Objevte nejlevnější lety

Německo Drážďany

Dovolená Německo Drážďany


Dovolená v Německu – Dražďany: historie, kultura a romantika

Pokud hledáte cestu do Německa, jedno z nejzajímavějších míst, které byste rozhodně neměli vynechat, jsou Drážďany. Tato krásná německá metropole je plná historie, kultury a romantiky. Drážďany nabízejí návštěvníkům neuvěřitelné množství věcí, které mohou navštívit a prozkoumat.

Historie

Drážďany jsou městem s bohatou historií, která sahá až do římských časů. Město je známé svými památkami, mezi které patří zejména Zwinger, Semperoper a Frauenkirche. Zwinger je bývalá vojenská věž, kterou v 18. století přestavěl saský kurfiřt August Silný na mezinárodní barokní kulturní centrum. Semperoper je nejvýznamnější operní divadlo v Sasku a Frauenkirche je kostel, který byl v 60. letech minulého století zničen během náletů na Drážďany. Po roce 1990 byl zrekonstruován a nyní patří k symbolům města.

Kultura

Drážďany jsou městem s bohatou kulturní scénou. Město nabízí mnoho atrakcí, jako jsou muzea, galerie a opery. Kromě toho jsou Drážďany také známé pro své festivaly, jako například Mezinárodní hudební festival. Při procházení městem také narazíte na mnoho divadel a koncertních sálů.

Romantika

Drážďany jsou ideálním místem pro romantickou dovolenou. Město je plné starobylých zákoutí a nádherných parků, jako je Zwinger, Grosser Garten a Brühlská terasa. Tyto místa jsou ideální pro procházky, relaxaci a pikniky. Kromě toho Drážďany nabízí možnost plavby po Labi, což je perfektní příležitost pro romantickou večeři na palubě a prohlídku města z jiné perspektivy.

Výlety

Pokud trávíte dovolenou v Drážďanech, nezapomeňte navštívit i okolní města a zajímavá místa. V blízkosti města se nachází například hrad Moritzburg, město Lipsko a Národní park Saské Švýcarsko.

Závěr

Dovolená v Drážďanech vás zaručeně nezklame. Toto město nabízí nejen krásné památky, ale také bohatou kulturní a romantickou atmosféru. Drážďany jsou ideálním místem pro párty i pro klidnou dovolenou s rodinou. Navštivte toto krásné město a užijte si skvělou dovolenou v Německu.


Letenka Německo Drážďany


Pokud plánujete cestu do Německa a hledáte zajímavé město, které nabídne nejen krásné památky, ale i skvělou atmosféru a gastronomii, měli byste zvážit návštěvu Drážďan. Tyto nádherné město je známé svými mistrovskými díly barokní architektury, ale také moderními galeriemi, muzei a výstavišti.

Jak se tam dostat? Letenka Německo Drážďany je velmi častou volbou turistů, kteří chtějí ušetřit čas a pohodlnost, nebo se jednoduše nechtějí trápit sřízačkou. Drážďany mají letiště, které se nachází zhruba 9 km od centra města. Na letišti v Drážďanech najdete několik společností, které nabízejí letenky z různých destinací v Evropě. Mezi nejvíce oblíbené patří společnosti Lufthansa, Eurowings a Czech Airlines.

Letoviska z některých evropských měst do Drážďan se obvykle pohybují od 50 do 200 eur. Samozřejmě cena letenky bude záviset na období cestování, letové společnosti a délce pobytu. Pokud plánujete cestu na delší dobu než jednodenní výlet, dohledání levnějších letenek je také velmi ceněný tip. V nejvytíženějších měsících, jako jsou červenec a srpen, může být cena letenek mírně dražší.

Vzhledem k blízkosti centra města, dostanete rázem ze letiště do hotelu. Můžete využít autobusovou dopravu, která je velmi frekventovaná, nebo se podívat na možnosti taxi služby, s cenou asi 25 eur. V každém případě jsou možnosti dopravy z letiště do města jednoduché a efektivní.

Ať už cestujete do Drážďan z jakéhokoli důvodu, je to skvělá volba. Město nabízí několik památek jako kostel Frauenkirche a muzeum Grünes Gewölbe, ale také mnoho dobře známých galerií, jako je Gemäldegalerie Alte Meister nebo Galerie Neue Meister. Kromě toho si v Drážďanech můžete vychutnat skvělé jídlo a pít špičkové víno, což jsou další důvody, proč zvolit letenku Německo Drážďany pro vaši cestu.


Ubytování Německo Drážďany


Drážďany jsou považovány za jedno z nejkrásnějších měst v Německu, a proto jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa. Pro ty, kteří chtějí navštívit toto nádherné město, je důležité mít kvalitní a pohodlné ubytování. V tomto článku vám přinášíme tipy na ubytování v Drážďanech.

Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování v Drážďanech jsou hotely. V centru města se nachází mnoho hotelů různých cenových kategorií, které nabízejí moderní a komfortní pokoje s výhledem na historická centra města. Mnoho z nich má vlastní restaurace a nabízí různé wellness služby. Mezi nejlepší hotely v centru patří například Hotel Taschenbergpalais Kempinski, Hotel Suitess nebo Hotel Schloss Eckberg.

Další možností ubytování jsou apartmány. Ty se obvykle nacházejí v historických budovách v centru města a nabízejí jednoduché, ale útulné a plně vybavené pokoje. Vzhledem k tomu, že jsou většinou menší, bývají cenově dostupnější než hotely. Pro ty, kteří hledají něco speciálního, jsou v Drážďanech k dispozici i luxusní apartmány s originálním designem. Mezi nejlepší apartmány patří například Webergasse Apartments, Old Town Best Apartments a Apartment Am Zwinger.

Pokud hledáte levnější možnost ubytování, může vás zaujmout hostels. Ty se obvykle nacházejí v historických budovách v centru města a nabízejí jednoduché, čisté a útulné pokoje. Většina z nich nabízí sdílenou kuchyň a společenskou místnost. Mezi nejlepší hostely patří například A&O Dresden Hauptbahnhof, Lollis Homestay a Hostel Mondpalast.

Pro ty, kteří hledají neobvyklé a originální způsob ubytování, jsou v Drážďanech k dispozici i další alternativy, jako jsou například lodě, stany, karavany nebo dokonce stromové domy.

V Drážďanech je tedy možností pro každého, bez ohledu na výši rozpočtu a preference. Důležité je rezervovat si ubytování v předstihu, zejména v období turistické sezóny, aby se zajistila dostupnost a výhodná cena. Pokud se rozhodnete pro některý z výše uvedených typů ubytování, bude vaše návštěva Drážďan ještě příjemnější a nezapomenutelná.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Drážďany


1. Jak se dostanu z letiště do centra Drážďan?
- Z letiště existuje několik možností dopravy do centra města, včetně vlaku, autobusu nebo taxislužby.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat město?
- Drážďany jsou relativně malé město, které je snadné prozkoumat pěšky. Existuje také vynikající síť tramvají a autobusů.

3. Kde bych mohl navštívit historické památky v Drážďanech?
- Mezi nejvýznamnější historické památky v Drážďanech patří Zwinger, Frauenkirche, Semperoper a hrad Albrechtsburg.

4. Myslíte, že je v Drážďanech bezpečno cestovat?
- Drážďany jsou relativně bezpečné město a turisté se obecně nemusí obávat kriminality. Nicméně jako v každém velkém městě byste měli být opatrní a sledovat své věci.

5. Je těžké najít anglicky hovořící personál v Drážďanech?
- V částech města, kde je více turistů, najdete personál, který hovoří anglicky. Nicméně může být užitečné naučit se základní němčinu, abyste se dokázali dorozumět s místními obyvateli.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Drážďan?
- Nejlepší čas na návštěvu Drážďan je během jara a podzimu, kdy je počasí mírnější a méně turistů. Nicméně vánoční trhy a letní festivaly jsou také populární a mohou být zajímavým zážitkem.

7. Kolik by mě stálo ubytování v Drážďanech na noc?
- Ceny ubytování v Drážďanech se liší v závislosti na kategorii a umístění hotelu. V průměru začínají ceny na 40 eurech za noc za základní ubytování a mohou se pohybovat až do stovek eur za noc za luxusní hotely.

8. Jaká jsou oblíbená jídla v Drážďanech?
- Mezi nejznámější pokrmy v Drážďanech patří bramborová polévka, smažená játrová klobása, kváskový chléb a sladké dezerty, jako je chřest s vanilkovou omáčkou a maková bábovka s pudinkem.

9. Můžete mi navrhnout nějaké zajímavé výlety z Drážďan?
- Mezi nejzajímavější výlety z Drážďan patří návštěva Skalního města, Königsteinu nebo Saska Švýcarska.

10. Jak mohu využít veřejnou dopravu v Drážďanech?
- Drážďany mají dobré spojení veřejnou dopravou, včetně tramvají, autobusů a vlaků. Doporučuje se zakoupit jeden z mnoha jízdních lístků, které nabízí městská doprava. Lístky je možné zakoupit na automatu nebo u řidiče.


Počasí Německo Drážďany


V Drážďanech, hlavním městě německé spolkové země Sasko, se průměrná teplota v průběhu roku pohybuje kolem 10,5 °C. V zimě jsou teploty poměrně nízké s průměrnou teplotou kolem 0 °C, zatímco v létě jsou poměrně vysoké, s průměrnou teplotou kolem 20 °C.

Největší množství srážek v Drážďanech padá v průběhu letních měsíců a to zejména v červnu a srpnu, kdy může být i dost silných dešťů. V zimě pak bývají obvykle srážky v podobě sněhu, který zůstává často až do jara.

Vzhledem k tomu, že Drážďany se nacházejí v oblasti, kde se střetávají chladnější a teplejší vzduchové masy, jsou zde velmi časté i větry. Ty mohou být nepříjemné zejména v zimě, kdy mohou způsobovat pocit ještě většího chladu.

Pokud plánujete navštívit Drážďany, nezapomeňte si přibalit oblečení vhodné na chladnější i teplejší počasí, a hlavně deštník, který vám může velmi dobře posloužit. Pokud vás zajímají kulturní památky města, doporučujeme navštívit zejména slavnou Semperovu operu, Zwinger nebo Frauenkirche.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky