Objevte nejlevnější lety

Spojené státy americké Yellowstone National Park, Wyoming

Počasí Spojené státy americké Yellowstone National Park, Wyoming


Yellowstone National Park je jedním z nejpopulárnějších národních parků v USA a je proslulý především svými geotermálními zázemími jako jsou gejzíry, horké prameny a sopky. Své turistické atrakce ale nabízí i v rámci své fauny a flóry, ale i nádherných krajin a horských oblastí.

V případě počasí v Yellowstone National Parku můžeme mluvit o poměrně extrémních podmínkách. Národní park je totiž situován v nadmořské výšce přibližně 2 500 až 3 000 metrů nad mořem, což znamená, že zdejší klima je velmi chladné a dešťové srážky se zde vyskytují spíše v podobě sněhu.

Ze statistik tedy vyplývá, že v průběhu roku zde napadne velké množství sněhu s množstvím srážek přesáhne 300 cm. Největší množství sněhu se zde vyskytuje v průběhu zimních měsíců, kdy teploty klesají pod nulu a výrazně oblažují návštěvníky zdejších sjezdovek. Pokud tedy plánujete zdejší dovolenou v zimě, nezapomeňte si zabalit kvalitní lyžařskou výbavu a nepodceňte výběr kvalitního ubytování.

V letních měsících se očekává poměrně teplé a slunečné počasí, ale opět není vyloučeno, že vás překvapí nečekaný vítr či bouřka. Proto byste vždy měli mít po ruce dostatek věcí na ochranu před sluncem (krém, klobouk, sluneční brýle) i teplem (lehká bunda, pláštěnka).

Přestože se jedná o národní park, který je velmi turisticky vytížen, je třeba dávat pozor na zvířata, která se zde vyskytují. Největší hrozbu tak zde představují medvědi, kteří se mohou vyskytnout kdekoli a kdykoli, a to jak v letním, tak i v zimním období. Proto platí pravidlo, že je nutné dodržovat doporučená opatření a nechybovat v ochraně nejen sebe sama, ale také zvířat.

Celkově lze ale konstatovat, že Yellowstone National Park je krásným a unikátním místem, které nabízí mnoho příležitostí pro aktivní i pasivní dovolenou. Bez ohledu na roční období ale platí, že turisté by si měli být vědomi, že zdejší počasí může být velmi proměnlivé a náročné na přizpůsobení.


Letenka Spojené státy americké Yellowstone National Park, Wyoming


Národní park Yellowstone se nachází na severozápadě Spojených států amerických v americkém státě Wyoming a patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější národní parky v USA. Objevitel Jedediah Smith zde dorazil jako první běloch v roce 1820 a park byl založen v roce 1872. V současnosti se na ploše 8 983 km² nachází neuvěřitelné množství unikátní přírody a zvířat, což z něj dělá velmi žádanou turistickou destinaci.

Pokud se chystáte na cestu do Yossemite National Parku a máte k dispozici letenku, doporučujeme využít služeb některé z mnoha společností, které nabízejí turistické lety. Cesta letadlem je nejenom rychlejší, ale také vám umožní vidět nádherné výhledy na krajinu, přičemž po přistání můžete pokračovat na další místa, která stojí za návštěvu.

Tento národní park je západoamerickou divočinou s rozsáhlými lesy, jezery, gejzíry a strmými horami. Největšími atrakcemi jsou světoznámé gejzíry, Old Faithful a Steamboat Geyser. Tyto gejzíry v ohromujícím spektaklu vystřelí vodu a horkou páru do výšky až 90 metrů.

Stanice Parke zahrnují obrovské prostory obývané většinou divokými zvířaty, jako jsou losi, rysy, vlci, medvědi a bizoni. Turisté mohou pozorovat tyto zvířata v přirozeném prostředí v neobyčejných množstvích z mnoha vyhlídek. Existuje mnoho pěších stezek, cyklostezek a pěšiny pro turisty, kteří se chtějí dostat co nejblíže k přírodě.

Národní park Yellowstone nabízí i mnoho dalších aktivit pro návštěvníky, jako například rybaření, lodní výlety, vodní sporty a kempování. V zimě se park mění v klidné a neopakovatelné místo, kde se můžete zabavit například lyžováním, sněžným skútrem nebo využít služby prohlídkových skupin a sjezdových lyžařských vleků.

Pokud máte v úmyslu navštívit tento národní park, nejdříve si zkontrolujte počasí, abyste mohli lépe naplánovat svou cestu. Pokud budete cestovat v létě, nezapomeňte si s sebou vzít zimní oblečení, protože teploty mohou být velmi proměnlivé. Tento park je navštěvován mnoha turisty po celý rok a odhaduje se, že ročně ho navštíví přes čtyři miliony turistů.

Návštěva národního parku Yellowstone je zážitek, na který nikdy nezapomenete. Díky své rozmanitosti a kráse patří tento park nejenom mezi nejkrásnější místa v USA, ale i na celém světě. Pokud se necháte unést krásou přírody, budete zažívat momenty neobvyklých pocitů a nezapomenutelných zážitků, které si s sebou odnesete po celý svůj život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Yellowstone National Park, Wyoming


Dotaz: Kde se nachází Yellowstone National Park?
Odpověď: Yellowstone National Park se nachází v severozápadní části Spojených států amerických, hlavně v Wyomingu.

Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Yellowstone National Parku?
Odpověď: Vstupné do Yellowstone National Parku je 35 amerických dolarů za jedno auto a 20 amerických dolarů za každého jednotlivce. Existují také další ceny pro další podmínky - více informací na oficiálním webu parku.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas roku k návštěvě Yellowstone National Parku?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Yellowstone National Parku závisí na vašich preferencích. V létě (červenec a srpen) je nejteplo a nejvíc lidí, v zimě můžete zažít krásnou sněhovou krajinku, avšak mnoho cest a atrakcí bývá uzavřeno.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v Yellowstone National Parku?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Yellowstone National Parku patří Old Faithful, Grand Prismatic Spring, Yellowstone Lake, Lamar Valley a Lower Falls of Yellowstone. Existuje mnoho dalších zajímavých míst, které můžete navštívit.

Dotaz: Jaké aktivity mohu vykonávat v Yellowstone National Parku?
Odpověď: V Yellowstone National Parku můžete vyzkoušet následující aktivity: hiking, cyklistiku, lov, rybaření, lyžování, snowboarding, camping, prohlížení zvířat, geocaching. Existují také výlety a prohlídky parku s průvodci.

Dotaz: Jaké druhy zvířat mohu v Yellowstone National Parku vidět?
Odpověď: V Yellowstone National Parku můžete vidět medvědy, bizoni, losy, jelena, kojota, vydry, orly, sokoly, sovy a mnoho dalších druhů zvířat.

Dotaz: Kde mohu pobývat při návštěvě Yellowstone National Parku?
Odpověď: V Yellowstone National Parku jsou k dispozici kempy a hotely, které se však rychle zaplní. Doporučuje se rezervovat si ubytování v předstihu. Existují také soukromé hotely a kempy v okolí parku.


Dovolená Spojené státy americké Yellowstone National Park, Wyoming


Planuješ si sjednat dovolenou v USA a hledáš perfektní místo, kde strávit svou dovolenou? Neboj se, máme pro tebe perfektní tip! Navštivitez Yellowstone National Park ve státě Wyoming.

Yellowstone National Park je nejstarším národním parkem Spojených států a nachází se na ploše více než 2,2 milionů akrů. Park se stal světově proslulý kromě krásné divoké přírody také pro svoje geotermální zdroje, které se nacházejí v oblasti.

V parku se nachází více než 300 gejzírů a nejznámější je bez pochyby Old Faithful. Gejzír je schopen vystřelit vodní sloup až do výšky 60 metrů a jeho výstřely jsou pravidelné, což přispělo k jeho pověsti.

Kromě gejzírů se zde nachází také mnoho termálních pramenů, solfatár a bahenních vývěrů, ve kterých je možné si prohlédnout jedinečné krajiny s pestrou škálou barev a tvarů.

Další atrakcí parku jsou vodopády. Lower Falls v Grand Canyon of the Yellowstone jsou jedním z nejobdivovanějších vodopádů v Severní Americe.

Pro turisty je k dispozici mnoho vycházkových tras, které vedou k různým zákoutím parku a umožňují návštěvníkům vidět nádherné krajinu a divokou přírodu. Park je také domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně medvědů, vlků, losů a jelenců.

Kromě přírodních krás je možné v parku seznámit se i s historií oblasti a navštívit různé muzea, které připomínají dějiny tohoto místa.

Pro ubytování jsou k dispozici různé možnosti, od kempování až po luxusní hotely. K dispozici jsou také různé služby, včetně vzdělávacích programů, exkurzí a obchodů s dárkovými předměty.

Jediným nedostatkem parku je vyšší cena vstupu na území národního parku. Za dospělého během letní sezóny zaplatí návštěvník 35 dolarů za vozy a 30 dolarů za pouhou pěší návštěvu.

Nyní, když víš, co ti park nabízí, stačí si nyní zvolit ten nejlepší termín, sbalit svou věci a vyrazit na dovolenou do Yellowstone National Park v Wyoming, abys tam zažil jedinečnou přírodu, spojenou s dalšími různě zajímavými atrakcemi.


Ubytování Spojené státy americké Yellowstone National Park, Wyoming


Yellowstone National Park se nachází v severozápadním koutě státu Wyoming a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v USA. Park je známý svými geotermálními zdroji, zvláště pak gejzíry, které jsou jedinečné na celém světě. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně vlků, medvědů, losů a bizonů.

Při návštěvě Yellowstone National Parku si turisté mohou vybrat z několika možností ubytování. Park nabízí několik kempů, recesistických chat a hotelů, které jsou rozptýleny po celém území.

Kempování

Yellowstone nabízí omezené množství kempů, které tvoří základ ubytování pro mnoho turistů. Kempování v parku však vyžaduje pečlivou přípravu, neboť návštěvníci musí zvládat přírodní podmínky. Kempy jsou vybaveny toaletami a zdroji pitné vody. Na každém kempu jsou určeny stanoviště, která jsou přidělována na základě rezervace.

Recesistické chaty

Recesistické chaty jsou další možností ubytování v parku. Tyto chaty jsou plně zařízené, aby poskytovaly základní komfort. Nacházejí se v různých částech parku, a tak nabízejí turistům nezapomenutelný pobyt v srdci přírody. Chaty jsou k dispozici po celou sezónu a návštěvníci si mohou rezervovat ubytování přímo v parkovém systému.

Hotely

Několik hotelů se nachází uvnitř Yellowstone National Parku. Tyto hotely jsou navrženy tak, aby turistům nabídli komfortní ubytování ve velmi příjemném prostředí. Výhodou těchto hotelů je, že existuje široká škála služeb, které cestujícím umožní vychutnat si svůj pobyt v parku naplno. Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek, jsou v parku k dispozici i některé 5hvězdičkové hotely.

Jak získat rezervaci

Rezervace ubytování v Yellowstone National Park je nutné provést dlouho před plánovaným termínem pobytu, zejména v období nejvyšší sezóny (červenec a srpen). Rezervace je možné provést online nebo telefonicky. Návštěvníci se mohou informovat o volných termínech prostřednictvím oficiálních webových stránek parku.

Celkově je Yellowstone National Park skvělým místem pro návštěvu a poznávání krás přírody. Ubytování v parku nabízí množství možností a lze najít vhodné řešení pro každého turistu a jeho individuální požadavky. Doporučujeme vůbec nejoblíbenější dílo hotelu, Old Faithful Inn, který se může pochlubit krásnou architekturou a perfektním polohou poblíž hlavní gejzír Old Faithful.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky