Objevte nejlevnější lety

Zimbabwe Umfurudzi Park

Dovolená Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park je národní park nacházející se v Zimbabwe, v jihozápadní Africe. Je to nejen krásné místo plné divoké přírody, ale také skvělá destinace pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a zažít nezapomenutelná dobrodružství.

Umfurudzi Park je domovem mnoha druhů divoké zvěře, včetně slonů, nosorožců, levů, leopardů, gepardů, hyen, krokodýlů a mnoha dalších. Park má rozlohu více než 200 tisíc hektarů a nabízí spoustu aktivit, jako jsou safari, turistika, cyklistika, rybaření a mnoho dalších.

Pokud jste dobrodruh, určitě si nenechte ujít možnost navštívit park na safari. Prohlédnout si velkou zvěř spolu s průvodcem nebo rangerem, kteří vás provedou parkem a ukážou vám ukrytá místa, kde se nacházejí nejvýznamnější druhy zvěře. Bude to jedinečná příležitost vidět tyto zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Pro kuriózní návštěvy jsou k dispozici také horská kola. Můžete si projíždět parkem a pozorovat zvířata z jiného úhlu pohledu, což je nezapomenutelný zážitek. Navíc, cyklistika je skvělé cvičení a umožňuje vám prozkoumat větší terén.

Pokud máte raději vodu, můžete v parku rybařit. Noční rybolov je velmi populární kvůli klidnému a pohodovému prostředí, kde můžete relaxovat a těšit se z rybolovu.

Pokud jste sportovně založeni, zdejší golfový klub nabízí 18 jamkové hřiště pro golfisty všech úrovní. Náročné vodní překážky a strmé kopce dodají dostatek výzev, abyste mohli své dovednosti vylepšit.

Park má také krásné okolí, a to především horské oblasti, které stojí za to vidět. K výletu můžete využít celé dny a hlouběji poznat zdejší kulturu a životní styl.

Umfurudzi Park je ideální destinací pro ty, kteří hledají nejen krásné krajiny, ale také dobrodružné zážitky. V parku můžete strávit týden a nebo i celý měsíc a stále budete mít co objevovat a prozkoumávat. Navštivte Umfurudzi Park a zažijte dovolenou snů v krásné Zimbabwe v Africe.


Letenka Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park: Skrytý diamant Zimbabwe

Pokud hledáte destinaci v Zimbabwe, abyste se ocitli v srdci divočiny, nezapomeňte se podívat na Umfurudzi Park. Tento park se nachází v regionu Mashonaland Central, asi 140 km na severovýchod od Harare. Má rozlohu více než 200 km² a hraničí s národním parkem Mana Pools, a je proto ideálním místem pro safari.

Tento park je skutečným skrytým diamantem Zimbabwe. Je obklopen pouštní krajinou, ale ve svých údolích skrývá nádherné rokle, horské řeky a kopcům s velkými skalními útvary. Jeho rozmanitá krajina vytváří velmi zajímavé a různorodé biome.

V Umfurudzi Parku se nachází mnoho různých druhů volně žijících zvířat, včetně slonů, levhartů, hyen, gepardů, nosorožců bílých, krokodýlů a mnoha dalších. Park však není jen zaměřen na velké zvířata, ale také poskytuje prostor pro řadu ptáků, malých savců a obojživelníků.

V rámci safari můžete vidět tyto zvířata v jejich přirozeném prostředí. Můžete také vzít průvodce, který vás provede parkem a poskytne vám informace o zvířatech, které bude možné vidět v průběhu vaší cesty.

Celkově Umfurudzi Park je ideální destinací jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny, kteří si chtějí užít krás přírody a ochutnat místní kulturu. V parku je dostatek turistických zařízení a míst, kde se můžete ubytovat, od kempů až po luxusní hotely.

Aby se dostali do této rozmanité krajiny, mohou cestovatelé letět do Harare a odtamtud se vypořádat s převozem do parku - trvalo by to asi 2 a půl hodiny. Měli byste se do A věnovat několik dní, aby se vám podařilo vidět většinu zajímavostí parku a poznat místní kulturu.

Umfrudzi Park je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají nenarušenou divočinu a jsou otevření zážitkům. Díky krásné krajině, mnoha druhům zvířat a širokému spektru turistických zařízení je toto místo ideálním místem pro dobrodružství a relaxaci.


Počasí Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park, situovaný v severovýchodní Zimbabwe, je krásnou oblastí přírody a přístupovým bodem k řece Mazoe. Toto území je známé pro svoji mimořádnou flóru a faunu a přívětivé počasí, které přitahuje turistické zájemce z celého světa.

Většinu roku se v Umfurudzi Park hlavně suší. Během období sucha, které zpravidla trvá od května do listopadu, se teploty obvykle pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia. Během měsíců největšího sucha však mohou teploty stoupnout až na 40 stupňů Celsia. Díky tomuto počasí se stává Umfurudzi Park ideálním místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jeho přírodní krásy.

Na druhou stranu, období dešťů v Umfurudzi Park, které obvykle trvá od prosince do března, přináší do parku úžasnou zeleň a živost. V tuto dobu se teploty pohybují kolem 28 stupňů Celsia a srážky průměrně dosahují 300 mm.

Ať už navštívíte Umfurudzi Park v období sucha nebo dešťů, budete ohromeni nádhernými scenériemi a jedinečnou faunou a florou, které tento park nabízí. Můžete očekávat setkání s různými druhy zvířat, jako jsou sloni, leopardi nebo antilopy. Pokud jste příznivcem ornitologie, můžete sledovat mnoho druhů ptáků, které se zdržují v této oblasti.

Celkově Umfurudzi Park nabízí příjemné a přívětivé počasí po většinu roku, což dává turistům velkou příležitost vychutnat si neuvěřitelné zážitky spojené s nádhernou přírodou Zimbabwe. Ať už hledáte dobrodružství, nebo jen potřebujete uniknout z hektického městského života, Umfurudzi Park je ideálním místem pro relaxaci a obdivování krás této oblasti.


Ubytování Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park se nachází v Zimbabwe a nabízí návštěvníkům možnost ubytování v srdci Divočiny na břehu řeky Mazowe. Tento nádherný park nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho aktivit pro turisty.

Ubytování v Umfurudzi Parku je možné v několika zařízeních, včetně lodží a chat. Některé z těchto zařízení nabízejí výhled na řeku a divokou přírodu, zatímco jiné jsou obklopeny zelení a lesy.

Lodže jsou prostorné a pohodlné. Každá z nich má svůj vlastní balkon a výhled na údolí. Všechny lodže jsou navrženy tak, aby vám poskytly dokonalý komfort a pohodu, což je zásadní pro dokonalou dovolenou v přírodě.

Chaty jsou další možností ubytování pro návštěvníky Umfurudzi Parku. Tyto chaty jsou ideální pro lidi, kteří chtějí prožít něco netradičního. Chatičky jsou umístěny uprostřed přírody a jsou vybaveny vším, co potřebujete k pohodlnému pobytu.

Ubytování v Umfurudzi Parku je kromě svého okolí také o aktivitách, které tuto lokalitu nabízí. Návštěvníci mohou využít výlety na ryby nebo si mohou půjčit lodě na projížďky po řece. K dispozici jsou také výlety na koni, turistické trasy a mnoho dalšího.

Další výhodou ubytování v Umfurudzi Parku je, že zde můžete potkat velké množství zvířat, jako jsou lvi, sloni, gepardi a další. Díky speciálním safari dopravním prostředkům a návštěvám s odborníky se dostanete zcela blízko ke zvířatům.

Umfurudzi Park nabízí perfektní únik z ruchu a chaosu města a přináší vám zpět do přírody, kde můžete relaxovat a užívat si. Ubytování tady rozhodně stojí za to, ať už jste sami nebo s rodinou. Pokud hledáte způsob, jak si užít a odpočinout v krásné přírodě, Umfurudzi Park je tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Umfurudzi Park


Dotaz: Jak se dostat do Zimbabwe Umfurudzi Park?

Odpověď: Zimbabwe Umfurudzi Park se nachází asi 200 km východně od Harare. Nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je cestovat autem z Harare nebo využít místní dopravu. Pro bližší informace se obraťte na místní cestovní agenturu.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Zimbabwe Umfurudzi Park podniknout?

Odpověď: Zimbabwe Umfurudzi Park nabízí mnoho aktivit v přírodě, jako jsou safari, pěší výlety, výlety na koni, rybaření a birdwatching. Můžete také navštívit nedaleké vesnice a poznat místní kulturu.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Zimbabwe Umfurudzi Park?

Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Zimbabwe Umfurudzi Parku je od června do září, kdy je suché počasí a zvířata se shromažďují u vodních zdrojů. Leden a únor jsou další vhodné měsíce, ale během tohoto období může být horko.

Dotaz: Potřebuji pro návštěvu Zimbabwe Umfurudzi Park očkování?

Odpověď: Před cestou do Zimbabwe byste měli zajistit své očkování s očkovacím průkazem a konzultovat to s lékařem. Několik očkování je doporučeno, včetně žluté zimnice a hepatitidy A. Měli byste také být informováni o malárii, která je častá v této oblasti.

Dotaz: Jaký je vstup do Zimbabwe Umfurudzi Park?

Odpověď: Na vstup do Zimbabwe Umfurudzi Park se platí vstupné, jehož cena se může lišit v závislosti na věkové kategorii, národnosti a délce pobytu. Pokud cestujete s průvodcem nebo agenturou, vstupné by mohlo být již zahrnuto v cestovním hodnocení.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky