Objevte nejlevnější lety

Egypt Taba Nuweiba

Letenka Egypt Taba Nuweiba


Letenka Egypt Taba Nuweiba je velmi oblíbenou možností pro cestování do Egypta. Taba se nachází na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova, poblíž hranic s Izraelem a Jordánskem. Nuweiba je menší vesnička na jižním pobřeží Sinajského poloostrova, cca 70 km od Taby.

Existuje několik možností, jak se dostat z Taby do Nuweiby - buď můžete jet autobusem, čekat na spoj s nízkopodlažním vlakem nebo se nechat svést taxíkem. Cesta vás bude stát několik desítek egyptských liber a bude vás trvat zhruba hodinu. Kromě toho můžete využít i lodní spojení mezi oběma místy.

Taba je oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů, jako jsou potápění, šnorchlování a surfování. Dalšími atrakcemi jsou starobylé památky a krásná příroda v okolí. Velkou turistickou atrakcí v Taba je také horství Sinai, které se táhne kolem poloostrova.

Nuweiba je mnohem menší a klidnější, ale stejně oblíbená destinace. Možnosti vodních sportů jsou zde však méně rozvinuté než v Tabe. Turisté se sem často vydávají na výlety do blízkého Šarm aš-Šajchu, který je známý svými krásnými plážemi a bohatým nočním životem.

Letenky na tuto trasu jsou poměrně dostupné, a tak se sem můžete vydat i na krátkodobou dovolenou. Pokud chcete vyrazit do Egypta, ale nechcete trávit celou dovolenou na jednom místě, pak je letecké spojení mezi Taba a Nuweibou ideální variantou pro vás.


Počasí Egypt Taba Nuweiba


Egypt Taba Nuweiba se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova na východě Egypta. Tento region nabízí svým návštěvníkům celoročně teplé počasí s málo srážek a slunečním svitem téměř v každém ročním období.

V letních měsících (červenec až září) jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia během dne. Noci jsou většinou příjemně chladné s teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Vzhledem k horkým teplotám je to ideální období pro plážové aktivity a vodní sporty.

V zimních měsících (listopad až únor) jsou teploty mírnější, v průměru kolem 20 stupňů Celsia. Noční teploty se mohou snížit na 10 stupňů Celsia. Během této éry můžou být k dispozici i levnější ceny pro prázdninové balíčky, avšak návštěvníci by měli očekávat chladnější vody na plážích.

Celoročně je možné se těšit na minimální srážky a převážně slunečné dny. Navštěvníci by však měli být opatrní na sluneční úžeh a vždy by měli mít dostatek tekutin.

Egypt Taba Nuweiba má také vynikající podmínky pro potápění. Voda kolem Sinajského poloostrova má teplotu mezi 20 až 28 stupni Celsia, takže návštěvníci mohou potápět po celý rok. Během zimy se teplota vody mírně snižuje, ale stále zůstává teplá a příjemná.

Kromě toho, že má Egypt Taba Nuweiba atraktivní počasí, region také nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou skalní útvary v poušti, historické památky, tradiční beduínské vesnice a nádherné pláže.

Závěrem lze říci, že Egypt Taba Nuweiba se může pochlubit celoročně teplým a slunečným počasím, což jej činí ideálním místem pro letní dovolenou nebo pro ty, kteří hledají odpočinek v zimě. Navíc zde najdete skvělé podmínky pro potápění a mnoho dalších turistických atrakcí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Nuweiba


1) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Taba Nuweiba?
Nejlepší doba pro návštěvu je od října do dubna, kdy jsou teploty mírné a nejsou tak vysoké jako v létě.

2) Jaké jsou nejlepší pláže v Taba Nuweiba?
Nejlepší pláže v Taba Nuweiba jsou Ras Shitan, Ras Abu Galum a Mazar Sheikh.

3) Je Taba Nuweiba bezpečné pro turisty?
Ano, Taba Nuweiba je bezpečný pro turisty, ale jako v jakémkoli dalším místě na světě, je nutné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity v Taba Nuweiba?
Nejlepšími aktivitami jsou šnorchlování, potápění, plážový volejbal, rybaření a výlety do blízkého okolí.

5) Jaké jsou nejlepší hotely v Taba Nuweiba?
Mezi nejlepší hotely v Taba Nuweiba patří Mövenpick Resort Taba, Hilton Taba Resort & Nelson Village, a Nuweiba Village Resort.


Dovolená Egypt Taba Nuweiba


Egypt se může pyšnit krásnými plážemi a pobřežím, které rok co rok lákají turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst, kam se můžete vydat na dovolenou Egypt Taba Nuweiba, se nachází na severním pobřeží Sinai poblíž izraelského města Eliat. Tato oblast skýtá nádhernou krajinu, čisté moře a krásné pláže. Pokud zvažujete svou další dovolenou v Egyptě, Taba Nuweiba určitě stojí za zvážení.

Proč vybrat Taba Nuweiba při cestování do Egypta

Taba Nuweiba je méně turisticky obydlená oblast, proto můžete očekávat klidnější dovolenou s méně turisty. To znamená menší fronty, menší rušnost a větší soukromí na plážích. Toto místo se skvěle hodí pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu a turistického ruchu, což dělá z Taba Nuweiba místo pro relaxaci a odpočinek.

Pláže jsou v Taba Nuweiba krásné

Pláže v Taba Nuweiba jsou proslulé svou bělostí a čistotou a jsou ideální pro ty, kteří chtějí užívat si pohody a odpočinku. Mohou si tady užít nádherné prostředí pro dlouhé procházky po písčité pláži, stejně jako koupání a slunění na pláži. Voda je průzračná, což znamená, že je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí se potápět nebo si užít jiné vodní aktivity.

Využijte možnosti k pobytu v beduínském táboře

Pokud nejste zvyklí na pobyt v luxusních hotelech, můžete si užít zážitek z ubytování v beduínském táboře. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí zažít zdejší atmosféru a styl života. Beduínské tábory jsou příjemné místo pro relaxaci a odpočinek po celodenním objevování krás této oblasti. Zdejší lidé jsou velmi přátelští a pohostinní a rádi podělí o svůj životní styl.

Co můžete dělat v Taba Nuweiba

Kromě koupání a slunění na krásných plážích stojí za návštěvu i výlety do okolí. Můžete navštívit Starou Tabu, která byla jednou z nejstarších zastávek na cestě do oázy, a dnes slouží jako upomínka na minulost. Dalšími možnostmi jsou například výlety do okolních pouští, nebo navštívení starých zřícenin.

Ať už hledáte klidnou dovolenou, nebo dobrodružství v písečné poušti, Taba Nuweiba nabízí zážitky na každém kroku. Pokud cestujete do Egypta, určitě by měla být tato oblíbená turistická destinace na vašem seznamu míst, která chcete navštívit.


Ubytování Egypt Taba Nuweiba


Taba Nuweiba je nádherné pobřežní město nacházející se v Egyptě. Toto město nabízí turistům krásné pláže, úchvatné výhledy na Rájské údolí a možnosti pro potápění, šnorchlování a další vodní sporty. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Taba Nuweiba, budete určitě potřebovat kvalitní ubytování.

V Taba Nuweiba naleznete řadu hotelů, hostiel, penzionů a dalších typů ubytování, které vám poskytnou pohodlný pobyt. Mnoho z těchto zařízení leží přímo na pláži s výhledem na Rudé moře. Najdete zde také několik velkých all-inclusive resortů, které nabízejí kompletní balíčky s jídlem, pitím a aktivitami.

Jedním z nejlepších ubytování v Taba Nuweiba je Hotel Taba Heights Resort, který leží přímo na pláži. Tento hotel nabízí velké množství pokojů a apartmánů s širokými balkóny a krásným výhledem na moře. Můžete si vybrat mezi pokojem Deluxe, Superior nebo Executive. Hotel má také řadu restaurací a barů a vynikající wellnes centrum.

Dalším skvělým ubytováním je Badawia Resort, který leží také na pláži. Tento hotel nabízí cenově dostupné pokoje s terasou s výhledem na moře nebo na zahradu. K dispozici je také venkovní bazén a více restaurací.

Pokud cestujete rodinou nebo s přáteli, můžete si pronajmout privátní vilu s bazénem v resortu Tarabin Nuweiba. Tyto vily jsou velmi prostorné a nabízejí soukromí a luxusní vybavení.

Další možností jsou penziony a hostely pro ty, kteří chtějí ubytovat se za výhodnější cenu. Naleznete zde řadu společených pokojů a apartmánů, jako je například Red Sea Relax Resort nebo Hilton Bedouin Lodge.

Celkově lze říci, že v Taba Nuweiba naleznete ubytování pro každého, bez ohledu na to, jaký je váš rozpočet nebo co hledáte. Nezáleží na tom, zda plánujete relaxační dovolenou nebo aktivní dovolenou plnou vodních sportů, v Taba Nuweiba najdete to nejlepší ubytování, které vám poskytne odpovídající pohodlí a uvolnění.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky