Objevte nejlevnější lety

Spojené státy americké Boston, Massachusetts

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Boston, Massachusetts


1. Jaké je klima v Bostonu?
Odpověď: Klima v Bostonu je mírné, s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě je kolem 25 stupňů Celsia a v zimě kolem -5 stupňů Celsia.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bostonu?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Bostonu patří Fenway Park, Freedom Trail, Faneuil Hall Marketplace, Boston Public Garden, USS Constitution Museum, a mnoho dalších.

3. Jaké jsou možnosti dopravy v Bostonu?
Odpověď: V Bostonu jsou k dispozici autobusy, trolejbusy, metro (označované jako "T"), taxi a služby sdílení jízdy.

4. Jaké restaurace byste doporučili v Bostonu?
Odpověď: V Bostonu je mnoho restaurací, které nabízejí různé speciality, jako jsou mořské plody, italská kuchyně, steakhouse a mnoho dalších. Mezi populární restaurace patří například Legal Sea Foods, The Capital Grille, Giacomo's a North End restaurants.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Bostonu?
Odpověď: Nejlepší časy na návštěvu Bostonu jsou od června do srpna, kdy jsou teploty teplé a slunečné, a v září a říjnu, kdy jsou listy barevné a počasí je stále příjemné. V létě se však mohou vyskytnout i vysoké teploty a turistické atrakce mohou být více náročné na návštěvu kvůli davům.


Dovolená Spojené státy americké Boston, Massachusetts


Boston, Massachusetts je jedno z nejstarších a nejvýznamnějších měst Spojených států. Nachází se na východním pobřeží USA a je hlavním městem státu Massachusetts. Pro milovníky historie, kultury a architektury je Boston jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst Spojených států. Pokud se chystáte na dovolenou v USA, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto nádherného města.

Začátkem 17. století byl Boston založen jako puritánská osada a dodnes se zde zachovala mnoho historických památek ze 17. a 18. století. Mezi nejznámější patří Faneuil Hall, kde se konaly hlavní politické setkání v koloniální dcerňádci, a Old North Church, kde byly na začátku americké revoluce nesený svícny, orientující Britské vojsko.

Kromě historických památek, můžete v Bostonu navštívit i mnoho muzeí a uměleckých galerií. Boston Museum of Fine Arts a Isabella Stewart Gardner Museum patří k největším uměleckým galeriím v USA a nabízejí bohatou sbírku umění z celého světa. Samozřejmě nelze zapomenout ani na Museum of Science, které je velice populární mezi rodinami s dětmi a na New England Aquarium, které nabízí návštěvníkům možnost spatřit mnoho mořských živočichů včetně velryb a delfínů.

Boston je také známý pro své sportovní týmy. Místní fotbalový tým New England Patriots je velice populární a mnoho lidí si přijde zahrát golf na jedno z mnoha golfových hřišť, které se nacházejí v okolí města. Stejně tak mnoho fanoušků hokeje si přijde na zápas místních Boston Bruins.

Pokud máte chuť na nějaké dobré jídlo, Boston nabízí mnoho více než jen baseballové lapťáků a hranolky. Můžete si vychutnat některé z místních specialit, jako například "chowder" (rybí polévka), "lobster roll" (sendvič s humrem) nebo pastrami na rohlíku. Nezapomeňte vypít nějaké to pivko od místních pivovarů Harpoon Brewery nebo Sam Adams.

Celkově lze říci, že Boston je krásné a jedinečné město s mnoha památkami, kulturními a sportovními akcemi, vynikajícím jídlem a přátelskými lidmi. Pokud se chystáte na dovolenou v USA nebo cestujete v rámci USA již tak trochu více, neváhejte a zvažte návštěvu tohoto skvělého města.


Letenka Spojené státy americké Boston, Massachusetts


Boston je krásné město ležící v americkém státě Massachusetts. Je to místo, kde se mísí historie, kultura a moderní život. Pokud se rozhodnete navštívit Boston, může být vaší první zastávkou hledání levných letenek.

Letenky do Bostonu jsou k dispozici z celého světa. Nejlepší časy pro cestu do Bostonu jsou jaro a podzim. Letenky jsou běžně k dispozici po celý rok, ale v letním období ceny stoupají. Pro levnější letenky je potřeba hledat s dostatečným předstihem. Nejlevnější lety lze najít přibližně dva měsíce před datem vašeho cestování.

Mnoho leteckých společností nabízí lety do Bostonu, ale nejlevnější lety z Evropy jsou obvykle nabízeny těmito společnostmi: Norwegian, WOW Air, Level, Primera Air nebo Icelandic Air. Pokud cestujete z Asie nebo z dalších míst v Americe, můžete vybírat ze široké škály leteckých společností. Doporučuje se také, abyste hledali nejlepší nabídky a srovnávali ceny letenek pomocí různých webových stránek.

Po příletu na letiště Logan International, jediné mezinárodní letiště v Bostonu, lze snadno přejít na metro nebo autobus, který vás zavede do centra města. Pokud plánujete cestovat v okolí Bostonu, můžete použít Amtrak nebo další regionální vlaky.

Boston je krásné město s mnoha historickými památkami, jako jsou: Faneuil Hall, Paul Revere House nebo Bunker Hill. Můžete se také projít čtvrtí Beacon Hill, navštívit kampus harvardské univerzity, nebo se toulát zelenými parky jako je Boston Common nebo veřejné zahrady.

Boston také nabízí skvělé sportovní zážitky. Fenway Park je domovským stadionem Red Soxů a TD Garden je domovem Celtics a Bruins. Pokud tedy máte radi sport, není pochyb o tom, že se bude mít co dělat.

Celkově vzato, pokud hledáte levné lety do Spojených států amerických, Boston je skvělá volba. Navštívte toto krásné město s neuvěřitelnou historií a získáte mnoho nezapomenutelných zážitků.


Počasí Spojené státy americké Boston, Massachusetts


Boston, Massachusetts, ležící na východním pobřeží Spojených států amerických, má charakteristické středomořské podnebí. V zimě jsou zde chladné a mokré dny a v létě horké a vlhké dny.

Zimní měsíce v Bostonu jsou obvykle chladné a mokré. Průměrná teplota v lednu a únoru se pohybuje kolem 0°C a klesá přibližně na -5°C v noci. Srážky jsou v této době zhruba 80 mm měsíčně. Sněhová pokrývka zde obvykle vydrží několik týdnů.

Na jaře se počasí začíná mírnit. Během března a dubna se teploty začínají pohybovat kolem 5°C a 10°C, s nižšími teplotami v noci. Srážky zůstávají vysoké s asi 80 mm srážek měsíčně.

Léto v Bostonu je horké a vlhké. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25°C, ale může se vyšplhat až k 32°C. Srážky zůstávají vysoké s téměř 100 mm měsíčně a občas mohou být doprovázeny bouřemi.

Podzim v Bostonu je obzvláště krásný s úchvatnými barvami listnatých stromů. Teploty začínají klesat během října a listopadu s průměrnou teplotou kolem 10°C v listopadu. Srážky se snižují na přibližně 60 mm měsíčně.

Celkově je počasí v Bostonu poměrně stabilní, s výjimkou možných silných bouří v létě. Zima může být drsná, ale podzim a jaro jsou ideální pro turisty, kteří si chtějí vychutnat krásné barvy přírody. V létě je město skvělé pro aktivní turisty, kteří si chtějí užít slunce a zábavu u moře.


Ubytování Spojené státy americké Boston, Massachusetts


Boston, Massachusetts je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů ve Spojených státech amerických, a to především díky své bohaté historii a kulturnímu dědictví. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou metropoli, budete potřebovat kvalitní ubytování, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt.

V Bostonu najdete mnoho možností, jak najít ubytování odpovídající vašim požadavkům. Vzhledem k tomu, že spousta turistů navštěvuje Boston především kvůli historickým památkám a neopakovatelné atmosféře, může být lákadlem ubytování přímo ve staré části města. V této části města je většina památek v docházkové vzdálenosti, takže snadno a rychle dosáhnete na vše, co hledáte.

Můžete si vybrat z mnoha hotelů, historických penzionů a apartmánů. Pokud chcete zažít autentickou atmosféru staré anglické koloniální architektury, doporučujeme vám si zarezervovat pokoj v historickém penzionu The Charles Street Inn. V nabídce jsou také špičkové hotely jako je například The Fairmont Copley Plaza nebo Taj Boston, které nabízejí luxusní pokoje a skvělé ubytování.

Pokud hledáte cenově dostupný, ale kvalitní ubytování, nebo hledáte více nezávislosti a soukromí, několik možností vám může nabídnout Airbnb. Najdete zde kompletní byty, malé studio apartmány, ubytování u místních nebo dokonce i v různých částech města. Airbnb nabízí řadu ubytování v různých cenových kategoriích, takže určitě najdete to, co odpovídá cenovým možnostem vašeho rozpočtu.

Existuje také možnost ubytování v blízkosti Bostonu, jako například v Cambridge nebo Newtonu. Tyto oblasti jsou stále blízko historického centra Bostonu a jsou cenově dostupnější než úplně centrum.

Snažte se najít ubytování v blízkosti nejznámějších památek Bostonu, jako je Faneuil Hall Marketplace, Fenway Park nebo jedna z mnoha významných univerzit. V blízkosti centra najdete také mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí nejenom skvělé jídlo, ale také úžasnou atmosféru.

Pokud si chcete užívat krásnou atmosféru Bostonu a prozkoumat jeho jedinečnou historii, je důležité vybrat si kvalitní a pohodlné ubytování. V Bostonu nalezněte mnoho možností pro každý rozpočet a preference. Nenechte si ujít tento úžasný zážitek a prozkoumejte jednu z nejkrásnějších a nejzajímavějších destinací v Spojených státech amerických.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky