Objevte nejlevnější lety

Itálie Bari

Počasí Itálie Bari


Itálie je známá krásou svých měst, ale také svým slunečným počasím. Jedním z míst, kde se toto slunečné počasí projevuje, je město Bari ležící na jihu Itálie.

Bari se nachází na pobřeží Jaderského moře a jeho klima je středozemní. To znamená, že léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké. Průměrná teplota v létě dosahuje 30°C a v zimě se pohybuje kolem 10°C. Meteorologové uvádějí, že město má více než 300 slunečných dnů v roce.

V létě může být nesnesitelné vedro, ale o to více si turisté užívají pobyt na pláži. Oblast Bari je známá svými písečnými plážemi, kde se můžete osvěžit v Jaderském moři. Toto počasí vytváří ideální podmínky pro letní aktivitu na pláži.

Na druhou stranu, zimy jsou v Bari mírné a deštivé. V této době roku se turisté mohou věnovat procházkám historickým centrem města, kde si mohou prohlédnout kulturní památky jako Katedrálu svatého Sabina, archeologickou zónu a starobylé hrady.

V Bari je také mnoho kulturních a společenských aktivit po celý rok. Turisté si mohou vychutnat tradiční italskou kuchyni a vyzkoušet místní speciality, jako je orecchiette, typické jihoitalské těstoviny. Mnoho restaurací nabízí čerstvé ryby a mořské plody, které jsou z místního moře.

Závěrem lze říci, že počasí v Bari je ideální pro turisty, kteří hledají slunečný a teplý pobyt, ať již na pláži nebo prozkoumáváním města. Je to skvělý cíl pro celoroční dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Bari


1) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bari?
- Nejlepší doba na návštěvu Bari je od května do září, když je teplota příjemná a méně deště.

2) Jak se mohu dostat z letiště do centra města Bari?
- Dopravní spojení z letiště Bari do centra města je zajištěno autobusy s intervaly od 15 minut.

3) Jsou v Itálii veřejné záchodky zdarma nebo se musí platit?
- Obvykle se musí platit na veřejných záchodcích, cena se však liší podle města a umístění záchodů. Často bývají zdarma ve větších nákupních centrech.

4) Kde bych mohl zakoupit lístek na vlak či autobus?
- Lístky na vlaky a autobusy můžete zakoupit na nádraží, na autobusových zastávkách, v novinových stáncích a v některých kioscích.

5) Jak se mohu dostat z Bari na nejznámější turistická místa v okolí?
- Mimo jiné existuje několik autobusových a vlakových spojení z Bari do např. Alberobella (UNESCO), Ostuni, Matera, Castellana Grotte a dalších turistických center.

6) Kde bych mohl najít nejlepší pizzerie a restaurace v Bari?
- Nejlepší pizzerie a restaurace v Bari najdete v historické čtvrti starého města na nábřeží Piazza dei Mercantelli.

7) Jaký je průměrný denní rozpočet na osobu pro cestování v Bari?
- V průměru by měl být rozpočet na osobu v Bari kolem 50-60 eur denně (včetně ubytování, jídla a dopravy).

8) Je v Itálii třeba v různých situacích dávat spropitné?
- Ano, spropitné (la mancia) je v Itálii běžné. Zhruba 10 % ceny jídla nebo pití se považuje za adekvátní spropitné.


Dovolená Itálie Bari


Italské město Bari leží na pobřeží Jaderského moře a je hlavním městem regionu Apulie. Město má bohatou historii a mnoho kulturních památek a je proto oblíbeným cílem turistů. Pokud tedy hledáte ideální dovolenou plnou slunce, historie a krásné přírody, Bari může být pro vás ideální volbou.

Bari je spojen s mnoha legendami a bájemi, které se váží k místnímu historickému centru. Mezi nejznámější památky města patří katedrála San Sabino, basilika San Nicola a Castello Svevo - hrad, který byl postaven v 12. století a po mnoho let sloužil jako bydliště místního vládce.

Mezi další zajímavosti patří například místní trhy, kde můžete ochutnat místní speciality jako orecchiette, nero di Troia nebo oliový olej. Pokud se chcete vyhnout lidem, můžete se také vypravit na nádherné pláže na jihu města, kde se můžete slunit, plavat a relaxovat.

Jednou z velkých předností Bari je jeho umístění. Město se nachází v blízkosti mnoha dalších zajímavých míst v regionu Apulie. Můžete si tedy snadno naplánovat výlet na taková místa jako jsou Alberobello, trulli město s označením UNESCO, či Matera, kde můžete vidět jeskynní bydlení z doby kamenné.

Celkově řečeno, Bari je ideálním místem pro dovolenou, která nabízí plno krásných památek, skvělé jídlo, krásnou přírodu a přátelské lidi. Pokud hledáte dovolenou, která vás překvapí a nabídne vám mnoho zážitků, nenechte si uniknout Bari.


Letenka Itálie Bari


Itálie je země plná architektonických krás, vynikající kuchyně, krásné krajiny a báječné atmosféry. Na jihu země, ve středu apenninského poloostrova, leží město Bari, které je pro mnoho turistů oblíbeným cílem. Díky letenkám do Bari se můžete podívat do jednoho z nejhezčích měst Itálie.

Bari leží na pobřeží Jaderského moře a má fascinující historii. Když se procházíte křivolakými uličkami plnými bílých domů a uklidňující vůně moře vás obklopuje, lehce pocítíte, jaké to bylo pro námořníky, kteří se v dávných dobách plavili po moři. Město Bari nabízí nejen krásné pláže, ale také mnoho historických památek, především ty románského stylu.

Jedním z povinných cílů při návštěvě města jsou ony románské stavby. Nejznámější z nich je katedrála sv. Mikuláše, kterou vystavěli normanští vládci, kteří do Itálie přišli ze severní Francie. Tento chrám je považován za jednu z nejvýznamnějších románských staveb v celé Itálii. Uvidíte zde také pohřebiště biskupů a arcibiskupů Bari a při vstupu do katedrály si nelze nevšimnout nádherného mozaikového pavimentu.

Dalšími památkami, které rozhodně stojí za návštěvu, jsou hrad, který se nachází v historické části města, a bazilika sv. Sabiny z 9. století. To vám dává představu o jak staré město se jedná.

Pokud se pohybujete v centru Bari, pak vám určitě neunikne Piazza del Ferrarese. To je náměstí plné stolů kaváren, kde se můžete posadit a ochutnat místní speciality a klidně přitom sledovat lidové šou. Tam můžete získat nádherné zážitky, které by jste asi nikde jinde nenalezli.

Bari se může pochlubit také tradičními místními specialitami. Musíte ochutnat rozmary, které jsou také volány jako chliby, to byl dříve základ jídla zdejších bídných lidí. Dále světoznámou buratu, což je míchanina z kravského mléka a šunkou. Typické speciality jsou samozřejmě plody moře jako krevety, chobotnice a ryby.

Dokud ale nevysedíte svou letenku do Bari, nemůžete se pustit do největších gurmánských zážitků, jaké může Bari nabídnout. Letiště se nachází 8 km jihozápadně od města, a tak se tam snadno dostanete taxíkem nebo autobusem.

Letenky do Bari se dají sehnat za velmi výhodnou cenu, což znamená, že máte možnost si užít italských krás a tradiční kuchyně za velmi dostupnou cenu. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do krásného města Bari.


Ubytování Itálie Bari


Itálie je krásná země plná turistických atrakcí. V jednom z jejích nejvýznamnějších měst – Bari, najdete mnoho možností ubytování. Ať už hledáte luxusní hotel, nebo si chcete užít atmosféru místních bed & breakfast či apartmánů, Bari Vám nabídne řešení pro všechny. Níže Vám přinášíme několik typů ubytování.

Luxusní hotely

Pokud si rádi dopřejete luxusní dovolenou, Bari nabízí několik špičkových hotelů. Hotel Palace Bari je pětihvězdičkový hotel, jehož architektura připomíná starověké římské baziliky. Hotel má 195 pokojů, z nichž každý je elegantně zařízený. Ke službám patří i wellness centrum a venkovní bazén. Dalším luxusním hotelem je Grande Albergo Delle Nazioni. Tento hotel se nachází přímo u mořského pobřeží a nabízí 115 pokojů s nádherným výhledem na moře. V hotelu je i restaurace s regionálními specialitami.

Bed & Breakfast

Bari má mnoho zářivých bed & breakfast. B&B Casa Solares se nachází v blízkosti hlavních atrakcí města a nabízí krásné pokoje s vysokými stropy a původními kachlovými pečeti. Snídaně se podává v kuchyni bed & breakfast. B&B La Vetrina nel Vicolo se nachází v samém srdci historického centra a nabízí zcela nově zrekonstruované pokoje. Snídaně se podává v malém bistru přímo v objektu.

Apartmány

Pokud chcete mít větší nezávislost a přitom mít svůj útulný domov v Bari, může být apartmán tou pravou volbou. Holiday Home Margherita se nachází v příjemné vilové čtvrti města a nabízí dvě velké ložnice, kuchyň a obývací pokoj. Apartmán má také hezkou terasu s výhledem na město. Apartmán Forma se nachází v centru města a nabízí jednoduchý, ale elegantní design. Kuchyně je plně vybavena a k dispozici je i koupelna s vanou.

Hledáte-li ubytování v Bari, máte z čeho vybírat. Od luxusních hotelů až po útulné bed & breakfast a velké apartmány, Bari nabízí širokou škálu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, Bari Vám jistě poskytne nezapomenutelné zážitky.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky