Objevte nejlevnější lety

Slovinsko Ptuj

Počasí Slovinsko Ptuj


Ptuj, město ležící v severovýchodním Slovinsku, má podnebí typické pro střední Evropu, s chladnými zimami a teplými léty. Jaké je tedy počasí v Ptuj?

Zima

V zimě (listopad – březen) je průměrná teplota kolem 0°C a mohou se vyskytnout teploty až kolem -10°C. Sněžení není neobvyklé a obvykle napadne kolem 30-40 cm sněhu. Deště mohou přecházet v sníh a způsobují případné problémy na silnicích a chodnících. Celkově jsou výraznější srážky v oblasti Ptujě v zimě, než během jara a léta.

Jaro

Během jara (březen-květen) se teploty pomalu zvyšují a mohou se pohybovat mezi 5 - 15°C. První tráva se objevuje v polovině března a obvykle je v době Vánoc zcela zelená. Jarní měsíce jsou nejvlhčí v roce a srážky mohou být občas mohutné.

Léto

Letní měsíce (červenec - srpen) jsou nejteplejší v roce a teploty mohou dosahovat až 35°C. Srážky jsou v létě méně četné, ale když prší, mohou být velmi silné. Vyšší teploty se vyskytují zejména během první poloviny srpna.

Jesen

Podzim (září - listopad) je nejkrásnějším obdobím na Ptuj. Zbarvení listů v parku je okouzlující a teploty se pohybují mezi 5-15°C. Srážky se vyskytují pravidelně a zvýší se intenzita v závěru října a listopadu.

Celkově lze říci, že počasí v Ptuj je středoevropské, s chladnými zimami, ale relativně teplými léty. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného města, volte preferovaný měsíc dle Vašich preferencí, ale přibalte si oděvy pro každé počasí.


Dovolená Slovinsko Ptuj


Slovinsko je malá středoevropská země plná krásných historických měst, prehistorických jeskyní, malebných kopců a tajuplných jezer. Jedno z nejvýznamnějších měst této země je Ptuj. Leží na břehu řeky Drávy a je to nejstarší město v celé zemi.

Ptuj je historické město s dlouhou historií, která sahá až do římských dob. Město má krásné středověké ulice a náměstí. Hlavním místem je náměstí s radnicí a kostelem sv. Jiří. Okolí města je plné vinohradů a keřů. Krajina je zcela unikátní a návštěvníci zde mohou zažít mnoho aktivit.

Začněme tím, že navštívíme hrad Ptuj, který se tyčí na vrcholu kopce nad městem. Hrad Ptuj stojí na místě římské pevnosti, vysoko nad městem. Ze zdi hradu je krásný výhled na město a okolní krajinu. Hrad byl postaven v 12. století a byl přestavěn v 16. století. Dnes je zde muzeum s mnoha artefakty z římského období a také zbraně z období středověku a renesance.

Dalším zajímavým místem je muzeum města Ptuj. Muzeum se nachází v historickém domě s kamennou fasádou. Mnoho exponátů v muzeu má římský původ, protože Ptuj bylo v římských dobách důležitým městem. Muzeum má také expozici o lidových zvycích a tradicích Slovinska.

Pokud máte rádi malé sady a parky, můžete navštívit parčík Vidmarjev trg v centru města, který je rozdělen na tři části. V jedné z nich jsou četné fontány a malá jezírka. Je to skvělé místo pro odpočinek a piknik.

Když navštívíte Ptuj, nemůžete vynechat návštěvu bývalého koňského mlýna, kde je nyní místní galerie. Galerie je otevřena celoročně a nabízí stálé i dočasné výstavy s díly slovinských i mezinárodních umělců.

Ve městě je také krásný vinařský sklep s degustací a prodejem vín. Vinařství nahradilo většinu tradičních farem v okolí a je významným průmyslovým odvětvím v celé oblasti.

Ptuj je ideální místo pro cyklistiku a vodní sporty, jelikož má řeku Drávu. Při návštěvě města si můžete půjčit kolo a prozkoumat okolní krajinu.

Slovinsko Ptuj nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou, stejně jako pro vyhlášené kulturní zážitky. Je to krásné místo, kde můžeme vidět dál, než na jednu zemi. Pokud se rozhodnete navštívit Ptuj, nezapomeňte si užít atmosféru tohoto historického města a prozkoumat jeho krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Ptuj


1. Jak se dostat z Letiště Maribor na Ptuj?
- Je možné využít taxi službu, autobusovou dopravu a také si půjčit auto.

2. Kolik peněz si mám vzít na nákupy v Ptuj?
- V závislosti na vaší kupní síle, ale obecně jsou ceny věcí a potravin v Slovinsku srovnatelné s cenami v jiných zemích EU.

3. Co je nejlepší způsob, jak si prohlédnout historické památky v Ptuj?
- Nejlepší je projít se pěšky centrem města a návštěvě všech historických objektů, včetně hradu Ptuj a staré radnice.

4. Kde mohu najít typickou slovinskou kuchyni v Ptuj?
- Doporučujeme navštívit místní restaurace a ochutnat tradiční pokrmy, jako jsou jota (slovenská polévka), žganci (kukuřičné knedlíky) nebo prekmurska gibanica (sladký sýrový koláč).

5. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti v Ptuj?
- Děti si mohou užít například návštěvu zábavního parku in Park, plavání nebo projížďky na lodích po řece Dráva, či návštěvu zámeckého parku.

6. Kde mohu najít nejlepší ubytování v Ptuj?
- V Ptuj existuje široká škála ubytování, od hotelů po penziony a apartmány. Je důležité porovnat ceny a vybrat si z nabídky ubytování, které odpovídá vašim očekáváním a finančním možnostem.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Ptuj?
- Nejlepší měsíce k návštěvě Ptuj jsou od května do září, kdy jsou teploty nejvyšší a můžete využít kulturního a sportovního programu města.


Letenka Slovinsko Ptuj


Slovinsko je nádhernou zemí, která láká turisty ze všech koutů světa. Pokud plánujete svou následující dovolenou v této oblasti, nenechte si ujít návštěvu města Ptuj. Toto krásné město je situováno na východním okraji Slovinska a nabízí nejen historickou atmosféru, ale i kouzelnou přírodu, lahodné víno a mnoho dalšího.

Jak se dostat do Ptuj? Zkuste letenku Slovinsko Ptuj. Tato trasu nabízí několik leteckých společností, a to jak s přestupem, tak i bez přestupu. Odlety jsou možné zejména z hlavního města Slovinska – Lublaně. Po příletu na letiště v Lublani můžete pokračovat buď autobusem, který vás přivede přímo do Ptuj, nebo si pronajmout auto a prozkoumat okolí po vlastní ose.

Za co se vydat do Ptuj? Město nabízí mnoho atrakcí, které určitě stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Ptuj, který se nachází na kopci nad městem a nabízí nejen skvělý výhled, ale i prohlídky mnoha historických sálů a výstav.

Další zajímavou atrakcí je Orfeův zámeček, který se nachází v blízkosti města a nabízí nádhernou zahradu plnou květin a exotických stromů. Pro milovníky vína je zase ideální návštěva vinařství Jeruzalem, které patří mezi největší a nejstarší vinařství v celé oblasti.

Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít návštěvu soutěsky Velka Korita, která vám nabídne mnoho turistických stezek a krásné výhledy na řeku Dravu. V letních měsících si zde můžete užít i koupání v přírodních bazénech.

Ptuj je tedy ideálním místem pro klidnou dovolenou s rodinou, ale i pro romantický výlet s partnerem nebo partnerkou. Vydejte se do této nádherné oblasti a nechte se unášet její magií. S letenkou Slovinsko Ptuj vám to bude k nezaplacení.


Ubytování Slovinsko Ptuj


Ptuj je historické město na jihozápadě Slovinska, které leží v blízkosti rakouských hranic. Jeho malebné uličky, hrady a zámky a kulturní památky ho činí populárním turistickým cílem. Pokud hledáte ubytování v Ptuj, můžete se těšit na pohodlné a moderní hotely, ale i stylové guesthousy a ubytování v blízkosti přírodních krás.

Hotel Mitra Ptuj

Hotel Mitra Ptuj se nachází v blízkosti řeky Drávy ve středu Ptuje, jen pár kroků od městského náměstí. Pokoje jsou dobře zařízené a nabízejí pohodlné postele a moderní vybavení. V hotelu je restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční slovinské jídlo. K dispozici je také sauna a fitness centrum.

Hotel Poetovio

Hotel Poetovio je elegantní hotel, který se nachází nedaleko od hlavního náměstí. Vybavení pokojů je moderní a nabízí výhled na město nebo na řeku Drávu. K dispozici je také sauna a wellness centrum, kde si můžete vychutnat masáže a další relaxační procedury. V hotelu je také restaurace, kde se podávají tradiční slovinské jídla.

Pension Tartuf

Pension Tartuf je malý rodinný podnik nacházející se v blízkosti historického centra Ptuj. Nabízí stylové a útulné pokoje s výhledem na město. Hosté se zde mohou těšit na tradiční domácí snídani a relaxovat na terase nebo v zahradě. Majitelé pensionu jsou nadšenci do sportů a turistiky a rádi Vám poradí s výběrem nejlepších tras a turistických cílů.

Apartmány Muzga

Apartmány Muzga jsou ideálním ubytováním pro ty, kteří hledají soukromí a pohodlí. Nachází se v klidné čtvrti, ale stále v těsné blízkosti centra Ptuj. Apartmány jsou plně vybavené a mají kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a ložnici. Hosté se mohou těšit na vlastní balkon nebo terasu a také na grilování v zahradě.

Ubytování u kempingu

Ptuj nabízí také řadu možností pro ubytování u kempingu. Kempy jsou v blízkosti řeky Drávy a nabízejí různé druhy ubytování, jako jsou stany, karavany a chatky. Kempy mají obvykle společné toalety a sprchy, ale některé mají také malé kuchyně a vlastní sociální zařízení. Kempy jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají přírodní krásy a chtějí strávit čas venku.

Ptuj nabízí řadu možností pro každého, ať už hledá moderní hotel nebo útulné guesthouse. Jeho kulturní bohatství a přírodní krása ho činí ideálním místem pro dovolenou s rodinou nebo pro romantický víkend ve dvojici. Také sportovci a turisté mohou najít Ptuj ideálním místem pro aktivní dovolenou. Ať už hledáte pohodlí luxusního hotelu nebo stylové ubytování v blízkosti přírodních krás, Ptuj bude určitě splňovat vaše očekávání.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky