali dovolenou v Narviku, protože tato oblast je pro každého návštěvníka Norska nezapomenutelným zážitkem. Zkrátka, Narvik je ideálním místem, kde si můžete užít úžasné přírodní krásy země Vikingů, stejně jako vynikajících sportovních aktivit pro celou rodinu.


Letenka Norsko Narvik


Pokud máte v plánu navštívit Norsko, neměli byste minout malebné město Narvik, které se nachází v regionu Nordland na severu země. Narvik je oblíbeným turistickým cílem nejen díky své malebné polohě na břehu fjordu, ale také díky svému bohatému kulturnímu dědictví a mnoha výletním možnostem v okolí.

Letenky do Narviku jsou dostupné z mnoha evropských hlavních měst, včetně Londýna, Oslo či Stockholmu. Nejlepší možností pro plánování vaší cesty do Narviku je využití online cestovních portálů, které vám nabídnou kompletní přehled o dostupných letech z vašeho města, stejně jako možnosti ubytování a různé aktivity, které můžete v Narviku podniknout.

Letenky do Narviku obvykle nabízí několik společností, mezi nimiž jsou například Norwegian Airlines, SAS či Wideroe. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, délce pobytu a počtu osob, kteří cestují s vámi. Nicméně, s trochou plánování a rezervací letenky včas, můžete ušetřit na nákladech na letenky a využít peníze ke zdokonalování vaší cesty.

A co můžete očekávat od vaší cesty do Narviku? Toto malebné město vám nabídne krásné výhledy na fjordy a hor, stejně jako možnosti pro, například, lyžování, cestování na stopach soba či pozorování polárních září. Narvik má i mnoho kulturních pamětihodností, mezi nimiž jsou například muzea, kostely a historické budovy, které se datují až do 19. století.

Celkově, pokud máte v plánu navštívit Norsko, Narvik by mělo být na vašem seznamu turistických cílů. Využijte online cestovní portály pro zajištění letenek a ubytování, a užijte si výjimečnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst v Evropě.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky