Objevte nejlevnější lety

Řecko Rhodos Ialyssos

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Rhodos Ialyssos


Otázky:

1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Rhodu?

2. Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Ialyssos?

3. Kde se nachází nejlepší restaurace v Ialyssos?

4. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Ialyssos?

5. Je v Ialyssosu snadné najít ubytování?

6. Jaké jsou doporučené turistické atrakce v blízkosti Ialyssosu?

7. Kde mohu najít nejlepší potápěčské zážitky na Rhodu?

Odpovědi:

1. Nejlepší doba na návštěvu Rhodu je od května do října, kdy je počasí teplé a slunečné.

2. Nejlepší pláže v oblasti Ialyssos jsou Ixia Beach, Ialyssos Beach a Filerimos Beach.

3. Nejlepší restaurace v Ialyssos se nachází v blízkosti hlavního náměstí. Některé z nejlepších možností jsou Petrino Restaurant, Kostas Taverna a Tamam.

4. Nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Ialyssos zahrnují návštěvu vodního parku Filerimos, projížďku na koni v horách a návštěvu akvária v blízkosti Rhodu.

5. V Ialyssosu je snadné najít ubytování, protože existuje mnoho hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích zařízení v této oblasti.

6. Doporučené turistické atrakce v blízkosti Ialyssosu jsou akropole ve Filerimosu, Rhodský akvadukt a starověký stadión.

7. Nejlepší potápěčské zážitky na Rhodu najdete v oblasti Lindos, kde se nachází mnoho potápěčských center a zajímavých míst pro potápění.


Ubytování Řecko Rhodos Ialyssos


Řecko je dlouhodobě oblíbenou destinací pro dovolenou, a to z řady důvodů. Kromě úchvatné přírody, kulturních památek a skvělé kuchyně zde najdete i nemálo skvělých možností ubytování. Jedním z nich je i oblast Ialyssos na ostrově Rhodos, která je pro turisty lákavá nejen kvůli krásnému pobřeží, ale také kvůli své poloze v blízkosti mezinárodního letiště a historických památek.

Ialyssos se nachází na východním pobřeží Rhodu, asi 7 kilometrů od města Rhodos. Pobřeží je zde pozvolné, díky čemuž je oblast Ialyssos vhodná pro procházky po pláži nebo pro rodiny s dětmi. Vzhledem k blízkosti letiště se zde nachází řada hotelů a apartmánů, které lze snadno dostat z letiště. Pro náročnější turisty jsou však k dispozici i luxusnější hotely s bazény a wellness službami.

Základní kategorie ubytování v Ialyssos jsou apartmány. Většina z nich se nachází v blízkosti pláže, nabízí snadnou dostupnost do centra města a mají skvělé vybavení pro vlastní vaření. Většina apartmánů má balkony nebo terasy s výhledem na moře, což nabízí úžasné rozhledy a relaxaci. Apartmány jsou vhodné pro rodiny s dětmi, páry i skupiny přátel.

Pokud hledáte více luxusní ubytování, můžete se podívat na hotely nabízející komfortní pokoje s výhledem na přístav a pláže v blízkosti. Tyto hotely často disponují bazénem, wellness centry, saunami a masážemi. Jelikož se zde nachází i několik golfových hřišť, mnoho hotelů nabízí i golfové balíčky. Mezi nejoblíbenější hotely v oblasti Ialyssos patří Blue Horizon, Avra Beach Resort, D'Andrea Mare Beach Hotel a Sentido Ixian Grand.

Ialyssos je také ideálním místem pro dovolenou na pláži, díky čemuž se mnoho ubytovacích možností soustředí právě kolem pláže. Pláž je klasicky řecká, s bílým pískem a jasně modrým mořem. Aktivity, kterými se můžete zabavit na pláži, jsou mnohočetné – od surfování po windsurfing. Pláže v Ialyssos jsou obecně čisté a bezpečné pro plavání.

Obecně je ubytování v Ialyssos poměrně cenově dostupné, což ho dělá ideálním pro rodiny s dětmi a cestovatele s menším rozpočtem. Pro turisty, kteří hledají více luxusu, však není problém najít i luxusnější hotelové ubytování. Tento region Rhodu má díky svým nádherným plážím a historickým památkám mnoho k nabídnutí. Navíc s řadou možností ubytování všude kolem, není nic, co by turistům bránilo v plánování perfektní dovolené.


Počasí Řecko Rhodos Ialyssos


Řecko patří mezi oblíbené turistické destinace a Rhodos je jednou z nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů. Konkrétně městská část Ialyssos se nachází na západním pobřeží, nedaleko Rhodu města. A jaké tam může být počasí?

Ialyssos leží v oblasti s typickým stedomořským podnebím, což znamená, že jsou zde horká léta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 30 stupňů Celsia, ale v horkých dnech může teplota stoupat až nad 35 stupňů. Naštěstí mořský vánek a západ slunce pomáhají omezit pocitovou teplotu.

Pokud se chcete vyhnout horkým letním dnům, zajíždějte na Rhodos v jarním nebo podzimním období, kdy můžete zažít teploty okolo 20-25 stupňů. V zimě se teploty pohybují okolo 15 stupňů.

Srpnové a červnové měsíce jsou ve vodách Egejského moře velmi teplé a příjemné na koupání. Voda se pohybuje kolem 25-27 stupňů. V období od května do října se nedoporučuje cestovat na Rhodos, pokud se bojíte vysokých teplot a slunce.

Ialyssos a celý ostrov Rhodos patří k místům s velmi nízkou vlhkostí, což znamená, že se zde vzduch velmi dobře přirozeně vysouší.

Celkově lze říci, že Rhodos a městská část Ialyssos nabízí v létě především teplé a suché počasí ideální na koupání, slunění a prázdninové aktivity. Vyhnout byste se měli pouze nejteplejším letním měsícům. Vzduch i při letních měsících špatně nenamáčetli, což je určitě plus pro ty, kteří trpí alergiemi nebo astmatem. A co vy? Máte rádi teplé počasí? A co Řecko jako takové? Byli jste na ostrově Rhodos? Podělte se s námi o vaše zážitky!


Dovolená Řecko Rhodos Ialyssos


Možná jste si již vyhledávali vaší dovolenou a zaujala vás nabídka Řecka. Pokud hledáte svou ideální dovolenou, Rhodos Ialyssos vás určitě nezklame. Rhodos Ialyssos je oblíbenou turistickou destinací a koneckonců největší obcí na ostrově Rhodos. Nachází se na severozápadě ostrova a tvoří ho také kdysi významná starověká města Ialyssos, Kamiros a Lindos. Rhodos Ialyssos patří k nejkrásnějším částem řeckého ostrova Rhodos.

Rhodos Ialyssos nabízí spousty aktivit a možností k trávení volného času. V oblasti se nachází spousta restaurací, barů a kaváren, kde se můžete občerstvit, ochutnat tradiční řecké speciality a užít si ta nejlepší zábava. Oblast přináší krásné pláže, kde si můžete užít slunce a čerpat energii z mořského povětří mezi typicky řeckandi stavěnými domy a stavbami s charakteristickou bílou a modrou. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní přivítat turisty s otevřenou náručí.

Návštěva Rhodosu Ialyssosu nabídne i krásné pamětihodnosti, které se nachází v okolí. Jedním z nich je starověké město Ialyssos, kde najdete antické ruiny a památky z období 6. století př. n. l.. Objevte především akropoli a pozůstatky starověkého chrámu bohyně Athény. Ialyssos je významnou historickou částí Rhodosu a určitě stojí za návštěvu.

Další lokalitou, kterou byste měli navštívit, je starověké město Kamiros. V podstatě se jedná o archeologické naleziště, ale návštěva kamýrskeho města je velmi vhodná pro ty, kteří mají zájem o historii. Zde můžete vidět krásné keramické a mramorové dekorace, vytesané obrazy a reliéfy na zdech a sloupech. Kamiros dá temperaturů nabízí také velmi krásné výhledy na okolní krajinu.

Pro milovníky golfu je ideální navštívit golfové hřiště Afandou, které se nachází nedaleko. Hřiště je známé pro svou krásnou krajinu a nabízí návštěvníkům uzelé a dobře udržované hřiště, na kterém si každý může vyzkoušet svou golferskou dovednost.

V Rhodosu Ialyssos si můžete vychutnat film, o který se postarají místní účastníci v rámci promítání pod širým nebem u pláže v Padonii. Programy se prouduzcé celý týden a mohou návít pozorovatele filmové i složitějších goré, muzikálové, ale kde používanou žánrovou kategorií je humor tužkých Čechu a jejich gloriózní filmové komedie a série komédií.

Kde se ubytovat v Rhodosu Ialyssosu?

Rhodos Ialyssos nabízí řadu ubytování, od luxusních hotelů po menší a cenově dostupné apartmány a penziony. Můžete si vybrat to, co se vám nejvíce hodí a co odpovídá vašim požadavkům a financím. Pokud plánujete dovolenou v Rhodos Ialyssosu, je ideální si předem rezervovat ubytování, aby bylo zajištěno vaše pohodlí a komfort.

V Rhodosu Ialyssosu máte spoustu možností, co dělat a kam jít, takže nemůžete nic ztratit. Navštivte toto krásné místo, a určitě si to užijete, ať už zvolíte jakoukoli aktivitu. Můžete si být jisti, že Rhodos Ialyssos vám nabídne to nejlepší z Řecka.


Letenka Řecko Rhodos Ialyssos


Letenka do Řecka na Rhodos v oblasti Ialyssos je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci slunce, krásné pláže, historických památek a pohodlí romantických hotelů. Rhodos, jedno z nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů, nabízí mnoho atrakcí a zážitků, které z něj dělají ideální cíl pro dovolenou.

Ialyssos je oblíbená oblast na ostrově Rhodos, která se nachází pouhých 7 kilometrů od města Rhodos. Určitě stojí za to navštívit starobylý akropoli, který se nachází na kopci nad vesnicí, a nádhernou pozdně středověkou kapli "Filerimos Monastery", která se zachovala v perfektním stavu.

Nezapomeňte navštívit také archeologické muzeum „Paleochristian“ v Rhodu. Tento muzejní komplex nabízí nejlepší archeologickou sbírku v Řecku, včetně antických a byzantských soch, kovových artefaktů a obrazů. Když budete na ostrově, určitě si nenechte ujít výlet na pláž Ladiko, která se nachází v blízkosti slavné městečka Faliraki. Do této oblasti se turisté velmi rádi vrací kvůli její nádherné vodě a jedinečné mušle v celé oblasti.

Když se připravujete na cestu na Rhodos, nezapomeňte si připravit dostatek slunečního krému a pohodlné oblečení, vzhledem k velmi slunečnému počasí. Ostrov nabízí některé z nejlepších pláží v regionu a poskytuje vynikající možnosti pro vodní sporty, jako je potápění, windsurfing, kajak a jet ski.

Letenka do Řecka na Rhodos v oblasti Ialyssos je ideální volbou pro ty, kteří hledají výjimečnou dovolenou v krásné krajině s bohatou historií. Jsou zde celé série možností, jak strávit co nejvíce času na pláži, užít si kulturní zážitky nebo si odpočinout a relaxovat v klidném prostředí. Ať už zvolíte cokoliv, jistě se s tímto rozhodnutím nebudete nikdy litovat.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky