Objevte nejlevnější lety

Slovinsko Škofja Loka

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Škofja Loka


Dotazy a odpovědi týkající se Slovinska a města Škofja Loka:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Škofja Loka?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Škofja Loka, je autobusem nebo vlakem z Lublaně. Vlaky a autobusy jezdí pravidelně a cesta trvá asi 30 až 40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Škofja Loka?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Škofja Loka patří historické centrum města, Homanův dům, který je nejstarším obytným domem v městě, a vodní moulin, který je nejstarším dochovaným vodním mlýnem v Slovinsku.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Škofja Loka?

Nejlepší čas na návštěvu Škofja Loka je v létě mezi červencem a srpnem, kdy jsou teploty příjemné a je možné si užít místní kulturu a přírodní krásy.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Škofja Loka?

Mezi nejlepší restaurace v Škofja Loka patří Gostilna pri Obrtniku, Pizzeria Siciliana a Restavracija Na Hribu. Nabízejí tradiční slovinská jídla, ale také mezinárodní kuchyni.

5. Co si s sebou vzít na výlet do Škofja Loka?

Pokud se chystáte na výlet do Škofja Loka, je dobré si vzít pohodlné boty, ochranu proti slunci a vodu. Doporučuje se také mít u sebe nějaké peníze pro vstupné a nákupy v místních obchodech a restauracích.


Dovolená Slovinsko Škofja Loka


Slovinsko je nádherná země plná kontrastů a neuvěřitelných zážitků. Jedním z míst, které by vám nemělo uniknout během vaší dovolené, je Škofja Loka. Tento malebný středověký městys se nachází v západním Slovinsku, asi 20 kilometrů severozápadně od Lublaně.

Škofja Loka vypadá, jako by vyšla z kreslených knih o středověku. Jeho historické centrum je plné středověkých domů, opravdu úzkých uliček a idylických náměstí. Můžete navštívit městské muzeum, které se nachází v proslulém Škofjeloškém zámku, nevynechejte ani farní kostel svatého Jakuba, který je jedním z nejvýznamnějších míst města.

Město je obklopeno nádhernou přírodou, kterou můžete objevovat pěšky, na kole nebo autem. Navštivte například Krvavec, jednu z nejvyšších hor v této oblasti, odkud se nabízejí skvělé výhledy na okolí. Tady také můžete vyzkoušet lyžování v zimě nebo skvělé turistiku v létě.

Pro milovníky koupání a vodních sportů je ideální destinací město Skofja Loka leží nedaleko mnoha řek, jezer a přehrad. Na řece Sora, která protéká městem, můžete vyzkoušet rafting nebo kajakářské výpravy. V letních měsících také určitě stojí za to navštívit Bledské jezero, které se nachází asi hodinu jízdy od Škofja Loka.

V zimních měsících nabízí Škofja Loka mnoho možností pro lyžaře a snowboardisty. Navštivte například Stari Vrh, méně známé, ale krásné lyžařské středisko s malebnou horskou scenérií.

V každé roční době si můžete užít skvělé jídlo a pití, které Slovinsko nabízí. Podívejte se na místní trhy, kde se prodávají místní speciality, jako je sýr, těstoviny a různé druhy venkovského pečiva. Ochutnejte také místní vína, která jsou vynikající kvality a rozmanitosti.

Škofja Loka je ideální místo pro dovolenou v přírodě, plnou kulturních zážitků a místních specialit. Během vaší návštěvy v této malebné oblasti se ujistěte, abyste nevynechali tuto krásnou destinaci a užili si z ní maximum.


Letenka Slovinsko Škofja Loka


Pokud hledáte letenku do malebného Slovinska a zajímá vás malé městečko Škofja Loka, máme pro vás několik tipů.

Škofja Loka se nachází asi 20 km severozápadně od Lublaně, hlavního města Slovinska. Považuje se za jedno z nejkrásnějších historických měst této země a je tedy ideálním cílem pro zamilované páry, romantické výlety nebo milovníky historie.

Nejbližším letištěm je Letiště Jože Pučnik v Lublani. Z Prahy létají do Lublaně přímé lety s leteckými společnostmi LOT, Czech Airlines nebo Ryanair. Cesty trvají kolem 1,5 hodiny. Škofja Loka je od letiště vzdálená asi 20 km.

Pokud chcete být v Škofja Lokě co nejdříve, doporučujeme si pronajmout vůz na letišti. Do centra Škofje Loky se dostanete snadno po dálnici A2 směrem na Jesenice a z ní odbočit na silnici 105.

Pokud nechcete řídit a zároveň si užít výhledů na slovinskou krajinu, můžete využít také veřejnou dopravu. Z letiště v Lublani jezdí do Škofje Loky pravidelná linka autobusů. Cesta trvá přibližně 40 minut a cena se pohybuje okolo 2 euro.

Pokud máte dostatek času, určitě si nechte trochu času na prohlídku samotného letiště. Letiště Jože Pučnik je moderní a dobře vybavené, nabízí několik obchodů, restaurací, parkovišť i možnosti výběru z více než 60 destinací.

Slovinsko se stává stále oblíbenější turistickou destinací a můžete se těšit na krásnou přírodu, zajímavou historii a skvělou gastronomii. A Škofja Loka je jistě městem, které si zamilujete na první pohled.


Počasí Slovinsko Škofja Loka


Slovinsko je krásnou středoevropskou zemí, která nabízí mnoho turistických atrakcí a překrásnou přírodou. Mezi těmito místy je i město Škofja Loka, které se nachází v severní části země poblíž Alp. Když hledáme informace o počasí v této oblasti, musíme si dát pozor na to, že Škofja Loka se nachází v horské oblasti a weather conditions may be unpredictable.

Celkově platí, že Slovinsko má kontinentální klima s mírnými zimami a teplými léty. V zimě se očekává teploty pod nulou a srážky ve formě sněhu. V létě jsou teploty příjemné, až vyšší a země si užívá mnoho slunečných dní. V oblasti Škofja Loka jsou však vlivy horstva a tak se počasí mění často.

Během zimy se očekávají nízké teploty a srážky. Průměrná teplota v lednu je kolem -2 °C, ale mohou se vyskytnout i velmi mrazivé dny s teplotami k -15 °C. Místní lyžařská střediska jsou však v provozu a turisté se mohou těšit na mnoho aktivit v zimních sportech. Navíc, zasněžené hory poskytují úchvatné scenérie a zážitky pro turisty.

Na jaře se počítá se srážkami a zelenající se krajinou. Teploty se zvyšují a v dubnu a květnu se očekávají teploty okolo 10–15 °C. Kvůli zvýšenému toku vody způsobenému táním sněhu, řeky mohou být bouřlivé a mohou se vyskytnout místy záplavy. Turisté se obvykle těší na pěší turistiku a cyklistiku v této období.

Léto v Škofja Loka nabízí příjemné klima s teplotami okolo 25–30 °C a nízkou vlhkostí. Turisté se mohou koupat v místních řekách a jezerech nebo se těšit na cykloturistiku a jiné outdoorové aktivity. Slunečné dny jsou zde na denním pořádku, ale mohou se také vyskytnout deště, zvláště v oblastech s vyšší nadmořskou výškou.

Podzim je v Škofja Loka obdobím srážek a klesajících teplot. Průměrná teplota v listopadu je kolem 5 °C a turisté se mohou těšit na zlaté a oranžové barvy padajících listů. V této době mohou být některé atrakce turistických zajímavostí uzavřeny kvůli sezónním opravám nebo kvůli nadcházejícímu zimnímu období.

Kdykoliv v roce se může vyskytnout jakékoli nečekané počasí, takže turisté by měli být připraveni na všechny případy. Doporučuje se přinést s sebou oblečení pro všechny roční období, zejména na zimní návštěvy v oblasti Škofja Loka. Navštivte Slovinsko a zažijte jeho krásu v jakémkoliv počasí!


Ubytování Slovinsko Škofja Loka


Slovinsko je krásná země plná přírodních krás a památek. Pokud hledáte klidné a malebné město k pobytu, doporučujeme navštívit Škofja Loka. Toto krásné historické město se nachází jen kousek od hlavního města Lublaně a nabízí překrásné ubytování a atrakce.

V Škofja Loka najdete mnoho možností ubytování. Město se pyšní různými penziony, apartmány a hotely, které jsou zárukou komfortu a pohodlí během vašeho pobytu. Pokud hledáte romantickou atmosféru, můžete se ubytovat v krásných historických domech v centru města. Tyto staré budovy jsou útulné a pohodlné a nabízejí vám dokonalou kombinaci tradice a moderního stylu.

Máte-li rádi soukromí a samostatnost, v Škofja Loka si můžete pronajmout plně vybavený apartmán. Tyto apartmány nabízejí velkorysý prostor, kuchyňský kout a obvykle i krásný výhled na město nebo okolní přírodu. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

A pokud hledáte vyšší úroveň služeb, můžete se ubytovat v jednom z luxusních hotelů v Škofja Loka. Tyto hotely nabízejí nejlepší služby, luxusní ubytování, skvělou kuchyni a často i relaxační centra. Tyto hotely jsou ideální pro náročné hosty, kteří hledají dokonalý pobyt s bohatými službami.

Škofja Loka a jeho okolí nabízejí nejen skvělé možnosti ubytování, ale také mnoho atrakcí a aktivit. Můžete navštívit historické památky, jako je Škofja Loka Castle nebo Church of St. Jacob. Navštivte místní trhy, ochutnejte produkty místních farmářů a vyzkoušejte místní speciality.

Pro milovníky přírody jsou zde krásné pěší stezky, které vás provedou nádhernou přírodou okolních hor. Zajděte do nedalekého Kranjského pohoří nebo Navadna. Zimní sporty jsou v této oblasti velmi populární, ať už preferujete sjezdové lyžování nebo běh na lyžích, určitě si zde najdete možnost k relaxaci.

V Škofja Loka najdete vše, co potřebujete pro dokonalý relaxační pobyt. S mnoha možnostmi ubytování, atrakcemi a aktivitami je tato oblast ideální pro všechny, kdo hledají klidný a malebný úkryt v srdci Slovinska.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky