Objevte nejlevnější lety

Řecko Kréta Chania

Ubytování Řecko Kréta Chania


Kréta je jedno z nejvyhledávanějších míst pro letní dovolenou. Tato velká ostrovní destinace nabízí mnoho skvělých míst pro návštěvu a také noclehových možností. Mezi těmito místy se nachází i město Chania, které je ideálním místem pro milovníky pláže a slunce.

Chania se nachází na severozápadním pobřeží Kréty a je jednim z největších měst na ostrově. Má rozmanité pláže, historické památky a centrum města s bohatým kulturním dědictvím. To vše v kombinaci s množstvím vynikajících restaurací a barů, které nabízejí skvělou kuchyni a nápoje, činí z Chanii ideální místo pro dovolenou.

V Chania si můžete vybrat z mnoha typů ubytování. Pokud máte omezený rozpočet, najdete zde levné hostely a apartmány. Ty nabízejí základní vybavení a jsou ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit náklady na ubytování a využít je na jiné výdaje.

Pokud hledáte něco více luxusního, Kréta a zejména město Chania nabízejí mnoho luxusních hotelů, které nabízejí vynikající služby a vysoký standard. Tyto hotely se většinou nacházejí na pláži nebo v blízkosti ní a nabízejí moderní vybavení jako bazény, wellness centra a restaurace.

Další možností ubytování jsou apartmány a vily s vlastním bazénem, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít více soukromí a nezávislosti. Tyto apartmány a vily se obvykle nacházejí na okraji města nebo na venkově a nabízejí klidnou atmosféru a krásný výhled na okolní krajinu.

V každém případě je důležité zajistit si ubytování v Chania předem, zejména v letních měsících, kdy ostrov láká turisty z celého světa. Vyberte si z mnoha možností, které se Vám nabízejí, a užijte si nezapomenutelnou dovolenou u moře.


Počasí Řecko Kréta Chania


Kréta je největší řecký ostrov, který se rozprostírá na jih od řecké pevniny. Je to oblíbená turistická destinace díky svému krásnému pobřeží, historickým památkám a bohatým tradicím. Město Chania, ležící na západním pobřeží Kréty, je jednou z nejžádanějších turistických destinací na tomto ostrově. V tomto článku si povíme o počasí v Chania a co můžete očekávat při své dovolené na této krásné destinaci.

Klima v Chania je celkově velmi příjemné a příznivé pro turisty téměř po celý rok. V létě (červen až září) jsou teploty velmi vysoké, s průměrnou denní teplotou kolem 30 °C. Noci jsou však velmi příjemné a osvěžující. V zimě (prosinec až březen) jsou teploty mírné a většinou se pohybují kolem 15 až 20 °C. V noci je však chladněji a teploty klesají na 10 °C a pod.

Pro návštěvu Chanie v létě se doporučuje léty vybavit se slunečními brýlemi, opalovacím krémem a kloboukem na hlavu. V letních měsících je také velmi důležité dodržovat dostatek pití, aby se předešlo dehydrataci.

Na jaře (duben až květen) a na podzim (říjen až listopad) jsou teploty mírné, ideální pro turisty, kteří chtějí uniknout horkým letním teplotám. Březnové a dubnové měsíce jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít keře a květiny v plném rozkvětu. V listopadu a prosinci jsou teploty chladnější, ale stále příjemné.

V průběhu roku může Chania zažít deštivé období, obvykle v zimě a na jaře. I když déšť není častý, mohou být silné bouřky, a proto je lepší mít u sebe vždy deštník.

Celkově vzato, Chania je skvělým místem k návštěvě s příjemným klimatem po většinu roku. Nezapomeňte si vždy přinést vhodné oblečení a základní osobní ochranu před sluncem a deštěm. Pokud hledáte letní dovolenou s vysokými teploty a množstvím slunečního světla, bude pro vás ideální letní sezóna. Pokud chcete uniknout z vysokých teplot, jara a podzimy jsou skvělou volbou. Ať už se rozhodnete navštívit Chania v jakoukoli roční dobu, vždy budete mít co objevovat a prožívat na tomto krásném místě.


Letenka Řecko Kréta Chania


Pokud hledáte ideální destinaci pro svou letní dovolenou, prakticky nelze minout řecký ostrov Kréta a jeho druhé největší město Chania. Tato malá přístavní oblast se nachází na západním pobřeží ostrova a je ideální pro ty, kteří hledají klidné a cenově dostupné dovolené v Řecku.

Abychom se mohli dostat z českých zemí do Chanii, existují různé možnosti, včetně letecké dopravy. Mnoho leteckých společností nabízí lety do Chanie s různými možnostmi přestupu v jiných evropských městech, jako jsou Londýn, Atény či Frankfurt. Mezi oblíbené letecké dopravce pro tuto destinaci patří např. Ryanair, easyJet, či Aegean Airlines.

Důvodem, proč byste měli zvolit právě letenku do Rethymna, jsou samozřejmě krásné pláže, nádherné moře a báječné počasí. Za výrazně nižší ceny než u jiných velkých turistických středisek Řecka, lze v Chani hledat klid a nasát atmosféru řeckého ostrova bez velkého turistického ruchu.

Chania je skvělým výchozím bodem pro výlety po Krétě. Návštěvníci mohou navštívit řadu památek z dob středověku, včetně Chania Lighthouse, Archeologického muzea a mnoha muzeí. Když se jednou budete chtít odpočinout od pláže, můžete navštívit přístav Chania, který nabízí tradiční řeckou kuchyni, řadu butiků a dvě pevnosti, které stojí za návštěvu.

Protože se Chania nachází na západním pobřeží Kréty, návštěvníci mohou být svědky úžasných západů slunce každý večer. Skutečně, pláže v této oblasti jsou na světě pro své dramatické západ slunce, což je perfektní dovolená pro romantické páry.

Pokud jste fanouškem řecké kultury a historie, pak je Kréta rozhodně destinací, která stojí za vaší návštěvu. Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci a zarezervujte si letenku do Řecka, kde vás čeká nádherné moře, krásné pláže a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Chania


Q: Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Chania na Krétě?
A: Mezi nejlepší pláže v této oblasti patří Elafonisi, Falassarna, Balos, Platanias a Agia Marina.

Q: Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Chania na Krétě?
A: Ve městě a okolí je k dispozici množství možností ubytování včetně hotelů, apartmánů a vil. V závislosti na vašem rozpočtu si můžete vybrat mezi luxusními a cenově dostupnými možnostmi.

Q: Jaké jsou nejlepší památky v oblasti Chania na Krétě?
A: Mezi nejlepší památky patří staré město Chania s jeho historicou pevností, římské lázně, katedrála sv. Nikolase, archeologické naleziště Aptera a Souda Bay War Cemetery.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat z jednoho místa na Krétě do druhého?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat z jednoho místa na Krétě do druhého, je prostřednictvím půjčovny auta nebo taxi služeb. Z větších zajímavostí Chania je k dispozici také množství autobusových linek.

Q: Jaké jsou nejlepší restaurace v oblasti Chania na Krétě?
A: Mezi nejlepší restaurace v této oblasti patří tam, kde se podávají tradiční křétské pokrmy, jako jsou talíře s mnoha druhy sýrů, oliv a zeleniny, jako např. Restaurace Tamam, Salis, To Stachi nebo Ela.


Dovolená Řecko Kréta Chania


Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, která nabízí nejen překrásné pláže, ale také velké množství kulturních a historických památek, určitě byste měli zvážit Krétu. Tato největší řecká ostrovní země je plná krásných městeček, úchvatných pláží a kulinářských zážitků.

Zvláště turistické město Chania je velice oblíbené. Nachází se na severozápadě ostrova a patří k nejkrásnějším a nejfotogeničtějším místům v celém Řecku. Kromě pláží se zde můžete nechat okouzlit památkami z doby minojské civilizace, která zde působila před tisíci lety. Dalšími oblíbenými turistickými atrakcemi jsou turecká mešita, archeologické muzeum, nádherný přístav a kostel svatých Petra a Pavla.

Jednou z nejkrásnějších pláží v okolí Chanii je Elafonisi, kterou naleznete na západním konci ostrova, pár kilometrů od města. Tato pláž je plná jemného bílého písku a křišťálově čisté vody a díky svému umístění je velmi málo přeplněna. Dalšími zajímavými plážemi jsou například Balos, Falassarna nebo Platanias.

Kromě uchvacujících krajinek a pláží si většina turistů na dovolené v Krétě oblíbí i místní kuchyni. Mezi nejtypičtější kousky patří zelňové saláty, tzatziki, opečené jehněčí, čerstvé ryby a masové guláše. Při návštěvě Kréty byste měli rozhodně ochutnat místní likéry a ovocné destiláty.

V Chania si určitě najdete ubytování pro každý rozpočet - od luxusních hotelů a apartmánů až po levné hostely a penziony. Pokud se rozhodnete ubytovat v samotném městě, můžete si užít noční život, plné náměstí plné barů, podniků a tavern.

Celkově lze tedy říci, že Kréta je skvělým místem pro dovolenou, která nabízí krásné pláže, kulturní a historické památky, skvělou kuchyni a přátelské lidi. A pokud se rozhodnete navštívit město Chania, budete moci zažít neuvěřitelné západy slunce a procházky kolem starobylých staveb.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky