Objevte nejlevnější lety

Tanzanie Lake Tanganyika

Letenka Tanzanie Lake Tanganyika


Již dlouho sníte o dovolené v Africe? Pokud ano, rozhodně zvažte návštěvu Tanzanie a jezera Tanganyika. Jedná se totiž o jednu z nejvýznamnějších destinací na africkém kontinentě, která turistům nabízí překrásnou přírodu, exotickou faunu a flóru a mnoho zajímavých zážitků.

Pokud se rozhodnete navštívit Tanzanii, rozhodně nevynechejte návštěvu jezera Tanganyika. Jedná se o nejhlubší jezero na světě s hloubkou až 1433 metrů. Leží na hranici Tanzanie, Kongo, Zambie a Burundi a je plné exotických ryb a jiných živočichů.

Návštěva tohoto jezera vás nadchne nejen svou jedinečnou faunou a flórou, ale i skvělými podmínkami pro koupání, potápění a další vodní sporty. Jezero Tanganyika nabízí návštěvníkům také mnoho překrásných pláží s bílým pískem a křišťálově čistou vodou, která vás okouzlí svou podmanivou krásou.

Pokud se rozhodnete navštívit jezero Tanganyika, určitě si také nenechte ujít návštěvu města Kalemie, které se nachází na břehu jezera. Toto město je plné exotických staveb a zahrad, které byly vybudovány v koloniálním stylu.

Aby se vám cesta do Tanzanie a k jezeru Tanganyika zdála snadnější, můžeme vám poradit s letenkou. Využijte našich služeb a najděte si výhodnou letenku do Tanzanie. Nabízíme široký výběr letadlových společností, které nabízejí lety do Tanzanie a k jezeru Tanganyika.

Pokud hledáte dovolenou plnou zážitků a krásné přírody, rozhodně zvažte návštěvu Tanzanie a k nejkrásnějšímu jezeru světa, jezeru Tanganyika. Vydejte se na cestu plnou dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Lake Tanganyika


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Tanganyika v Tanzanii?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Tanganyika, je letecky nebo silničně, přičemž silniční trasa z Dar es Salaamu trvá asi 12 hodin.

2) Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě jezera Tanganyika v Tanzanii?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu jezera Tanganyika je v období od června do října, kdy je sušší a slunečnější.

3) Jsou v jezeře Tanganyika krokodýli nebo hroši?
Odpověď: Ano, v jezeře Tanganyika by mohli být krokodýli a hroši, ale ne na běžných místech. Tyto druhy se vyskytují poblíž řek a potoků, které do jezera ústí.

4) Můžu se koupat v jezeře Tanganyika?
Odpověď: Ano, jezero Tanganyika je obvykle považováno za bezpečné pro koupání, ale je důrazně doporučeno dodržovat bezpečnostní opatření a sledovat místní průvodce.

5) Je nutné mít očkování při návštěvě Tanzanie a jezera Tanganyika?
Odpověď: Ano, některá očkování jsou povinná nebo doporučená pro návštěvníky Tanzanie, včetně očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a tyfu. Je důležité konzultovat to s lékařem nebo cestovní klinikou před odjezdem.


Počasí Tanzanie Lake Tanganyika


Lake Tanganyika v Tanzanii se nachází na východním okraji afrického kontinentu a je nejen nejhlubším jezerem Afriky, ale i druhým největším jezerem v Africe. Toto jezero má vliv na počasí v celé oblasti a je tedy důležité vědět, jaké klimatické podmínky zde panují.

Tanzanie vládne tropické klima, které se však dále dělí podle nadmořské výšky. Lake Tanganyika je v nadmořské výšce 773 metrů a proto je zde mírnější klima než v jiných částech Tanzanie. Hlavní období dešťů v této oblasti jsou duben až květen a říjen až listopad, přičemž srpen a září jsou nejvlhčí. Průměrné teploty se pohybují mezi 22-26°C a noční teploty bývají nižší.

V oblasti u jezera Tanganyika může být během deštivého období bouřlivé počasí a silné větry, což může ovlivnit rybářské aktivity v této oblasti. Obecně platí, že nejsušší období jsou prosinec až březen, přičemž srpen a září jsou nejvlhčí.

V oblasti jezera Tanganyika existují rozdíly v počasí západní a východní strany, přičemž západní strana oblasti je mnohem vlhčí než východní strana. Západní strana is má vliv na celé podnebí oblasti a má vliv na rozvinutí tropického deštného lesa na úpatí pohoří Mahale.

Pokud plánujete navštívit oblast Lake Tanganyika, pak nezapomeňte na vhodné oblečení a vybavení pro tropické počasí. Dbejte na to, že může být velmi vlhko a teplé, ale může také být bouřlivé. Proto je důležité si před cestou na místo ověřit aktuální předpověď počasí a přizpůsobit se jí.

V každém případě návštěva této oblasti nejen přidá do vašich cestovatelských zážitků, ale také nabídne úžasnou příležitost poznat krásu africké krajiny a neopakovatelnou přírodu v této oblasti.


Ubytování Tanzanie Lake Tanganyika


Tanzanie Lake Tanganyika – skvělé místo pro dovolenou

Tanzanie Lake Tanganyika, které se nachází v Tanzanii, je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Pokud hledáte místo pro dovolenou, pak je Lake Tanganyika skvělou volbou.

Tanzanie Lake Tanganyika je největší sladkovodní jezero v Africe a druhé nejhlubší na světě. Nachází se na hranici Tanzanie, Burundi a Zambie. Jezerem prochází údolí Velkého příkopu, které se řadí mezi nejhlubší útvary na světě.

Pro turisty nabízí Tanzanie Lake Tanganyika nespočet aktivit, jako je potápění, rybolov, plachtění a pozorování zvěře. Můžete si také prohlédnout krásné pláže, které lemují břehy jezera. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete se vydat na jezero kajakem nebo dojet na vodní skútru.

Pokud hledáte ubytování, na březích Tanzanie Lake Tanganyika najdete několik vynikajících hotelů a ubytování v soukromých vilách. Vzhledem k tomu, že je jezero obklopeno přírodními parky, je většina ubytování zasazená do krásné přírody s výhledem na jezero.

Mezi nejlepší hotely patří Gombe Stream Lodge, Mahale Mountains Tented Camp a Lake Shore Lodge. Tyto hotely nabízejí luxusní ubytování s výhledem na jezero. Další možností jsou soukromé vily, které nabízejí vysoký standard ubytování spojený s individuálním přístupem.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete si najít několik campgroundů, kde si můžete postavit stan a užít si klidu a pohody uprostřed nádherné přírody.

Navštívit Tanzanie Lake Tanganyika je nezapomenutelný zážitek. Toto místo nabízí krásné scenérie, přátelské lidi a mnoho aktivit pro turisty. Pokud se sem vydáte na dovolenou, můžete být jistí, že se nebudete nudit a odvezete si zde nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Tanzanie Lake Tanganyika


Tanzanie, země východní Afriky, nabízí turistům mnoho neuvěřitelných zážitků a jedním z nich je navštívení nejhlubšího a druhého největšího jezera Afriky – Lake Tanganyika. Leží na hranicích Tanzania, Burundi, Zambie a Demokratické republiky Kongo a má rozlohu více než 32 tisíc km². Pokud si plánujete svou dovolenou v Tanzanii, určitě nesmíte nechat ujít návštěvu tohoto jedinečného jezera, které se též pyšní fantastickým podvodním světem a mnoha turistickými atrakcemi.

Jezero, které je obklopené nádhernou zelenou kopcovitou krajinou, můžete obdivovat plavením po jeho hladině. Toto jezero je jediným přírodním domovem velkých sladkovodních ryb, jako jsou třeba cichlidy. Pokud máte rádi rybolov, máte tu možnost si pronajmout rybářskou loďku a užít si odpočinkový den s rybařením. Pokud se do nalovení ryb nechystáte a máte raději vodní sporty, můžete se věnovat například potápění nebo windsurfingu. Po úžasné plavbě po hladině jezera je již jen krok ke vstupu do fascinujícího podvodního světa, který vás uchvátí na první pohled. Zde si můžete prohlédnout křišťálově čisté dno jezera, nádhernou tropickou řasu a široké spektrum pestrobarevných ryb.

Pokud máte rádi koupání, Lake Tanganyika nabízí mnoho míst, kde si můžete vychutnat osvěžující koupání v jeho teplých vodách. Je možné si najmout také plachtové čluny a prohlédnout si tak jezero ze všech stran. Místní obyvatelé, kteří žijí v malých rybářských vesničkách kolem jezera, vás ochotně přivítají a ukážou vám jejich tradiční způsob života.

Okolní terén kolem jezera je obklopen nádhernou přírodou a je domovem mnoha druhů zvířat, jako například gazel, zebry nebo sloni. V okolí jezera můžete také navštívit přírodní rezervace, jako je Gombe Stream nebo Mahalé. Mahalé se zachovalo jako jediné místo, kde je možné vidět naživo ohrožené zvíře – šimpanze. Při návštěvě této oblasti je možné se s těmito fascinujícími zvířaty přímo setkat a podívat se, jak se chovají v přirozeném prostředí. Mahalé také nabízí nádherné výhledy na jezero a okolní krajinu.

Pokud se chystáte na dovolenou do Tanzanie, nezapomeňte navštívit Lake Tanganyika. Oceňte zdejší krásy a podívejte se na výjimečně pestrý svět pod hladinou jezera. Je to nádherné místo, které stojí za to a kde si určitě užijete odpočinkovou dovolenou a nezapomenutelné zážitky.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky