Objevte nejlevnější lety

Lotyšsko Jūrmala

Dovolená Lotyšsko Jūrmala


Jūrmala je největší letovisko v Lotyšsku a oblíbenou destinací pro mnoho zahraničních turistů. Nachází se pouhých 25 kilometrů západně od Rigy, hlavního města Lotyšska, a nabízí návštěvníkům krásné pláže, lesy a termální prameny.

Pláže v Jūrmale jsou široké a písečné, což umožňuje návštěvníkům relaxovat a užít si slunce. Nejznámější z nich je pláž Majori, která je nejvíce obležená turisty. Pokud hledáte klidnější a méně rušné místo, můžete se přesunout na pláže Lielupe nebo Melluži.

V Jūrmale najdete také mnoho lesů, které jsou oblíbeným místem pro turistické výlety. Lesy jsou plné písní ptáků a jsou ideálním místem pro pikniky. Těm, kteří hledají aktivnější dovolenou, doporučujeme zajít na cyklostezku, která vede podél pobřeží.

Pokud se chcete uvolnit a odpočinout si po krásném dni stráveném na pláži nebo v lese, můžete navštívit jednu z mnoha lázní v Jūrmale. Lotyšsko má bohatou historii a tradici termálních pramenů a návštěva lázní je skvělým způsobem, jak si toto odkaz užít.

A ještě jeden důvod proč se vydat na dovolenou do Jūrmaly - lázeňské centrum Dzintari, které Le Corbusier nazval 20. stoletím s nejkrásnějším dřevěným domem. Celkově, Jūrmala je skvělým místem k odpočinku a užití si krás přírody nebo navštívení kulturních památek.

Pokud tedy hledáte méně obleženou a klidnější destinaci pro vaši dovolenou, nemůžete se s rozhodnutím udělat chybu s Jūrmalou. Toto letovisko skýtá nejen mnoho možností ke zábavě, ale i k odpočinku a relaxaci.


Letenka Lotyšsko Jūrmala


Letenka do Lotyšska vás zavede do jednoho z nejkrásnějších letovisek na Baltu - Jūrmaly. Tento malý, ale úchvatný letovisko se nachází v západní části Lotyšska, přímo u pobřeží Baltského moře. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidném prostředí, s mořem na dosah a krásným okolím plným zeleně a historických památek.

Jūrmala se rozprostírá na délce 24 km a skládá se z mnoha malých osad. Každá z nich má své vlastní kouzlo a nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí. Většina z nich je spojena s mořem a plážemi, které jsou známé svými přírodními léčivými účinky. Tyto pláže jsou ideálne nejen pro relaxaci, ale i pro sportovní aktivity jako surfování, kajakářství, plachtění a další vodní sporty.

Kromě toho můžete také navštívit Johanesův park, kde si můžete prohlédnout expozici dějin města, stejně jako Západoevropskou plastiku a keramiku. Pro milovníky přírody a zvířat je zde dnes možnost navštívit zoologickou zahradu a botanickou zahradu, kde si mohou vychutnat krásná rostlinná a zvířecí kouzla.

Jūrmala je také známá svou kulturní scénou. V městském divadle a filharmonii se konají koncerty, divadelní představení, balety a další kulturní akce. Pokud máte rádi hudbu, určitě navštivte Jazz Festival, kde můžete poslouchat nejpopulárnější jazzové a bluesové písně v nezapomenutelné atmosféře.

V Jūrmale se ocitnete v pravé ruské čtvrti. Kromě bohaté historie můžete objevit také ruskou kuchyni a místní pochutiny. Návštěvníci mohou ochutnat tradiční rybí pokrmy, například rybí polévku nebo grilované ryby na pláži. Bohatá nabídka restaurací nabízí také pokrmy z celého světa.

Pokud hledáte klidnou a relaxační dovolenou, letenka do Lotyšska a následná návštěva letoviska Jūrmala je pro vás tou nejlepší volbou. Stojí to za to navštívit a zažít atmosféru tohoto malého baltického městečka.


Počasí Lotyšsko Jūrmala


Lotyšsko je malá pobaltská země, která se rozkládá mezi Estonskem a Litvou. Její slavná pobřežní oblast, Jūrmala, je známá svoji krásou a klimatickými podmínkami. Počasí v Jūrmale se v průběhu roku mění, ale často je zde vlhké mořské klima, což způsobuje mírně chladné, ale přesto příjemné letní dny a mírné zimy.

Letní počasí v Jūrmale

Letní sezóna v Jūrmale trvá od června do srpna a v průměru zde můžete očekávat teploty okolo 20-25 ℃. V letních měsících bývá většinou slunečno, ale občas může být oblačno, což znamená dešťové přeháňky. Pokud chcete užít si dovolenou plnou slunce a koupání v Baltském moři, je nejlepší jet do Jūrmaly v červenci.

Podzim v Jūrmale

Podzim v Jūrmale začíná v září a trvá až do listopadu. Toto období se vyznačuje příjemnými teplotami kolem 10-15 ℃, ale také dlouhšími deštivými obdobími. Pokud plánujete návštěvu v této době, připravte se na to, že si budete muset vzít pláštěnku nebo deštník.

Zima v Jūrmale

Zima v Jūrmale trvá od prosince do března a obvykle zde vládne mírné klima s občasnými mrazy. Teploty v tomto období se pohybují okolo 0-5 ℃, ale občas může být i několik stupňů pod nulou. Sníh v Jūrmale nepadá příliš často a pokud ano, obvykle se rozpouští do několika dnů. Pokud plánujete návštěvu v zimě, nezapomeňte si vzít teplé oblečení a vhodné obuv.

Jaro v Jūrmale

Jaro v Jūrmale začíná v dubnu a trvá až do května. Je to období mezi zimou a létem a teploty se zvyšují na 10-15 ℃. Bývá často vlhké a deštivé, takže si nezapomeňte vzít pláštěnku.

Celkově lze říci, že počasí v Jūrmale se v průběhu roku mění, ale kulturní a turistická oblast je k návštěvě otevřena po celý rok. Pokud plánujete svou návštěvu, měli byste zvážit, jaké aktivity si tady chcete užít a vhodně se na ně připravit. Ale co se týká známek zachování krásné a mladistvé kůže, vezměte si vždy sebou i opalovací krém!


Nejčastější dotazy a odpovědi Lotyšsko Jūrmala


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě města Jūrmala?

Nejlepší období k návštěvě města Jūrmala je od června do srpna, kdy jsou teploty velmi příjemné a můžete si užívat pláže a další venkovní aktivity.

2. Jak se mohu dostat z letiště v Rize do Jūrmaly?

Z letiště v Rize se můžete do Jūrmaly dostat autobusem, vlakem nebo taxíkem. Autobusová zastávka se nachází přímo před terminálem, zatímco vlaková stanice se nachází v blízkosti letiště.

3. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat okolí Jūrmaly?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat okolí Jūrmaly, je půjčit si kolo nebo si zapůjčit auto. Tímto způsobem se můžete snadno dostat do okolních měst a městeček a objevit krásy Lotyšska.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Jūrmale?

Nejlepší pláže v Jūrmale jsou Majori Beach, Dzintari Beach a Bulduri Beach. Tyto pláže jsou velmi čisté a nabízejí mnoho možností pro vodní sporty a další venkovní aktivity.

5. Kdy jsou ve městě Jūrmala konány největší kulturní události?

Největší kulturní události v Jūrmale se konají během letního období, včetně Mezinárodního festivalu Jūrmala a Latvijas koncertu, který se koná každoročně v srpnu.


Ubytování Lotyšsko Jūrmala


Lotyšsko je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických cílů Evropy. Město Jūrmala se nachází na pobřeží Baltského moře a je obklopeno nádhernou přírodou, která přitahuje turisty z celého světa. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z mnoha možností.

Jednou z nejpopulárnějších možností ubytování v Jūrmale jsou hotely. V centru města najdete mnoho luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní ubytování a mnoho dalších služeb. Tyto hotely jsou ve většině případů vybaveny moderními fitness centry, bazény, saunami a dalšími wellness zařízeními. Příkladem luxusního hotelu v Jūrmale je Hotel Jurmala Spa, který nabízí pokoje s balkóny, výhledem na moře a wellnes centrem.

Pro turisty, kteří jsou na cestách s rodinou nebo kteří chtějí zůstat více dní v Jūrmale, jsou vynikající variantou apartmány a vily. Tyto ubytovací zařízení jsou často zařízeny v moderne stylu a nabízejí prostorné pokoje a vybavenou kuchyň. Pro ty, kteří hledají zcela nové a moderní ubytování, doporučujeme si zarezervovat apartmány v nové budově DOMINO Residence. Tato rezidence nabízí pokojový servis, čistící služby a úklid pokoje.

Další možností ubytování v Jūrmale jsou soukromé apartmány a pokoje. Ty jsou často levnější než hotely a díky nim turisté mohou zažít autentickou atmosféru města. Návštěva Jūrmale by měla obsahovat také návštěvu historických hotelů a penzionů, jako například Kurhotel, který zůstal po celá desetiletí synonymem pro luxusní turistiku.

Jeden z největších benefitů lotyšského pobřeží je jeho krása a hromadná turistická sezóna trvá od května do srpna, kdy je možné si pronajmout čluny a plavit se v moři, navštívit muzeum místní historie a kultury, půjdou procházky v přírodě, nebo relaxovat v luxusních střediscích. Turisté rovněž ocení pláže, pro které je Jūrmala nejslavnější na světě.

Celkově Lotyšsko Jūrmala nabízí mnoho možností ubytování a aktivit. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, bude vaše dovolená v tomto městě naprosto úžasná. Během pobytu v Lotyšsku můžete také navštívit další turistické památky jako je například park podobný centrálnímu parku v New Yorku, popřípadě slavnou mezinárodní různodenní rockovou festival Latvian Songs and Dance Festival, který se koná 2023 roku.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky