Objevte nejlevnější lety

Slovensko Levoča

Dovolená Slovensko Levoča


Dovolená na Slovensku je vždy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít krásy tohoto území a zároveň se cítit jako doma. Pokud hledáte malebnou destinaci, která nabízí mnoho výletních možností a zároveň skvělé ubytování, vyzkoušejte na svoji dovolenou Levoču.

Levoča se nachází v severní části Slovenska a může se pochlubit mnoha historickými památkami. Její památková rezervace se stala součástí světového dědictví UNESCO v roce 2009. Mezi hlavní turistické atrakce patří radnice, evangelický kostel, zvonice, františkánský kostel a také mnoho krásných gotických domů.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco aktivnějšího, mohou vyzkoušet turistiku v blízkosti na kopce a nádhernou přírodu. Procházka v Národním parku Nízké Tatry určitě stojí za to. Milovníci historie by měli navštívit Spišský hrad, který je součástí unikátního souboru památek na Slovensku. Hrad byl postaven v 12. století a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Také mnoho dalších památek se nachází v okolí, jako např. Slovenský ráj, který je plný krásných skal a divokých řek.

A co se týče ubytování, naši doporučujeme penzion Taltos na Náměstí Míru. Tento penzion nabízí pokoje s vlastní koupelnou a malou kuchyňkou. Je to skvělá volba pro rodiny a také pro turisty, kteří se chtějí cítit jako doma a být uvnitř města.

S Levočou si určitě užijete krásný a příjemný pobyt. Sbohem a přejeme vám spoustu zábavy!


Počasí Slovensko Levoča


Slovensko a jeho rôznorodé krajiny, okrem iného aj Levoča, sa môžu pochváliť pestrým počasím. V zime je to sneh a chladné teploty, na jar sem-tam príjemné slnko, v lete vysoké teploty a v jeseni zas kytica zmeny farieb.

Levoča sa nachádza v Spišskom regióne, kde je klima vplyvom alpského podnebia mierne až chladné. Zimy sú tu samozrejme chladné a zasnežené, pričom najvyššie teploty sa pohybujú okolo -4°C, najnižšie až -10°C. V zimných mesiacoch sa tu často naskytne možnosť využitia lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách alebo Slovenskom Ráji.

Jarné obdobie je často nestále, teploty sa pohybujú okolo 10-15°C, s možnosťou daždivého počasia a silného vetra. Útulné obdobie tejto sezóny však poskytuje pôdu pre návštevy krásnych parkov, kde kvitnú stromy, ktoré sa stávajú jednou z najväčších atrakcií tohto obdobia.

Levoča v lete zasa ponúka svojim návštevníkom horúce teploty a voľnočasové aktivity, ako je turistika v okolitom pohorí Spišská Magura alebo prechádzka historickým centrom. Vysoké teploty však môžu byť aj nepríjemné, a preto je najlepšie si so sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnečnými lúčmi.

Jeseň je rovnako ako jar často zmenlivá, ale prekrásna. Farby lístia stromov v prírodnom parku Tatranská kotlina v dosahu, príjemné teploty okolo 15-20°C a krásna atmosféra. Rovnako tu nájdete kvapky dažďa a silné veterné podmienky, ale aj tak to stojí za návštevu, ak si chcete užiť romantickú prechádzku.

Celkovo je Levoča a jej okolie pomerne zaujímavým miestom na návštevu, či už v zime alebo v lete, pretože ponúka zaujímavé aktivity pre každé ročné obdobie. Má krásne historické pamiatky, krásnu prírodu, ako aj veľa turistických a cyklistických trás, čo z nej robí ideálnu destináciu pre každého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Levoča


Bohužel nevím, o jaké téma konkrétně se jedná. Tím pádem nemohu poskytnout přesné informace. Pokud bych věděl/a více informací, mohu rád/a pomoci.


Letenka Slovensko Levoča


Letenka Slovensko Levoča: Cesta za kultúrou

Ak sa rozhodujete, kam sa vybrať na víkendový výlet alebo dlhšiu dovolenku, Slovensko sa vám ponúka ako skvelá voľba. Krajina s množstvom prírodných krás, historických miest a zaujímavých kultúrnych podujatí je ideálna pre tých, ktorí hľadajú cestu za kultúrou. Servisná letecká spoločnosť vám poskytuje jednoduchú, pohodlnú a rýchlu cestu k jednému z tých historických miest, mesto Levoča. Letenka Slovensko Levoča je pre tých, ktorí hľadajú spojenie prírody, histórie a kultúry.

Levoča sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenska a je najväčším a najznámejším historickým mestom v regióne Spiš. Mesto je dobre zachované s množstvom historických pamiatok a je zapísané na UNESCO-zozname svetového dedičstva. Levoča je ideálnym miestom pre návštevu pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, architektúru a umenie.

Nenavštevujte Levoču iba pre jej slávnu historickú západnú bránu a starobylé gotické centrum. Mesto má omnoho viac na ponúkanie. Hádam najdôležitejšie pamiatky sú kostol svätého Jakuba a radnica. Kostol svätého Jakuba je známy svojimi jedinečnými freskami, ktoré vykresľujú ešte staršiu kultúru a umenie regiónu. Návšteva kostola je veľkolepý zážitok, kde môžete vidieť aj najväčšie drevené gotické krídlo na svete.

Radnica je v centre mesta a je nevyhnutnou zastávkou pre každého návštevníka. Je ukážkou jedného z najkrajších príkladov renesančnej architektúry na Slovensku a jeho veža ponúka jedinečný výhľad na mesto a okolie.

Levoča je tiež známa svojou štýlovou kaviarňou, kde si môžete dopriať kávu, dezert či raňajky, pri ktorých si určite pripomeniete historické dejiny. Mesto je plné reštaurácií a miestnych trhov, ktoré ponúkajú tradičné jedlá Slovenska a regiónu.

Nezabudnite sa pozrieť aj na okolité prírodné krásy, ako sú Vysoké Tatry a Slovenský raj. Slovensko je plné krás a kultúrne dedičstvo Levoče je jedným z jej najdôležitejších klenotov.

Letenku Slovensko Levoča môžete kúpiť online alebo uvažujte o balíčku, kde pre vás bude zabezpečený aj transfer z letiska do mesta a ubytovanie. Slovensko Levoča je cesta za kultúrou a umením, ktorú určite nikdy nezabudnete.


Ubytování Slovensko Levoča


Slovensko Levoča je krásné historické město v centru Slovenska, které je oblíbeným turistickým cílem. Pokud máte na plánu navštívit Levoču a hledáte zde místo k pobytu, existuje mnoho možností ubytování.

V městském centru najdete mnoho penzionů a hotelů různých cenových kategorií. Jedním z nejpopulárnějších hotelů v Levoči je Hotel U Leva. Tento hotel se nachází v historickém centru města a nabízí ubytování v tradičním stylu, které se skvěle hodí k celkovému prostředí historického města. Dalším populárním hotelem v centru města je Hotel Arkada. Tento hotel se nachází v malebné ulici s výhledem na dominantu města, kostel svatého Jakuba.

Pro ty, kteří hledají klidnější místo k pobytu, může být dobrým řešením pobyt v blízkém okolí Levoče. V oblasti Spišského Podhradí se nachází mnoho penzionů a výhledy na Národní park Slovenský ráj. Výborně hodnoceným penzionem je například Penzion Hradby. Tento penzion se nachází v blízkosti historickeho centra Spišského Podhradí a nabízí pohodlné, moderně zařízené pokoje.

Další možností je pobyt v okolí města Poprad. V Popradě se nachází moderní ubytovací zařízení, jako jsou hotely a apartmány, které jsou vhodné pro ty, kteří nechtějí ubytování v historickém centru města. Hotel Horizont je jedním z největších a nejluxusnějších hotelů v Popradě a nabízí kompletní servis včetně wellness centra.

Kromě výše uvedených možností ubytování je zde také možnost pronájmu soukromých apartmánů nebo chat. Tyto možnosti ubytování obvykle nabízejí více prostoru, který je ideální pro rodiny s dětmi. V okolí Levoče jsou k dispozici různé chaty v malebném horském prostředí.

Celkově lze říci, že v Levoči a jejím okolí je nabídka ubytování velmi různorodá a je možné vybrat si takové místo k pobytu, které odpovídá vašim představám o pohodlí, stylu a ceně. Při výběru ubytování se doporučuje přemýšlet o vzdálenosti od zajímavých míst, které chcete navštívit a o možnosti dopravy.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky