Objevte nejlevnější lety

Saúdská Arábie Al Qunfudhah

Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Al Qunfudhah


Následující jsou nejčastější dotazy a odpovědi o Saúdské Arábii Al Qunfudhah:

1. Co je Saúdská Arábie Al Qunfudhah?

Al Qunfudhah je jedním z 13 regionů v Saúdské Arábii. Nachází se na jihozápadě země a je známý svým přístavem, starobylými památkami a krásnými plážemi.

2. Jak mohu cestovat do Saúdské Arábie Al Qunfudhah?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Al Qunfudhah, je vzít letadlo do nedalekého města Jeddah a poté pokračovat na jihozápad směrem k Al Qunfudhah. Alternativou může být také jízda autem nebo autobusem, které jsou k dispozici v některých částech země.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Al Qunfudhah?

Mezi turistické atrakce v Al Qunfudhah patří pláže, historické památky, jako je hrad Al Qunfudhah a Můru, a mnoho dalších kulturních a historických památek, které přivítají návštěvníky. Město je také oblíbeným místem pro potápěče, kteří se chtějí potápět v jedinečných rybích zátočinách.

4. Jaké jsou populární aktivity v Al Qunfudhah?

Mezi populární aktivity v Al Qunfudhah patří jízda na člunu, potápění, surfování a další vodní sporty. Návštěvníci se také rádi projdou po plážích nebo prozkoumají starobylá města a posvátná místa.

5. Jaká je klimatická situace v Al Qunfudhah?

Al Qunfudhah má horké a suché klima s průměrnou roční teplotou 28 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a prosinec, ledna a února jsou obvykle nejchladnější měsíce. Vzhledem k tomu, že město leží u moře, jsou teploty a vlhkost v létě vysoké.


Dovolená Saúdská Arábie Al Qunfudhah


Al Qunfudhah je jedno z nejhezčích měst Saúdské Arábie, jehož atrakcí se můžete v rámci své dovolené velmi snadno zúčastnit. Město se nachází na jihozápadě Saúdské Arábie a kromě krásného pobřeží nabízí také bohatou historii a tradici. Pokud se chystáte na dovolenou na Al Qunfudhah, zde je několik tipů, co si zde můžete užít.

Historie a památky

Al Qunfudhah má bohatou historii a výborně se z ní zachovala řada památek. Svému okolí vládlo říše Himjar, která měla nejen politický vliv, ale také rozvinutou techniku hospodářskou. V Al Qunfudhah se nachází mešita Omrah, která se řadí ke kulturním památkám města. Je postavena z černého kameni a svůj tvar a barvu si udržela více než 200 let. V centru města se také nachází starodávné hradby s věžemi a branami, které sloužily k obraně před nepřáteli.

Pobřeží

Jihozápadní pobřeží Saúdské Arábie nabízí benátské kanály, dlouhé písečné pláže a cyanově modré moře. Al Qunfudhah je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí ve městě, kde se turisté mohou vykoupat v teplých vodách, surfovat na vysokých vlnách, nebo se svez třeba na windsurfingu. Kromě toho si mohou užít vynikající restaurace a obchody, které nabízí ve městě.

Safari

Pokud se chystáte na dovolenou do Al Qunfudhah, nezapomeňte se vydat na pouštní safari. Po deseti minutách jízdy z města se dostanete do pouště, kde zažijete adrenalinové jízdy po dunách nebo ostanete překvapeni oázi v samém srdci pustiny. Sjezd po duně na sandboardu, návštěva pouštních lva nebo výlet na velbloudu jsou jen některé z mnoha zážitků.

Al Qunfudhah nabízí pro turisty opravdu mnoho. Historii a památky, překrásné pobřeží a adrenalinové zážitky. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Al Qunfudhah, tak Vás čeká neopakovatelný zážitek, který nebudete nikdy zapomínat.


Ubytování Saúdská Arábie Al Qunfudhah


Al Qunfudhah je město nacházející se na jihozápadě Saúdské Arábie, při pobřeží Rudého moře. Toto město nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu, neopakovatelnou historii a bohatou kulturu. Když přijedete do Al Qunfudhah, určitě budete potřebovat ubytování. V tomto článku Vám přinášíme přehled nejlepších ubytovacích zařízení v Al Qunfudhah.

1. OYO 358 Al Sooda Residence

OYO 358 Al Sooda Residence nabízí klimatizované pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením. Některé pokoje mají TV s plochou obrazovkou a satelitními kanály, lednici a balkon s výhledem na pobřeží Rudého moře. Blízkost pláže a historických památek dělá z tohoto ubytování ideální příležitost pro všechny, kteří chtějí objevovat krásy Al Qunfudhahu.

2. Jazan Royal Suites

Jazan Royal Suites je moderní hotelový komplex, který se nachází v oblasti Al Qunfudhah. Nabízí elegantní pokoje, klimatizaci, TV s plochou obrazovkou, balkon s výhledem na moře a vše, co potřebujete ke svému pohodlí. V areálu najdete například fitness centrum a restauraci, kde si vychutnáte tradiční arabské pokrmy.

3. Al Qurashi Furnished Apartments

Al Qurashi Furnished Apartments se nachází v blízkosti pláže ve městě Al Qunfudhah. Ubytování nabízí klimatizované pokoje s TV s plochou obrazovkou, kuchyňským koutem, minibarem a vlastním sociálním zařízením se sprchou. Ti, kteří přednost dávají vlastnímu stravování, ocení vybavení kuchyňským koutem. Na místě je také terasa, kde si můžete vychutnat své snídaně.

4. Sara Hotel Apartments

Sara Hotel Apartments nabízejí elegantně zařízené ubytování s bezplatným Wi-Fi připojením a pohodlnými postelemi. Každý apartmán má vlastní sociální zařízení, TV a kuchyňský kout s mikrovlnou troubou a lednicí. Většina apartmánů má také balkon s výhledem na moře. Sara Hotel Apartments jsou ideální volbou pro ty, kteří se chtějí cítit jako doma.

5. Fakhamat Alqunfudhah

Fakhamat Alqunfudhah je soukromý byt, který se nachází v centru města Al Qunfudhah. Byt má klimatizaci, TV s plochou obrazovkou a kuchyňský kout s mikrovlnou troubou a lednicí. Soukromý balkon s výhledem na město a moře je ideálním místem pro odpočinek. Fakhamat Alqunfudhah je to pravé místo, pokud hledáte soukromí a klid.

V Al Qunfudhahu je mnoho možností ubytování, které Vám nabízejí vše, co potřebujete ke svému pohodlí. Zvolte to, které nejvíc splňuje Vaše preference a připravte se na nezapomenutelný pobyt v tomto nádherném městě na Rudém moři.


Počasí Saúdská Arábie Al Qunfudhah


Saúdská Arábie je země v jihozápadní Asii s rozlohou přibližně 2,1 milionu km2. Nachází se na Arabském poloostrově a hraničí s několika dalšími arabskými státy, jako jsou Jemen, Omán, Kuvajt a Bahrajn. Klima Saúdské Arábie se liší podle oblastí, nicméně většina země je sušší a horká. V následujících řádcích se podíváme na počasí v Al Qunfudhah.

Al Qunfudhah je město na jihozápadě Saúdské Arábie a leží na pobřeží Rudého moře. Letní měsíce jsou zde velmi horké a suché, s průměrnou teplotou okolo 36 °C. Nejteplejší měsíc je srpen s maximální teplotou až 42 °C. V zimních měsících je zde mírnější klima, s průměrnou teplotou okolo 23 °C.

Srpen je zároveň nejvíce vlhký měsíc v roce, s průměrnou vlhkostí 75 %. Během zbytku roku je vlhkost nižší, což způsobuje, že se zde občas vyskytují písečné bouře.

Al Qunfudhah má také nízké srážky. Průměrná roční srážková hodnota zde dosahuje 91 mm. V zimě se zde vyskytují slabé deště, zatímco v létě je období sucha.

V létě doporučujeme přinést si s sebou lehké a vzdušné oblečení, přičemž byste měli být připraveni na extrémní horko. V zimě by měli být turisti připraveni na mírné počasí a být schopni nosit lehkou bundu nebo svetr.

Celkově lze tedy říci, že Al Qunfudhah má horké a suché klima s nízkými srážkami, což je typické pro většinu oblastí v jihozápadní části Saúdské Arábie. Před návštěvou al Qunfudhah v této oblasti byste proto měli pečlivě zvážit počasí a vhodné oblečení.


Letenka Saúdská Arábie Al Qunfudhah


Al Qunfudhah je město, které se nachází v Saúdské Arábii na pobřeží Rudého moře. Pokud se chystáte na dovolenou do tohoto krásného města, můžete si zakoupit letenku, která vám umožní rychlý a pohodlný přílet na místo.

Letenky do Al Qunfudhah jsou k dispozici z mnoha míst po celém světě. Nejbližší letiště, které nabízí lety do Al Qunfudhah, je letiště King Abdulaziz International Airport v Džidá. Z Džidá můžete pak pokračovat v cestě autobusem, taxíkem nebo pronajatým vozidlem. Celková doba cesty se pohybuje okolo 3 až 4 hodin.

Při návštěvě Al Qunfudhah můžete objevovat mnoho krásné přírody a kulturních památek. Můžete se projít po malebných plážích nebo si užít tradiční saúdský trh, kde najdete mnoho místních výrobků a pochutin.

Další zajímavostí v Al Qunfudhah je místní moskev Al-Hanafiyyah, která byla postavena již v roce 1540. Tato památka svědčí o bohaté historii a kultuře města.

Pokud rádi potápění, určitě si nenechte ujít úžasná místa pro potápění, jako je například vrak lodi, která najela na skalisko na pobřeží města.

Pokud máte rádi historii a kulturu, navštivte muzeum Al Qunfudhah, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací o historii a tradicích tohoto malebného města.

V Al Qunfudhah máte také možnost ochutnat tradiční saúdskou kuchyni a pochutnat si na vynikajících místních specialitách.

Al Qunfudhah je rozhodně nádherným místem, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte klidnou destinaci, kde najdete zároveň mnoho zajímavých aktivit a zajímavostí, určitě si nechte ujít tuto malebnou saúdskou perlu.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky