Objevte nejlevnější lety

Spojené arabské emiráty Abu Dhabi

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Dotaz: Jaké je klima v Abu Dhabi?
Odpověď: Klima v Abu Dhabi je horké a suché. Teploty mohou v létě dosáhnout až 45 stupňů Celsia.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Abu Dhabi?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Abu Dhabi, je taxi nebo soukromý přepravce. Existují však také městské autobusy a metra, ale ty mají omezenou dostupnost.

Dotaz: Jsou v Abu Dhabi povoleny alkoholické nápoje?
Odpověď: Ano, alkoholické nápoje jsou v Abu Dhabi povoleny v licencovaných hotelech a restauracích.

Dotaz: Potřebuji vízum k návštěvě Abu Dhabi?
Odpověď: Ano, potřebujete vízum k návštěvě Abu Dhabi, pokud jste cizinec. Vízum lze získat předem online nebo při příjezdu na letiště.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší atrakce v Abu Dhabi?
Odpověď: Mezi nejlepší atrakce v Abu Dhabi patří mešita Sheik Zayed, Ferrari World, vodní park Yas Island, Louvre Abu Dhabi a Emirates Palace.


Počasí Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty Abu Dhabi jsou známé svým teplým a suchým podnebím, které se vyznačuje vysokými teplotami po většinu roku. Abu Dhabi se nachází na pobřeží Perského zálivu a proto je ovlivněno horkým východním válcovým proudem, který přináší vlhkost z omýlaného pobřeží. V létě mohou denní teploty stoupat až k 40 °C a v zimě se proudy z vnitrozemí ochlazují a teploty klesají na příjemných 20 až 25 °C.

V létě jsou dni velmi dlouhé a slunce vychází velmi brzy ráno. V létě bývají teploty tak vysoké, že je třeba být opatrný při pobytu venku. Navíc je v této době v Abu Dhabi velmi suchý vzduch, což vysoušení organismu způsobuje únavu a zhoršení celkového zdravotního stavu. Turisté a obyvatelé si v této době oblíbí pláže, kde se chladí ve vodě. Nicméně, i při pobytu u vody je potřeba být ve stínu a hydratovat se pitím vody.

Zimní období v Abu Dhabi bývá mnohem příjemnější pro turisty i obyvatele. V této době se denní teploty pohybují na příjemných 25 °C a nocí je zde také příjemněji. Karnevalové výroby a festivaly, konající v této době v městě jsou ideální pro turisty, kteří se chtějí zážitkům dosyta rozdávat.

Celkově lze říci, že počasí v Abu Dhabi je pro tuto oblast zcela typické. Letní měsíce jsou velmi horké, zatímco zimní měsíce jsou příjemné. Při návštěvě města je proto nutné dodržovat doporučení a chránit se před přehřátím organismu. Je nutné dodržovat pitný režim, chránit se během dne před sluncem a dobře se hydratovat.


Dovolená Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty jsou zemí plnou kontrastů. Je zde vysoký standard života a bohatství, ale i tradiční kultura a náboženství. Hlavním městem a zároveň největším městem Emirátů je Abu Dhabi, které nabízí mnoho zajímavých atrakcí.

Abu Dhabi se nachází na pobřeží Perského zálivu a je jedno z nejbohatších měst na světě. Můžete zde objevovat mnoho památek a turistických atrakcí, jako je například největší mešita ve Spojených arabských emirátech, Sheikh Zayed. Tato mešita byla postavena v roce 2007 a její vstup je pro turisty zdarma. Mešita je složena z bílého mramoru a celková kapacita je více než 40 tisíc lidí.

Další zajímavou budovou v Abu Dhabi je Emirates Palace, exkluzivní hotel kde si můžete užít luxusní a zároveň autentické atmosféry Blízkého východu. Na jeho střeše se nachází bazén s výhledem na Perský záliv a hosté mohou využít i další luxusní služby.

Abu Dhabi je také domovem mnoha uměleckých center a muzeí. Mezi další zajímavé turistické atrakce patří Louvre Abu Dhabi, což je muzeum, které zobrazuje kulturu, dějiny a umění celého světa. Tato galerie byla otevřena v roce 2017 a hostí více než 600 exponátů.

Pro tuto oblast je typické vysoké teploty a proto by neměly chybět návštěvy pláží. Většina pláží nabízí příjemné atmosféry pro relaxaci a množství vodních aktivit jako je například potápění, plachtění a surfování.

Abu Dhabi je městem, které nabízí ty nejlepší služby jakými jsou vysoký standard ubytování, tradiční kuchyně a krásné památky. Při plánování dovolené nezapomeňte na návštěvu této oblasti Spojených arabských emirátů.


Ubytování Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Abu Dhabi je hlavním městem Spojených arabských emirátů a nabízí návštěvníkům mnoho možností kvalitního ubytování. Město je známé svými luxusními hotely a resorty, ale také má v nabídce levnější varianty.

Jedním z nejluxusnějších hotelů v Abu Dhabi je bezesporu Emirates Palace. Tento hotel byl postaven za více než tři miliardy dolarů a nabízí nádherné pokoje a apartmány s výhledem na Perský záliv. V areálu se nachází několik restaurací s celosvětovým jídlem, fitness centrum, bazény, soukromou pláž a mnoho dalších služeb.

Dalším skvostem v Abu Dhabi je hotel St. Regis Saadiyat Island Resort. Ten je umístěn na soukromém ostrůvku v Perském zálivu a nabízí pokoje a apartmány s moderním designem a stylovým zařízením, soukromou pláž, bazény, SPA a wellnes centrum, gastronomické zážitky s mezinárodní kuchyní a mnoho dalších služeb.

Za trochu příznivější ceny můžete zvolit třeba hotel Novotel Abu Dhabi Al Bustan. Tento hotel má moderní pokoje s výhledem na město nebo na zahradu, soukromý fitness centrum, wellness centrum, dětský koutek a venkovní bazén. Hotel se nachází jen pár minut jízdy od mezinárodního letiště v Abu Dhabi, což je velmi výhodné.

Pokud hledáte ubytování v historické části města, potom je pro vás ideálním místem hotel Qasr Al Hosn. Tento hotel se nachází v srdci starého města a nabízí krásné pokoje s výhledem na zahrady nebo na palác Qasr Al Hosn. Kromě toho se v hotelu nachází restaurace s arabskou kuchyní, SPA a wellnes centrum, dětský koutek a venkovní bazén.

Abu Dhabi nabízí širokou škálu ubytování, ať už hledáte luxusní resort v přímořské oblasti nebo levnější hotel v centru města. Každý si tady najde to své.


Letenka Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty jsou pro mnohé cestovatele místem snů a spojovány jsou zejména s luxusem, bohatstvím a moderní architekturou. Mezi nejznámější města v zemi patří bezesporu Abu Dhabi, které se nachází na severovýchodě osmdesátikilometrového výběžku území a je hlavním městem Spojených arabských emirátů.

Letenka do Abu Dhabi vám umožní nejen navštívit toto fascinující město, ale také si užít řadu nezapomenutelných zážitků. Ne nadarmo je Abu Dhabi místem, kde se setkávají kultura, zábava a relaxace.

Způsoby, jak si letenku do Abu Dhabi pořídit, jsou dnes široké a mnohdy se nabízejí velmi výhodné ceny. Můžete si ji zakoupit přímo od letecké společnosti, prostřednictvím cestovní kanceláře nebo pomocí online služeb, jako jsou například vyhledávače letenek.

Jakmile se dostanete do Abu Dhabi, nudit se opravdu nebudete. Město nabízí řadu unikátních zážitků, které stojí za to navštívit. Můžete si tak užít třeba návštěvu kouzelného ostrova Yas Island, kde se nachází celá řada atrakcí, jako jsou třeba Ferrari World nebo Yas Waterworld.

Kromě toho se v Abu Dhabi nachází také světoznámý hipodrom, který nabízí každý týden závody koní a je velkou atrakcí pro milovníky sportu. Navštívit můžete také slavnou Sheikh Zayed Grand Mosque, jednu z největších a nejkrásnějších mešit na světě.

Pokud máte chuť se projít po pláži, máte velké štěstí, neboť Abu Dhabi nabízí nejen řadu luxusních hotelů, ale i krásné pláže, které patří k těm nejčistším na světě.

Zábava a relaxace nejsou jedinými důvody, proč stojí letenka do Abu Dhabi za úvahu. Město nabízí také bohatou kulturní scénu, kde si můžete užít například tradiční arabské večery, návštěvu muzeí, jako je Louvre Abu Dhabi nebo Zayed National Museum, a mnoho dalšího.

Letenka do Abu Dhabi je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají nejen zábavu, ale i možnost se seznámit s bohatou kulturou a tradicemi. Pro lepší představu o tom, co vše vás v této oblasti čeká, se podívejte na naše tipy na zajímavá místa a atrakce, které stojí za to navštívit. A neuvádíme ani to, že letenka do Abu Dhabi vám umožní ochutnat skvělou arabskou kuchyni, která je jedinečná a nezapomenutelná!


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky