Objevte nejlevnější lety

Mjanmarsko (Barma) Putao

Počasí Mjanmarsko (Barma) Putao


Mjanmarsko (Barma) je země, která leží na jihovýchodní Asii. Nachází se zde mnoho krásných míst, ale jedno z nich si zaslouží náš zvláštní ohlas. Je jím město Putao a jeho okolí.

Putao se nachází na severu země, uprostřed pohoří Himalájí. To znamená, že počasí zde může být velmi odlišné od zbytku země. Putao je obklopeno hustými lesy, horami a řekami, což dává tomuto městu skvělou příležitost obdivovat krásu přírody.

V Suchém období (listopad až duben)

Putao leží v oblasti, kde nejsou široké rozdíly v teplotách během roku. Nicméně, sušší období (listopad až duben) zde přináší snížení vlhkosti vzduchu a mírné zvýšení teplot. Během tohoto období je průměrná teplota kolem 18 až 20 stupňů Celsia. Během přespaní může teplota klesnout na 5 až 8 stupňů Celsia. Srážek je v tomto období poměrně málo a dešťové srážky úplně přestávají, takže se turistům v tomto období hodí průvodce, aby se vyhli nejvysušenějším oblastem, ať už počasí dovolí.

V Deštném období (květen až říjen)

Deštivé období (květen až říjen) je dost drsné a přináší velké množství srážek. Průměrná sezónní srážková aktivita zde kolísá mezi 470 mm až 1 394 mm. Doporučuje se turisty navštěvovat město Putao a jeho okolí v období od listopadu do dubna během suché sezóny, kterou označují za viditelnou, a proto ideální pro pěší turistiku.

Vadí vám hory, houstnoucí zelený les, řeky, vodopády a krásná zvířata? Tak určitě nesmíte vynechat návštěvu tohoto krásného kousku světa. Putao je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a mír a zároveň potřebují odpočinout od spěchu městského života.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Putao


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, se nachází na jihovýchodě Asie a je pro turisty relativně novou destinací. Mnoho lidí si zvolí hlavní město Yangon nebo Bagan, ale někteří cestovatelé se rozhodnou prozkoumat méně obvyklá místa, jako je například město Putao.

Putao se nachází v západní části Mjanmarska, v údolí řeky Malikha, obklopená vysočinami a horami. Pro turisty to může být těžce dostupné místo, ale pro dobrodruhy to může být perfektní.

Putao je oblíbeným místem pro horolezce a turisty, kteří hledají dobrodružství. Vysoké hory jsou vhodné pro horolezce, a pokud jste zkušený horolezec, můžete se pokusit zdolat nejvyšší horu v oblasti - Mount Hkakabo Razi.

Pokud preferujete výlety v přírodě, je Putao ideálním místem. Krajina je plná zeleně a řek. Můžete se vydat na pěší výlety, projížďky na kole či na projížďku na slonech.

Další zajímavou zastávkou na vaší cestě může být návštěva vesnic v okolí Putao. Můžete potkat místní obyvatele a podívat se na jejich životní styl a tradice.

Ale nezapomeňte, že Putao nemá velkou turistickou infrastrukturu a ceny jsou vysoké. Musíte také získat speciální povolení k cestování do této oblasti.

Pokud hledáte dobrodružství a máte rádi přírodu, město Putao může být vaší ideální dovolenou v Mjanmarsku. Nebudete zklamáni!


Letenka Mjanmarsko (Barma) Putao


Letenka do Putaa v Myanmaru (Barma) je neobyčejně zajímavou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství zdárně daleko od turisticky vytížených destinací.

Putao je město, které leží v oblasti Kachin v severní části země. Tato oblast je známá svými krásnými horskými scenériemi, nádhernými říčními údolími a rozsáhlými deštnými pralesy. Je to nejsevernější část Myanmaru a je obklopena neuvěřitelnými horami. Putao je vzdálené více než 1 500 km severně od Yangonu, hlavního města Myanmaru, a je to dobrodružná destinace, kde se můžete plně ponořit do přírody.

Let z mnoha hlavních měst v Myanmaru trvá přibližně 2 hodiny, ale letadlo přistane na malé místní letiště, takže vám zde bude třeba využít konkrétní cestovní přepravy, abyste se dostali do města.

Je to ideální místo pro pěší turistiku a horské výlety. Jako nejvyšší bod se zde nachází hora Khakaborazi (5 881 m), která je nejvyšší horou Myanmaru. Tuto horu lze z její nejvyšší části vidět z Putaa.

Putao je také ideální pro rafting, rybaření a turistiku. Můžete si pronajmout šlapadlo a projíždět přes krátkou říčku do hory nebo se vydát do říčního údolí. Na trhu můžete najít mnoho tradičních místních produktů, včetně ovoce a zeleniny, a můžete si vyzkoušet některé z místních jídel.

Putao také leží v blízkosti národního parku Hkakabo Razi, který je jedním z nejlepších míst pro pozorování volně žijících zvířat a ptáků. Toto území s deštnými lesy tvoří domov mnoha druhů zvířat, jako jsou levharti, veverky, horští gorily a sloni. Park je navštěvován lidmi z celého světa, kteří hledají nezapomenutelný zážitek z přírody.

Putao, Myanmar, je tedy skvělou volbou pro turisty, kteří hledají dobrodružství v divoké přírodě. Pokud hledáte úplně jinou turistickou zkušenost, měli byste se rozhodnout pro letenky do Putaa a zažít skutečně nezapomenutelnou cestu.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Putao


Putao je malebné městečko ležící v severní části Myanmaru (Barma), obklopené kopcemi a horami. Tato destinace se stává stále populárnější mezi turisty, kteří hledají odpočinek a dobrodružství v divoké přírodě. Pokud se vydáte na Putao, bude třeba si vybrat kvalitní ubytování, které by splňovalo vaše požadavky.

V Putau se nachází celá řada ubytovacích zařízení od luxusních hotelů až po jednoduché penziony a hostely. Výběr vhodného typu ubytování bude záviset na vašich preferencích a finančních možnostech.

Luxusní hotely v Putau nabízejí nadstandardní služby a pohodlné ubytování. K nejvyhledávanějším patří Malikha Lodge, jeden z nejluxusnějších hotelů v Myanmaru. Malikha Lodge je umístěna uprostřed překrásného tropického lesa a nabízí soukromé terasy, velké okna a stylovou výbavu. Snídaně a večeře jsou v ceně, každý den si zde můžete zvolit nějakou aktivity jako třeba naučit se vařit podle tradičního místního receptu nebo průzkum okolí se zkušeným průvodcem.

V Putau najdete ale i další hotely, jako například Putao Trekking House, s decentním zařízením a soukromým sociálním zařízením, kde si během pobytu můžete pronajmout kola a projíždět městem.

Kdo preferuje jednodušší formu ubytování, může se ubytovat v Penzionu Pyi Phyo Kyaw nebo v Guesthouse Nine Dragons. Tyto budovy nabízejí běžné pokoje s jednoduchým vybavení, ceny jsou podobné všem ostatním levnějším penzionům v okolí.

Mezi specifickými druhy ubytování je možné najít například famrasy, které nabízejí jednoduché, rodinné ubytování na farmách. V Putau se nachází Butakha famrs , které nabízí jednoduché ubytování v pohodové a příjemné atmosféře.

Výběr typu ubytování v Putau bude záviset na vašich finančních možnostech a především na vašich požadavcích. Nabízí se zde letní i zimní aktivity, ale i turistické trasy, které budou zaujímat nejednoho turistu. Ať již zvolíte luxusní hotel nebo jednoduchou penzionym, jistě si Putao zamilujete pro svou přírodu a klidnou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Putao


1. Je Putao bezpečné místo pro turisty?
Ano, Putao je bezpečné místo pro turisty, ale doporučuje se, aby cestovali s licencovaným průvodcem.

2. Jak se dostat do Putao?
Putao je možné dosáhnout letadlem nebo autobusem ze města Myitkyina.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Putao?
Putao je výchozím bodem pro treky v oblasti Himalájí a Kachin Hills. Turisté mohou navštívit také místní vesnice, chrámy a kláštery.

4. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Putao?
Nejlepší měsíce pro návštěvu Putao jsou od října do dubna, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

5. Je v Putao možné najít ubytování?
Ano, v Putao je k dispozici několik hotelů a ubytování. Doporučuje se však rezervovat předem kvůli omezené kapacitě.

6. Jaké oblečení by měli turisté nosit v Putao?
Turisté by měli nosit pohodlné a oděvy vhodné pro turistiku, stejně jako chrámové návštěvy. Doporučuje se také mít s sebou teplé oblečení na noční chladné teploty.

7. Jaký je hlavní jazyk mluvený v Putao?
Hlavním jazykem v Putao je kachinský jazyk, ale místní obyvatelé také mluví barmštinou.

8. Jaká je místní kuchyně v Putao?
Místní kuchyně v Putao se odráží místními tradicemi a je ovlivněna kachinskou kuchyní. Mnoho jídel zahrnuje maso a zeleninu.

9. Jaké jsou místní zvyklosti, které by turisté měli respektovat?
Turisté by měli respektovat místní zvyklosti a zvyklosti. Například by měli respektovat místní kláštery a chrámy tichem a nenosit příliš odhalující oblečení.

10. Jaký je místní obyvatelstvo v Putao?
V Putao žije mnoho etnických skupin, včetně Kachinů, Shanů a Barmánců. Hlavní náboženství je buddhismus a křesťanství.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky