Objevte nejlevnější lety

Řecko Korfu

Počasí Řecko Korfu


Řecký ostrov Korfu se nachází v Jónském moři a je oblíbeným turistickým cílem, což do značné míry ovlivňuje i jeho počasí. Celkově se dá říci, že počasí na Korfu je velmi příznivé a díky své poloze a změněným klimatickým podmínkám patří k nejteplejším místům v Evropě.

Letní počasí na Korfu

Léto na Korfu trvá zhruba od května do září a jeho průměrná teplota se pohybuje okolo 30 °C. V červenci a srpnu jsou maximální denní teploty mezi 35 a 40 °C, což je možná pro někoho příliš horké, ale vodní sporty, koupání a slunění na pláži jsou v této době samozřejmostí. Teplota moře se pohybuje kolem 25 – 27 °C, takže koupání je velmi příjemné.

Večery na Korfu jsou také velmi příjemné a teploty klesají na příjemných 20 °C. I v noci se tedy můžete cítit pohodlně a stačí si vzít lehčí oděvy. Na Korfu však může být v létě i velmi silný vítr, což je vynikající pro fanoušky windsurfingu a jiných vodních sportů.

Podzimní počasí na Korfu

Podzim (září a říjen) je na Korfu velmi příjemný – teploty dosahují stále příjemných 25 – 28 °C, moře je teplé a turistické místa nejsou tak přeplněné jako v létě. V této době je však také možné, že Korfu zasáhnou deště a přívalové srážky, což může být problém při plánování venkovních aktivit.

Zimní počasí na Korfu

Zima na Korfu mívá poměrně mírné teploty s minimem kolem 8 – 10 °C a maximem kolem 15 – 18 °C. Občas může být chladno a vlhké, ale obecně se dá říci, že zima na Korfu je ideální pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným letním měsícům. Většina turistických aktivit a služeb je v této době sice zavřená, ale mnoho turistů vyhledáváklidné a klidné pláže a turistické místa, která jsou mnohem klidnější než v létě.

Celkově lze říci, že počasí na Korfu je většinou příznivé, což ho činí velmi oblíbeným turistickým cílem. Vaše dovolená na Korfu se tak pravděpodobně stane výjimečným zážitkem, který si budete dlouho pamatovat.


Letenka Řecko Korfu


Korfu je ostrov nacházející se na severozápadě Řecka a je jedním z turistických center této země. Pokud se chystáte na dovolenou a váháte, kam jet, nabízí letenka na Korfu skvělou volbu, která vám přinese krásnou a vyrovnanou dovolenou.

Letenky na Korfu jsou k dispozici převážně z letiště v Praze, Brně a Vídni. Let trvá přibližně 2,5 hodiny, což je dostatečné množství času na to, abyste si připravili svůj program na dovolenou a vystoupili z letadla plni nadšení.

Pokud si chcete užít opravdu luxusní dovolenou, můžete si vybrat některou z mnoha plaveb lodí, které chodí z Itálie přímo na Korfu. Tuto možnost si ale musíte naplánovat dopředu, jelikož trvá několik hodin a cena je vysoká.

Na Korfu najdete spoustu krásných pláží, jako například Paleokastritsa, Agios Gordios nebo Glyfada. Většina z nich je čistá a průzračná, takže si určitě přijdete na své, pokud jste fanouškem slunění a koupání. Pláže jsou většinou obklopeny různými restauracemi a bary, takže si můžete vychutnat i skvělé pokrmy řecké kuchyně.

Pokud se máte rádi a máte zájem o historii a kulturu, můžete navštívit město Korfu a jeho památky. Město Korfu je jedno z nejznámějších měst na ostrově, můžete navštívit i Sveti Sofii, vojenské muzeum nebo mnoho dalších historických a kulturních pamětihodností.

Pokud máte chuť na nějakou adrenalinovou zábavu, můžete využít vodní sporty, jako je například windsurfing. Korfu je také ideálním místem pro cykloturistiku a treking, takže si určitě přijdete na své.

Letenka na Korfu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí užít si krásné letní dovolené a zároveň být v blízkosti oblíbených turistických destinací. Pokud váháte, kam na dovolenou jet, využijte možnosti letenky na Korfu a užijte si prázdniny, které nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Řecka Korfu:

1. Jak se dostat na Korfu?

Korfu má mezinárodní letiště, takže lze tam letět přímo z mnoha míst. Mnoho lidí také cestuje na Korfu pomocí trajektu z jiných řeckých ostrovů nebo z Itálie.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Korfu?

Korfu má mnoho krásných pláží. Některé z nejlepších jsou Paleokastritsa, Glyfada, Sidari, Agios Gordios a Kassiopi.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Korfu?

Nejlepší doba na návštěvu Korfu je v období od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné pro pláže a turistika.

4. Jaké jsou nejpopulárnější aktivity na Korfu?

Korfu nabízí mnoho aktivit, jako jsou procházky po přírodě, plavání a opalování na plážích, prohlídky historických památek a návštěvy tradičních řeckých vesnic.

5. Jaká je místní měna na Korfu a lze využít platební karty?

Místní měnou na Korfu je euro. V mnoha restauracích, obchodech a hotelech lze využívat platební karty, ale může se vyskytnout omezení v menších vesnicích.

6. Jaký je cenový rozsah ubytování na Korfu?

Ceny ubytování na Korfu se pohybují od několika desítek eur za noc v hostelech a apartmánech až po několik set eur za noc v luxusních hotelech.

7. Jak se dostat z letiště na Korfu do města?

Z letiště na Korfu se lze dostat do města autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta. Cesta trvá kolem 15 minut.

8. Jaké jsou nejlepší tradiční jídla na Korfu?

Korfu je známá pro své lahodné tradiční jídla, jako jsou pastitsada, sofrito a bourdeto. Také se doporučuje vyzkoušet místní sýry a olivové oleje.

9. Jaký je průměrný počet dní slunečního svitu na Korfu?

Průměrný počet dní slunečního svitu na Korfu se pohybuje mezi 200-300 dny v roce.

10. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce na Korfu?

Některé z nejlepších turistických atrakcí na Korfu jsou Achilleion palác, starobylé pevnosti a chrámy, tradiční řecké vesnice a krásné pláže.


Dovolená Řecko Korfu


Korfu je Řecký ostrov ležící v Jónském moři, který nabízí svým návštěvníkům úchvatné pláže, skvělé restaurace a řadu kulturních památek. Korfu je velmi oblíbená turistická destinace, ale stále si zachovává svou autenticitu a krásu.

Nejznámějším městem na Korfu je Korfu město, které bylo vyhlášeno jako kulturní dědictví UNESCO. Nachází se zde mnoho historických památek, jako je pevnost, bazilika, muzea a další. Město je také bohaté na restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční řecké jídlo a nápoje.

Korfu nabízí řadu krásných pláží, některé z nich jsou ideální pro plavání a vodní sporty, zatímco jiné jsou skvělé pro trávení odpoledne na slunci. Mezi nejoblíbenější pláže patří Glyfada, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově, a Paleokastritsa, která nabízí nádherný výhled na moře.

V Korfu se také nachází mnoho malebných vesnic, kde si můžete prohlédnout tradiční řeckou architekturu a kulturu. Mezi nejznámější vesnice patří Pelekas, která se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na moře, a Arillas, která je ideální pro ty, kteří hledají klidnější dovolenou.

Pokud hledáte dovolenou plnou zábavy, Korfu je také skvělou volbou. Nachází se zde mnoho barů a klubů, kde můžete tančit až do svítání.

Celkově řecký ostrov Korfu nabízí řadu aktivit a zážitků pro každého. Bez ohledu na to, zda hledáte dovolenou plnou zábavy nebo klidného odpočinku na pláži, Korfu vám nabídne vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Ubytování Řecko Korfu


Korfu je označován jako jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Díky svému bohatému dědictví, o které se starají UNESCO, a tisícům pláží, které nabízí, se stává oblíbenou destinací cestovatelů z celého světa. Pokud plánujete navštívit Korfu, nabízí se mnoho možností, kde se ubytovat.

Většina turistů vybírá ubytování v hlavním městě Korfu. Zde se nachází mnoho hotelů, resortů a apartmánů, kde si můžete užít pohodlného pobytu blízko turistických atrakcí. Mezi nejoblíbenější hotely v Korfu patří například Kempinski Hotel Corvinus, který se nachází v centru města, a nabízí krásné výhledy na záliv Gouvia. Další možností je hotel Corfu Palace, který se nachází v klidné části města, a nabízí vám relaxaci v bazénu a wellness centru.

Pokud upřednostňujete soukromé a klidné ubytování, můžete se ubytovat v hotelu The Pink Palace. Nachází se ve vesnici Agios Gordios, asi 20 km od města Korfu. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají větší míru soukromí a klidu, jelikož se nachází v samotě pod horami.

Další možností, jak si užít Korfu, je pronajmout si apartmán nebo vilu. To je ideální pro rodinnou dovolenou nebo pro skupinový pobyt. Mezi nejoblíbenější ubytování patří Villa Septemvrios, která nabízí krásnou terasu s výhledem na moře a venkovskou atmosféru, a to zároveň jen několik minut jízdy od pláže.

Chcete-li si užít Korfu naplno, můžete si také zvolit pobyt v kempu. K dispozici jsou zde několik kempů, jako je například Roda Beach Camping, který se nachází v klidné oblasti Roda, a nabízí camping s připojením k elektřině a vodě.

Korfu nabízí širokou škálu ubytování pro každého, kdo sem přijede. Od luxusních hotelů až po soukromé vily a apartmány, nebo kempování, najdete zde ubytování pro svůj vkus a rozpočet. Během svého pobytu si můžete užít krásy Korfu a zažít jedinečnou řeckou zkušenost.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky