Objevte nejlevnější lety

Španělsko Kanárské ostrovy

Letenka Španělsko Kanárské ostrovy


Španělsko je krásná země plná historie, kultury a přírodních krás. Jednou z nejatraktivnějších destinací, které Španělsko nabízí, jsou Kanárské ostrovy. Tento vulkanický řetězec se nachází v Atlantském oceánu zhruba 100 kilometrů západně od afrického pobřeží a je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Zájem o návštěvu těchto ostrovů roste každým rokem a hledání levných letenek do Kanárských ostrovů se stává čím dál větší výzvou. Pokud vás láká objevování přírodních krás, pláže, které jsou označovány za nejlepší v Evropě a celosvětově uznávanou gastronomii, měli byste své zájem poslat do svého počítače a začít hledat letenky do Kanárských ostrovů.

Letenky do Kanárských ostrovů se liší cenou podle sezóny, a proto vám nabízíme několik tipů, jak si najít nejlevnější letenku:

1. Hledejte letenky měsíc až půl roku dopředu - přibližně v tomto časovém rozmezí jsou letenky nejlevnější a máte tak větší šanci na úspěšný nákup.

2. Sledujte akční nabídky a slevy letových společností - mnoho leteckých společností nabízí slevy, akce nebo speciální nabídky na letenky do Kanárských ostrovů.

3. Hledejte letenky mimo hlavní sezónu - je pravděpodobné, že letenky mimo hlavní sezónu budou mnohem levnější, než letenky v době, kdy jsou Kanárské ostrovy nejvyhledávanějším cílem.

4. Snažte se najít levnější letenku přes nízkorozpočtové letecké společnosti - mnoho nízkorozpočtových společností nabízí levné letenky právě do Kanárských ostrovů, ale je třeba si dát pozor na různé poplatky a příplatky.

Jakmile se vydáte na cestu, můžete začít objevovat krásy ostrovů. Za návštěvu stojí například národní parky s neuvěřitelnou přírodou, jako je park Caldera de Taburiente nebo park Timanfaya. Kanárské ostrovy nabízejí také mnoho aktivit, jako je potápění, surfing, kitesurfing, windsurfing a další vodní sporty.

Kromě toho na ostrovech najdete i bohatou nabídku kulturních aktivit a zajímavostí - historické památky a muzea, jako je muzeum Casa Colón nebo Katedrála svaté Anny jsou bezpochyby nejznámější.

Kanárské ostrovy překvapí také gastronomickou nabídkou - vynikající ryby a mořské plody, maso, zelenina a ovoce, ovocné nápoje a různé druhy sýrů. Nenechte si ujít možnost ochutnat typická jídla Kanárských ostrovů a pokochat se krásami přírody, které okolí nabízí.

Věříme, že s našimi tipy najdete levnou letenku a můžete se po Kanárských ostrovech bez obav a s plným vědomím, že jste ušetřili nějaké peníze. Pokud shánění letenek pro Vás znamená obtíž, nebo i když není čas, naši asistenti jsou tu pro Vás a pomohou Vám s výběrem letenky, která nejenže bude cenově přijatelná, ale také bude ladit s vašimi požadavky.


Dovolená Španělsko Kanárské ostrovy


Kanárské ostrovy jsou ideálním místem pro dovolenou plnou slunce, pláží a turistických atrakcí. Tento španělský archipel se nachází v Atlantském oceánu, asi 200 km západně od afrického pobřeží, a skládá se z sedmi hlavních ostrovů: Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Každý z těchto ostrovů nabízí něco trochu jiného, takže si jistě každý najde ten pravý.

Gran Canaria je jedním z nejoblíbenějších turistických centr Kanárských ostrovů. Nachází se na jihovýchodě ostrova a je známá svými rozsáhlými plážemi, nádhernou přírodou a místním kulturním dědictvím. Gran Canaria je také ideálním místem pro vodní sporty, jako je například potápění, surfování a kitesurfing.

Tenerife je největším z Kanárských ostrovů a má nejvyšší horu v Španělsku - Teide vysokou téměř 4000 metrů. Ostrov je oblíbený zejména mezi rodinami s dětmi, protože nabízí mnoho zábavy, jako jsou například tematické parky, akvária a zoologické zahrady.

Lanzarote, další z ostrovů, má úchvatnou vulkanickou krajinu a jezdění na koních, turistické trasy a pláže. Fuerteventura, s nekonečnými plážemi a světlým pískem, je také ideálním místem pro milovníky surfování a windsurfingu. La Palma je menší a má malou populace, ale je plná nádherné přírody, lesů a nádherných pláží. La Gomera a El Hierro jsou menší ostrovy a oba jsou klidnější, pro ty, kteří hledají skutečný relax. Jsou to také ideální ostrovy pro ty, kteří rádi turisticky cestují, a průzkum místních vesnic a místních památek.

Nejlepší čas na návštěvu Kanárských ostrovů je od října do března, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. V létě vzdušná vlhkost selhává, a to mnohem více, což může být velmi nepříjemné pro turisty.

Celkově lze říci, že Kanárské ostrovy jsou ideálním místem pro dovolenou plnou slunce, přírody a kulturního dědictví. Každý z ostrovů nabízí něco jiného, takže se určitě vyplatí prozkoumat všechny a najít si ten pravý pro Váš typ dovolené.


Ubytování Španělsko Kanárské ostrovy


Španělsko Kanárské ostrovy jsou velmi populárním turistickým cílem, a to především kvůli svému teplému počasí, krásným plážím a přírodním krásám. Pokud plánujete navštívit tyto ostrovy, bude pro vás jedním z nejvýznamnějších faktorů ubytování.

Na Kanárských ostrovech najdete různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. V závislosti na vašem rozpočtu, preferencích a potřebách si můžete vybrat ty nejvhodnější pro vás.

Luxusní hotely a apartmány

Pokud hledáte krásné pokoje s výhledem na moře, bazény s mořskou vodou, vynikající stravu a wellness centra, pak jsou pro vás nejlepší volbou luxusní hotely a apartmány. Tyto hotely se nacházejí v nejlepších turistických oblastech na ostrovech a nabízejí nevšední zážitky a luxus. Mezi nejlepší luxusní hotely patří třeba Gran Hotel Atlantis Bahia Real, Maspalomas Resort by Dunas, Hotel Botanico & The Oriental Spa Garden a Ritz-Carlton, Abama.

Středně velké hotely a apartmány

Středně velké hotely jsou také velmi oblíbené mezi turisty. Tyto hotely nabízejí kvalitní služby, krásné pokoje a venkovní bazény, a to za relativně dostupné ceny. Mezi nejlepší hotely této kategorie patří nádherný H10 Ocean Dreams Boutique Hotel, Hotel Faro Jandía a Gran Hotel Costa Adeje.

Levné hotely a hostely

Pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování, jsou ideálním řešením levné hotely a hostely. Tyto ubytovací zařízení jsou nejčastěji umístěna v centru města a nabízejí společné pokoje a koupelny. Mezi nejlepší levné hotely a hostely na Kanárských ostrovech patří Surf Riders Fuerteventura, The Roof Backpackers Hostel a Downtown House Hostel.

Ubytování v okolí přírodních krás

Kanárské ostrovy jsou známé svými přírodními krásami, jako jsou národní parky a sopky. Pokud se chcete pokochat těmito krásami, můžete si zarezervovat ubytování v blízkosti těchto oblastí. Mezi nejlepší hotely a apartmány v okolí přírodních krás patří Iberostar Las Dalias, Los Tarajales a Hotel Rural Casa Lugo.

Kanárské ostrovy nabízejí různé typy ubytování pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že budete mít krásnou dovolenou a úžasné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Kanárské ostrovy


Dotaz: Jak dlouho trvá let z České republiky na Kanárské ostrovy?
Odpověď: Let z České republiky na Kanárské ostrovy trvá zhruba 4,5 až 5 hodin.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kanárských ostrovů?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kanárských ostrovů je obvykle od října do května, kdy jsou příjemné teploty a méně turistů.

Dotaz: Potřebuji vízum k návštěvě Kanárských ostrovů, pokud jsem z EU?
Odpověď: Pokud jste občanem Evropské unie, nepotřebujete vízum k návštěvě Kanárských ostrovů.

Dotaz: Jaké jsou nejpopulárnější ostrovy Kanárských ostrovů?
Odpověď: Nejpopulárnějšími ostrovy Kanárských ostrovů jsou Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura.

Dotaz: Jaké jsou typické jídla na Kanárských ostrovech?
Odpověď: Typickými jídly na Kanárských ostrovech jsou mojo, papas arrugadas, sancocho a plátky kanárského sýra.

Dotaz: Kde se nachází nejkrásnější pláže na Kanárských ostrovech?
Odpověď: Nejkrásnější pláže na Kanárských ostrovech se nachází na ostrovech Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote, jako jsou například Playa de las Teresitas, Playa del Inglés nebo Papagayo Beach.

Dotaz: Jaký je oficiální jazyk na Kanárských ostrovech?
Odpověď: Oficiálním jazykem na Kanárských ostrovech je španělština.


Počasí Španělsko Kanárské ostrovy


Kanárské ostrovy jsou jedním z nejpopulárnějších turistických cílů Španělska a hrají důležitou roli v ekonomice regionu. Díky své poloze v Atlantiku a svému subtropickému podnebí jsou ostrovy ideálním místem pro sluneční dovolenou, kterou lze užívat celoročně.

Počasí na Kanárských ostrovech je nejstálejší a nejteplejší v celé Evropě. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 25-28 °C, zatímco v zimě kolem 20 °C. Vlivem oceánu se ale teplota příliš nezmění a na ostrovech není příliš horko ani v létě. Na jednotlivých ostrovech se ale mohou vyskytovat oblasti s vyšší nebo nižší teplotou.

Srpen a září mohou být velmi vlhké, zatímco od října do května je na ostrovech suchý a velmi příjemný vzduch. Zimní měsíce jsou spíše deštivější, ale déšť bývá mnohem jemnější, než na pevninské Evropě a mnoho turistů se navzdory tomu v tomto období vrací.

Zároveň jsou Kanárské ostrovy místem, kde se setkávají různé klimatické podmínky z důvodu vrásovitého reliéfu každého z ostrovů. Hory způsobují, že na severních svazích bývá více srážek než na jižních a také teplota je na severu mírnější. Turisté tudíž mohou cestovat mezi jednotlivými ostrovy a pokaždé zažít něco nového a odlišného.

Z hlediska aktivit jsou Kanárské ostrovy ideálním místem pro surfaře, potápěče a windsurfaře, kteří se snaží využít silné větry na ostrovech. Také pro ty, kteří hledají klidné pláže a pohodu, jsou ostrovy neodolatelným lákadlem.

Vzhledem k tomu, že Kanárské ostrovy leží v Atlantu, existuje také riziko výskytu hurikánů. Avšak ostrovy jsou ideálně položeny na cestě hurikánů a jedná se o velmi vzácná přírodní jevy.

Celkově lze říci, že Kanárské ostrovy jsou rájem pro turisty, kteří hledají teplé podnebí a sluneční dovolenou, ale i pro ty, kteří se chtějí podívat na krásnou přírodní krajinu a vychutnat si množství aktivit, které ostrovy nabízejí. Nezapomeňte ale na to, že i na takových ostrovech se počasí může měnit a je nutné být připraven.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky