Objevte nejlevnější lety

Keňa Naivasha Lake

Letenka Keňa Naivasha Lake


Keňa Naivasha Lake je jedno z nejkrásnějších jezer v Keni a zároveň populární turistickou destinací. Pokud hledáte místo, které vám umožní spojit dovolenou s aktivním odpočinkem, zážitky plné adrenalinu a neuvěřitelnou přírodou, pak je toto místo tou správnou volbou.

Naivasha jezero se nachází přibližně 100 kilometrů severozápadně od Nairobi, což je hlavní město Keni. Jezero je součástí Velkého Riftového údolí, a to přesně v blízkosti ochranného parku Hells Gate. Naivasha Lake je nejvyšší sladkovodní jezero v Keni a živí ho řeka Malewa, která pramení v Aberdare Range.

Letenky do Keňy jsou velmi oblíbené v poslední době, díky rostoucímu zájmu o africkou přírodu a možnost prožít něco netradičního. Kenijská krajina je nádherná a vzdálenost mezi městy je dostatečně krátká na to, aby si turisté mohli vychutnat mnoho krás za krátkou dobu.

Mnoho turistů se rozhodne využít sjednanou dopravu z nairobi nebo z míst, jako je Mombasa, kde jsou k dispozici levné letenky do Keňy. Společnosti jako Kenia Airways nebo Turkish Airlines nabízejí pravidelné lety do Keňa, a to za velmi výhodné ceny.

Naivasha Lake je kromě svého překrásného okolí nabízí mnoho různorodých aktivit, nejčastěji se jedná o safari, plavbu na jezeře, cykloturistiku, výlet po Rift Valley nebo trek v národním parku Hell's Gate. Výlet po Rift Valley je našlapaný dobrodružstvím a nádhernými scenériemi, kde si turisté mohou vychutnat přírodou, pozorovat různé druhy zvířat a zvládnout mnoho adrenalinem nabité aktivity.

Pro mnoho turistů je plavba na jezeře hlavní turistickou atrakcí. Skvělá přírodní scenérie a množství různých druhů ryb a ptáků dokáže navodit idylickou atmosféru. Turisté si plavbu na jezeře mohou zpříjemnit výbornou rybou, kachnou anebo kozami, kteří táhnou okolo jezera.

Další velmi zajímavou aktivitou je safari, pro který je v blízkosti jezera Hells Gate nebo Masai Mara národní park. Pro turisty, kteří hledají intenzitu a adrenalin, je trek do Hell's Gate skvělou volbou, která nabízí skvělé výhledy a přírodní krásy na několika stezkách v parku.

Závěr

Keňa Naivasha Lake je jedním z nejkrásnějších turistických míst v Keni. Ať už jste příznivcem přírody, adrenalinu, nebo výborné ryby, tato destinace nabídne všechno, co potřebujete, aby si vaše dovolená nejenom užili, ale i zapamatovatelná. Pro cestování do Keni je nejlepší si dopředu sjednat letenky a následně si zvolit doporučenou dopravu v blízkosti jezera. Udělejte první krok a nechte se unést krásami afriky, jako jsou tato.


Ubytování Keňa Naivasha Lake


Lake Naivasha je krásný sladkovodní jezero nacházející se v Keni, které je oblíbené jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli. Vzhledem k tomu, že jezero je velké a má mnoho malebných pláží, nabízí mnoho možností ubytování. Zde jsou některé z nejlepších možností, které si můžete pro svůj pobyt na Lake Naivasha zvolit.

1. Sopa Lodge

Sopa Lodge je luxusní hotelový komplex na břehu Lake Naivasha, který nabízí nádherný výhled na okolní krajiny. Hotel má mnoho pokojů, z nichž mnohé mají vlastní balkon nebo terasu, odkud můžete pozorovat ptáky a jinou místní faunu. Kromě toho má Sopa Lodge také bary a bazény a turistické aktivity, jako jsou safari, pěší túry nebo jízda na koni.

2. Lake Naivasha Country Club

Lake Naivasha Country Club je krásný hotel s pergolou, který je skutečným rájem pro milovníky přírody. Hotel nabízí výhled na jezero a zahrnuje několik vil s výhledem na zahradu. Tyto vily se hodí pro rodiny nebo skupiny turistů, kteří chtějí mít své soukromí. Kromě toho má hotel také krytý bazén, golfovým hřiště a nádherně upravené zahrady.

3. Enashipai Resort & Spa

Enashipai Resort & Spa je luxusní hotel a wellness centrum v centru kenyského jezera Naivasha. Resort nabízí mnoho příležitostí k relaxaci a zábavě, včetně bazénu, golfového hřiště, masáží a dalších wellness procedur. Navíc má hotel také vynikající restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční kuchyni nebo další mezinárodní speciality.

4. Olerai House

Olerai House je stylový hotel s pohodlnými a dobře vybavenými pokoji. Hotel se nachází na břehu jezera a nabízí návštěvníkům klid a přímý kontakt s přírodou. Hotel také nabízí osobní průvodce, kteří vás provedou okolo okolních kopců.

5. Lake Naivasha Simba Lodge

Lake Naivasha Simba Lodge je krásný a pohodlný hotel, který je ideální pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Tento hotel má pohodlné pokoje s výhledem na okolní krajiny, včetně jezera. Kromě toho je zde také restaurace a bazén.

V Lake Naivasha najdete mnoho dalších skvělých možností ubytování, jedno je však jisté – kdekoliv se rozhodnete zůstat, budete mít kolem sebe překrásnou přírodu a mnoho aktivit a atrakcí, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek z Keňského jezera Naivasha.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Naivasha Lake


1. Jak se dostat na jezero Naivasha?
- Je možné cestovat autobusem, taxíkem nebo pronajmout si vlastní dopravu, jako jsou automobily, motorky apod.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na jezeře Naivasha?
- Mezi nejlepší aktivity patří plavba po jezeře, procházka mezi divokými zvířaty v Národním parku Hell's Gate nebo navštívení půvabného malého města Naivasha.

3. Mohu plavat v jezeře Naivasha?
- Plavání v jezeře Naivasha není doporučeno, protože je tam mnoho krokodýlů a hrochů.

4. Jaké zvířata jsou v jezeře Naivasha?
- Na jezeře můžete vidět krokodýly, hrochy, ryby, vodní ptáky, pelikány a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Existují na jezeře Naivasha ubytovací možnosti?
- Ano, existuje mnoho hotelů, ubytování s malými talkami, apartmány a kempech.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu jezera Naivasha?
- Nejlepší doba k návštěvě jezera je od října do března, protože počasí je příjemné a je méně pravděpodobné, že dojde k dešti.

7. Existují na jezeře Naivasha různé restaurace a obchody?
- Ano, na jezeře jsou různé restaurace a obchody, které nabízejí jídlo a suvenýry.

8. Jsou na jezeře Naivasha turistické průvodce?
- Ano, jsou k dispozici turistické průvodci, kteří umožní návštěvníkům objevovat a poznávat více o fauně a flóře oblasti.


Počasí Keňa Naivasha Lake


Keňa je jednou z nejkrásnějších zemí v Africe, a jedním z nejvýznamnějších přírodních krás, které tuto zemi nabízí, je Naivasha Lake. Tento jezero se nachází na výšce 1 884 metrů nad mořem v údolí Rift Valley v Keni a je známé svým úžasným zvířecím a rostlinným životem a krásným výhledem.

Kromě toho, že je Naivasha Lake jedním z nejkrásnějších míst v Keni, je také jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v této oblasti. Toto místo každý rok přitahuje tisíce turistů, kteří sem přijíždějí, aby si užili krásu přírody a pozorovali mnoho zvířat, která zde žijí.

Je důležité si však uvědomit, že Naivasha Lake se nachází v oblasti tropického podnebí, takže počasí zde může být velmi nevyzpytatelné a měnit se velmi rychle. V období dešťů, které trvají zhruba od března do poloviny května a od listopadu do prosince, může být velmi deštivé a bouřlivé. V této době se může voda z jezera rozlít na břehy a způsobit zaplavení, což může ovlivnit dostupnost oblasti pro návštěvníky.

Naopak v období sucha, které připadá na leto a trvá od června do října, může být velmi horko a spálené slunce může být velkým problémem pro turisty, kteří nejsou zvyklí na takovéto počasí.

Přestože je počasí v oblasti Naivasha Lake nevyzpytatelné, návštěvníci sem stále přijíždějí, aby prozkoumali krásy tohoto neuvěřitelného místa. Hledání správného času pro návštěvu Naivasha Lake je klíčem k úspěšnému využití plného potenciálu tohoto místa.

V každém případě, pokud se rozhodnete navštívit Naivasha Lake, nezapomeňte přinést si dostatek vody a ochranných prostředků proti slunci a prostudujte si místní počasí. Takže se nebojte a vydejte se do této krásné kenijské oblasti a nechte se okouzlit krásou přírody.


Dovolená Keňa Naivasha Lake


Keňa je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Africe a je známá svými divokými zvířaty, rozmanitou kulturou a také krásnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty je Naivasha Lake, které leží asi 90 km od Nairobi, hlavního města Keňy.

Naivasha Lake je sladkovodní jezero, které se nachází v nadmořské výšce 1 890 metrů nad mořem. Má rozlohu asi 140 km² a je obklopeno hustými lesy a zvlněnými kopci. Jezero je domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou pelikáni, kormoráni, ibisi, volavky a také řada druhů dravců, jako jsou orli a draví ptáci. Díky této rozmanitosti je Naivasha Lake ideálním místem pro přírodní pozorování ptáků. Kromě toho můžete u jezera spatřit také zebry, žirafy, antilopy a slony.

Jezero Naivasha má také bohatý podvodní svět, který přitahuje potápěče z celého světa. Můžete se také projet na lodi po jezeře, kde si můžete užít krásné okolní krajiny a zvířata, která se při pohledu z vody ukážou z jiného úhlu.

Pro turisty jsou v okolí Naivasha Lake k dispozici různé druhy ubytování – od kempování až po luxusní hotely. Městečko Naivasha, které leží u jezera, nabízí také různé druhy obchodů, restaurací a dalších turistických zařízení.

Dalšími atrakcemi, které stojí za návštěvu v okolí Naivasha Lake, jsou Hells Gate National Park, Longonot National Park a Crescent Island Game Park. Tyto parky jsou ideální pro turisty, kteří chtějí vidět keňskou divočinu zblízka.

Celkově lze říci, že Naivasha Lake je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít krásy přírody v Africe. Ptáci, zvířata, podvodní svět a nádherné krajiny jsou jen některé z přírodních krás, které můžete u Naivasha Lake objevit. Pokud plánujete návštěvu Keni, je toto místo určitě jedno z těch, které byste neměli vynechat.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky