Objevte nejlevnější lety

Mjanmarsko (Barma) Bago

Letenka Mjanmarsko (Barma) Bago


Myanmar, předtím známý jako Barma, je země plná bohaté historie a kultur. Když se rozhodnete navštívit Myanmar, jedno z míst, které byste neměli vynechat, je město Bago.

Bago je historické město, které se nachází asi 80 kilometrů od Yangonu, hlavního města Myanmaru. Bago bývalo hlavním městem Barmské říše v 16. století a stále zde můžete vidět mnoho historických památek a chrámů.

Pokud hledáte letenky do Baga, máte mnoho možností. Air Mandalay, Myanmar Airways International a Myanmar National Airlines nabízejí lety z Yangonu do Baga za přijatelné ceny. Délka letu z Yangonu do Baga trvá přibližně 30 minut.

Bago je domovem mnoha památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří Chrám Svého Uminu Thonze, který se nachází v blízkosti slavného chrámu Shwemawdawa. Chrám Svého Uminu Thonze je známý svými nástěnnými malbami a 28 sochami Buddhovy Nativity.

Dalšími zajímavými památkami jsou Kyaik Pun Paya, chrám s čtyřmi buddhovými sochami o výšce 30 metrů, a Migadawun Kyaung, historická rezidence mnicha. Kromě toho můžete navštívit chrámy Kyaiktiyo Pagoda a Mahazedi, které patří mezi nejvýznamnější buddhistické památky.

Bago je také domovem mnoha sloních táborů, kde můžete prožít nezapomenutelnou zábavu s těmito velkými zvířaty. Můžete se projet na sloní hřbetě, nakrmit slona a dokonce se s ním vyfotit.

Kromě historických památek a sloních táborů můžete v Bago také nakoupit na místních trzích, kde najdete tradiční zboží, jako jsou keramika, košíky a porcelánové výrobky.

Pokud si chcete užít klidné a klidné místo, můžete si rezervovat pobyt v jednom z luxusních hotelů v blízkosti města. Vyberte si mezi například Bago Golf Resort, Kanbawza Hinthar Hotel a New Palace Hotel.

Navštívit Bago je jedním z nejpříjemnějších zážitků, které můžete v Myanmaru zažít. Získejte tedy letenky do Baga a užijte si toto nádherné město plné historie, kultury a přírodní krásy.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Bago


Mjanmarsko, dříve známá jako Barma, je země v jihovýchodní Asii. Leží na překrásné pobřežní oblasti Indického oceánu a nabízí neuvěřitelné zážitky a atrakce turistům z celého světa. Bago, město ležící v centrální oblasti Mjanmarska, je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v zemi. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného města, zde jsou informace o některých nejlepších možnostech ubytování v Bago.

1) The Kanbawza Hinthar Hotel - Tento luxusní hotel se nachází v centru města Bago. Nabízí elegantní pokoje s moderním nábytkem a prvotřídním vybavením. Hotel má také vnitřní bazén a fitnesscentrum pro hosty. Jedním z nejlepších aspektů tohoto hotelu je jeho poloha – nachází se pouhých pár minut od hlavních turistických atrakcí, jako například Velkého Bhútovy pagody.

2) Oxford Palace Hotel - Tento útulný hotel nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na okolní krajinu. V okolí se nachází mnoho obchodů a restaurací, takže hosté mají snadný přístup k vynikajícímu jídlu a nákupu suvenýrů. Další výhodou této možnosti je, že mnoho turistických atrakcí je v docházkové vzdálenosti.

3) Royal Bago Hotel - Tento elegantní hotel nabízí vrcholové služby pro svoje hosty, včetně vynikajícího jídla v restauraci hotelu a plánování výletů organizovaných prostřednictvím hotelu, takže hosté si mohou snadno naplánovat svůj pobyt v Bago. Pokoje jsou prostorné a nabízejí prvotřídní pohodlí pro své hosty. Hotel se nachází v blízkosti mnoha hlavních turistických atrakcí.

4) Shwethalyaung Yadanarpon Hotel - Tento hotel nabízí moderní pokoje s prvotřídním vybavením a výhledem na nádhernou městskou krajinu. Hotel má také restauraci s vynikajícími jídly a fitnesscentrum pro své hosty. Nachází se v blízkosti několika významných památek, jako například největšího sedícího Buddha v Bago.

5) Bago Star Hotel - Tento hotel je ideální pro hosty, kteří hledají ubytování s rozumnými cenami. Nabízí základní pokoje s podlahovým krytem a vlastní koupelnou. Hotel se nachází v centru města a hosté mají snadný přístup k mnoha turistickým atrakcím a obchodům.

Ať už hledáte luxusní pobyt nebo útulné a cenově dostupné ubytování, Bago má něco pro každého. Navštívte tuto nádhernou část Mjanmarska a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v tomto úchvatném městě.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Bago


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, se pomalu otevírá světu a turistům nabízí mnoho krás a zajímavých míst k návštěvě. Jeden z méně známých, ale stále fascinujících cílů, je město Bago.

Bago se nachází asi 80 km severovýchodně od Yangonu a bylo kdysi hlavním městem oblasti. Dnes je to malé město plné starodávných chrámů a památek, které přitahují turisty z celého světa.

Nejvýznamnější památkou v Bago je Chrám Shwemawdaw. Tato buddhistická svatyně má 114 metrů vysokou stupňovitou věž a považuje se za jeden z největších klenotů Mjanmarska. Čas od času byla Shwemawdaw vážně poškozena zemětřesením nebo cyklóny, ale vždy byla obnovena.

Dalším chrámem, který stojí za návštěvu, je Kyaik Pun Pagoda, která se nachází na samostatném kopci a je obklopena čtyřmi sedmimetrovými sochami Buddhy, které sedí ve směru kardinálních bodů. Chrám byl postaven ve 7. století a byl v průběhu let obnoven a rozšířen.

Pokud se chcete podívat na něco, co není tak známé, můžete navštívit Bago Market. To je místo, kde se prodávají nejrůznější zboží od voňavých koření po textilie a ručně malované keramiku. Je to také místo, kde můžete ochutnat mnoho tradičních mjanmarských jídel.

Další zajímavou atrakcí jsou Bago sloni. Tito sloni jsou velmi významní pro místní obyvatele a jsou každý rok slavnostně zdobeni během mýtského festivalu Kahtein. Bago sloni si také mohou zahrát roli v tradičních sloních bitvách, které se konají na festivalu, nebo si s nimi turisté mohou vyjet na krátkou projížďku.

Pokud se chystáte do Mjanmarska, nezapomeňte zvážit návštěvu Baga. To je skvělé místo pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou mimo turistické trasy a zároveň chtějí objevit historii a kulturu této úchvatné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Bago


Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Baga v Mjanmarsku?
A: Nejlepší doba na návštěvu Baga v Mjanmarsku je v období sucha, tedy od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a srážek je málo.

Q: Jak se dostat do Baga?
A: Do Baga se nejlépe dostanete letadlem z jiného města v Mjanmarsku. Pokud cestujete po souši, můžete použít autobus nebo vlak.

Q: Co je hlavní turistickou atrakcí v Bago?
A: Hlavní turistickou atrakcí v Bago jsou pagody, mezi nimiž nejznámější jsou Šwédagónská pagoda, Kha Khat Wain Kyaung a Maha Kalyani Sima.

Q: Jaký je rozdíl mezi pagodou a buddhistickým chrámem?
A: Pagoda je buddhistický svatostánek vysoký stožár, často zdobený zlatou barvou, kde jsou uchovávány relikvie. Na druhé straně, buddhistický chrám je místo uctívání, kde se mohou buddhisté modlit, meditovat a přijímat učení.

Q: Jsou v Bago hotelové možnosti pro turisty?
A: Ano, v Bago je několik hotelových možností, včetně luxusních hotelů a penzionů.

Q: Je možné v Bago vidět slony?
A: Ano, v Bago je možné vidět slony v blízkosti řeky Sittoung. Doporučuje se však zajistit to přes oficiální organizaci, která poskytuje zodpovědnou turistickou zkušenost pro turisty i pro zvířata.

Q: Mám se při návštěvě Baga řídit nějakými zvláštními pravidly oblečení?
A: Doporučuje se nosit kryté a decentní oblečení, čímž budete respektovat místní kulturu a náboženství. Pokud navštívíte některé ze svatých míst, bude třeba si vzít s sebou šátek na zakrytí ramen a šortek.

Q: Kde se mohu najíst v Bago?
A: V Bago je možné najít mnoho restaurací s mnoha druhy jídel, mnohdy nabízeného typicky v asijském stylu. Pokud máte rádi místní jídla, můžete ochutnat speciality jako např. Mohinga - místní tradiční rybí polévku, Rakhine kotě - rýži s kuřecím masem, zeleninou a omáčkou, nebo Lahpet thohk - zvláštní salátovou směs z fermentovaného čaje.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Bago


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je země v jihovýchodní Asii. Nachází se mezi Indií, Bangladéšem, Laosu, Thajskem a Čínou. Bago je město v centrální části Mjanmarska s populací přes 250 tisíc obyvatel.

Počasí v Bago je převážně tropické, s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po většinu roku. Období dešťů trvá od května do října, kdy jsou srážky nejvyšší, v průměru 300-400 mm za měsíc. Během této doby se mohou vyskytnout záplavy a silné větry. Teploty se pohybují mezi 25 a 35 °C.

Období sucha nastává od listopadu do dubna, kdy jsou teploty nejvyšší, dosahují až 40 °C. V těchto měsících může být velmi suché a prachové v důsledku nedostatku srážek. V tomto období je také vysoké riziko lesních požárů.

Nejlepší období pro návštěvu Baga je od prosince do února, kdy je suchý a slunečný počasí s mírnými teplotami kolem 30 °C. V tomto období je také méně turistů a méně záplav nebo jiných nepříznivých podmínek.

Bago je důležitým center poutního cestovního ruchu, stejně jako historickými památkami a krásnou krajinou, která láká turisty z celého světa. Můžete navštívit zahrady a chrámy, či ochutnat tradiční místní jídlo. Při plánování návštěvy Baga si však dejte pozor na počasí a přizpůsobte svůj pobyt podle toho.

Celkově lze říci, že počasí v Bago je typické pro tropickou oblast, s horkými a vlhkými lety a suchými, horkými zimami. Při návštěvě této oblasti je dobré být vždy dobře připraven na nepříznivé podmínky a vychutnat si krásy této historické oblasti.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky