Objevte nejlevnější lety

Arménie Zvartnots

Letenka Arménie Zvartnots


Arménie je fascinující země, kterou by si měli vyzkoušet ochutnat každý cestovatel. Je to země plná historie, kultury a překrásné přírody. Pokud tedy chcete navštívit tento kus země, tak vám nepomůže nic jiného, než letenka z ČR na Zvartnots International Airport.

Zvartnots International Airport je hlavním letištěm, které se nachází v Arménii, 10 km od Yerevanu. Toto letiště je dobře spojeno s celým světem a nabízí spoustu příjezdů a odjezdů do různých destinací. Má moderní infrastrukturu, bezpečnostní prvky a všechny potřebné služby pro cestovatele.

Pokud cestujete z Prahy do Arménie, tak můžete zvolit například letovou společnost Czech Airlines. Let trvá zhruba 3 hodiny a 30 minut. V případě potřeby si můžete zarezervovat také jednu z mnoha přímých letových spojení z německého Frankfurtu, londýnského Heathrow či ruského Moskvě.

Jakmile přistanete na letišti se vám otevře celá Arménie. Můžete navštívit hlavní město Yerevan, kde mnozí turisté obdivují katedrálu Sv. Těchona. Tato katedrála je nejstarší křesťanskou stavbou na světě a není tedy divu, že vás zaujme svým uměleckým stylem. Kromě toho, můžete na vlastní oči vidět, jaký je rozdíl mezi západními a východními kulturami.

Pokud vás zajímá víno, tak neváhejte navštívit město Areni a ochutnejte tuto lahodnou alkoholovou specialitu. Zároveň můžete navštívit starobylé kameny, které zde byly objeveny až za 1917.

Zármutkem je, že Arménie prochází obdobím vnitřního nepokoje, ale přesto patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější země, které stojí za to navštívit. Vydejte se tam a užijte si kouzlo této země.


Dovolená Arménie Zvartnots


Arménie je krásná země s bohatou historií, kulturou a památkami. Pokud si plánujete letní dovolenou v této oblasti, možná nevíte, co očekávat. Začněte svou cestu od jednoho ze slavných letišť Arménie, které je pojmenováno po jednom z nejvýznamnějších chrámů v této zemi - Zvartnots.

Letiště Zvartnots se nachází asi 12 kilometrů od Yerevanu, hlavního města Arménie. Je to malé letiště, ale má všestranné služby, jako jsou restaurace, bar, obchody a mnoho dalšího. Mnoho turistů, kteří navštíví Zvartnots, se rozhodne pro prohlídku těchto památek v okolí.

Jeden z nejznámějších památek v této oblasti je Zvartnots Cathedral. Tento krásný kostel byl postaven v 7. století za vlády arménského krále Trdat III. Dnes je většina kostela zničena, ale stále jej můžete vidět, jak stojí jako impozantní ruina. Zvartnots byl zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2000.

Pokud máte rádi přírodu, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Arménského národního parku Dilijan, který se nachází asi hodinu jízdy od Zvartnots. Tento park byl založen v roce 2002 a má rozlohu téměř 24000 hektarů. Park je známý svými horskými lesy, jezery a vodopády. Každý rok sem přijíždějí více než 300 tisíc turistů.

Navštívte také jiné zajímavé památky v této oblasti, jako jsou: katedrála Ejmiacin, Hovhannavank, Haritchavank a další.

Zkrátka Arménie je skvělé místo na dovolenou. Nabízí krásnou přírodu, historické památky a jedinečnou kulturu. Pokud hledáte pohodlné a snadné letiště, Zvartnots Airport je vaše nejlepší volba. Vezměte si raději boty na turistiku a příjemnou dovolenou v této krásné oblasti.


Ubytování Arménie Zvartnots


Zvartnots je jednou z nejvýznamnějších částí Arménie, kterou si návštěvníci kdy mohou užít. Nachází se zde také největší letiště v zemi, což z ní dělá ideální polohu pro sjednání cesty do Arménie.

V této oblasti se může návštěvníkům nabídnou různé možnosti, pokud jde o ubytování, záleží na individuálních potřebách cestovatelů. Některé možnosti, na které můžete narazit, jsou hotely, apartmány a hostely.

Hotely jsou často vybaveny pohodlnými pokoje, které se mohou lišit podle velikosti a stylu. Většina hotelů v této oblasti nabízí pokojovou službu, snídani a často také přístup ke kvalitním hotelovým restaurací. Mnoho z nich má také sportovní zařízení, wellness centra a mnoho dalších služeb, které mohou být pro návštěvníky přitažlivé.

Pokud hledáte v Zvartnots jednodušší ubytování, můžete zkusit apartmány. Tyto apartmány často nabízejí pokoje se samostatnými kuchyňskými kouty a jídelními zónami, což umožňuje ubytování s vlastními zásobami. To také může být užitečné pro ty, kteří cestují s rodinou a chtějí si sami uvařit jídlo.

Pokud hledáte ubytování za nízké ceny, pak hostely mohou být pro vás tou správnou volbou. Tyto hostely nabízejí sdílené ložnice, které mohou být přitažlivé pro jednotlivce nebo cestující v malých skupinách. Hostely často také nabízejí vnitřní a venkovní prostor pro odpočinek a rekreaci.

Vzhledem k mnoha možnostem ubytování v této oblasti, hledání ideálního místa pro vaše potřeby nemusí být nic obtížného. Ať u already hledáte prostorný hotel s možností wellness, nebo jednodušší ubytování s nižší cena vítána, vše lze najít v Zvartnots.

Proto se připravte na nejlepší cestu do Arménie a najděte si to nejlepší ubytování, které vám mohou nabídnout hostitelé této úžasné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Zvartnots


1. Jak se dostanu z letiště Zvartnots do centra Jerevanu?
- Z letiště jsou k dispozici taxíky. Také můžete využít MHD – tramvají nebo autobusem.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Jerevanu?
- K nejznámějším patří Kaskády, Erebuni Museum, Matenadaran nebo katedrála Svatého Gŕegora.

3. Jaká je místní měna v Arménii?
- Arménský dram (AMD).

4. Je v Arménii bezpečno cestovat?
- V Arménii je relativně bezpečno cestovat. Obecně se doporučuje být opatrný a respektovat místní zvyky a tradice.

5. Jaká je arménská kuchyně?
- Arménská kuchyně je plná chutí a vůní. Mezi nejtypičtější pokrmy patří například kebab, lahůdky z kůzlátka nebo sytá polévka s mátou.

6. Jaký je hlavní náboženský směr v Arménii?
- Většina obyvatel Arménie se hlásí k pravoslaví.

7. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Jerevanu?
- Nalezneme zde především luxusní hotely, ale také hotely s nižším standardem a penziony.

8. Je v Arménii povinná očkování?
- Nejsou povinné žádné očkování, ale pro určité oblasti se doporučuje úhrada určitých vakcín.

9. Kolik stojí jízda taxíkem v Arménii?
- Ceny se pohybují kolem 100 AMD na kilometr.

10. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Arménii?
- Mezi nejznámější turistické trasy patří cesta ke hory Ararat, Národní park Dilijan nebo třeba chrám Khor Virap.


Počasí Arménie Zvartnots


Arménie je země na křižovatce východu a západu, což podmiňuje její klimatické podmínky. Země se vyznačuje kontinentálním klimatem s horkými léty a studenými zimami. Počasí Arménie v období od poloviny jara do poloviny podzimu je poměrně příjemné, ale zimy zde mohou být velmi tvrdé.

Zvartnots, město v jihozápadní části Arménie, leží v oblasti s kontinentálním klimatem. Podnebí zde bývá poměrně suché a slunečné, s letními teplotami v průměru kolem 30-35 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, které tvoří hlavní turistickou sezónu v Arménii.

Podzimy bývají mírné a pohodlné, s teplotami okolo 20-25 stupňů Celsia, přičemž mírné srážky udržují krajinu v zeleni. Nicméně, od konce listopadu do konce března může být počasí Zvartnots velmi tvrdé. Začínají sněžit a teploty se mohou snížit až na -15 stupňů Celsia. Sněhové zimy sice přináší s sebou úžasné scenérie, ale i řadu problémů pro místní obyvatele a turisty.

Pokud se chystáte navštívit Arménii a především Zvartnots, doporučuje se to udělat na jaře nebo na podzim. Nalézt zde ubytování a jídlo není problém. Pro návštěvníky, kteří mají rádi zimu a lyžování, jsou zde příležitosti k výbornému sportování, ale musí počítat s velkým množstvím sněhu a velmi nízkými teplotami.

Celkově vzato, počasí v Arménii, jako v mnoha jiných místech na světě, je velmi proměnlivé a ne vždy příznivé pro cestování, ale na druhé straně, spektakulární scenérie v kombinaci s bohatou historií a kulturou této země ji činí nezapomenutelným místem k návštěvě.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky