Objevte nejlevnější lety

Bolívie La Paz - El Alto Cable Car

Ubytování Bolívie La Paz - El Alto Cable Car


Bolívie je země, která láká turisty na své nejrůznější kulturní a přírodní památky. Mezi nejvýznamnější patří město La Paz, které se nachází v kopcích And a díky výšce téměř 4 000 metrů nad mořem je nejvýše položeným hlavním městem na světě. Nedílnou součástí návštěvy La Pazu je i jeho nový symbol – Cable Car, neboli lanová dráha. Když si chcete dopřát nezapomenutelný zážitek, můžete si pronajmout ubytování, které vám umožní ve výšce sledovat skvělý výhled na město.

El Alto Cable Car byla otevřena v roce 2014 a stala se největším projektem tohoto druhu v Jižní Americe. Trasa lanové dráhy spojuje odlehlé a relativně chudé městské části s centrem La Pazu a zkracuje tak cesty mezi nimi o několik desítek minut. Kromě praktického využití nabízí také naprosto úchvatné výhledy na město a okolní krajinu.

Pokud si chcete vychutnat ty nejkrásnější pohledy na La Paz, nabízí se pronájem ubytování v blízkosti lanové dráhy. Cena za noc se dnes pohybuje kolem 50 dolarů a v závislosti na standardu a vybavení se může výrazně lišit. Nejlepší způsob, jak najít tu správnou variantu pro vás, je prozkoumat nabídky na internetu.

Zvláštní pohled na město nabízí například více než stometrová věž El Alto, která leží na horním konci trasy Cable Car. Zde najdete speciální vyhlídkový plošinu, která vám umožní sledovat panoramatický výhled na celé město. Kromě toho zde funguje i restaurace, kavárna a muzeum.

Další skvělé místo pro pronájem ubytování v blízkosti Cable Car je například oblast Sopocachi, která se nachází v samém srdci města, v blízkosti nejvýznamnějších památek La Pazu. Noc v hotelu v této části města bývá o něco dražší, ale výbava a služby jsou zpravidla na velmi dobré úrovni.

Při plánování cesty do Bolívie a návštěvu města La Paz byste měli určitě zohlednit i lanovou dráhu Cable Car a vychutnat si tak jedinečný pohled na jedno z nejkrásnějších měst Latinské Ameriky. Pokud navíc zvolíte ubytování poblíž této atrakce, budete mít garantovaně nezapomenutelný zážitek z pobytu v Bolívii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie La Paz - El Alto Cable Car


1. Jaké jsou otevírací hodiny v kabinové lanovce v La Paz a El Alto?

Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na sezóně a dni v týdnu. Obvykle platí, že kabinová lanovka začíná provozovat v 05:00 a končí v 22:00 hod.

2. Jaký je hromadný dopravní systém v Bolívii?

V Bolívii jsou k dispozici autobusy, minibusy, taxíky a kabinové lanovky. Kabinové lanovky jsou populární v La Paz a El Alto a obvykle se používají pro rychlou dopravu do hor.

3. Jaká je maximální kapacita kabinové lanovky v La Paz a El Alto?

Každá kabina má kapacitu až 10 pasažérů.

4. Kde jsou nejpopulárnější trasy v kabinové lanovce v La Paz a El Alto?

Nejpopulárnější trasy jsou Linka Amarilla a Linka Roja, které spojují centrum města La Paz s mnoha oblastmi na okraji města a El Altem.

5. Jaká je cena jízdného v kabinové lanovce v La Paz a El Alto?

Cena závisí na délce trasy a používá se zápisník, který stojí 3 bolivianos (přibližně 12 centů v USD). Všechny kabiny jsou elektronicky kontrolovány.

6. Jak se mohu dostat na nejvýše položenou kabinovou lanovku v La Paz?

Nejvýše položená kabinová lanovka v La Paz se nachází v oblasti Chacaltaya, kde je dominantou zasněžený vrchol stejnojmenné hory v nadmořské výšce 3820 metrů. Během výletu cestou lanovky můžete v nádherné přírodě ubírat cestu. Proti jste vidět na úpatí sněžného vrcholu, na západní straně hory pašeráckou stezkou a na jižní straně je možné vidět nádherný pohled na zasněžené vrcholy And.

7. Je nutné mít cestovní pas nebo jiný doklad totožnosti pro použití kabinové lanovky v Bolívii?

Ne, není nutné mít doklad totožnosti pro použití kabinové lanovky v Bolívii. Nicméně, měli byste vždy mít u sebe doklad totožnosti, jako je pas nebo řidičský průkaz, pokud plánujete cestovat mimo Bolívii.


Dovolená Bolívie La Paz - El Alto Cable Car


Pokud máte v plánu navštívit Bolívii, pak rozhodně nemůžete vynechat město La Paz. Toto město je nejenom hlavním městem Bolívie, ale také jedním z nejzajímavějších měst v Jižní Americe. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v La Paz je bezpochyby lanovka, která spojuje město s centrem letiště v El Altu.

Lanovka v La Paz byla otevřena v roce 2014 a je neuvěřitelnou dopravní sítí, která má přibližně 22 kilometrů a slouží jako jedna z nejrychlejších a nejefektivnějších způsobů, jak se dostat z La Paz do El Altu a zpět. Pokud se chystáte na bolivijskou dovolenou, pak vám tato lanovka rozhodně nesmí uniknout.

La Paz - El Alto Cable Car nabízí jedinečný pohled na krásné přírodní scenérie Bolívie a okolí. Během vaší jízdy budete mít možnost vidět skvělé panorama města, andské hory a údolí. Dokonce se můžete dostat na výšku 4 000 metrů nad mořem, což vám umožní vychutnat si nejkrásnější výhled na město a okolí.

Tato unikátní lanovka se stala velmi populární mezi místními obyvateli i turisty, protože je to velmi levná a rychlá doprava. V současné době existuje celkem 3 linky, které vás pohodlně a rychle přepraví ze středu La Paz do mnohem vzdálenějších oblastí, jako je El Alto nebo Ventilla.

Cena za jízdenku je velmi přijatelná, takže si ji může dovolit každý. Během vaší cesty si určitě všimnete každodenního života místních obyvatel. Lanovka v La Paz je také skvělým místem pro pořizování fotografií. To je důvod, proč se doporučuje, abyste si před odjezdem nainstalovali aplikaci, která vám ukáže nejlepší místa pro pořizování fotografií na trase.

Celkově lze říci, že La Paz - El Alto Cable Car je jedinečná zážitkem, který nelze vynechat při návštěvě Bolívie. Bez ohledu na to, zda jste tam na dovolené nebo za prací, tato lanovka rozhodně stojí za návštěvu a je určena pro všechny, kteří chtějí prozkoumat krásy Jižní Ameriky. Pokud tedy přemýšlíte, kam jet na další dovolenou, neváhejte a vydejte se do Bolívie na úžasnou dovolenou plnou dobrodružství!


Letenka Bolívie La Paz - El Alto Cable Car


Bolívie je země, která si získává stále větší oblibu mezi cestovateli ze všech koutů světa. Přestože se jí nedaří dosáhnout takového turistického ruchu jako jiným zemím Jižní Ameriky, nabízí návštěvníkům mnoho unikátních zážitků a atrakcí. Jednou z nejzajímavějších a zároveň nejoriginálnějších je bezesporu kabelová dráha Cable Car, která spojuje největší město Bolívie – La Paz – s jeho druhým nejvyšším městským centrem – El Altem.

Kabelová dráha byla uvedena do provozu v roce 2014 a od té doby se stala jednou z nejznámějších atrakcí v La Paz. Její náklady se pohybují kolem 234 milionů dolarů a s délkou více než 10 kilometrů, se jedná o nejdelší kabelovou dráhu na světě. Dráha byla navržena jako způsob zlepšení dopravy v La Paz a El Alte, která byla v minulosti plná přetížených silničních komunikací.

Cable Car nabízí nádherné výhledy na obě města, okolní hory a hřebeny, a umožňuje cestujícím prožít jízdu, kterou jinak nezažijí. Dráha je rozdělena do tří linek, které se spojují v jednom cíli a poskytují tak návštěvníkům možnost vidět takřka celý region.

Z jednotlivých stanic Cable Car se nabízí kromě krásných výhledů i výborné možnosti pro poznávání místní kultury. V blízkosti některých zastávek jsou například trhy s místními specialitami, obchodní domy a mnoho dalšího.

Cable Car je skvělým způsobem, jak prozkoumat La Paz a El Alte. Nedílnou součástí této cesty jsou pohledy na nejvyšší bolivijský vrchol – Huayna Potosí – a na nejvyšší jezero světa – Titicaca. Cestovatelé si mohou zvolit tipy od různých podvozků až po největší dráhu s kapacitou 3000 cestujících, což zajišťuje rychlost a bezproblémový pohyb. Celkově Cable Car má k dispozici 448 kabinek a každou hodinu přepraví až 18 000 lidí.

Výlet kabelovou dráhou Cable Car se stále zvyšuje na popularitě a stává se jedním z nejlepších způsobů, jak si užít Bolívii v celé její kráse. Nezapomeňte se ale na návštěvě této krásné části Jižní Ameriky, že jde o stále chudší zemi, kde je nutné být opatrní a projevovat ohledy k místní kultuře a přírodě.

SpÍše přesmahli do delšího textu ale doufáme, že bude užitečný.


Počasí Bolívie La Paz - El Alto Cable Car


Počasí v Bolívii se může výrazně lišit v závislosti na geografických podmínkách daného regionu. Nicméně, když mluvíme o jeden z nejzajímavějších způsobů, jak se dostat z města La Paz do sousedního El Alto, nemusíte se příliš starat o počasí - alespoň pokud se rozhodnete jet kabinkovou lanovkou Cable Car.

Cable Car, která vede z La Paz přes El Alto, je největší lanovkou na světě a spojuje tyto dva města v nadmořské výšce až 4 000 metrů. Kromě toho, že je to velmi efektivní způsob, jak obejít dopravní zácpy a stovky schodů, nabízí i úžasný panoramatický výhled na města pod vám a okolní hory.

Nicméně, máte-li tendenci pociťovat nadměrnou výškovou nemoc, může tento výlet být trochu namáhavý. Vysoká nadmořská výška v této části Bolívie může mít vliv na vaše dýchání a celkovou kondici. Pokud se tedy rozhodnete jet lanovkou Cable Car, mějte na paměti, že vaše tělo může potřebovat nějaký čas, aby se přizpůsobilo místním podmínkám.

Nicméně, když jste v jádru kabinové lanovky, není pocit nadměrné výškové nemoci tolik patrný. Kabiny jsou uzavřené a nabízejí pohodlné a bezpečné prostředí pro poskytnutí úchvatných výhledů. Díky tomu se tato kabinková lanovka stala velmi populární nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli, kteří chtějí rychle a bezpečně přejít mezi těmito dvěma městy.

Vzhledem k tomu, že se kabinová lanovka Cable Car nachází v oblasti s velkými výškovými změnami, může se počasí také výrazně lišit. Nicméně, kabiny jsou vybaveny klimatizací a zvládnou téměř každé počasí, takže nemusíte mít příliš velké obavy.

Všimněte si však, že v Bolívii je poměrně silná sezónnost a některé období jsou vhodnější pro cestování než jiné. Pokud plánujete cestu ke Cable Car, bude pro vás užitečné zkontrolovat předpověď počasí a otevírací dobu, abyste zajistili, že váš výlet bude co nejrychlejší a nejpříjemnější.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky