Objevte nejlevnější lety

Portoriko El Yunque National Forest

Ubytování Portoriko El Yunque National Forest


Pokud hledáte neobvyklé a zajímavé místo k pobytu na Portoriku, El Yunque National Forest může být tím pravým místem pro vás. El Yunque je nejstarší tropický deštný les v USA, který se nachází na vrcholu Portorika. Tento les nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také mnoho aktivit, které vás udrží zaneprázdněni po celý pobyt.

Co nabízí El Yunque?

El Yunque National Forest nabízí mnoho aktivity, které zahrnují turistiku, cyklistiku, kajakářskou turistiku, pozorování ptáků, vodopády a mnoho dalšího. Při pobytu v lese se budete cítit jako v ráji. Je to pravé místo pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Ubytování

Pro ty, kteří chtějí zůstat ve stínu nebo v blízkosti lesa, jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Pokud hledáte levné a jednoduché ubytování, můžete si zarezervovat hotel nebo hostitelnu v okolí. Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního, můžete si pronajmout chatu v lese nebo stanovat přímo na jeho úpatí.

Chatová osada

Chata Sunrise v El Yunque je skvělým místem k pobytu, když hledáte něco netradičního. Tento překrásný zážitek sauna ve sklýpku je vybavený wc, kuchyňsku linkou, obytnou místností a dvě izby. Chata se nachází uprostřed přírodního prostředí a nabízí úžasný výhled na okolní lesy. Hosté mohou těžit z čerstvého vzduchu a hodiny relaxovat ve vaně s teplou vodou. Pro ty, kteří si chtějí užít přírody víc, jsou k dispozici outdoorové restaurace a kuchyňské zahrádky.

Luxusní ubytování

Pro ty, kteří chtějí zažít luxusní pobyt v srdci El Yunque, nabízí mistrovské ubytování terasy a balkony s výhledem na hory a vodopády. V pokojích jsou k dispozici elegantní a prostorné pokoje s vlastní koupelnou, a luxusním interiérem. Nabízí se zde také bazén a vířivky, kde se můžete osvěžit a užívat si krásné okolí.

Život v lese

Být v El Yunque není jen o ubytování. Můžete si také vyzkoušet tradiční karibský styl života a stravování. Díky množství restaurací a obchůdků se tu můžeš skvěle najíst a vypi Omega řešení například kávu z árovně. Skvělou inspirací je i místní kuchyně s hutními pokrmy a nádhernou přírodní zeleninou z místních zahrad.

Závěr

Pokud hledáte nějaké neobvyklé a zajímavé místo k pobytu na Portoriku, El Yunque National Forest je skvělou volbou. Les nabízí mnoho aktivit pro milovníky přírody a umožní vám zůstat v co největší blízkosti přírody. Ubytování je k dispozici v různých cenových kategoriích a nabízí široký výběr od jednoduchých hotelů až po luxusní chaty. El Yunque je nezapomenutelným zážitkem a bude vám připomínat krásu výjimečné krajiny natočené jako klasický film.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko El Yunque National Forest


1. Kdy je vhodné navštívit El Yunque National Forest v Portoriku?

Nejlepší čas na návštěvu je od prosince do dubna, kdy je méně vlhké počasí a teploty jsou mírné.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do El Yunque National Forest?

Nejlepší způsob je pronajmout si auto a jet, nebo jít s průvodcem.

3. Musím platit za vstup do národního parku El Yunque National Forest?

Ano, musíte zaplatit vstupné. V roce 2021 je cena 12 USD pro dospělého.

4. Mohu se v národním parku El Yunque koupat v řece nebo vodopádech?

Ne, koupání nebo skákání z vodopádů je zakázáno, ale existuje několik koupališť s balvanovými bazény, kde se můžete koupat.

5. Jaký je nejoblíbenější turistický okruh v národním parku El Yunque National Forest?

Nejoblíbenější trasa je La Mina Trail, která vede k vodopádu.

6. Je nutné se na výlet do národního parku El Yunque National Forest připravit nějakým zvláštním způsobem?

Je důležité mít vhodné boty na turistiku, ochranný sprej proti komárům a dostatek vody a jídla.

7. Mohu kempovat v národním parku El Yunque National Forest?

Ne, kempování v národním parku El Yunque National Forest není povoleno.

8. Jsou návštěvníci omezeni, pokud jde o délku jejich pobytu v národním parku El Yunque National Forest?

Ne, návštěvníci nejsou nijak omezeni dostupností času v národním parku, ale park se uzavírá v určitou dobu.

9. Mohu se v národním parku El Yunque National Forest projet na kole nebo na koni?

Ano, v některých oblastech jsou povoleny cyklistické a jezdecké trasy.

10. Jaké jsou povolené aktivity v národním parku El Yunque National Forest?

Povolené aktivity jsou turistika, pozorování ptáků, piknikování a návštěva přírodních atrakcí. Nicméně, vstup a ubytování se může v některých oblastech omezit kvůli ochraně živočichů a rostlin.


Počasí Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je ostrovová země nacházející se v Karibiku a je součástí Velkých Antil. Rezervace El Yunque National Forest se nachází na severovýchodě ostrova a je jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v Portoriku.

El Yunque National Forest je rozsáhlá oblast porostlá deštným lesem. Je to jediné místo v USA, kde se nachází tropický prales chráněný zákonem. Název El Yunque znamená „kohout“ a je odrazem tvaru horského hřebene, který připomíná zpěvník kohouta.

Počasí v El Yunque National Forest je ovlivněno tropickým klimatem. Toto klima je charakteristické vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok. Obdobím s největšími srážkami je od května do října, kdy jsou časté bouřky, tropické cyklóny a hurikány.

V průběhu léta jsou teploty v El Yunque National Forest poměrně vysoké a mohou dosahovat až 32 °C. V noci se mírně snižují a oscilují okolo 25 °C. V zimě jsou teploty mírné a pohybují se kolem 28 °C během dne a kolem 20 °C v noci.

Pokud navštívíte El Yunque National Forest, budete potřebovat vhodné oblečení a vybavení. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, které vás ochrání před místními hmyzem a poškozením pokožky sluncem. Kromě toho byste měli mít s sebou také vhodné boty a sluneční brýle.

El Yunque National Forest je přístupná celoročně. Nicméně, vzhledem k častým srážkám v létě, květině je lepší navštívit oblast v jarních nebo podzimních měsících.

Celkově je El Yunque National Forest fascinujícím místem plným neuvěřitelných zážitků a krásné přírody. Je to příležitost k tomu, aby turisté mohli objevit tuto jedinečnou oblast a prožít přírodu v celé její kráse.


Letenka Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je úchvatná země plná krásy a přírodních přírodních lokalit. Jeden z nejzajímavějších míst k návštěvě v Portoriku je El Yunque National Forest, což je jeden z posledních pralesů v amerických zemích.

El Yunque National Forest se nachází na východním pobřeží Portorika a je domovem neuvěřitelně rozmanitého ekosystému. Park nabízí fantastické vodopády, čisté řeky, krásné pláže, neuvěřitelné panoramatické výhledy a mnoho dalších fascinujících věcí. Když tu strávíte pár dní, budete se chtít opětovně vrátit.

Nejlepší způsob, jak se do El Yunque dostat, je letenka. Letiště San Juan International Airport se nachází asi 60 km západně od parku a je nejlepším vstupem na ostrov pro mezinárodní turisty. S letenky Portoriko El Yunque National Forest si můžete užít úžasnou jízdu s možností vidět neuvěřitelné přírodní scenérie v Portoriku během vašeho letu.

Když se však dostanete do parku, uvidíte, proč se jedná o jedno z nejlepších turistických míst v Portoriku. Vstup do parku je zdarma a nabízí spoustu aktivit, jako jsou turistika, vodopády, pěší túry a mnoho dalšího. Pokud nejste lační na adrenalin, můžete se jenom projít po známkovaných stezkách a kochat se krásou přírody.

Jednou z nejlepších turistických stezek v El Yunque je La Mina Trail. Tato stezka je asi 3.4 km dlouhá a má neuvěřitelnou krásu, včetně vodopádů, které jsou tady opravdu nádherné. Pokud jste o turistiku více vynikající, můžete zkusit pěší túru na vrchol El Yunque, který se skládá ze dvou částí a může trvat asi 1-2 dny.

Park je otevřen po celý týden a nejlépe se do něj dostanete ranou hodinou, abyste se vyhnuli davu turistů. Chcete-li se ujistit, že k dispozici je dostatek parkování, doporučuje se přijet později v podvečer.

Všechny tyto a mnoho dalších aktivit jsou k dispozici v El Yunque National Forest. Je to skvělé místo pro ty, kteří milují přírodu a chtějí si užít krásné scenérie. S letenkami Portoriko El Yunque National Forest můžete v bezpečí a s pohodlím cestovat na tento úchvatný ostrov a vyzkoušet některé z nejkrásnějších přírodních úkazů Ameriky.


Dovolená Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je malý karibský ostrov, který návštěvníkům nabízí mnoho zážitků. Jedním z nejkrásnějších míst, které si můžete při své dovolené vyzkoušet, je národní park El Yunque. Tento park se rozprostírá na ploše více než 28 000 akrů v hornatém vnitrozemí ostrova a je jednou z nejvýznamnějších přírodních oblastí Portorika.

V parku se nachází řada stezek, které vedou v hlubokých pralesích, strmých údolích a překrásných vodopádech. Kromě toho zde žije obrovské množství druhů zvířat a rostlin. Návštěvníci si mohou vyzkoušet různé aktivity, jako jsou turistika, kempování, plavání a pozorování přírody.

Stejně jako jinde na Portoriku, i zde je klima tropické s vysokou vlhkostí a teplotami. I když se můžete kdykoliv rozhodnout národní park navštívit, nejlepší čas pro návštěvu je mezi prosincem a dubnem, kdy jsou nižší teploty a srážky.

Pokud se rozhodnete navštívit El Yunque, nevynechejte následující místa:

1. Mount Britton Trail – nejoblíbenější trasa turistů v parku. Začíná vynikajícím výhledem na les a kochat se budete množstvím zajímavých druhů rostlin.

2. La Mina Falls – 12ti metrový vodopád, který vás bude doprovázet kdykoliv, kterou z tras si zvolíte.

3. Yokahu Observation Tower – z tohoto místě můžete obdivovat krásné výhledy na les a okolní krajinu.

4. Baňka de Oro – zde můžete využít možnosti kempovat až se zde sníží teploty. Toto místo nabízí nádherný západ slunce, tak se určitě nezapomeňte vrátit zpět v čase.

Národní park El Yunque je místem, které si zamilují mnozí návštěvníci. Obrovské množství přírodní krásy a jedinečných rostlin zde můžete vidět. Pokud hodláte navštívit Portoriko, návštěva parku El Yunque by měla být přímo v kalendáři plánu vaší dovolené.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky