Objevte nejlevnější lety

Portugalsko Évora

Dovolená Portugalsko Évora


Pokud hledáte klidné a idylické místo pro vaši dovolenou, portugalské město Évora by mohlo být tou správnou volbou. Toto město, nacházející se v oblasti Alentejo, má bohatou historii a kulturu, což ho dělá jedním z nejatraktivnějších turistických míst v Portugalsku.

Évora je známá jako město univerzit a katedrál, které jsou oba zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO. Město má krásné starobylé domy a ulice, které jsou plné historických památek a architektury, jako je například kaple kostela sv. Boneventure, chrám St. Antona a kaple kostela sv. Františka.

Další neuvěřitelnou atrakcí v Évoře je chrám sv. Marka, který je považován za jedno z mála děl manuelské architektury v Portugalsku. V chrámu se nacházejí nádherné fresky a mozaiky, které zobrazují biblické scény, což se stalo dalším důvodem pro zapsání chrámu na seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud máte chuť na dobré jídlo, Évora nabízí typická jídla z oblasti Alentejo, jako jsou například smažené tuňákové koláče, hovězí maso a rajčata nebo syrové sýry. Město je také známé svými vinařstvími, kde si můžete vychutnat místní víno.

Nakonec si nemůžete nechat ujít návštěvu kostela sv. Kláry, kde se ukrývá kostnice Capela dos Ossos (kostelnice s kostmi). Kostnice byla postavena v 16. století a v té době sloužila k ukládání kostí z místních hřbitovů, a to včetně kostrů zabitého dobytka. Dnes je tato kostnice turistickou atrakcí a zaujme každého návštěvníka.

Celkově lze říci, že Évora je ideální místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou, kde mohou objevovat krásy portugalské kultury a historie. Nezapomeňte navštívit místní obchody a trhy, abyste si odvezli domů nějaké skvělé místní suvenýry.


Ubytování Portugalsko Évora


Portugalsko je zemí s mnoha krásnými městy a Évora je určitě jedno z nich. Nachází se v regionu Alentejo, což je oblast na jihu země, známá pro své vinice a krásnou krajinnou oblast. Évora je rovněž proslavená pro své historické památky, což ji činí oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do bogatých kulturních dějin této země.

Pokud se chystáte navštívit Évoru a hledáte ubytování, máte na výběr několik možností. Zde jsou některé z nejlepších možností pro ubytování v Évoře.

1. Pousada Convento de Évora

Pousada Convento de Évora je luxusní hotel v historickém klášteře s nádhernými zahradami a bazénem. Pokoje jsou elegantně zařízené a nabízejí výhled na město nebo zahradu. Hotel se nachází blízko historických památek jako jsou Chrám sv. Františka a Katedrála v Évoře.

2. Hotel Santa Clara

Hotel Santa Clara se nachází v centru města Évora a nabízí pohodlné ubytování v historickém domě z 16. století. Pokoje jsou dobře vybavené a jsou klimatizované pro vaše pohodlí. Hotel má také terasu, kde si můžete vychutnat bouřlivou atmosféru právě zdejšího města.

3. Hotel Solar de Monfalim

Hotel Solar de Monfalim se nachází v historické části města, kde se nachází mnoho krásných budov. Hotel disponuje malebnými zahradami a jako hosté zde můžete využít bezplatné Wi-Fi. Pokoje jsou zařízené v tradičním portugalském stylu a nabízejí výhled na zahradu nebo město.

4. Hotel Casa do Vale

Hotel Casa do Vale se nachází v srdci městečka Borba, které leží jen pár kilometrů od Évory. Je to klidné místo, kde si můžete vychutnat přírodu a nádherný výhled na krajinu Alentejo. Pokoje jsou vkusně zařízené a mají výhled na zahradu nebo bazén. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční portugalské jídlo.

5. Guesthouse Oliveira

Guesthouse Oliveira se nachází v historické části města Évora a nabízí pokojné a pohodlné ubytování. Pokoje jsou dobře vybavené a klimatizované. Hotel se nachází blízko historických památek jako je Římský chrám Diana a Chrám sv. Františka.

Évora je krásné město, které stojí za to navštívit. S těmito možnostmi pro ubytování určitě najdete vhodné místo k pobytu, které vám umožní prozkoumat krásy tohoto města a okolí. A budete se moci ponořit do jeho bohatých kulturních dějin.


Počasí Portugalsko Évora


Portugalsko je krásnou a pestrou zemí, která nabízí nejen úžasnou atmosféru, ale také mimořádné počasí. Évora, jedno z nejstarších měst v Portugalsku, se může pochlubit tím, že je jedním z nejslunečnějších měst v zemi. Pojďme se tedy podívat na počasí, které zde můžete očekávat.

Mezi červencem a srpnem bývá nejteplejší období v Évoře. Teploty bývají velmi vysoké a dosahují až 35°C. Během těchto měsíců může být poměrně dusno, proto se doporučuje mít s sebou vodu a lehké oblečení. Pokud přijedete do Évory na dovolenou v letních měsících, budete se muset naučit přizpůsobit se vysokým teplotám.

Na jaře a na podzim bývá počasí v Évoře velmi příjemné. Během těchto ročních období se teploty pohybují okolo 25°C, což je ideální pro procházky po městě a prozkoumávání kulturních památek. Je to období, kdy můžete ucítit vůni kvetoucích poměrčí nebo procházet se ve vinicích plných hroznů. V těchto měsících je třeba mít s sebou lehké oblečení a obuv, která je pohodlná k chůzi.

V zimě může být Évora chladná a vlhká. Teploty bývají kolem 10 až 15°C, což znamená, že je třeba mít s sebou oblečení, které udrží teplo. Slunce se v této době skrývá a vítr může být chladný, ale pokud jste připraveni na nižší teploty, město a jeho okolí nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou procházky podél řeky Guadiana nebo návštěva historických míst.

Ať už se chystáte do Évory na dovolenou v létě nebo během zimy, byl byste moudřejší, kdybyste se na předpověď počasí předem podívali. Pokud je teplota příliš vysoká, doporučuje se vyhledat stín a hydratovat se vodou, protože oteplování v kombinaci s náročnou přehlídkou míst není zrovna dobrá kombinace. Takže před výletem do Évory nezapomeňte si přečíst předpověď počasí, abyste byli připraveni na to, co vám město nabídne a co od něj můžete očekávat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Évora


1) Jak se dostanu z letiště do Évory?
Odpověď: Z letiště v Lisabonu se můžete dostat do Évory buď autobusem nebo vlakem. Autobusová doprava je k dispozici přes společnost Rede Expressos a vlaková doprava přes Comboios de Portugal.

2) Jakou měnu používají v Portugalsku?
Odpověď: V Portugalsku se používá euro.

3) Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Évory?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Évory je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a deštivé dny jsou méně časté.

4) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Évoře?
Odpověď: Hlavní turistické atrakce v Évoře zahrnují chrám svatého Františka, chrám svatého Jana Evangelisty, Chrám Nossa Senhora da Graça, muzeum Evora, hrad Évora, římské akvadukty a mnoho dalších.

5) Jak se nejlépe dostat do Évory z Lisabonu?
Odpověď: Nejlépe se dostanete do Évory z Lisabonu buď vlakem nebo autobusem. Vlak trvá asi 1 hodinu a 30 minut a autobus asi 2 hodiny a 15 minut.

6) Co jíst v Évoře?
Odpověď: V Évoře vám doporučujeme ochutnat regionální speciality, jako jsou vepřové kolínko (carne de porco à Alentejana), hovězí maso z divočáka (cozido à Portuguesa) nebo plněné rybí řezy (filetes de peixe).

7) Musím mít platný pas pro cestování do Portugalska?
Odpověď: Pokud jste občanem států Evropské unie, stačí vám platný průkaz totožnosti, jako je například občanský průkaz. Pro cestující ze zemí mimo EU je zapotřebí platný pas.

8) Je Évora bezpečná destinace pro cestování?
Odpověď: Évora je obecně bezpečné město, ale podobně jako všude jinde, je potřeba si dávat pozor na velké davové akce nebo pohybovat se v noci v tmavých a opuštěných oblastech. Stejně tak je doporučeno mít na paměti běžné opatření proti krádežím a neztrácet si cenné věci.


Letenka Portugalsko Évora


Portugalsko je země známá svými krásnými plážemi, sluncem a vínem. Mnoho turistů navštěvuje hlavní město Lisabon nebo pobřežní města jako Albufeira a Lagos. Nicméně, pokud hledáte něco méně turisticky přelidněného a máte rádi historii, měli byste zvažovat návštěvu města Évora.

Évora je hlavním městem stejnojmenného regionu Alentejo v jižním Portugalsku. Je to krásné město s bohatou historií, starými katedrálami a hrobkami. Město Évora bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1986 a je to místo, které musíte vidět osobně, aby jste ocenili jeho krásy.

Aby jste se dostali do města Évora, můžete si zakoupit letenku do letiště v Lisabonu, které se nachází jen asi 130 kilometrů daleko. Letenky do Lisabonu nabízejí mnoho aerolinií a mohou být velmi cenově dostupné z mnoha evropských měst. Následně si můžete pronajmout auto nebo si objednat taxi, abyste se dostali do Évory.

Při návštěvě Évory byste měli začít u její nejvýznamnější historické památky - Chrám Panny Marie. Stojí uprostřed historického centra města a stěny jsou zdobeny mozaikami a malbami z 17. století. Navštivte také Kostel svaté Kláry založený v 13. století a Capela dos Ossos - Kostel Kosterní - který je vyložen z lidských kostí.

Naposled navštivte hrad Almourol, který stojí na ostrově na řece Tejo. Almourol byl postaven v období arabské nadvlády v Portugalsku a je veřejnosti prohlížen jako národní památka.

Pokud máte rádi historii a méně turistické destinace, měli byste zvažovat návštěvu města Évory v Portugalsku. Docela dobře se též do Portugalska dá vyrazit z jiných letišť v západní evropě. Můžete si zajistit letenky šikovně online, snadno a rychle.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky